IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
دوره آموزش مهارت های آیلتس

دوره آموزش مهارت های IELTS

IELTS Skills Course

رده سنی
بزرگسالان

توضیحات دوره آموزشی

آزمون آیلتس همانطور که همه ما می‌دانیم از معتبرترین آزمون‌هایی است که برای سنجش میزان توانایی و مهارت زبان‌آموزان برگزار می‌شود. این آزمون در داخل ایران توسط مراکز بسیار معتبری که زیر نظر سازمان سنجش کشور یا وزارت علوم هستند برگزار می‌گردد.

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به قصد مهاجرت یا تحصیل در یک کشور خارجی مطالعه زبان را آغاز می‌کنید، در نهایت برای رسیدن به هدف خود به مدرک آیلتس نیاز خواهید داشت. در واقع کسب نمره مدنظر در آزمون IELTS جزء آن دسته از موارد بسیار ضروری برای مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور به شمار می‌رود. حتی اگر می‌خواهید در مقطع دکتری و مصاحبه دکتری هم شرکت کنید به این مدرک نیاز داشته و در صورت داشتن مدرک IELTS شانس بیشتری برای قبولی در آزمون و مصاحبه دکتری به دست می‌آورید.

با توجه به اهمیت آزمون IELTS امروز ما در این مطلب قصد داریم شما را با دوره‌های مختلفی که برای گرفتن نمره قبولی در آزمون IELTS باید بگذرانید آشنا سازیم. همراه ما باشید!

آشنایی با آزمون IELTS

همانطور که در بالا هم اشاره شد، IELTS آزمونی بین‌المللی برای سنجش میزان مهارت‌های فردی زبانِ شما است. شاید برای شما هم جالب باشد که طراحی این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلیس انجام شده و تمامی کشور‌های دنیا برای برگزاری این آزمون باید از دانشگاه کمبریج انگلستان مجوز بگیرند.

با توجه به طراحی این آزمون توسط دانشگاه کمبریج، مدرک آن از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و تقریبا تمامی  دانشگاه‌های دنیا و کشور‌های خارجی آن را به رسمیت می‌شناسند. این آزمون را می‌توان به دو نوع آیلتس جنرال و آیلتس آکادمیک  تقسیم‌بندی کرد.

با توجه به هدفتان برای دریافت مدرک آیلتس می‌توانید در آزمون جنرال یا آکادمیک شرکت نمایید. در واقع اگر به قصد تحصیل در خارج از کشور به دنبال دریافت مدرک آیلتس هستید باید در آزمون آکادمیک آیلتس شرکت کنید. اما اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، کافی است که در آیلتس جنرال نمره مدنظر به دست ‌آورید.

بهتر است بدانید که آزمون IELTS آکادمیک نسبت به آزمون IELTS جنرال بسیار سخت تر می باشد.

در حال حاضر بسیاری از موسسات زبان در ایران مانند موسسه زبان ایرانمهر دوره‌های مختلفی برای افزایش مهارت‌های زبان، زبان‌آموزان برگزار می‌کنند. یکی از دوره‌هایی که در موسسه ایرانمهر برای این منظور برگزار می‌شود، دوره  آموزش مهارت های آیلتس  است. در ادامه ضمن اینکه اطلاعات بیشتری در مورد آزمون IELTS در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم، در مورد دوره های زبان در موسسه ایرانمهر به خصوص دوره آموزش مهارت های آیلتس هم با شما صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با مدرک‌های مختلف آزمون IELTS

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، آزمون IELTS به دو ماژول جنرال و آکادمیک دسته‌بندی می‌شود. همانگونه که گفته شد هر کدام از این مدرک‌ها برای هدف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما می‌توانید با توجه به هدفی که برای یادگیری زبان دارید، یکی از آن‌ها را به دست ‌آورید.

IELTS  Academic

همانطور که ذکر شد، آیلتس آکادمیک مختصِ کسانی است که تصمیم دارند در خارج از کشور به تحصیل مشغول شوند. شما هم اگر می‌خواهید در رشته‌های مختلف پزشکی، حقوق، مهندسی و… در خارج از کشور به تحصیل مشغول شوید، بدون شک به آیلتس آکادمیک نیاز خواهید داشت. علاوه بر آن آیلتس آکادمیک برای متقاضیان مقطع دکتری هم کاربردی بوده و به قبولی آن‌ها در مصاحبه کمک می‌کند.

 IELTS General Training

اگر می‌خواهید به خارج از کشور مهاجرت کرده، اما تصمیم ندارید که در کشور‌های خارجی به تحصیل پرداخته یا فعالیت‌های علمی انجام دهید، باید آیلتس جنرال داشته باشید. آیلتس جنرال معمولاً برای کسانی که تنها تصمیم دارند در خارج از کشور زندگی کرده و فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهند، مناسب است. آیلتس جنرال می‌تواند برای محیط‌های کاری غیر تخصصی هم کاربردی باشد.

ضمن اینکه نوجوانان برای ورود به  برخی از مدارس انگلیسی زبان هم تنها کافی است مدرک General IELTS یا مدرک بین المللی زبان مانند KET یا PET  را اخذ کنند.

IELTS Life Skills

مطمئناً اکثر شما تا کنون در مورد این نوع مدرک IELTS چیزی نشنیده‌اید. باید بگوییم که این مدرک IELTS به اندازه آیلتس جنرال و آکادمیک شناخته شده نیست و تنها کسانی به دنبال گرفتن این نوع مدرک IELTS هستند که تصمیم دارند به کشور انگلستان مهاجرت کنند.

در واقع اگر شما می‌خواهید به انگلستان مهاجرت کرده و اقامت این کشور را بگیرید؛ باید مدرک IELTS Life Skills داشته باشید. در آزمون IELTS Life Skills هم تنها دو مهارت شما مورد سنجش قرار می‌گیرد، اما بر خلاف آیلتس جنرال در این آزمون مهارت‌های Speaking و Listening شما سنجیده می‌شود.

نمره این آزمون هم برخلاف آزمون جنرال و آکادمیک از ۰ تا ۹ محاسبه نشده و دو امتیاز A1 و B1 به شما تعلق می‌گیرد. امتیاز A1 برای فرزندان و همسر شما و امتیاز B1 برای دریافت اقامت دائم شما خواهد بود.

با توجه به این توضیحات می‌توان گفت که آیلتس Life Skills حتی نسبت به آیلتس جنرال هم راحت‌تر بوده و اگر می‌خواهید بدون هدف خاصی و تنها برای پیوستن به اعضای خانواده خود در انگلیس مهاجرت کنید، می‌توانید در آزمون Life Skills شرکت نمایید.

آشنایی با ساختار آزمون IELTS

آشنایی با ساختار آزمون به شما کمک می‌کند تا بتوانید نمره بهتری در آزمون به دست‌آورید؛ از همین رو در ادامه قصد داریم شما را با ساختار این آزمون آشنا سازیم.

به طور کلی می‌توان گفت که ساختار آزمون IELTS به چهار بخش Listening، Speaking، Writing و Reading تقسیم‌بندی می‌شود.

Listening

بخش Listening مربوط به آیلتس آکادمیک و جنرال  است، این بخش در  حدود 40 دقیقه برگزار می‌شود. شما باید در بخش Listening به یک نوار صوتی گوش دهید و سپس با توجه به نوار و مکالمات درون آن به سوالات پاسخ دهید. معمولاً  فایل  صوتی دارای دو بخش عمومی یا مکالمات اجتماعی و  دو بخش  با موضوع مکالمات دانشگاهی است.

Speaking

این بخش بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه، در سه بخش به صورت حضوری برگزار می‌گردد. در اولین بخش سوالاتی مربوط به زندگی شخصی شما پرسیده می‌شود و برای پاسخ به آن ۴ تا ۵ دقیقه فرصت دارید. اما بخش دوم تنها ۲ دقیقه فرصت داشته و باید در مورد موضوعی که به شما ارائه می‌شود، صحبت کنید. در آخرین بخش معمولاً در مورد قسمت دوم سوالاتی از شما پرسیده شده و باید با مصاحبه‌کننده بحث و گفت و گو کرده و برای این منظور تنها ۴ تا ۵ دقیقه فرصت خواهید داشت.

Writing

 زمانی که در آزمون جنرال و آکادمیک به این بخش اختصاص داده شده ۶۰ دقیقه بوده که شما باید در این زمان در آیلتس جنرال به فردی ناشناس یک نامه بنویسید. حداقل کلماتی که باید در این بخش به کار ببرید ۱۵۰ کلمه بوده و اگر بتوانید نامه را در ۲۰ دقیقه تمام کنید، شانس موفقیت شما در آزمون بالاتر می‌رود.

 در  آیلتس آکادمیک شما باید در مورد دو موضوع متنی بنویسید. در ابتدا موضوعی به شما داده می‌شود که باید به صورت جدول یا نمودار در مورد آن توضیحاتی ارائه کنید. در این قسمت هم باید ۱۵۰ کلمه به کار برده و اگر بتوانید آزمون را طی ۲۰ دقیقه به پایان برسانید، نمره بالاتری به دست می‌آورید.

بخش بعدی  که در هر دو ماژول یکسان است شامل انشایی است که حداقل  باید ۲۵۰ کلمه بوده و شما می‌توانید آن را در طی ۴۰ دقیقه به اتمام برسانید.

Reading

این قسمت از آزمون IELTS هم در آیلتس جنرال و آکادمیک برگزار می‌شود. تقریباً ۶۰ دقیقه برای بخش Reading به شما زمان داده می‌شود که باید در این ۶۰ دقیقه به ۴۰ سوالی که در این قسمت طراحی شده، پاسخ دهید. معمولاً لغاتی که در این بخش استفاده شده از مجلات، کتاب‌ها و روزنامه‌ها انتخاب می‌شوند.

گام‌های اساسی برای قبولی در آزمون IELTS

اگر می‌خواهید در آزمون آیلتس به نمره دلخواه خود دست یابید، بهتر است که مو به مو موارد زیر را به خاطر بسپارید.

 • برای به دست آوردن نمره قبولی در آزمون IELTS باید نسبت به آماده‌سازی خود برای آزمون هر چه سریع‌تر اقدام کنید. علاوه بر آن به یاد داشته باشید که پیشرفت‌های خود در طی آموزش و یادگیری را مرتب کنترل نمایید.
 • برای یادگیری گرامر از روش‌های منظم و استاندارد استفاده کنید.
 • نسبت به مهارت‌های مختلف زبان غافل نشده و سعی کنید همه ۴ مهارت اصلی زبان را به صورت همزمان با هم تقویت نمایید.
 • از تمامی فرصت‌هایی که برای برقراری ارتباط با یک انگلیسی زبان به دست می‌آورید، نهایت استفاده را ببرید.
 • بهتر است که دایره واژگان خود را گسترش داده و می‌توانید برای این منظور روزی ۱۰ لغت جدید یاد بگیرید.
 • سعی کنید متن هایی با موضوعات مختلف مانند امور مالی، علوم، مدیریت، فرهنگ، سیاست، تاریخ، اقتصاد و… را به زبان انگلیسی مطالعه کنید.
 • فیلم‌ها و سریال‌هایی به زبان اصلی ببینید و اخبار انگلیسی را دنبال نمایید.
 • سعی کنید با فردی که انگلیسی صحبت می‌کند، درمورد موضوعات مختلفی همچون علاقه‌مند‌ها، شغل، خانواده، سرگرمی‌ها، رویا‌ها، زندگی روزمره و آرزو‌های خود بحث و گفت و گو کنید.
 • دوره IELTS را زمانی آغاز کنید که به درک کاملی از زبان انگلیسی رسیده باشید. درک و دانش شما از زبان انگلیسی باید به قدری باشد که در دوره آیلتس تنها به تقویت مهارت‌های خود پرداخته و بتوانید در کمترین زمان ممکن برای آزمون IELTS آمادگی لازم را به دست ‌آورید.
 • در صورتی که مطمئن نیستید برای آزمون IELTS آمادگی کامل را دارید، بهتر است که در آزمون تعیین سطح IELTS شرکت کرده و با استفاده از مشاوره‌های یک مربی حرفه‌ای مراحل و دوره‌های مورد نیاز را برای کسب آمادگی بیشتر بگذرانید.
 • بهتر است با پایان دوره‌های IELTS تا قبل از برگزاری آزمون IELTS در آزمون‌های آزمایشی شرکت کرده و مهارت‌های خود را ارزیابی نمایید.
 • به طور کلی هدف اصلی از شرکت در آزمون IELTS سنجش میزان مهارت‌های زبان انگلیسی است. شما باید بتوانید در ۴ مهارت اصلی به تسلط کافی و یکسانی دست یافته و آمادگی لازم برای شرکت در آزمون را به دست ‌آورید. بدون شک بهبود مهارت‌های زبان شما اهمیت بسیاری دارد، آن‌ها را نادیده نگیرید.

آشنایی با دوره آموزش مهارت های آیلتس ایرانمهر

یکی از دوره‌هایی که در مؤسسه ایرانمهر برای بهبود مهارت‌های زبان شما برگزار می‌شود، دوره  آشنایی مهارت های آزمون IELTS است. این دوره روی مهارت‌های چهارگانه زبان شما تمرکز کرده و با پایان دوره شما به تسلط کافی در مهارت‌های چهارگانه دست خواهید یافت.

اساتید حرفه‌ای در موسسه ایرانمهر با استفاده از متد‌های نوین آموزشی سعی دارند که مهارت‌های شما را تقویت کرده و در کسب نمره قبولی در آزمون IELTS به شما کمک کنند. ضمن اینکه با شرکت در دوره‌های مختلف IELTS موسسه ایرانمهر شما پشتیبان مستمر ۲۴ ساعته خواهید داشت و این به شما برای دستیابی به موفقیت بیشتر کمک می‌کند.

نحوه برگزاری دوره آموزش مهارت های آیلتس در موسسه ایرانمهر

همانطور که گفته شد، دوره آموزش مهارت های آیلتس برای تقویت مهارت‌های زبان شما در موسسه ایرانمهر برگزار می‌شود. دوره  آموزش مهارت های آیلتس مانند دوره پری آیلتس موسسه ایرانمهر در دو ۲ ترم برگزار می‌شود.

در واقع باید گفت که برگزاری  این دوره در موسسه ایرانمهر به صورت ۳۶ جلسه ۹۰ دقیقه‌ای یا ۲۷ جلسه ۲ ساعته صورت می‌گیرد. با این وجود شما می‌توانید با توجه به زمان خالی خود در یکی از جلسات این دوره شرکت کنید.

در این دوره همانطور که اشاره شد ۴ مهارت زبان شما تقویت می‌شود. با گذراندن دوره آموزش مهارت های آیلتس در موسسه ایرانمهر دایره لغات شما وسیع شده و نسبت به ساختار آزمون آشنایی پیدا می‌کنید. با توجه به ساختار آزمون IELTS تمرین‌هایی به شما داده می‌شود که انجام آن‌ها می‌تواند به بهبود مهارت‌های تان کمک ‌کند.

در دوره‌های آیلتس این مؤسسه شما می‌توانید با خوبی با فرمت آزمون IELTS آشنا شده و آنچه که برای موفقیت در آزمون نیاز دارید را به دست ‌آورید.

سخن آخر

همانطور که از این مطلب دریافتید، مدرک آیلتس و به دست آوردن آن می‌تواند در زمینه‌های مختلفی برای شما کارایی داشته باشد. در صورتی که بخواهید به خارج از کشور مهاجرت کرده یا در یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور به تحصیل مشغول شوید، بدون شک به مدرک IELTS نیاز دارید. مدرک IELTS می‌تواند در مصاحبه مقطع دکتری هم به شما کمک کرده تا بتوانید این مقطع را با موفقیت طی کنید.

برای موفقیت در آزمون IELTS می‌توانید با مشاورین موسسه ایرانمهر به صورت تلفنی، آنلاین و حضوری ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها کمک بگیرید. آزمون‌های شبیه‌سازی آیلتس در این مؤسسه با تخفیف ۵۰ درصدی برای شما تدارک دیده شده و کارگاه‌های تک مهارتی این مؤسسه می‌تواند به شما برای تقویت مهارت خاصی کمک کند.

 سوالات متداول

چند نوع مدرک IELTS وجود دارد؟
به طور کلی می‌توان مدرک‌های آیلتس را به سه دسته General IELTS، Academic IELTS و IELTS Life Skills تقسیم‌بندی کرد.
کدامیک از آزمون های IELTS سطح بالاتری دارد؟
بدون شک آزمون آکادمیک آیلتس نسب به جنرال و Life Skills از سطح بالاتری برخودار است.
آیا سطح قبولی در آیلتس Life Skills هم با نمره 0 تا 9 سنجیده می‌شود؟
خیر. برای آیلتس Life Skills معمولا از امتیاز A1 و B1 استفاده می‌کنند.
امتیاز شما برای این دوره
1
2
3
4
5
5 از 5 از 24 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

برای مشاوره رایگان کلیک کنید