IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
پاسخ های مناسب به ســـوال های آزمون مکالمه آیلتس
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
6 آذر 1398

پاسخ‌های مناسب به سوال های آزمون مکالمه‌ آیلتس

پاسخ‌های مناسب به سوال های آزمون مکالمه‌ آیلتس

در مقالات قبلی نکات و توصیه‌هایی را در رابطه با پاسخ‌دهی صحیح به سوالات بخش‌های سه‌گانه‌ی اسپیکینگ آیلتس مطرح کردیم. اگر سوال ممتحن را متوجه نشدید، به زمان احتیاج داشتید یا اگر جواب مناسبی برای سوالات بخش سوم آزمون شفاهی آیلتس پیدا نکردید می‌توانید از توصیه‌هایی که در مقالات قبلی آورده شده استفاده کنید.

در این مقاله تلاش می‌شود برای بهبود کیفیت پاسخ‌هایتان و همچنین ارائه‌ی جواب‌های کامل و طولانی‌تر، تکنیک‌هایی کاربردی آموزش داده شود.

سوال های آزمون مکالمه آیلتس

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری انگلیسی ایرانمهر
دوره حضوری  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان
دوره حضوری آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

چطور می توان به سوالات مکالمه ی آیلتس جواب مناسب داد؟

بسیاری از زبان‌آموزان نگران این هستند که در جواب سوالات بخش سوم اسپیکینگ آیلتس نتوانند به میزان کافی حرف برنند. در بخش سوم مکالمه‌ی آیلتس ممتحن بیشتر در مورد کلیت یک مبحث سؤالاتی مطرح می‌کند: مزایا و معایب، مشکلات و راه‌حل‌ها، تغییرات صورت گرفته از گذشته تا به امروز و تغییرات احتمالی آن چیز در آینده. بنابراین شما باید تمرین کنید که در مورد موضوعات روزمره‌ی عادی از قبیل سلامت، اقتصاد، تحصیلات و محیط‌زیست فکر کنید و حرف بزنید.

برای جواب سوالات در آزمون مکالمه آیلتس هیچ محدودیتی از نظر تعداد جملات و کلمات وجود ندارد. جواب‌های خیلی کوتاه به این معنا هستند که شما نتوانسته‌اید منظورتان را به درستی و به طور کامل منتقل کنید، در حالی که جواب‌های خیلی بلند معمولاً باعث می‌شوند که از موضوع خارج شوید. به زبان‌آموزان توصیه می‌شود که جواب‌های خود را در قالب 3 یا 4 جمله بیان کنند. می‌توانید این نکته را همچون یک قانون نانوشته به خاطر بسپارید.

برای آماده کردن جواب‌هایی با 3 الی 4 جمله می‌توانید از تکنیک‌های زیر استفاده کنید.

یادگیری مکالمه انگلیسی

تکنیک 1: Paraphrase و تکرار کردن سوال ممتحتن

با استفاده از کلمات معادل و ایجاد تغییرات صوری، سوال ممتحن را با زبان خودتان تکرار و تلاش کنید آن را تفسیر کنید یا بدون تغییر زیاد، برداشت خودتان را از سوال مطرح کنید. مزیت این تکنیک این است که هم زمان لازم را برای فکر کردن به سؤال در اختیار شما می‌گذارد، هم مکث شما را طبیعی‌تر جلوه می‌دهد و هم اینکه ذهن‌تان را برای یافتن پاسخ مناسب متمرکز می‌کند. به عنوان مثال:

Examiner: What can people do to try and reduce water pollution?

Student: So, what can individuals do to ensure water is kept clean? I think….

Examiner:  How can events like the Olympics improve international relations?

Student: Hmmmm, how can sport bring people from different countries closer together? I believe…

حواستان باشد که نباید در استفاده از این تکنیک زیاده‌روی کرد چون مکالمه‌ی شما حالت تصنعی و پاسخ‌هایتان حفظی به نظر خواهند رسید.

پاسخ های مناسب به سوال های آزمون مکالمه آیلتس

تکنیک 2: به توضیح چرایی موضوع بپردازید

بسیاری از زبان‌آموزان عقیده‌ی خودشان را ابراز می‌کنند اما نمی‌توانند با توضیح “چرایی موضوع” جواب‌های خود را تکمیل کنند و پاسخ طولانی‌تری به سوالات بدهند. آنها تصور می‌کنند ممتحن خواهد فهمید که چرا آنها چنین عقیده‌ای دارند و در صورت توضیح اضافی ممکن است به او بی‌احترامی کنند. این تصور غلط است و شما هنگام پاسخ به سوالات بخش سوم اسپیکینگ آزمون آیلتس باید فرض کنید که ممتحن درباره‌ی موضوع بحث هیچ اطلاعاتی ندارد. فرض کنید در حال صحبت با بچه‌ای هستید که هیچ چیز در مورد موضوع مورد بحث نمی‌داند. برای مثال:

Examiner: What can people do to reduce water pollution?

Student: I believe the best way to keep water clean is to curb water use at home. (Why?) The vast majority of water is used in the home, (why?), for cooking, cleaning and washing, (why?) therefore by reducing the amount of water we use, (why?) the government can conserve the water supply and keep it clean.

 

تکنیک 3: استفاده از مثال‌ها

ظاهراً بسیاری از زبان‌آموزان در این مورد اطلاعات کافی ندارند. به منظور ادامه دادن و تکمیل جواب خود معمولاً نیاز به مثال دارید. بسیاری از دانش‌آموزان از این شکایت دارند که هیچ مثالی به ذهن‌شان خطور نمی‌کند. اگر شما هم این مشکل را دارید سعی کنید خودتان یک مثال بسازید. شما به دلیل اینکه مثالی غیرواقعی ساخته‌اید نه تنها نمره‌ای از دست نمی‌دهید بلکه با ارائه‌ی پاسخی طولانی نمره‌ی بهتری کسب خواهید کرد.

بهترین تکنیک استفاده از مثالی در یک کتاب یا نشریه‌ای است که به تازگی خوانده‌اید. برای مثال:

Examiner: Have the modes of transport people use in your country changed much over the last few decades?

Student: Absolutely, they have changed a lot. In the past most people used bicycles, but now they predominantly use motorbikes. For example, a recent survey found that 72% of people in Ho Chi. Minh City now own a motorbike.

این اطلاعات واقعیت ندارند و آمار و ارقام من ساختگی است. شما هم می‌توانید در آزمون خود به همین شیوه عمل کنید و ممتحن هیچگاه با شما مخالفت نکرده و از شما مدرکی برای اثبات حرفتان نمی‌خواهد.

پاسخ های مناســب به سوال های آزمون مکالمه آیلتس

تکنیک 4: پرداختن به عقاید متفاوت

می‌توان با اظهار اینکه نظر ما در شرایطی خاص درست است یا اینکه روی دیگر سکه با عقیده‌ی ما همخوان نیست، توضیحات بیشتری داد و جواب را تکمیل کرد. می‌توان با استفاده از لغاتی مثل “however” یا “although” به دیدگاه‌های متفاوت گریز زد.

بعضی از زبان‌آموزان به این کار علاقه ندارند چون به غلط تصور می‌کنند باعث تضعیف استدلال یا نظر شخصی‌شان می‌شود و آن را بی‌اعتبار می‌کند. واقعیت این است که شما با طرح و پرداختن به دیدگاه‌های مختلف نشان می‌دهید که موارد زیادی را مد نظر داشته‌اید و این به ادعای شما اعتبار بیشتری می‌دهد. برای مثال:

Examiner: To what extent do you think advertising affects people’s shopping habits?

Student: Personally, I don’t think that it affects the way people shop at all. When people need something they make up their own mind rather than thinking about adverts. However, it must have some influence, if companies pay lots of money for ads.

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 4 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید