IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
از کتاب های آموزشی زبان انگلیسی خسته شدید؟! این مقاله را بخوانید
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
1 آبان 1397

از کتاب های آموزشی زبان انگلیسی خسته شدید؟! این مقاله را بخوانید

یادگیری زبان انگلیسی مثل تماشای یک مسابقه ورزشی نیست.

تماشای ویدیو مکمل خوبی برای برنامه روزمره و روتین یادگیری زبان است. اما نباید توقع داشته باشید فقط با تماشای ویدیوهای مختلف، زبان انگلیسی را روان و سلیس یاد بگیرید؛ تعامل داشتن و درگیر شدن با زبان انگلیسی بخشی از فرآیند یادگیری است.

حق با شماست، تمام ساعت هایی که صرف خواندن کتاب های زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم می شود یا فلش کارت هایی را به خاطر می سپارید، برای یادگیری مهارت های زبان انگلیسی بسیار مفید است. ولی این روش ها اگر مدت طولانی تکرار شوند، خسته کننده می شوند و بازده قبل را نخواهند داشت. لازم است در کنار کتاب های آموزشی، کمی سرگرمی و هیجان هم به یادگیری اضافه کنید و ویدیوهای سرگرم کننده و خنده دار به زبان انگلیسی می تواند مکمل خوبی باشد.

بهترین قسمت زبان آموز بودن این است که هیچوقت با کمبود داستان، آهنگ و ویدیوهای جذاب مواجه نمی شوید؛ چرا که اینترنت گنجینه بی پایانی برای یادگیری زبان انگلیسی است. پس اگر از کتاب های آموزشی که هر روز با آن ها سر و کار دارید خسته شدید و به دنبال یک محتوای جدید می گردید، می توانید فرآیند یادگیری را با وبسایت هایی مثل یوتیوب ادامه بدهید و به خودتان استراحت بدهید.

با این حال اگر می خواهید تجربه یادگیری را به بهترین حالت ممکن ادامه بدهید، تماشای ویدیوهای آموزشی یا سرگرمی به زبان انگلیسی کافی نیست. لازم است که دانش خودتان را به چالش بکشید و با محتوای جدیدی که در اختیار دارید تمرین کنید.

چرا فردا؟ از همین امروز شروع کنید. ما پنج منبع معتبر و قابل قبول را به شما معرفی می کنیم که برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب هستند.

دوره های آموزش زبان انگلیسی

دوره های حضوری آموزش زبان انگلیسی برای کودکان آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های آنلاین آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های خصوصی آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای کودکان آموزش خصوصی زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش خصوصی انگلیسی برای بزرگسالان
دوره های خصوصی آنلاین آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان آموزش خصوصی آنلاین زبان انگلیسی برای نوجوانان آموزش خصوصی آنلاین انگلیسی برای بزرگسالان

Anglo-Link

تقویت مهارت: گرامر

Anglo-Link یک کانال بریتانیایی در یوتیوب است که به صورت حرفه ای و تخصصی به آموزش گرامر و تلفظ به دانشجویان زبان انگلیسی در هر سطحی می پردازد. نزدیک به یک میلیون مشترک و دنبال کننده دارد و یکی از محبوب ترین کانال های یوتیوب است. یکی از دلایلی که این کانال را از کانال های مشابه متمایز می کند، ویدیوهای حل تمرین است که بلافاصله بعد از محتوایی که آموزش داده شده از شما یک امتحان کوچک می گیرد تا خودتان را محک بزنید.

از کتاب های آمـــوزشی زبان انگلیسی خسته شدید؟

FluentU

تقویت مهارت: شنیدن، مکالمه، گرامر، خواندن و لغت

اگر می خواهید زبان انگلیسی را با ویدیوها و تمرین های تعاملی یاد بگیرید، اما به دنبال محتوایی هستید که از ویدیوهای یوتیوب مفهومی تر باشد، FluentU را امتحان کنید. در این وبسایت می توانید مهارت های زبان را با فیلم ها و ویدیوهای آموزشی از فرهنگ عامه تقویت کنید و همچنین برای محک زدن دانش زبان، آزمون ها و فعالیت های آن را انجام دهید.

بهترین قسمت یادگیری زبان انگلیسی با FluentU این است که می توانید تمام تجربه و مراحل یادگیری را به شیوه ای چالش برانگیز و سرگرم کننده پشت سر بگذارید. محتوای آموزشی به طور مرتب به روز رسانی می شود و شما با جدیدترین و محبوب ترین موضوعات در دنیای انگلیسی زبان ها آشنا می شوید.

یادگیری کلمات و واژگان انگلیسی

Rachel’s English

تقویت مهارت: مکالمه و تلفظ

کانال Rachel’s English یکی از کانال های محبوب یوتیوب است که به دانش آموزان زبان انگلیسی کمک می کند مهارت های مکالمه و تلفظ را تمرین و تقویت کنند. تمام ویدیوهای این کانال روی انگلیسی با لهجه آمریکایی تمرکز کرده و برای کسانی که می خواهند انگلیسی را سلیس و روان صحبت کنند، انتخاب خوبی است.

از آنجایی که اغلب ویدیوهای Rachel’s English با تمرین همراه است، دنبال کردن آن راحت است و در هنگام تماشای ویدیوها می توانید همزمان تمرین کنید. قسمت جذاب این کانال و وبسایتش این است که گاهی با ویدیوهای چالشی روبرو می شوید که از بینندگان سوالی می پرسد و از آن ها خواسته می شود پاسخ سوال را در قالب یک ویدیو برای وبسایت بفرستند. اگر از این روش خوشتان نمی آید، ایرادی ندارد، می تواند به ویدیوهای دیگر او مراجعه کنید.

ELearningWorkroom

تقویت مهارت: خواندن و مکالمه

eLearningWorkroom برای زبان آموزانی که از روش های سنتی آموزش استقبال می کنند، عالی است. روش سنتی یعنی تمرین ها و توضیحاتی که مدرسان در کلاس های درس به زبان آموز می دهند تا او بتواند تمرینی را حل کند. این وبسایت دقیقا به همین شکل است و حس می کنید یک استاد واقعی با شما کار می کند.

eLearningWorkroom طیف وسیعی از ویدیوهای تعاملی و تمرین دارد که به شما کمک می کند مکالمه، شنیدن و خواندن را تقویت کنید. این ویژگی ها باعث شده است دانشجویان و زبان آموزان مهارت های درک مطلب خود را برای کار، مدرسه و دانشگاه یا اهداف بزرگ تر و مهم تر مثل آزمون های بین المللی از جمله تافل و آیلتس تقویت کنند. هر ویدیو اطلاعاتی که برای آزمون آیتلس نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد.

از کتاب های آموزشی زبان انگلیسی خسته شدید؟

LearnEnglishESL

تقویت مهارت: شنیدن و لغت

آیا به دنبال راهی برای یادگیری زبان هستید که کمی راحت تر و در عین حال سرگرم کننده تر باشد؟ اگر جوابتان بله است، LearnEnglishESL قطعا همان چیزی است که دنبالش هستید. با تماشای ویدیو و فیلم های کوتاه می توانید دانش لغت و مهارت های شنیداری خودتان را تمرین کنید. در توضیحات هر ویدیو متن آن قرار داده شده و برای کسانی که به دنبال کلمات و اصطلاحات گفته شده در ویدیو هستند، روش بسیار خوبی است. همچنین در متن نوشتاری ویدیو هم تمرین هایی قرار گرفته که می توانید آن ها را تکمیل کنید.

البته مدتی است که ویدیوهای این وبسایت به روز رسانی نشده اند و ویدیوهای بارگذاری شده مربوط به چند سال پیش هستند؛ البته با این حال باز هم برای تمرین و تقویت زبان انگلیسی مناسب است.

کانال های زیادی در یوتیوب را بررسی کردیم تا به پنج موردی رسیدیم که در بالا معرفی شد. اگر شما هم این کانال ها را بررسی کنید متوجه می شوید که ویدیوها کوتاه هستند و تمرین های مختصری دارند. با این حال لیست کلمات تقریبا در همه آن ها طولانی و کامل است و باعث می شود با ساخت جمله و مرور معنی کلمات، دایره لغت و تسلط روی این حوزه را تمرین کنید.

از کتاب های آموزشی انگلیسی خسته شدید؟

دفعه بعد که کتاب زبان را باز کردید و با خود گفتید: «نه، امروز کتاب نه!» وقتش شده تا سری به کانال های آموزش زبان در یوتیوب بزنید. گاهی سنت شکنی کردن و امتحان روش های جدید می تواند شما را از ناامیدی و خستگی نجات بدهد و چیزهای جدیدی یاد بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های آموزش زبان انگلیسی کلیک نمایید

دوره های آموزش زبان انگلیسی


برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم
با ثبت  شماره تلفن خود، از مشاوره رایگان کارشناسان ایرانمهر بهره‌مند شوید.

مشاوره رایگان

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 1 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید