IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
راهنمای بهترین زبان‌ها برای یادگیری در سال 2019
امتیاز کاربران: 0/5
نویسنده: ایرانمهر
15 مهر 1398

راهنمای بهترین زبان‌ها برای یادگیری در سال 2019

برایتان جالب است بدانید بهترین زبان‌ها برای یادگیری کدام‌ها هستند؟

بسیار خوب، ممکن است خودتان را در زبان‌های خارجی غرق کنید چون عاشق فرهنگ کشورها هستید یا شاید فقط به این دلیل زبان‌های خارجی را دوست دارید، چون از نحوه ادای کلمات در آن زبان‌ها خوشتان می‌آید.

اما ممکن است لازم باشد کمی واقع‌بینانه‌تر به داستان یادگیری زبان نگاه کنید.

هدفتان برای یادگیری زبان‌های خارجی می‌تواند افزایش فرصت‌های کاری، تحصیلی یا حتی سفر باشد.

اگر جوابتان مثبت است، ما اینجاییم تا کمی به شما انگیزه بدهیم.

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری آموزش زبان انگلیسی برای کودکان آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش خصوصی انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان

در این مقاله می‌خواهیم بهترین زبان‌ها برای یادگیری در سال 2019 را به شما معرفی کنیم و بگوییم چرا این زبان‌ها مفید و عالی هستند.

بهترین زبان‌ها برای یادگیری در سال 2019

 1. عربی

زبان عربی برای ما فارسی‌زبان‌ها یکی از راحت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری است و در سال‌های اخیر به دلیل افزایش روابط کشورهای اروپایی با خاورمیانه و آفریقا و امید به همکاری‌های اقتصادی بیشتر، این زبان به یکی از زبان‌های پرطرفدار در دنیا تبدیل شده است.

با توجه به مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum)، زبان عربی پنجمین زبان قدرتمند در جهان است و احتمالا در سال‌های آینده جایگاه بالاتری کسب خواهد کرد. پس شما چند پله از بقیه بالاتر باشید و این زبان را زودتر یاد بگیرید.

 1. فرانسه

به نظر می‌رسد زبان فرانسوی کمی بحث‌برانگیز باشد.

مقاله‌ای در سال 2014 چاپ شد که ادعا می‌کرد زمان آن فرا رسیده که تظاهر کردن را تمام کنیم و قبول کنیم زبان فرانسه زبان مهمی در جهان نیست.

دیگران ادعا کردند که رشد آفریقا باعث شده است زبان فرانسه یکی از زبان‌های مهم در جهان باشد که باید آن را یاد گرفت و این زبان همچنان تنها زبان رسمی در 11 کشور است.

بنابراین فرقی نمی‌کند به فرانسه، کبک یا جنوب صحرای آفریقا سفر کنید؛ باید به فکر یادگیری زبانی میانجی و بین‌المللی باشید که بتوانید درهای موفقیت یا فرصت‌های شغلی و تحصیلی را به روی خود باز کنید و آینده بهتر و درخشان‌تری داشته باشید.

 1. آلمانی

در حالی که زبان آلمانی به طور رسمی در 6 کشور (آلمان، اتریش، بلژیک، سوئیس، لوکزامبورگ و لیختن‌اشتاین) صحبت می‌شود، این زبان، زبان بومی و مادری حدود 100 میلیون نفر در سراسر جهان است.

کشور آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد اروپاست و باعث شده است زبان آلمانی، زبانی مهم برای کسب و کار بین‌المللی و دیپلماسی باشد.

راهنمای زبان های برای یادگیری در سال 2019

 1. هندی

شوکه شدید، نه؟ تا پیش از این هیچ‌وقت زبان هندی را به عنوان زبانی مهم که یادگیری آن ضروری باشد در نظر نداشتید. برای ساکنین کره زمین هم زبان هندی شاید جزو آخرین زبان‌هایی باشد که به یادگیری آن فکر می‌کنند.

اما اگر به زبان‌هایی فکر کنید که بیش از همه در جهان صحبت می‌شوند، زبان هندی رتبه چهارم را در جهان دارد و 310 میلیون نفر در جهان به این زبان صحبت می‌کنند.

حتی اگر به خاطر جمعیت هند هم که باشد، مایه شرمساری است که یادگیری این زبان را جزو برنامه‌های آینده‌تان قرار ندهید. با جمعیت حدودا 1.4 میلیاردی هندی‌زبان‌ها، می‌توانید با یادگیری این زبان، فرصت‌های بی‌شماری را برای کار و تحصیل کسب کنید. در کنار نگاه مادی به این زبان (از نظر کار و تحصیل)، با یادگیری زبان هندی می‌توانید با فرهنگ غنی و بی‌نظیر هند آشنا شوید.

 1. چینی ماندارین

وقتی «مارک زوکربرگ» (Mark Zuckerberg)، موسس و مدیر عامل فیسبوک، به طور عمومی و رسمی مهارت‌های زبان چینی خودش را به نمایش گذاشت، عده‌ای شگفت‌زده شدند، عده‌ای شوکه شدند و دیگران با بدبینی و چشمانی خیره به او نگاه کردند.

یادگیری زبان چینی یکی از هوشمندانه‌ترین اقداماتی است که می‌توانید در کسب و کار خود انجام دهید. با توجه به نرخ و آمار موجود کنونی، تولید ناخالص داخلی (GPD) در کشور چین در سال 2029 از ایالات متحده آمریکا هم بالاتر خواهد بود و در حال حاضر بزرگ‌ترین کشور تجاری جهان است.

البته، یادگیری زبان چینی ماندارین علاوه بر موقعیت‌های بی‌نظیر کسب و کار، مزیت‌های دیگری هم دارد.

این زبان اولین زبان زنده دنیاست که بیشترین تعداد بومی را دارد و دومین زبانی است که در اینترنت و دنیای آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین، با یادگیری این زبان، فرصت‌های بی‌شماری در تمام زمینه‌ها کسب خواهید کرد.

 1. پرتغالی

در حالی که می‌توانید زبان پرتغالی را با بیش از ده میلیون نفر در پرتغال تمرین کنید، اما به نظر می‌رسد برزیل مرز و مقصد بعدی برای تجارت در آمریکای جنوبی است.

برزیل هنوز بزرگ‌ترین اقتصاد آمریکای لاتین است و یادگیری زبان پرتغالی برای انگلیسی‌زبان‌ها خیلی سخت نیست.

در واقع، شورای فرهنگی بریتانیا که معتبرترین سازمان بین‌المللی و متخصص در زمینه فرصت‌های آموزشی و فرهنگی است، زبان پرتغالی را بین 10 زبان مهم جهان و از جمله مهم‌ترین زبان‌ها برای آینده انگلستان در نظر گرفته است. این مسئله به روشنی بیان می‌کند که یادگیری زبان پرتغالی فرصت‌های زیادی را برای تحصیل، سیاست و دیپلماسی و البته سرمایه‌گذاری خارجی در اختیار شما قرار می‌دهد.

 1. اسپانیایی

زبان اسپانیایی می‌تواند شما را به هر جایی که می‌خواهید ببرد.

آرژانتین، مکزیک، شیلی، جمهوری دومینیکن، هندوراس، ال‌سالوادور، نیکاراگوئه، پرو، ونزوئلا و اسپانیا، تنها چند کشوری هستند که زبان رسمی آن‌ها اسپانیایی است. برای یادگیری زبان اسپانیایی می‌توانید با بیش از 480 میلیون نفر در جهان صحبت کنید و مهارت‌های زبان اسپانیایی را در خودتان تقویت کنید.

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالا تصویر و بینش واضحی دارید که یادگیری زبان خارجی تا چه حد می‌تواند به شما کمک کند.

اما چه کسی می‌داند چه در انتظار ماست؟ شاید نمی‌خواهید تمام تخم‌مرغ‌هایتان را در یک سبد بگذارید و زبان سوم یا چهارم را هم به دانش و مهارت‌هایتان اضافه کنید.

خبر خوب این است که برای یادگیری زبان‌های مختلف، نیازی نیست مثل گذشته راهی طولانی طی کنید و به کلاس‌های زبان بروید یا مبالغ هنگفتی برای معلم خصوصی هزینه کنید. با منابع و کلاس‌های آنلاین، کتاب‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف که برای گوشی‌های هوشمند طراحی و اجرا شده‌اند و در دسترس همه قرار گرفته است، می‌توانید هر زبانی را که می‌خواهید یاد بگیرید. با یادگیری زبان به صورت خودآموز، می‌توانید سرعت خود را تنظیم کنید و مطمئن شوید تمام مباحث و ریزه‌کاری‌های زبان را یاد می‌گیرید.

هنوز انگیزه کافی برای یادگیری یک زبان دوم، سوم یا چندم را پیدا نکردید؟

کافی است دو زبانه‌ ها یا چند زبانه‌ های موفق جهان را ببینید و از ارزش و اعتبار آن‌ها آگاه شوید.

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
اولین کسی باشید که به این پست رأی میدهید!

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. آواتار سهیل
  سهیل
  5 دی 1401
  پاسخ دادن

  آموزش زبان چینی هم دارین

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   5 دی 1401
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر تمامی شعب زبان های خاص را دارند جهت ثبت نام در دوره های آموزشی به قسمت ارتباط با شعب مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید