IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
دوره آموزش تکنیک های آیلتس

دوره آموزش تکنیک های IELTS

Exam Preparation Course

رده سنی
بزرگسالان

توضیحات دوره آموزشی

International English Language Testing System یا به اختصار IELTS سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی است. این آزمون تحت نظارت مستقیم دانشگاه کمبریج انگلستان در سراسر جهان برگزار می‌شود و یکی از معتبر‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی در دنیا به شمار می‌رود. مانند آزمون‌های دیگری مثلِ تافل و  CELPIP برای گرفتن مدرک آیلتس شما باید نسبت به روند این آزمون آگاهی کاملی داشته باشید.

آگاهی در مورد ساختار آزمون، هزینه ثبت نام آن، دوره‌هایی که باید قبل از تست بگذرانید؛ همه به شما کمک می‌کند تا آزمون خود را با موفقیت بیشتری پشت سر بگذارید. یکی از دوره‌هایی که برای این منظور باید بگذرانید دوره Exam Preparation است که در موسسه زبان ایرانمهر هم برگزار می‌شود. در این مطلب تصمیم داریم اطلاعاتی جامع و کامل در مورد آزمون IELTS و دوره‌های مربوط به این آزمون در موسسه ایرانمهر را ارائه دهیم. همراه ما باشید!

چارت دوره آیلتس

چارت دوره آیلتس

آشنایی با مدرک IELTS

همانطور که در بالا هم گفته شد، واژه آیلتس از سر واژه‌های International English Language Testing System گرفته شده است. سامانه جهانی سنجش زبان انگلیسی یا همان آیلتس از مدارک معتبر زبان انگلیسی در دنیا به شمار می‌رود. این مدرک در تمام دنیا اعتبار داشته و اکثر کشور‌های دنیا آن را به رسمیت می‌شناسند؛ از همین رو اگر شما هم تصمیم دارید که مهاجرت کنید یا در یکی از دانشگاه‌های خارج از ایران اپلای بگیرید، باید حتما مدرک آیلتس داشته باشید.

البته که علاوه بر آزمون آیلتس، آزمون‌های دیگری هم برای این منظور وجود دارند. آزمون‌هایی مانند تافل،   CELPIPوGRE می‌تواند به شما برای اپلای در دانشگاه مورد نظرتان در خارج از کشور کمک کند. اما با تمام این اوصاف تنها مدرکی که هم برای اپلای و هم برای مهاجرت کافی خواهد بود، آیلتس است. در واقع با داشتن مدرک آیلتس به راحتی می‌توانید در تمامی دانشگاه‌های خارج از کشور پذیرش گرفته و اقامت موقت و دائم یک کشور خارجی را به دست ‌آورید.

چه کشور‌هایی مدرک آیلتس را قبول دارند؟

پیش از این نیز ذکر شد که آزمون IELTS نسبت به آزمون‌های دیگر معتبرتر بوده و در بسیاری از کشور‌های دنیا به رسمیت شناخته می‌شود. این آزمون نسبت به آزمون تافل که آزمون زبان آمریکایی است، توسط کشور‌های بیشتری مورد قبول واقع می‌شود.

با توجه به آمار‌های به دست آمده در حال حاضر بیشتر از ۱۴۰ کشور دنیا آزمون IELTS و تافل را پذیرفته‌اند، با این حال برای پذیرش در دانشگاه‌های برخی از کشور‌های دنیا تنها آزمون IELTS قابل قبول است.

اگر بخواهید تحصیلات خود را در کشور‌های نیوزلند، استرالیا و بریتانیا ادامه دهید، باید حتماً مدرک آیلتس داشته باشید. در واقع دانشگاه‌های این کشور‌ها تنها مدرک آیلتس را قبول دارند و اگر می‌خواهید در دانشگاهی همچون کمبریج تحصیلات خود را ادامه دهید، باید آزمون IELTS را با موفقیت پشت سر بگذارید.

آشنایی با ماژول مختلف آیلتس

احتمالاً تا به حال شنیده‌اید که آزمون IELTS به سه نوع  آیلتس جنرال، آکادمیک و لایف اسکیلز تقسیم‌بندی می‌شود. در واقع باید بگوییم که آزمون IELTS در این سه نوع برگزار شده و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود در مناسب‌ترین آزمون شرکت کنید.

برای اینکه در آزمون مناسب خود شرکت نمایید، باید نسبت به کارایی مدرک‌های مختلف آیلتس اطلاعاتی داشته باشید. به طور کلی کارایی مدرک‌های مختلف آیلتس به صورت زیر است:

آیلتس جنرال

مدرک آیلتس جنرال برای افرادی مناسب خواهد بود که تصمیم دارند تنها در یکی از کشور‌های انگلیسی زبان اقامت بگیرند. البته با آیلتس جنرال می‌توانید برای دریافت اقامت کاری هم اقدام کنید، به شرط آنکه کار شما خیلی تخصصی نباشد. ضمن اینکه نوجوانان هم برای ادامه تحصیل در دبیرستان نیاز به مدرک آیلتس آکادمیک ندارند و تنها کافی است مدرک جنرال را به دست آورند. لازم به ذکر است که در آزمون جنرال تمامی مهارت‌های زبان مورد سنجش قرار نگرفته و بدون شک این آزمون نسبت به آزمون آکادمیک ساده‌تر است.

آیلتس آکادمیک

اگر می‌خواهید در یکی از دانشگاه‌های انگلیسی زبان ‌پذیرش شوید،  بدون شک باید مدرک آیلتس آکادمیک داشته باشید. مدرک آیلتس آکادمیک اعتبار بالایی داشته و در صورت گرفتن نمره قبولی در این آزمون و داشتن شرایط دیگر به راحتی می‌توانید در هر دانشگاهی که بخواهید، پذیرش شوید.

در آیلتس آکادمیک تمامی مهارت‌های زبان مورد سنجش قرار گرفته و سطح آزمون نسبت به آیلتس جنرال و لایف اسکیلز بسیار بالاتر است. اگر می‌خواهید مصاحبه دکتری خود را با موفقیت گذرانده یا کارشناس و متخصص زبان انگلیسی شوید، باید حتما مدرک آکادمیک آیلتس را به دست ‌آورید.

آیلتس لایف اسکیلز (life skills)

آیلتس لایف اسکیلز هم یکی دیگر از انواع مدرک‌های آیلتس است. این آزمون برای افرادی مناسب است که تصمیم دارند به خانواده خود در خارج از کشور ملحق شوند و یا اقامت دائم کشور بریتانیا را به دست آورند.

خوشبختانه در آیلتس لایف اسکیلز هم تمامی مهارت‌های شما مورد سنجش قرار نگرفته و تنها دو مهارت Speaking و Listening آزموده می‌شود. این آزمون حتی نسبت به آزمون جنرال هم راحت‌تر بوده و به راحتی می‌توانید نمره قبولی آن را به دست‌ آورید.

روند ثبت نام در آزمون IELTS

همانطور که در بالا هم اشاره شد، آزمون IELTS تحت نظارت دانشگاه کمبریج انگلستان برگزار می‌شود. در واقع کشور‌های مختلف در سراسر دنیا برای برگزاری این آزمون باید از دانشگاه کمبریج انگستان مجوز بگیرند. با توجه به این توضیحات در ایران؛ IDP سازمانی است که بر نحوه برگزاری این آزمون نظارت می‌کند.

مراکز مجازی که در داخل ایران مسئولیت برگزاری آزمون IELTS را بر عهده دارند، موسسه آیلتس تهران، موسسه آموزش عالی عصر و دانش، موسسه آموزش عالی آزاد پروشات نوین، موسسه فرهنگی هنری ایرسافام هستند.

در مؤسسات نام برده شده تنها آزمون IELTS برگزار می‌شود؛ از همین رو  پیشنهاد میشود برای کسب آمادگی و بهبود مهارت‌های زبان خود  در مؤسسه‌ای مانند ایرانمهر ثبت نام کرده و دوره‌های آمادگی آیلتس را در این مؤسسه بگذرانید.

حال ممکن است بپرسید که برای ثبت نام در آزمون IELTS باید از چه طریقی اقدام کرد؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که شما می‌توانید به صورت حضوری به مراکز و موسساتی که در بالا نام آن‌ها را ذکر کردیم مراجعه نمایید. برای ثبت نام حضوری باید کپی مدارک شناسایی خود مانند کارت ملی و گذرنامه تان را به همراه داشته باشید و فرم مربوط به ثبت نام را پر کنید. ضمن اینکه برای ثبت نام به صورت حضوری به دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید که در طی ۶ ماه گذشته گرفته شده است، هم نیاز دارید.

البته که امکان ثبت نام غیر حضوری و آنلاین هم برای شما فراهم شده است. برای این منظور باید به وب سایت  سازمان سنجش  مراجعه نمایید. در وب سایت مراکز ذکر شده منوی ثبت نام را پیدا کرده و برای آن اقدام کنید.

به یاد داشته باشید که در وب سایت سازمان سنجش، جدول زمانی آزمون IELTS را مشاهده کنید که زمان برگزاری هر یک از آزمون‌های آکادمیک و جنرال را مشخص کرده‌اند. با چک کردن محل برگزاری آزمون و تاریخ آن می‌توانید از وب سایت مربوطه خارج شوید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از تاریخ برگزاری آزمون، به محل برگزاری آزمون سری‌ زده و محیط را مورد بررسی قرار دهید تا استرس شما کاهش یابد.

ضمن اینکه حتماً زمان آزمون خود را بر حسب ضرب العجل دانشگاه و مدت زمانی که به منظور آمادگی برای موفقیت در آزمون نیاز دارید، انتخاب کنید.

گرفتنِ مدرک آیلتس چقدر هزینه دارد؟

یکی از مسائلی که امکان دارد ذهن شما را به خود مشغول کند، هزینه دریافت مدرک آیلتس است. به طور کلی می‌توان هزینه دریافت مدرک آیلتس را به دو قسمت تقسیم‌بندی کرد. هزینه‌ای که شما باید برای شرکت یا ثبت نام در آزمون پرداخت کنید و هزینه‌هایی که به استفاده از دوره‌های آمادگی آزمون مربوط می‌شوند.

در صورت مراجعه به موسسه ایرانمهر می‌توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که با مناسب‌ترین هزینه‌ها می‌توانید دوره‌های آمادگی زبان را بگذرانید.

مدرک آیلتس چه کاربردی دارد؟

اگر در مورد کاربرد‌های مدرک آیلتس اطلاعات بیشتری به دست‌ آورید، بدون شک انگیزه بیشتری هم برای شرکت در دوره آیلتس و شرکت در آزمون IELTS خواهید داشت.

برخلاف آزمونی مانند تافل که تنها برای مهاجرت تحصیلی کاربردی است، آزمون IELTS را می‌توانید با اهداف مختلفی بگذرانید. مدرک آیلتس برای کابرد‌های متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به منظور گرفتن  پذیرش در دانشگاه‌های خارج از کشور در مقاطع تحصیلی مختلف به مدرک آیلتس نیاز دارید.
 • اگر می‌خواهید در داخل ایران مقطع دکترای خود را بگذرانید، بدون شک برای موفقیت در آزمون و مصاحبه دکتری، آزمون IELTS می‌تواند به شما در به دست آوردن موفقیت کمک کند.
 • برای مهاجرت به کشور‌های انگلیسی زبان، مانند بریتانیا حتماً به مدرک آیلتس نیاز پیدا می‌کنید. بدون داشتن مدرک آیلتس لایف اسکیلز گرفتن اقامت در کشور بریتانیا امکان‌پذیر نخواهد بود.
 • برای تبدیل شدن به یک متخصص و کارشناس زبان به مدرک آیلتس نیاز خواهید داشت.
 • به منظور مهاجرت کاری و تجارت‌های بین‌المللی داشتن مدرک آیلتس ضروری است.

اعتبار مدرک آیلتس چقدر است؟

در بالا هم اشاره کردیم که در حال حاضر مدرک آیلتس در بیش از ۱۴۰ کشور دنیا مورد قبول واقع شده است. این مدرک برای مهاجرت تحصیلی، اقامت دائم، مهاجرت‌های کاری و… در کشور‌های مختلف دنیا پذیرفته شده و شما می‌توانید برای این منظور از آن استفاده نمایید.

اما مدت اعتبار مدرک آیلتس از زمان صدور مدرک حدود ۲ سال است. در صورتی که نتوانید در طی این دو سال برای دریافت ویزای مورد نظر خود اقدام نمایید و مدت اعتبار مدرک شما تمام شود، امکان تمدید اعتبار آن وجود نداشته و باید مجدداً برای دریافت مدرک در آزمون IELTS شرکت کنید.

دوره های Exam Preparation چیست؟

کلاس های Exam Preparation یا آمادگی آزمون آیلتس،‌ مرحله ای است که زبان آموزان  ایرانمهری پس از تقویت سطح زبان و تقویت دایره واژگان در کلاس های Pre-IELTS و آشنایی با فرمت آزمون آیلتس در دوره های IELTS، بصورت کاملا تخصصی روی انواع سوالات، تکنیک های مربوط به هر مهارت و هر بخش، تمرین و فیدبک، و شبیه سازی آزمون آیلتس کار می کنند. بهترین اساتید موسسه ایرانمهر پس از سال ها تجربه و موفقیت در آماده کردن متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس، در این دوره تمام تجربیات خود را با زبان آموزان به اشتراک میگذارند و زبان آموزان را با اعتماد به نفس کافی و کاملا آماده به آزمون آیلتس راهی می کنند.

روند دریافت مدرک آیلتس به صورت گام به گام

اگر می‌خواهید با روند دریافت مدرک آیلتس و شرکت در آزمون آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید!

انگیزه و هدف خود از دریافت مدرک آیلتس را مشخص کنید

قبل از هر چیز باید انگیزه و هدف خود از دریافت مدرک آیلتس را مشخص نمایید. برای مثال اگر می‌خواهید برای تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کنید یا مصاحبه دکتری خود را با موفقیت بگذرانید، باید مدرک آکادمیک دریافت کنید. به عبارت کلی برای شرکت در آزمون و تعیین نوع آزمون هدف شما اهمیت بسیاری دارد.

ثبت نام در آزمون و انتخاب زمان مناسب برای آزمون

بدین منظور شما می‌توانید برای ثبت نام در آزمون IELTS به صورت حضوری و غیر حضوری در مراکز گفته شده، اقدام نمایید. با این حال به یاد داشته باشید که زمان آزمون خود را بعد از  ضرب العجل دانشگاه و تکمیل دوره‌های آمادگی برای شرکت در آزمون انتخاب کنید.

استفاده از شیوه‌های نوین آموزشی

به شما پیشنهاد می‌کنیم برای این منظور حتماً به مؤسسه ایرانمهر مراجعه نمایید. شما در این مؤسسه می‌توانید از نوین‌ترین شیوه‌های آموزشی بهره‌مند شده و مطالب و نکات را به صورت کلیدی بیاموزید.

از منابع در دسترس استفاده نمایید

بهتر است به منظور دستیابی به آمادگی ابتدایی در آزمون IELTS از منابع در دسترس و منابعی که بهتر با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید، استفاده کنید.

در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنید

با توجه به اینکه هزینه‌های ثبت نام در آزمون IELTS کمی برای ما ایرانی‌ها بالا است، باید با آمادگی کامل برای شرکت در این آزمون اقدام کنیم. اگر شما هم می‌خواهید به آمادگی کاملی برای آزمون دست یابید و هزینه‌های انجام شده و زمانی که برای شرکت در آزمون اختصاص داده‌اید را هدر ندهید، حتماً در آزمون‌های آزمایشی شرکت نمایید.

قبل از امتحان در محل برگزاری آزمون حاضر شوید

بهتر است یک روز قبل از امتحان در محل برگزاری آزمون حاضر شده و با محیط آن آشنا شوید.

آمادگی برای روز آزمون

سعی کنید که در روز آزمون اعتماد به نفس داشته باشید و استرس به خود وارد نکنید. به یاد داشته باشید که آزمون IELTS در طی دو مرحله برگزار می‌گردد که در مرحله اول سه مهارت اصلی زبان یعنی reading، writing و listening شما مورد سنجش قرار گرفته و در مرحله دوم مهارت speaking شما آزمایش می‌شود. در هر دو مرحله با اعتماد به نفس کامل حضور پیدا کرده و به هیچ عنوان استرس به خود راه ندهید.

در نهایت به یاد داشته باشید که مدرک آیلتس شما طی ۱۳ روز برای شما صادر می‌شود.

آشنایی با دوره آموزش تکنینک های آیلتس ایرانمهر(Exam Preparation)

همانطور که اشاره شد در مؤسسه ایرانمهر برای بهبود توانایی‌ها و مهارت‌های زبان شما عزیزان دوره‌های مختلفی برگزار می‌شود. یکی از این دوره‌ها، دوره  آموزش تکنینک های آزمون آیلتس است. شما در این دوره می‌توانید با نوع سوالاتی که در آزمون IELTS طرح می‌شود، آشنا شده و مهارت‌های چهارگانه خود را بهبود ببخشید.

در این دوره شما می‌توانید با اساتید برتر زبان ارتباط برقرار کرده و آن‌ها تکنیک‌هایی کاربردی برای یادگیری زبان به شما ارائه می‌کنند. مهارت‌های speaking و writing شما در این دوره تقویت می‌شود و آمادگی کامل برای شرکت در آزمون را به دست می‌آورید.

جمع‌بندی

همانطور که در این مطلب هم گفته شد، آزمون IELTS معتبرترین آزمونی است که شما می‌توانید برای اهداف مختلف از آن استفاده کنید. داشتن مدرک IELTS به شما کمک می‌کند تا به راحتی بتوانید در دانشگاه مورد نظر خود در خارج از کشور اپلای بگیرید، یا به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت نمایید. دروه‌های مختلفی برای موفقیت در آزمون IELTS وجود دارد که شما می‌توانید با گذراندن آن‌ها به توانایی و آمادگی کافی برای شرکت در آزمون دست یابید. این دوره‌ها را می‌توانید  با کیفیت بالا در موسسه ایرانمهر بگذرانید.

 سؤالات متداول

آیا مدرک IELTS تنها برای مهاجرت تحصیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟
خیر. برخلاف مدرک تافل که تنها برای مهاجرت تحصیلی می‌توان استفاده کرد، مدرک آیلتس کاربرد‌های فراوانی داشته و در زمینه‌های متعددی استفاده می‌شود
آزمون IELTS در ایران تحت نظارت چه سازمانی برگزار می‌شود؟
سازمان IDP نظارت بر آزمون IELTS را برعهده دارد.
آزمون IELTS در چند مرحله برگزار می‌شود؟
آزمون IELTS در دو مرحله برگزار می‌گردد. مرحله اول به سه مهارت reading، writing و listening مربوط شده و مرحله دوم تنها برای سنجش مهارت Speaking برگزار می‌شود.

 

امتیاز شما برای این دوره
1
2
3
4
5
4.7 از 5 از 30 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. فریماه نعیمی زاده
  16 دی 1402
  پاسخ دادن

  من زبان آموز شما هستم انگلیسی چطور باید نمرات خود را مشاهده کرد ؟

  • ایرانمهر
   16 دی 1402
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر شما میتوانید نمرات خود را از طریق شاهوار مشاهده نمایید .

 2. بنفشه زرمدی
  28 آذر 1402
  پاسخ دادن

  سلام کسی بخواد مدرس آیلتس بشه آیا شما پذیرا هستین ؟مراحلش را میفرمایید

  • ایرانمهر
   28 آذر 1402
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر بله شما میتوانید فرم جذب مدرس آیلتس از سایت را تکمیل نمایید همکاران ما پس از تکمیل فرم در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل می نمایند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.
   https://iranmehrcollege.com/ielts-teacher-recruitment/

 3. سهیل شمشیری
  29 مهر 1402
  پاسخ دادن

  ثبت نام دوره حضوری ایلتس

  • ایرانمهر
   29 مهر 1402
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر جهت آگاهی از نحوه ثبت نام در دوره آموزشی به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید