IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
دوره آمادگی آزمون PET

دوره آمادگی آزمون PET

دوره آمادگی آزمون Objective PET (نوجوانان)

سطح
Intermediate
رده سنی
نوجوانان

توضیحات دوره آموزشی

یادگیری یک زبان جدید در هر سنی می‌تواند یک تجربه سرگرم کننده باشد. مردم به دلایل مختلف، مانند مسافرت یا کار، زبان‌ انگلیسی را یاد می‌گیرند که مزایای ارزشمندی در افزایش کیفیت زندگی و کار آن‌ها دارد.

یادگیری زبان انگلیسی دانش فرهنگی شما را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند در سفر احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. همچنین این یک واقعیت است که یادگیری زبان دوم عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که به چندین زبان صحبت می‌کنند، حافظه، مهارت‌های حل مسئله و تفکر انتقادی، تمرکز بهتر، توانایی چندوظیفه‌ای و مهارت‌های شنیداری بهتری دارند.

 

دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی

امروزه حدود 1.75 میلیارد نفر در جهان انگلیسی را در سطح مفیدی صحبت می‌کنند. این تقریبا یک در چهار است! توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی فقط به معنای برقراری ارتباط با افراد بومی نیست. اگر می‌خواهید با فردی از کشور دیگری صحبت کنید، احتمالا هر دو باید انگلیسی صحبت کنید تا بتوانید ارتباط موثری داشته باشید.

در این رابطه باید بدانید که یادگیری زبان انگلیسی در سنین نوجوانی بسیار راحت‌تر از بزرگ‌سالی است. فراگیری این زبان در نوجوانی باعث افزایش اعتماد به نفس، افزایش مهارت‌های ارتباطی آن‌ها می‌شود. اما فواید یادگیری زبان انگلیسی در این سن بیش از این است. در زیر برخی از مزایای آن را ذکر می‌کنیم و سپس به بررسی دوره PET، شرایط آن، کتاب‌های دوره و مهارت‌هایی که در این دوره به آن‌ها دست می‌یابید، می‌پردازیم:

1. یادگیری زبان انگلیسی به شما در یافتن شغل کمک می کند

شما برای فعالیت در حوزه‌های مختلف از جمله کامپیوتر، گردشگری، پزشکی، هوانوردی و دیپلماسی به زبان انگلیسی نیاز دارید. دانستن زبان انگلیسی شانس شما را برای داشتن یک شغل خوب در آینده و در یک شرکت چند ملیتی در کشور خود یا شغلی در خارج از کشور افزایش می‌دهد.

2. با زبان انگلیسی می توانید در هر کجای دنیا تحصیل کنید.

از آنجایی که در بسیاری از کشورها انگلیسی صحبت می‌شود، بسیاری از مدارس و دانشگاه‌ها در سراسر جهان برنامه‌های خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. اگر زبان انگلیسی آکادمیک خوبی دارید، گزینه‌های زیادی برای پیدا کردن مدرسه و دوره متناسب با نیازهایتان دارید. علاوه بر این، بسیاری از معتبرترین دانشگاه‌های جهان در کشورهای انگلیسی‌زبان مانند انگلستان، ایالات متحده آمریکا و استرالیا واقع شده‌اند. مطالعه، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن به زبان انگلیسی برای گرفتن جایگاه در یکی از این دانشگاه‌های معتبر ضروری است.

3. انگلیسی زبان صنعت رسانه است

اگر انگلیسی صحبت می‌کنید، برای لذت بردن از کتاب‌ها، آهنگ‌ها، فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی مورد علاقه خود نیازی به زیرنویس ندارید!

4. زبان اینترنت است

انگلیسی نیز زبان مهمی در اینترنت است و بیشترین درصد مطالب موجود در اینترنت به زبان انگلیسی نوشته شده است. علاوه بر این، برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری جهان در کشورهای انگلیسی‌زبان مستقر هستند.

5. به شما کمک می کند زبان های دیگر را بهتر بفهمید

به طور کلی، انگلیسی با الفبای ساده خود یکی از آسان‌ترین زبان‌ها برای یادگیری است. هنگامی که به زبان انگلیسی تسلط پیدا کردید، مهارت‌ها و تمرین‌هایی خواهید داشت که قبلا هرگز نداشته‌اید. این مهارت‌ها به شما در درک زبان‌های دیگر نیز کمک می‌کند.

6. سفر با دانش خوب انگلیسی بسیار آسان تر است

حتی اگر در کشوری هستید که زبان انگلیسی در آن زبان رسمی نیست، احتمالا همچنان از انگلیسی به عنوان یک وسیله ارتباطی استفاده می‌شود.

7.  شما می توانید با کمک زبان انگلیسی بیشتر بیاموزید!

دانش خوب انگلیسی به شما امکان می‌دهد به فیلم‌ها، موسیقی و ادبیات صدها کشور در سراسر جهان دسترسی داشته باشید. ناگفته نماند که کتاب‌های زیادی از سراسر جهان به انگلیسی ترجمه شده است. بنابراین، با درک زبان انگلیسی، درها را به روی یک دنیای کاملا جدید از دانش و اطلاعات باز می‌کنید!

درباره دوره PET

دوره زبان انگلیسی ایران‌مهر نوجوانان 12 تا 18 ساله را هدف قرار داده و ویرایش دوم مجموعه کتاب Got it را آموزش می‌دهد. مجموع ترم‌های دوره PET برای نوجوانان 24 ترم است که شامل 4 جلد کتاب Got it (starter,1,2,3)، کتاب‌های کمبریج انگلیسی Objective Key و کتاب Cambridge English Objective PET می‌شود. زبان‌آموزان در موسسه زبان ایران‌مهر پس از تکمیل کتب Got it  starter , Got it 1 و کتابی با عنوان Objective key را مدت زمان چهار ترم می‌گذرانند. آن‌ها در پایان ترم 4 در آزمون تمرینی KET4 یا امتحان شبیه سازی شده ماک که در دفتر مرکزی ایران‌مهر برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

اگر نوجوانان زبان‌آموز در آزمون KET4 قبول شوند به دوره‌های Got 2 و Got 3 راه می‌یابند. آن‌ها پس از گذراندن این دوره‌ها وارد دوره PET می‌شوند که در آنجا باید در آزمون عملی (شبیه‌سازی) مانند KET شرکت کنند. این آزمون مانند ket در دفتر مرکزی موسسه زبان انگلیسی ایران‌مهر برگزار می‌شود. با موفقیت آن‌ها در این مراحل سطح نوجوانان به پایان می‌رسد و می‌توانند پس از تعیین سطح توسط سرپرست دوره وارد کلاس‌ها و دوره‌های بزرگ‌سالان شوند.

دوره‌های نوجوانان در 14 جلسه یک ساعت و نیم برگزار می‌شود. اما برای استفاده حداکثری و بهره‌مندی بیشتر از تعطیلات تابستانی، دوره‌های PET در 10 جلسه دو ساعته در طول ترم تابستان به همراه مطالب درسی مرتبط برگزار می‌شود.

دوره PET برای کسانی است که به تحصیل در مقطع دانشگاهی فکر می‌کنند و می‌خواهند مهارت‌های خواندن و نوشتن انگلیسی مورد نیاز برای موفقیت را توسعه دهند، مناسب است. شما با خواندن آکادمیک و استراتژی‌های موثر یادداشت‌برداری آشنا خواهید شد. شما مقاله‌نویسی خود را توسعه خواهید داد. همچنین نوجوانان به ساخت واژگان و دستور زبان نگاه خواهند کرد. در این دوره درک افراد از ساختار جمله و علائم نگارشی افزایش خواهد یافت. در واقع آن‌ها از طریق طیف وسیعی از فعالیت‌های جذاب با هدف گسترش مهارت‌های زبانی زبان خود را تقویت خواهند کرد.

مزایای دوره PET

شما نوجوانان عزیز با شرکت در این دوره مزایای مختلفی را به دست می‌آورید که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

✅مشاوره، پشتیبانی و تعیین سطح رایگان

✅تنوع روز و ساعت: با ارائه ساعت‌های کلاسی مختلف این امکان برای شما فراهم شده است که بتوانید ساعت کلاس زبان خود را با برنامه روزانه خود مطابقت دهید. کلاس‌های PET در روزهای شنبه – چهارشنبه، یکشنبه – سه‌شنبه و دوشنبه – پنج‌شنبه تشکیل می‌شود.

برای آگاهی از ساعت‌های برگزاری کلاس‌ها به جدول زیر مراجعه کنید:

روز شنبه-چهارشنبه یک شنبه- سه شنبه دوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری کلاس ها 16:00-17:30 15:30-17:00 16:00-17:30
17:45-19:15 17:15-18:45 17:45-19:15
19:30-21:00 19:15-20:45 19:30-21:00

✅این دوره‌ها فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی به شمار می‌رود که از طریق کتاب‌هایی مخصوص آموزش نوجوانان طراحی شده است. در واقع این کتاب‌ها با سطح یادگیری و توانایی‌های این گروه سنی مطابقت دارد.

✅فرصت حضور در دوره‌های حضوری یا آنلاین: دوره‌ها به صورت حضوری در موسسه ایران‌مهر یا به صورت آنلاین در محیط بیگ بلو باتن Big Blue Button برگزار می‌شود و زبان‌آموزان می‌توانند با توجه به شرایط خود یکی از این دو گزینه را انتخاب کنند.

✅در موسسه ایران‌مهر فرصت یادگیری زبان انگلیسی با بهترین اساتید فراهم شده است. مدرسان ایران‌مهر در دپارتمان آموزش زبان انگلیسی نوجوانان دارای مدارک ملی و بین‌المللی مانند TESOL، CELTA، DELTA، TKT، TTC هستند. آن‌ها از بالاترین سطح زبان و مهارت‌های آموزشی برخوردارند.

✅نظارت مستمر بر عملکرد استاد و زبان‌آموز و همچنین پیشرفت دروس محصل توسط سرپرست دوره

✅امکان انتخاب بین درس‌های گروهی و خصوصی

آ. حداقل ظرفیت کلاس‌های گروهی 6 نفر و حداکثر ظرفیت 15 نفر است.

ب. در صورتی که فرد فرصت حضور در کلاس‌های گروهی را نداشته باشد این امکان برای او فراهم شده است که در کلاس‌های خصوصی شرکت کند. کلاس‌های خصوصی دارای تنوع ساعت بیشتر هستند که با سرعت مورد نظر متقاضی تدریس می‌شوند.

✅امکان مکالمه انگلیسی با سرپرست در صورت درخواست نوجوانان. این امر به میزان شناخت فرد از پیشرفت زبان و افزایش اعتماد به نفس او کمک می‌کند.

✅امکان ارتباط حضوری یا تلفنی با سرپرست در صورت بروز مشکل یا نارضایتی از استاد، مطالب ارائه شده یا عملکرد موسسه

✅ارتباط مستقیم با دفتر مرکزی در صورت بروز هر گونه مشکل، انتقاد و پیشنهاد

✅ادغام و هماهنگی برگزاری کلاس‌ها در 21 شعبه: همه دوره‌ها در تمام شعب در یک تاریخ شروع می‌شود و پایان می‌یابد.

✅امکان جابجایی و انتقال از دوره‌های حضوری به آنلاین و برعکس

✅شرکت در آزمون‌های ماک KET و PETکه در دفتر مرکزی ایران‌مهر برگزار می‌شوند و در صورت قبولی مدرک معتبر به فرد داده می‌شود.

✅پشتیبانی رایگان: هر نوجوان زبان‌آموز در هر ترم از یک ساعت رفع اشکال رایگان و پشتیبانی برخوردار می‌شود.

✅ارزیابی عملکرد دانشجو با شرکت در آزمون‌های کتبی و شفاهی: در پایان هر نیمسال، آزمون شفاهی عملکرد محصل زبان توسط سرپرست برگزار شده و بازخورد آن به شخص داده می‌شود. ضمنا در آخرین جلسه هر ترم، نوجوانان ملزم به شرکت در آزمون کتبی هستند تا در صورت تایید پیشرفت آن‌ها بتوانند در دوره‌های بعد شرکت کنند.

✅نوجوانان با شرکت در برنامه‌های سرگرم‌کننده و آموزشی، مهارت‌های زبان انگلیسی خود را در محیطی جذاب می‌سنجند.

✅به زبان‌آموزان تخفیف‌های مختلف داده شده که در مناسبت‌ها توسط دفتر مرکزی موسسه ایران‌مهر ابلاغ می‌شود.

دوره های آنلاین نوجوانان

موسسه زبان ایران‌مهر کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی را در کنار دوره‌های حضوری برگزار می‌کند. سیستم آموزشی این دوره‌ها همانند دوره‌های حضوری است. با شرکت در دوره‌های آنلاین، علاوه بر مزایای ذکر شده در قسمت حضوری، از مزایای دیگری نیز برخوردار خواهید شد که در زیر آمده است:

 • کتاب Got It که در دوره‌های آنلاین برای نوجوانان آموزش داده می‌شود صرفا یک کتاب مکالمه محور است. این کتاب به طور اختصاصی برای آموزش نوجوانان و بر اساس ویژگی‌های این گروه سنی طراحی شده است.
 • امکان شرکت در کلاس‌های گروهی یا خصوصی از طریق آنلاین برای نوجوانان وجود دارد.
 • زبان‌آموزان از آنجایی که آنلاین هستند، قادرند در هر یک از 21 شعبه ایران‌مهر ثبت‌نام کنند. این به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند استاد و هم‌دوره‌ای‌های خود را تعیین کنند. همچنین در صورت تغییر برنامه زمانی فرد، می‌توانند به شعبه مرتبط دیگری منتقل شوند.
 • این دوره‌ها بر اساس Big Blue Button که یکی از قدرتمندترین محیط‌ها برای اجرای دوره‌های آنلاین است، برگزار می‌شوند.
 • کلاس‌های آنلاین کاملا تعاملی و در ارتباط با دیگر افراد است. همچنین افراد و اساتید می‌توانند با روشن کردن وبکم یکدیگر را ببینند و ارتباط چشمی برقرار کنند. این به یادگیری بهتر آن‌ها و دور شدن از محیط خشک آنلاین کمک می‌کند و انعطاف‌پذیری بیشتری به آن‌ها می‌دهد.
 • نوجوانان در دوره‌های آنلاین از بهترین معلمان مقیم خارج از کشور یا شهرستان‌های مختلف ایران بهره‌مند ‌می‌شوند.
 • در دوره آنلاین با استفاده از بازی‌ها و فعالیت‌های جذاب آنلاین از درس‌های اینترنتی خسته‌کننده برای زبان‌آموزان جلوگیری می‌شود.
 • با استفاده از ابزار Big Blue Button breakout room، فرصت کار دو نفره و گروهی که در یادگیری زبان انگلیسی بسیار مورد تاکید است، فراهم می‌شود.
 • امکان برقراری ارتباط با معلم خارج از ساعت مدرسه برای طرح سوال و بررسی مشکلات
 • تکالیف ارائه شده در کلاس توسط مدرس بررسی شده و بازخورد آن به فرد داده می‌شود.
 • امکان دریافت کمک رایگان و رفع مشکلات درس توسط استاد راهنما یا گروه به صورت آنلاین
 • برای زبان آموزان ایرانی در صورت وجود مشکل فنی، پشتیبانی آنلاین به سرعت و تلفنی مشکل را حل می‌کند.
 • در صورتی که زبان‌آموزان آنلاین سوال یا مشکلی داشته باشند، امکان تماس و ارتباط مستقیم و سریع با استاد راهنما وجود دارد.
 • زبان‌آموزان ایران‌مهر مقیم تهران تنها با یک تماس تلفنی در پایان ترم به راحتی می‌توانند در کلاس‌های حضوری شرکت کنند.
 • به جرات می‌توان گفت دوره‌های آنلاین از نظر کمی و کیفی با دوره‌های حضوری برابری می‌کنند. تعداد زیاد متقاضیان یادگیری زبان از خارج از کشور، شهرهای ایران و حتی نقاط مختلف تهران گواه کیفیت بسیار بالای این دوره‌هاست.

درباره کتاب های PET دوره نوجوانان

دوره‌های زبان انگلیسی برای نوجوانان شامل 24 ترم است و کتاب‌های Cambridge Objective Key و Objective PET Cambridge و همچنین Got it 2nd Edition در این دوره‌ها آموزش داده می‌شود.

Got it 2nd Edition یکی از جدیدترین منابع آموزش زبان انگلیسی برای زبان‌آموزان است. سیستم لهجه و آوایی این کتاب آمریکایی است و برای پاسخگویی به نیازهای یادگیری نوجوانان زبان‌آموز و در این گروه سنی طراحی شده است.

همان‌گونه که می‌دانیم، در دنیای امروز آموزش زبان انگلیسی شکل جدیدی به خود گرفته و از حالت خشک و تک بعدی خارج شده است. موسسه زبان ایران‌مهر نیز در همین مسیر از برترین تکنیک‌های یادگیری زبان استفاده می‌کند. مجموعه Got it توصیه‌هایی در مورد گرامر، واژگان و آموزش انگلیسی در قالب تمرین‌ها و مکالمه ارائه می‌دهد و تجربه یادگیری زبان بهتر و جذاب‌تری را برای افراد فراهم می‌کند.

با این حال، یکی از سخت‌ترین جنبه‌های آموزش زبان به نوجوانان، ایجاد و حفظ انگیزه در آن‌هاست. مجموعه Got it در انتخاب عناوین و مضامین خود بسیار دقت کرده است تا همیشه آن‌ها را برای یادگیری زبان انگلیسی هیجان‌زده و علاقه‌مند کند.

پس از گذراندن 8 ترم در این دوره، نوجوانان زبان‌آموز دوره PET را با سیستم آوایی انگلیسی شروع می‌کنند و افراد این فرصت را دارند که با لهجه انگلیسی آشنا شوند. پت یک آزمون بین‌المللی است و نوجوانان پس از 4 ترم در یک آزمون آزمایشی (شبیه‌سازی ساده شده ماک) در دفتر اصلی ایران‌مهر شرکت می‌کنند. این دوره در اصل مروری بر مباحث تدریس شده در هشت ترم گذشته است و عمدتا بر چهار مهارت گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن (Speaking، Listening،  Reading،Writing)تمرکز دارد.

پس از اتمام دوره زبان انگلیسی نوجوانان با استفاده از منابع آموزشی Got It Books و گذراندن دوره آمادگی آزمون PET، آن‌ها توسط مشاور سطح بندی شده و وارد دوره بزرگ‌سالان می‌شوند.

در سطح پیشرفته، منبع آموزشی اصلی کتاب‌های فایل انگلیسی آمریکایی American English File  است. کتب American English File بر مهارت‌های گفتاری و مکالمه تاکید دارند و بر اساس سیستم آوایی و تلفظ آمریکایی طراحی شده‌اند. به جستجوی دوره‌های خصوصی بزرگ‌سالان بپردازید تا نگاهی دقیق‌تر به این دوره‌ها بیندازید و بیشتر بدانید.

ویژگی‌های دوره PET

 • ویژه نوجوانان در گروه سنی 12 – 18 سال
 • شیوه تشکیل دوره PET: خصوصی و گروهی
 • مدت زمان دوره PET: 24 ترم
 • منابع اصلی دوره PET: مجموعه کتب Objective KET، Got it، Objective PET
 • هدف از برگزاری دوره: فراگیری زمان‌های افعال، شناخت کارکرد افعال وجهی، یادگیری اسامی قابل شمارش و غیرقابل شمارش، یادگیری کاربرد صفت‌های تفضیلی و برتر، آشنایی با ساختار افعال معلوم و مجهول و کاربرد صحیح نقل قول، توسعه مهارت خواندن با مطالعه متون مختلف و موضوعات جالب، بهبود گوش دادن نوجوانان زبان‌آموز از طریق پادکست صوتی و وسایل شنیداری، تقویت مهارت‌های نوشتاری با نوشتن انشا و داستان، تقویت مهارت‌های مکالمه با استفاده از گفتگو با همکلاسی‌ها، ایفای نقش و مصاحبه با منابع صوتی مختلف مانند برنامه‌های رادیویی و سخنرانی‌ها
 • دیگر خصوصیات دوره: مرور منظم و مکرر مطالب درسی آموزش داده شده، استفاده از نرم‌افزارهای تعاملی، تهیه کتاب‌های کمک درسی برای افزایش اثربخشی و سرعت یادگیری، ایجاد انگیزه در افراد با استفاده از موضوعات جالب و جذاب در آموزش و نظارت مستمر بر موفقیت نوجوانان زبان‌آموز.

سطح PET

 • Objective PET کتابی است که در این دوره تدریس می‌شود و تمرکز و محوریت مباحث را تشکیل می‌دهد.
 • کتاب Objective PET 30 درس دارد که در هر ترم 5 مبحث تدریس می‌شود.
 • این دوره در موسسه زبان ایران‌مهر در چهار ترم تشکیل می‌شود و سرفصل‌های دروس عبارت‌اند از:

o          PET 1

o          PET 2

o          PET 3

o          PET 4

 • دوره زبان انگلیسی PET برای رده سنی 12 تا 18 سال مناسب است.
 • لهجه کتاب PET بریتیش است.
 • این دوره برای آماده‌سازی افراد برای شرکت در آزمون بین‌المللی PET که توسط موسسه کمبریج برگزار می‌شود مناسب است.
 • کتاب Objective PET مانند سایر کتاب‌های ارائه شده در موسسه ایران‌مهر برای نوجوانان بر چهار مهارت اصلی گوش دادن، گفتار، نوشتن و خواندن تمرکز دارد.
 • این دوره برای نوجوانانی که Got it 2 و Got it 3را تکمیل کرده‌اند مناسب است.
 • این سطح به صورت خصوصی یا گروهی در موسسه زبان انگلیسی ایران‌مهر تشکیل می‌شود.
 • در پایان دوره PET 4 زبان‌آموز نوجوان باید در آزمون آزمایشی (شبیه‌سازی ساده ماک) که در دفتر مرکزی ایران‌مهر برگزار می‌شود شرکت کند.
 • نام دیگر این دوره B1 preliminary و دومین امتحان از سری امتحانات ESOL است که توسط کمبریج برگزار می‌شود.
 • موسسه ایران‌مهر امکان حضور در کلاس‌های حضوری و آنلاین در شعب مختلف خود را برای ارتقای سطح افراد فراهم کرده است. دوره‌های آنلاین در محیط بیگ بلو باتن یا Big Blue Button برگزار می‌شود که مزایای زیادی از جمله امکان کار گروهی دارد.
 • دوره‌های آنلاین به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده‌اند که هیچ تفاوتی با دوره‌های حضوری نداشته باشند. این دوره‌ها از لحاظ کیفیت، حضور فعال زبان‌آموز، استاد و مطالب ارائه شده با دوره‌های حضوری یکسان است.
 • برای اطلاعات بیشتر در زمینه ساعات برگزاری دوره‌های PET به جدول زیر مراجعه کنید:
روز شنبه-چهارشنبه یک شنبه- سه شنبه دوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری کلاس ها 16:00-17:30 15:30-17:00 16:00-17:30
17:45-19:15 17:15-18:45 17:45-19:15
19:30-21:00 19:15-20:45 19:30-21:00

درباره آزمون PET

دوره آمادگی آزمون مقدماتی زبان انگلیسی یا Preliminary English Test  شامل 4 ترم است و معمولا به صورت دروس گروهی برگزار می‌شود. منبع آموزشی اصلی این دوره کتاب پت کمبریج یا Cambridge PET است. در واقع این دوره مروری است بر آنچه که زبان آموزان نوجوان در چهار دوره اصلی آموخته‌اند.

سطح مهارت زبانی که در این دوره سنجیده می‌شود معادل مجموعه کتاب‌های Got It است. هدف اساسی این دوره آماده‌سازی افراد برای شرکت در امتحان بین‌المللی PET است. کسب نمره خوب در این دوره انگیزه‌ای برای ادامه مسیر یادگیری زبان و دستیابی به نمرات و مدارک بالاتر است. علاوه بر این، تکمیل موفقیت‌آمیز این دوره می‌تواند معیاری برای سنجش عملکرد فرد تا این سطح باشد.

آزمون مقدماتی B1 یا PET توسط دانشگاه کمبریج طراحی شده و برای انگلیسی‌زبانان سطح متوسط ​​مناسب است. گواهینامه یا مدرک آزمون PET از دانشگاه کمبریج تضمین می‌کند که فرد برای ارتباطات روزمره انگلیسی آماده است. این آزمون که در سال 1980 طراحی شده است، دانش عمومی انگلیسی را تا سطح B1 اندازه‌گیری می‌کند. مخاطبان اصلی این آزمون بزرگ‌سالان و دانش‌آموزان هستند. در نتیجه این طبقه‌بندی، دو نوع آزمون PET وجود دارد، تنها تفاوت این است که انواع دروس بر اساس سن و علایق دانش آموزان دسته‌بندی می‌شوند.

امتحان PET نسبت به آزمون KET سطح بالاتری دارد. قبولی در این آزمون به معنای تسلط دانش‌آموز بر مهارت‌های زبان، گرامر و واژگان در سطح ارتباط در موقعیت‌های مختلف حرفه‌ای و اجتماعی در جامعه انگلیسی‌زبان است.

مراحل تست PET همان مراحل تست KET است. در بخش خواندن یا Reading ، داوطلبان با درک نظر کلی نویسنده، توانایی خود را در به دست آوردن اطلاعات از متون کوتاه اثبات می‌کنند. در قسمت Writing و بخش نوشتاری متقاضیان باید نظرات و انتقادات خود را به زبان انگلیسی بنویسند. در بخش Listening، صداهای ضبط شده در سطوح دشواری مختلف و متفاوت پخش می‌شوند و مهارت‌های شنیداری زبان‌آموزان و درک مطالب را مورد آزمایش قرار می‌دهند. آزمون بیان شفاهی و مکالمه با حضور دو فرد انجام می‌شود.

دو نفر برای این مرحله تعیین شده‌اند که سطح تسلط و توانایی متقاضیان و داوطلبان را در ارتباطات کلامی ارزیابی می‌کنند.

بخش‌های آزمون محتوا امتیاز هدف
Reading and writing

1 ساعت و سی دقیقه

5 بخش

35 سوال

50% این بخش نشان می‌دهد که زبان‌آموز می‌تواند نکات مهم و اصلی علائم، روزنامه‌ها و مجلات را درک کند، از کلمات به درستی استفاده کند و زبان را به درستی ساختاربندی کند.
Listening

30 دقیقه  شامل  6 دقیقه زمان انتقال به پاسخنامه

4 بخش

25 سوال

25% این بخش نشان می‌دهد که داوطلب می‌تواند یک مکالمه یا سخنرانی در مورد زندگی روزانه را دنبال کند.
Speaking

10 تا 12 دقیقه برای هر شرکت کننده

4 بخش 25% این بخش نیز نشان می‌دهد که فرد چگونه انگلیسی صحبت می‌کند. نوجوانان باید بتوانند در مورد موضوع‌های مختلف مانند علایق خود سوال بپرسند و به سوالات دیگران پاسخ دهند.

             

ساختار کتاب

ویژگی های کتاب Cambridge Objective PET

 1. کتاب Cambridge Objective PET شامل 30 فصل است که هر فصل به موضوع خاصی مانند ورزش و سرگرمی‌ها، افراد، مشاغل، تحصیلات و تاریخ، شهرها و سازه‌های شهری، مناسبت‌های خاص، سلامت و تناسب اندام، نامه‌ها و ایمیل‌ها، کشورها، ملیت‌ها، شماره‌ها، وسایل منزل، حمل و نقل، فیلم، موسیقی، ارتباطات، دوستی و غیره می‌پردازد.
 2. هر فصل از کتاب Cambridge Objective PET با یک مقدمه شروع می‌شود و پس از آن خواندن یا گوش دادن. سپس تمرکز بر زبان و سپس آموزش گرامر خواهد بود.در پایان هر بخش یک متن تستی با نمونه سوالات تستی وجود دارد. این کتاب شامل یک پوشه نوشتن برای تمرین نوشتن است.
 3. این کتاب شامل تمرین‌ها و تست‌های منظم و ساختار یافته برای آمادگی هر چه بیشتر دانش آموزان برای امتحان است.
 4. علاوه بر این، هر بخش یا واحد دوره‌های کوتاه و متنوعی را برای زبان آموزان جوان ارائه می‌دهد.
 5. کلمات کلیدی و مهمی که دانش آموزان باید یاد بگیرند و استفاده کنند در این سطح برجسته می‌شوند.
 6. بعد از دو درس که شامل تکنیک‌های مورد نیاز آزمون است، قسمت نگارش نیز در کتاب وجود دارد.
 7. در قسمت تاریخچه امتحان، زبان آموزان جوان می‌توانند آمادگی برای امتحان را به صورت سازمان یافته تمرین کنند.
 8. بخش‌هایی از کتاب برای مرور و یادآوری مطالب تدریس شده طراحی شده است.

ساختار کتاب Cambridge Objective PET

کتاب Cambridge Objective PET  شامل بخش‌های زیر است:

معرفی (Introduction)

در این قسمت زبان‌آموزان با زبان هدفی که در این دوره آموزش داده می‌شود آشنا می‌شوند تا به یادگیری غیرمستقیم آن‌ها کمک کند.

معرفیIntroduction

درک مطلب (Reading)

این بخش نیز بر درک مطالب و نکات مربوطه تمرکز دارد تا هر چه بیشتر نوجوان زبان‌آموز برای آزمون PET آماده شود.

درک مطلب Reading

شنیداری (Listening)

در بخش شنیداری (Listening)  مهارت‌ها و تکنیک‌های شنیدن در آزمون PET بررسی می‌شود. در واقع گوش دادن به شما کمک می‌کند تا بهتر بفهمید که در اطراف شما چه می‌گذرد.

شنیداری Listening

تمرکز زبانی(Language Focus)

در این قسمت تمرین‌هایی برای تجمیع گرامر و مطالب مرتبط با موضوع درس آموزش داده می‌شود.

تمرکز زبانیLanguage Focus

پوشه امتحان (Exam Folder)

بخش پوشه امتحان (Exam Folder)برای آشنایی نوجوانان با سوالات امتحانی و همچنین تمرین و آمادگی در امتحان طراحی شده است.

پوشه امتحان Exam Folder

پوشه نوشتاری (Writing Folder)

زبان‌آموزان نوجوان می‌توانند از این بخش بر مهارت‌های نوشتاری تمرکز کنند. برای مثال نوشتن به شما این امکان را می‌دهد که برای هر کسی به زبان انگلیسی پیامک ارسال کنید یا بنویسید، همچنین ایمیل بفرستید و گزارش تهیه کنید که در محل کار ضروری است.

پوشه نوشتاری (Writing Folder)

مرور (Revision)

برای تقویت و تثبیت مطالب آموخته شده و کمک به دانش‌آموزان برای درک بهتر موضوع، هر 6 درس یک بخش مرور در کتاب اضافه شده است.

مرور-Revision

پوشه گرامر (Grammar Folder)

دستورات زبان و گرامر تدریس شده در هر درس در پوشه گرامر (Grammar Folder) گنجانده شده است.

پوشه گرامرGrammar Folder

خواندن (Reading)

خواندن گرامر شما را بهبود می‌بخشد، دایره لغات شما را گسترش داده و دانش شما را افزایش می‌دهد.

کتاب کار (Work book)

برای تمرین بیشتر، زبان‌آموزان می‌توانند از کتاب کار استفاده کنند.

کتاب کار Work bookدر پایان دوره PET فرد قادر خواهد بود:

 • اطلاعات و موارد معمول مانند مقالات روزنامه و دستورالعمل‌ها را درک کند.
 • متون ساده و معنی‌دار در مورد موضوعات آشنا تولید کند.
 • نظر شخصی خود را بنویسد.
 • با شرکت در کنفرانس به زبان ساده صحبت کند.
 • موقعیت‌ها و شرایط ساده را کنترل کند، به عنوان مثال هنگام سفر به کشورهای انگلیسی‌زبان، امکان رزرو هتل و امکان برقراری ارتباط روان و بدون مشکل در اکثر موارد احتمالی که با آن مواجه می‌شوند.
 • امکان مکالمه روزانه با یک انگلیسی‌زبان، پرسیدن و پاسخ به سوالات مرتبط
 • صحبت در مورد تجربیات خود، توانایی صحبت و نوشتن در مورد اهداف و رویاهای خود.
 • متن‌های ساده را به طور انتقادی بخواند و از اطلاعات به درستی استفاده کند.
 • ایده‌ها را در نوشته خود پیوند دهد تا خوانندگان بتوانند به راحتی ایده‌های او را درک کنند.
 • از واژگان و ساختارهای گرامری برای بیان رسمی‌تر استفاده کند.

لینک های مفید برای یادگیری زبان انگلیسی

لینک‌های زیر به شما کمک می‌کنند به منابع و نمونه‌های تست PET دسترسی داشته باشید.

 سوالات متداول :

چگونه می توانم پس از تکمیل کتاب PET زبان خود را ادامه دهم؟
سطح زبان شما توسط سرپرست موسسه ایران‌مهرتعیین می‌شود و به دوره‌های بزرگ‌سالان منتقل می‌شوید.
آیا می توانم بدون شرکت در دوره PET در دوره های بزرگسالان ثبت نام کنم؟
خیر، گذراندن موفقیت‌آمیز این دوره برای تمامی زبان‌آموزان آموزشگاه ایرانمهر الزامی است.
آیا گواهی دوره پس از قبولی در آزمون دفتر مرکزی صادر می شود؟
بله، گواهی PET بنا به درخواست فرد صادر خواهد شد.
هزینه شرکت در آزمون آزمایشیPET چقدر است؟
این آزمون رایگان است.
بنده زبان‌آموز موسسه ایرانمهرنیستم، آیا می توانم در آزمون PET شما شرکت کنم؟
خیر، این آزمون فقط مخصوص زبان‌آموزان موسسه زبان ایران‌مهر است.
امتیاز شما برای این دوره
1
2
3
4
5
4.7 از 5 از 6 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

دوره های آموزشی مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید