IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
یادگیری زبان اسپانیایی با درس‌های ساده
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
17 اردیبهشت 1398

یادگیری زبان اسپانیایی با درس‌های ساده

اسپانیایی یکی از رایج‌ترین زبان‌هایی است که در جهان صحبت می‌شود. همچنین برای بومیان انگلیسی زبان یا کسانی که انگلیسی را تا حد معقولی بلد هستند، یکی از زبان‌های نسبتا ساده برای یادگیری است.

دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید اسپانیایی یاد بگیرید. ممکن است در حال یادگیری این زبان در مدرسه باشید یا برای سفر به کشوری اسپانیایی‌زبان برنامه‌ریزی کنید. دلیلتان هر چه که هست، مقدمات و اصولی وجود دارد که به شما کمک می‌کند یادگیری اسپانیایی را شروع کنید.

الفبای اسپانیایی

کلمات از حروف ساخته می‌شوند، بنابراین منطقی است که یادگیری اسپانیایی یا هر زبان دیگری را با یادگیری الفبای آن زبان آغاز کنید. الفبای اسپانیایی شباهت زیادی به الفبای انگلیسی دارد؛ چند استثنا وجود دارد و تلفظ‌های خاصی هم در این زبان هست که باید آن‌ها را بدانید.

بسیاری از زبان‌ها، از جمله اسپانیایی، برای راهنمای تلفظ حرف‌ها، از استرس یا نشان اکسان (Accent mark) استفاده می‌کنند. از آنجایی که زبان انگلیسی یکی از زبان‌هایی است که چنین علائمی در الفبای آن تعریف نشده، این مبحث می‌تواند یکی از جنبه‌های چالش‌برانگیز یادگیری زبان اسپانیایی برای زبان‌آموزان باشد.

یادگیــری زبان اسپانیایی با درس_های ساده

کلمات و عبارات برای زبان‌آموزان مبتدی

به جای اینکه از همان اول خودتان را با نکات ظریف گرامر اسپانیایی درگیر کنید، بیایید با بعضی از درس‌های ساده و مقدماتی درباره لغات و عبارات این زبان شروع کنید. با یادگیری مطالب ساده مثل اسم رنگ‌های مختلف و اعضای خانواده، می‌توانید کمی حس پیشرفت داشته باشید و حس کنید کم کم زبان اسپانیایی را یاد می‌گیرید.

در همه کلاس‌های زبان اسپانیایی، عبارات مربوط به سلام و احوالپرسی معمولا در اولین روزها و درس‌ها به شما آموخته می‌شوند. وقتی بتوانید بگویید hola (سلام)، gracias (متشکرم) و buenos dias (صبح بخیر)، شروع خوبی برای مکالمه با دیگران دارید.

به همین ترتیب، اگر هدف نهایی شما از یادگیری زبان اسپانیایی مکالمات ساده با دیگران و در سفر است، فقط به چند عبارت و کلمه نیاز خواهید داشت. برای مثال، سوال کردن درباره مسیرها و آدرس پرسیدن در سفر خیلی مهم است. همچنین ممکن است گاهی لازم باشد از کسی درباره زمان سوال کنید تا بتوانید مطابق با برنامه سفرتان پیش بروید. همچنین فکر بدی نیست اگر درباره فصل‌ها به زبان اسپانیایی هم مطالبی بخوانید و اطلاعاتتان را بالا ببرید.

یادگیری زبان اسپانیایی با درس_های ساده

کار کردن با اسم‌ها در زبان اسپانیایی

وقتی موقع استفاده کردن از اسم‌ها در زبان اسپانیایی می‌شود، دو قانون مهم و کلی قد علم می‌کنند. یکی از مباحثی که برای انگلیسی‌زبان‌ها اصلا شناخته شده نیست، مبحث جنسیت اسم‌ها (مونث و مذکر) در زبان اسپانیایی است. هر اسم در زبان اسپانیایی ذاتا یک جنسیت دارد که به آن اسم اختصاص داده شده است؛ حتی اگر فاعل یا صاحب اسم جنسیت متفاوتی داشته باشد. اغلب اوقات، اسم مونث به -a ختم می‌شود و از حروف تعریف una، la یا las استفاده می‌کند؛ در حالیکه اسامی مذکر حروف تعریف un، el یا los را می‌پذیرند.

یکی دیگر از قوانین زبان اسپانیایی زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌خواهیم از شکل جمع اسامی مختلف استفاده کنیم. این قانون به شما می‌گوید چه زمانی به اسم -es و چه زمانی -s اضافه کنید. علاوه بر این، صفت‌هایی که به اسم‌ها می‌چسبند باید از نظر جمع یا مفرد بودن با اسم همخوانی داشته باشند.

ضمایر اسپانیایی مهم هستند

ضمایر فاعلی، کلماتی مثل I، you و we هستند که ما همیشه از آن‌ها در جملاتمان استفاده می‌کنیم. در زبان اسپانیایی، ضمایر فاعلی yo، ،él، ella و غیره هستند. این ضمایر اغلب برای جایگزین شدن به جای فاعل استفاده می‌شوند، اما مواردی هستند که باید آن‌ها را به خاطر بسپارید.

برای مثال، در زبان اسپانیایی برای کلمه you دو نسخه رسمی (formal) و غیررسمی (informal) وجود دارد. برای مخاطب قرار دادن کسی که او را می‌شناسید، می‌توانید از استفاده کنید، اما اگر بخواهید رسمی رفتار کنید، استفاده از usted مناسب­تر است. به علاوه، زمان‌های خاصی وجود دارند که حذف ضمیر مشکلی ندارد و می‌توانید آن را حذف کنید.

یادگیری زبان اسپانیایی با درس های ساده

گرامر ضروری اسپانیایی

سایر قسمت‌های گرامر مقدماتی زبان اسپانیایی قوانین خودشان را دارند که باید آن‌ها را مطالعه کنید. برای مثال، افعال باید صرف شوند تا با وجه‌های گذشته، حال و آینده در جمله مطابقت پیدا کنند. این مبحث می‌تواند برای زبان‌آموزان کمی سخت باشد، اما صرف افعال شبیه اضافه کردن -ed  و -ing به افعال در زبان انگلیسی است.

در زبان اسپانیایی، کلمه muy به معنی very (خیلی) و nunca به معنی never است. این دو کلمه تنها دو نمونه از تعداد زیادی قید هستند که می‌توانید برای توضیح یا تاکید روی چیزی از آن‌ها استفاده کنید.

صفت‌ها در زبان اسپانیایی می‌توانند کمی دردسرساز باشند. بسیاری اوقات، این کلمات توصیف‌کننده قبل از اسم قرار می‌گیرند، اما شرایط و موقعیت‌های دیگری هم هست که صفت‌ها بعد از اسم می‌آیند. برای مثال، ماشین قرمز (the red car) در زبان اسپانیایی el coche rojo است. در این جمله قرمز (rojo) صفتی است که اسم را توصیف می‌کند و همانطور که می‌بینید بعد از اسم آمده است.

یگی دیگر از مهم‌ترین اقسام کلمه (Part of Speech)، حرف اضافه است. حروف اضافه، کلمات رابط کوتاهی مثل in، to و under هستند. در زبان اسپانیایی، حروف اضافه مثل حروف اضافه در زبان انگلیسی استفاده می‌شوند، بنابراین یادگیری حروف اضافه در زبان اسپانیایی مثل خواندن کلمات معمولا کار راحتی است.

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 2 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید