IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
یادگیری زبان اسپانیایی با موزیک
امتیاز کاربران: 3.4/5
نویسنده: محمد اشرفی
14 مرداد 1398

یادگیری زبان اسپانیایی با موزیک

با این هشت آهنگ زبان اسپانیایی خود را تقویت کنید

از یادگیری زبان اسپانیایی از طریق کتاب‌های ملال‌آور خسته شده‌اید؟ پس وقت آن رسیده که روال یادگیری این زبان را جذاب‌تر کنید.

اگر برای یادگیری زبان اسپانیایی به دنبال راه جدید و جالبی می‌گردید، موسیقی سر راهتان قرار دارد.

با گوش دادن به موسیقی‌های جذاب اسپانیایی نه تنها می‌توانید مهارت‌های خود در زبان اسپانیایی را تقویت کنید، بلکه می‌توانید از آن به عنوان فرصتی برای رقصی بی‌پروا در اتاق خود استفاده کنید. (البته مشخصا منظورمان از موسیقی جذاب، موسیقی‌های عصر جدید است. نه قطعه‌ای از موسیقی La Bamba!).

آیا من واقعا می‌توانم با گوش دادن به موسیقی، زبان اسپانیایی یاد بگیرم؟

البته که می‌توانید! موسیقی می‌تواند ابزار بسیار قدرتمندی باشد.

روی نوعی از موسیقی‌ که دوست دارید تمرکز کنید، هنگام پخش آهنگ به شعر آن نگاه کنید و از همه مهم‌تر، خوش بگذرانید!

قبل از اینکه متوجه شوید، می‌بینید که می‌توانید به زبان اسپانیایی آواز بخوانید (که احتمالا با یک لهجه‌ی اسپانیایی بهتر خواهد بود).

با کمی جستجو در اینترنت و یوتیوب می‌توانید تعداد زیادی از این موزیک‌ها را پیدا کنید و مثل یک حرفه‌ای به زبان اسپانیایی به رقص و آواز خواندن بپردازید.

یادگیری زبان اسپانیایی با موزیک

1. A Dios le pido – Juanes

راجع به خواننده: «خوآنس» (Juanes) خواننده‌ و موسیقی‌سرای کلمبیایی است که روی صحنه می‌رود و  در کنسرت به صورت زنده اجرا می‌کند. خصوصا وقتی که می‌خواهد قطعه‌ی تصنیف خود را بخواند. قطعه‌ی تصنیف به نوعی از موسیقی اشاره دارد که در آن ماجرایی با آهنگ خوانده می‌شود.

راجع به موسیقی: آهنگ A Dios le pido  یک آهنگ راک لاتین است. خواننده با این آهنگ از خدا می‌خواهد که از دوستان و خانواده‌اش محافظت کند. یک حقیقت بامزه: تعداد کسانی که او می‌خواهد خدا از آن‌ها محافظت کند خیلی زیاد هستند، امروزه برای برقراری صلح و آرامش در سراسر آمریکای لاتین، از این آهنگ به عنوان سرودی عرفانی و ثنایی یاد می‌شود.

این آهنگ چگونه به یادگیری زبان کمک می‌کند: در این آهنگ فعل‌های زیادی در وجه امری صرف شده‌اند که  آن را به تمرینی ایده‌آل برای کسانی تبدیل کرده است که می‌خواهند این وجه را به خوبی یاد بگیرند و به کمک آن درخواست یا آرزوهای خود را مطرح کنند.

یادگیری زبان اسپانیایی با موزیک

2. Vivir mi vida – Marc Anthony

راجع به خواننده: بسیار خوب، این خواننده با وجود 26 قطعه موسیقی در لیست بهترین آهنگ‌های  Billboard، به یکی از بهترین و ایده‌آل‌ترین خواننده‌های آهنگ سالسا برای زبان‌آموزان مبتدی و صفر کیلومتر تبدیل شده است. وقت آن است که با «مارک آنتونی» حسابی خوش بگذرانیم و پیش برویم.

راجع به آهنگ: خود «مارک» می‌گوید که «Vivir mi vida »  آهنگ بسیار مثبتی است و به بیان زیبایی‌ها و عظمت زندگی می‌پردازد. بنابراین او با این آهنگ حتی خجالتی‌ترین و کم‌روترین شخص از بین شما را هم از روی صندلی بلند می‌کند و می‌رقصاند.

این آهنگ چگونه به یادگیری زبان کمک می‌کند:‌ اگر شما یادگیری زبان اسپانیایی را تازه شروع کرده‌اید، برای تمرین هیچ آهنگی بهتر از این آهنگ پیدا نمی‌کنید. آقای «مارک آنتونی» عزیز این آهنگ را آهسته و واضح خوانده است؛ علاوه بر این، شعری ثابت در سراسر آهنگ بارها تکرار می‌شود. پس برای خواندن آن هیچ مشکلی نخواهید داشت.

3. La bicicleta – Shakira and Carlos Vives

راجع به خواننده: به نظر شما این دو سوپراستار کلمبایی (شکیرا و کارلوس ویوِس) نیازی به معرفی دارند؟

راجع به موسیقی: آهنگ (La bicicleta ) دوئتی (اجرای دو نفره) با ریتم تند و به طرز خوشایندی آتشین است که به آن چاشنی کلمبیایی اضافه شده است: از سبک والناتو گرفته تا پاپ، رگیتون و کامبیا. برای هر دو خواننده، این یک موسیقی خاطره‌انگیز است و دوران کودکی و خاطرات آن‌ها در محله‌های کلمبیا را یادآور می‌شود.

این آهنگ چگونه به یادگیری زبان کمک می‌کند: این موسیقی به کمک هزاران اصطلاحات محاوری‌ای، شما را به حال و هوای کودکی برمی‌گرداند. با تمرین این آهنگ واقعا می‌توانید مهارت خود در زبان اسپانیایی را به مرحله‌ی بهتری برسانید.

4. Mia – Bad Bunny (feat. Drake)

راجع به خواننده: این آهنگ معروف را خواننده‌ و رپر کانادایی Drake‌ سروده و آن را به سطح و شهرت جهانی رسانده است.

راجع به موسیقی: در این موسیقی رقص رگیتون (reggaeton) و سبک دنس‌هال (dancehall) ترکیب شده است و آهنگ Mia اولین آهنگی است که «دریک» کانادایی، تمام متن شعر آن را به زبان اسپانیایی سروده و با تلفظی درخشان و بی‌نظیر خوانده است.

این آهنگ چگونه به یادگیری زبان کمک می‌کند: اجازه ندهید که سرعت این آهنگ شما را تسلیم خود کند. سرعت مکالمه به این زبان آنقدری که شما تصور می‌کنید پیچیده نیست! فقط کافی است آن را چند بار گوش دهید تا با سرعت جملات کنار بیایید و درکش کنید. رفته رفته می‌توانید سایر مکالمات سریع اسپانیایی را هم درک کنید.

5. Malamente – Rosalía 

راجع به خواننده: حواستان به این اسب سیاه باشد، او یک ستاره‌ی اسپانیایی در حال ظهور است.

راجع به موسیقی: این آهنگ یک موسیقی هیبریدی فلامنکو-هیپ‌هاپ (flamenco-hip-hop hybrid) است (بله، درست شنیدید!) و راجع به خشونت علیه زنان پیام بسیار مهمی به گوش عموم می‌رساند.

این آهنگ چگونه به یادگیری زبان کمک می‌کند: این موزیک برای زبان‌آموزان فوق پیشرفته اسپانیایی است. صدای واکه‌های کشیده در موسیقی فلامنکو به راحتی قابل درک نیست؛ اما ارزشش را دارد که برای یادگیری و درک آن‌ها بکوشید.

یادگیری زبان اسپانیایی با موزیک

6. La gozadera – Gente de zona (feat. Marc Anthony)

راجع به خواننده: اگر تا به حال راجع به رقص تند کوبایی «رگیتون» چیزی نشنیده‌اید، حتما آثار این خواننده را چک کنید.

راجع به آهنگ: اسم این آهنگ مفهوم آن را توضیح می‌دهد. در کوبا، کلمه‌ی «La Gozadera» مهمانی‌هایی پر از رقص و شادی و پایکوبی را توصیف می‌کند. پس طبیعتا این آهنگ، آهنگی است که در آن آهنگ سالسا با رگیتون ترکیب می‌شود و به کمک آن می‌توان فرهنگ آمریکای لاتین را جشن گرفت و پایکوبی کرد.

این آهنگ چگونه به یادگیری زبان کمک می‌کند: اگر شما به تازگی یادگیری زبان اسپانیایی را شروع کرده‌اید، این آهنگ برای شما انتخاب مناسبی است. متن آهنگ بسیار آسان است و اگر شما با دقت کافی به آن گوش دهید، حتی اسامی برخی از کشور‌های آمریکای لاتین را نیز یاد می‌گیرید. معرکه است!

7. La Tortura – Shakira (feat. Alejandro Sanz)

راجع به خواننده: معلوم است که همه شکیرا را می‌شناسند، اما ما نتوانستیم جلوی خود را بگیریم و آهنگ‌های او را در این لیست قرار ندهیم. علاوه‌براین، آشنایی و گوش دادن به آهنگ‌های خواننده‌ی کلمبیایی، Alejandro Sanz هم خالی از لطف نیست.

راجع به موسیقی: این دو نفر با همکاری هم، آهنگ زیبای La Tortura را سرودند. یک آهنگ پاپ لاتین راجع به روابط بین دو مزرعه‌دار عاشق.

هشدار اسپویلر: در این آهنگ پسر به دختر خیانت می‌کند، ولی پشیمان می‌شود و می‌خواهد که آن‌ها دوباره با یکدیگر زندگی کنند. پس نرو شکیرا!

این آهنگ چگونه به یادگیری زبان کمک می‌کند: اگرچه این آهنگ برای زبان‌آموزان صفرکیلومتر ساده نیست، اما در این آهنگ، واضح‌ترین و ملموس‌ترین لهجه‌ی کلمبیایی به گوشتان می‌خورد. همچنین برای کسانی که در درک وجه امری و اخباری مشکل دارند، بهترین گزینه برای تمرین است.

8. Latinoamérica – Calle 13

راجع به گروه: گروه Calle 13 یکی از سیاسی‌ترین گروه‌های موسیقی در آمریکای لاتین است.

راجع به موسیقی: Latinoameérica ، یک آهنگ شعارگونه به سبک رپ-هیپ‌‌هاپ است که علیه فقر و تنگدستی مردم آمریکای لاتین سخن می‌گوید و آن‌ها را به اتحاد و پشتیبانی از یکدیگر تشویق می‌کند. این آهنگ مؤلفه‌های فرهنگ آمریکای لاتین الهام گرفته است.

این آهنگ اسپانیایی ترکیبی از چند زبان مختلف است. در این آهنگ، زبان کچوا (Quechua) که جزئی از خانواده‌ی زبان‌های «آند» (Andes) است، معرفی می‌شود. همچنین، بخشی از این آهنگ به زبان پرتغالی خوانده شده است.

این آهنگ چگونه به یادگیری زبان کمک می‌کند: اگر به تکرار و تمرین علاقه دارید، این موسیقی به شما کمک می‌کند تا تعداد زیادی از لغت‌های پرکاربرد را طبق ساختاری که در متن شعر آن به کار رفته است، یاد بگیرید.

این مقاله فقط به بهترین موسیقی‌های اسپانیایی برای یادگیری اشاره می‌کند؛ اما لیست موسیقی‌های فوق‌العاده در این زبان، بی پایان است.

تمرین زبان با موسیقی اسپانیایی نه تنها در حفظ لغات بیشتر کمک می‌کند، بلکه به کمک آن‌ها می‌توانید راجع به فرهنگ‌های مختلف اسپانیایی دیدگاهی کلی به دست آورید.

بسیار خوب پس منتظر چه چیزی هستید؟ موسیقی مورد علاقه‌تان را پخش کنید و طوری برقصید که انگار به هیچ‌چیز اهمیت نمی‌دهید.

آیا به موسیقی اسپانیایی خاصی علاقه دارید و از طریق آن زبان یاد می‌گیرید؟ در قسمت کامنت نظر دهید و اجازه دهید که ما هم با آن آشنا شویم!

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
3.4 از 5 از 5 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید