IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
آموزش زبان فرانسه بزرگسال

آموزش زبان فرانسه برای بزرگسالان

آموزش زبان فرانسه برای بزرگسالان: از مبتدی تا پیشرفته با سری کتابهای Edito در 24 ترم تدریس میشود. برای تعیین سطح و مشاوره رایگان تماس بگیرید.

رده سنی
بزرگسالان

توضیحات دوره آموزشی

زبان فرانسه یک زبان بین‌المللی مهم و مشهور است. دلایل زیادی برای یادگیری زبان فرانسه وجود دارد از جمله سرعت بالای یادگیری، مفید بودن و وجود قابلیت برقراری ارتباطات زیاد. زبان فرانسه پس از انگلیسی و آلمانی سومین زبان پرطرفدار در فضای مجازی است. همچنین این زبان پنجمین زبان رسمی معرفی شده از سوی سازمان ملل متحد است.

 زبان فرانسه در شصت کشور جهان مانند: فرانسه، بلژیک، کبک وغیره صحبت می‌شود. شما با دانستن این زبان می‌توانید در دانشگاه‌های معتبر این کشورها تحصیل کنید و یا به این کشورها سفر کنید. یادگیری زبان فرانسه به علت شباهت به زبان انگلیسی، برای آن دسته از افرادی که با زبان انگلیسی آشنایی دارند، ساده‌تر است. این زبان به علت فصاحت و بلاغت بالایی که دارد، به گوش شنوندگان بسیار خوش می­آید و کسایی که توانایی صحبت کردن به زبان فرانسه را دارند، اعتماد‌به‌نفس بالایی در خود احساس می­کنند.

چارت آموزشی

آموزش زبان فرانسه برای بزرگسالان

درباره دوره آموزش زبان فرانسه ایرانمهر

دوره آموزش زبان فرانسه در آموزشگاه زبان ایرانمهر در رده بزرگسال مخصوص سنین 18 سال به بالا است. مجموعه کتاب‌های Édito: méthode de français  از انتشارات  Didierدر این دوره‌ها تدریس می­شود. مجموع دوره‌های زبان فرانسه از سطح مبتدی تا سطح پیشرفته، 21 ترم است. در این دوره 5 جلد کتابÉdito  ((A1-A2-B1-B2-C1 تدریس می‌شود. سطوح A1 ، A2 و B1 به سه بخش و سطوح  B2 و C1 به شش بخش تقسیم می‌شوند. پس از پایان هر کتاب، مدرک معتبری از سوی آموزشگاه ایرانمهر برای زبان‌آموز صادر می­گردد.

دوره های ترمیک بزرگسال در 28 جلسه یک ساعت و نیمه و یا 21 جلسه دو ساعته برگزار می­شوند. در جلسه آخر هر ترم زبان‌آموزان موظف به شرکت در آزمون کتبی و شفاهی هستند و در صورت کسب نمره قبولی زبان‌آموز می­تواند در ترم بعدی شرکت کند.

مزایای شرکت در دوره آموزش زبان فرانسه بزرگسال در ایرانمهر

آموزش زبان فرانسه بزرگسال

 1. مشاوره و تعیین سطح رایگان
 2. تنوع روز و ساعت:
 • شرکت کنندگان در دو روز فرد (یکشنبه – سه شنبه ) و یا سه روز زوج (شنبه – دوشنبه – چهارشنبه) کلاس‌ها را دنبال کنند.
 • برنامه زمانی برگزاری کلاس‌ها به شرح زیر است:
روززوجیکشنبه سه شنبه
 

 

ساعت برگزاری

9:30-11:007:30-9:00
11:15-12:459:00-11:00
13:00-14:3011:15-13:15
14:15-15:4512:45-14:45
16:00-17:3015:00-17:00
17:45-19:1517:15-19:15
19:30-21:0019:15-21:15
جذب مدرس فرانسه
 1. امکان یادگیری زبان فرانسه با کتاب‌های طراحی شده مخصوص تدریس به بزرگسالان
 2. آشنایی با کشور فرانسه و فرهنگ مردمان فرانسه
 3. امکان شرکت در کلاس‌های حضوری و آنلاین: دوره ها به هر دو صورت حضوری در شعب و یا به صورت آنلاین در محیط بیگ بلو باتن برگزار می‌شوند و زبان‌آموزان بنا به شرایط خود می‌توانند یکی از این دو گزینه را انتخاب کنند.
 4. امکان یادگیری زبان فرانسه با برترین اساتید، تمامی اساتید ایرانمهر در بخش آموزش زبان فرانسه، دارای مدارک داخلی و بین‌المللی مانند مدرک تربیت مدرس (FDF) ، DELF ، TEF ، TCF وغیره هستند.
 5. نظارت دائمی نحوه برگزاری کلاس‌ها، عملکرد مدرس و زبان‌آموزان توسط مدیر دپارتمان زبان فرانسه مجموعه ایرانمهر.
 6. امکان انتخاب بین کلاس‌های گروهی و خصوصی:

الف) کلاس‌های گروهی با حداقل 6 زبان‌آموز و حداکثر 15 زبان‌آموز برگزار می‌شوند.

ب) اگر به هر دلیلی امکان حضور در کلاس‌های گروهی را ندارید یا آموزش به صورت انفرادی را بیشتر ترجیح می‌دهید، همواره می‌توانید برای گذران دوره آموزش فرانسه، کلاس‌های خصوصی را انتخاب کنید. در این صورت شما می‌توانید ساعت و روز دلخواه را برای برگذاری کلاس‌ها انتخاب کنید. در حالت کلی کلاس‌های خصوصی ر قالب پکیج‌های 14، 28 و 42 ساعته برنامه‌ریزی می‌شوند. برای انتخاب بهترین پکیج از مشاوره رایگان آموزشگاه ایرانمهر کمک بگیرید.

 1. زبان‌آموزان هموره می‌توانند به صورت حضوری یا غیر حضوری با سوپروایزر بخش بزرگسال شعبه در ارتباط باشند.
 2. امکان برقراری تماس مستقیم با دفتر مرکزی برای طرح مشکلات ، انتقادات و پیشنهادات وجود دارد.
 3. یکپارچگی بین 21 شعبه: در تمامی شعب مجموعه ایرانمهر کتاب Édito تدریس می­شود.
 4. همواره امکان انتقالی بین شعب در تمامی کلاس‌ها و دوره‌های ایرانمهر وجود دارد.

ایرانمهر در مناسبت‌های متفاوت تخفیفاتی را برای زبان‌آموزان در نظر می‌گیرد.

 1. زبان‌آموز می‌تواند پس از اتمام دوره و قبولی در ترم‌های پیشرفته زبان فرانسه به عنوان مدرس به گروه ایرانمهر بپیوندد.

دوره های آنلاین بزرگسال فرانسه

آموزشگاه زبان ایرانمهر علاوه بر کلاس‌های حضوری،  برگزارکننده کلاس‌های آموزش زبان فرانسه به صورت آنلاین نیز است. سیستم درسی این دوره‌ها مانند دوره‌های حضوری است. با شرکت در کلاس‌های آنلاین علاوه بر مزایای اشاره شده در بخش حضوری، از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

 1. کتاب مورد تدریس در دوره‌های آنلاین بزرگسال نیز کتاب Édito است که کاملا مکالمه محور است و مخصوص تدریس به بزرگسالان طراحی شده است.
 2. امکان شرکت در کلاس‌های گروهی یا خصوصی به صورت آنلاین برای متقاضیان زبان فرانسه
 3. در کلاس‌های آنلاین فراگیر می‌تواند در هر کدام از 21 شعب آموزشگاه ایرانمهر ثبت نام کند. از آنجا که نیازی به حضور فیزیکی در محل آموزشگاه نیست، زبان‌آموز می‌تواند هر زمان که نیاز به تغییر دادن برنامه یادگیری خود داشت، در کلاس‌های شعبه دیگری شرکت کند.
 4. کلاس‌های آنلاین با کمک پلتفرم بیگ بلو باتن برگزار می‌شوند. این پلتفرم یکی از قوی‌ترین محیط‌های آموزش آنلاین در جهان است که تمامی امکانات مورد نیاز برای تدریس را در اختیار مدرس و فراگیر قرار می‌دهد.
 5. کلاس‌های آنلاین کاملا اینتراکتیور و تعاملی برگزار می‌شوند. مدرسان و فراگیران از طریق میکروفن و وبکم در ارتباط هستند و به طور مستقیم با یکدیگر تعامل دارند.
 6. از آنجا که در کلاس‌های آنلاین نیازی به حضور فیزیکی استاتید در محل آموزشگاه نیست، ایرانمهر قادر به استفاده از تجربه و دانش استاتید گرانقدری از سراسر ایران و جهان شده است.
 7. با استفاده از ابزار اتاق های جانبی (breakout room) بیگ بلو باتن، انجام فعالیت‌های گروهی نیز امکان‌پذیر شده است. به این ترتیب زبان‌آموزان می‌توانند با یکدیگر صحبت کنند.
 8. فراگیر همواره می‌تواند با مدرس در ارتباط باشد حتی در ساعت‌های خارج از تایم کلاسی.
 9. مدرس پس از هر جلسه تکالیف و تمرینات را بررسی و عملکرد فراگیران را ارزیابی می‌کند.
 10. در کلاس‌های آنلاین، پشتیبان فنی همواره آماده رفع مشکلات فنی در ارتباط با کیفیت اتصال است.
 11. همواره امکان تماس تلفنی و ارتباط مستقیم و سریع با سوپروایزر شعبه وجود دارد.
 12. زبان‌آموزان ایرانمهری ساکن تهران، در انتهای ترم صرفا با یک تماس تلفنی، به سادگی می‌توانند در دوره‌های حضوری شرکت کنند.

بدون هیچ تردیدی باید گفت که کلاس‌های آنلاین به لحاظ کیفی و کمی، با کلاس‌های حضوری برابری می‌کنند.  همین امر منجر به افزایش شمار فراگیرانی شده است که از شرکت در دوره‌های ایرانمهر استقبال می‌کنند.

مشاهده کتاب

مشاهده کتاب

سری کتاب‌های  Édito از انتشارات Didier، علاوه بر توسعه چهار مهارت اصلی زبان، با ارائه‌ طیف وسیعی از محتوای استاندارد روزنامه‌ها، متون ادبی و وب‌سایت‌های فرانسوی، توجه ویژه‌ای به غنی‌سازی دایره واژگان فراگیران دارد. متون و فایل‌های صوتی این کتاب‌ها برگرفته از برنامه‌های پخش شده در رادیو فرانسه و مصاحبه‌هایی در خصوص مباحث جاری روزانه است.

در ادامه این متون،‌ تمرین‌هایی به منظور درک مطالب عنوان شده آمده است. در تدریس دستور زبان کتاب‌های Édito تجدید نظر صورت گرفته است و واژگان در قالب موقعیت‌هایی که انعکاس دهنده‌ زندگی واقعی افراد هستند، آموزش داده می‌شود.

Édito به آموزش مهارت‌های کلیدی پرداخته و تمرکز اصلی آن روی تدریس فنون نوشتاری و گفتاری زبان فرانسه است. محتوای این کتاب‌ها از نکات مربوط به فرهنگ و هنر کشور فرانسه انتخاب شده است، تا فراگیران نگاهی اجمالی به جنبه‌های مختلف زندگی فرانسوی‌زبانان داشته باشند. به همراه هر کتاب درسی و کتاب کار، یک DVD حاوی فایل‌های صوتی و ویدئو‌یی ارائه می‌شود که آموزش تعاملی و چند رسانه‌ای زبان‌آموزان را تسهیل می‌کنند.

ویژگی‌های دوره آموزش زبان فرانسه

بزرگسالان از 18 سال به بالا می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند. این کلاس‌ها به صورت گروهی و در طول 21 ترم برگزار می شود. کتابی که در این دوره برای تدریس به کار گرفته می‌شود Édito است.

محوریت دوره

هدف اصلی از برگزاری این دوره‌ها:

 • یادگیری زمان‌ها و تمام وجه‌های جمله (اخباری ،امری ،شرطی ،التزامی)
 • آشنایی با کارکرد افعال وجهی
 • یادگیری صرف افعال زبان فرانسه
 • یادگیری اسامی قابل‌شمارش و غیرقابل شمارش
 • آشنایی با موارد استفاده صفات تفضیلی و برتر
 • آشنایی با انواع ساختار معلوم و مجهول وغیره
 • استفاده درست از نقل‌قول‌ها
 • تقویت مهارت خواندن با مطالعه متون متنوع با موضوعات جذاب
 • آشنا کردن گوش زبان‌آموز با انواع منابع صوتی مانند پادکست‌های صوتی، برنامه‌های رادیویی و سخنرانی‌ها
 • تقویت مهارت نوشتاری با انشانویسی، مقاله نویسی و داستان‌نویسی
 • تقویت مهارت گفتاری با استفاده از برقراری دیالوگ با همکلاسی‌ها، نقش‌آفرینی و مصاحبه

ویژگی های این دوره

مدرسان برای درستیابی به بالاترین بازده یادیگیری اقدامات متعددی را در دستور کار خود قرار می‌دهند. آنه با مرور مطالب درسی به صورت منظم و مکرر، استفاده از نرم‌افزارهای تعاملی، ارائه درسنامه‌های فرابرنامه‌ای برای افزایش بازده و سرعت یادگیری، حفظ انگیزه‌ زبان‌آموزان با استفاده از عناوین و موضوعات جذاب در آموزش،  پایش مداوم موفقیت‌های زبان‌آموزان به این مهم دست پیدا می‌کنند. در ادامه با سطح‌های متفاوت کتاب مورد استفاده در این دوره آموزش آشنا می‌شوید.

سطح A1

سطح مبتدی زبان فرانسوی (A1) با بهره‌گیری از کتاب‌ درسی و کتاب کار Edito  از انتشارات didier در سه ترم آموزشی برگزار می‌گردد. کتاب این دوره‌ها حاوی 12 فصل آموزشی و یک بخش تقویت مهارت آزمون است.

از جمله اهداف دوره‌های مبتدی زبان فرانسوی آموزشگاه ایرانمهر استفاده از این زبان برای معرفی خود و ارائه اطلاعات شخصی، انجام مکالمات ساده‌ روزمره است. دوره‌های سطح A1 با اولین سطح از سطوح CEFR مطابقت دارند. محوریت اصلی دوره‌های فرانسوی آموزشگاه ایرانمهر علاوه بر آموزش مهارت‌های صحبت به زبان فرانسوی، آشنایی با فرمت آزمون‌های بین‌المللی و نحوه‌ آمادگی برای شرکت در آنها است. چرا که بسیاری از فراگیران با هدف مهاجرت یا سفر به کشورهای فرانسوی‌زبان اقدام به یادگیری این زبان می‌کنند.

دستاوردهای فراگیران پس از پایان دوره‌های سطح A1

 1. در این زمان عبارات آشنای روزمره‌ را درک کرده و برای برآورده کردن نیازهای ابتدایی خود، می‌توانید اصطلاحات ساده را به کار بگیرید.
 2. خود و دیگران را معرفی کنید و در مورد محل زندگی، اشخاص آشنا و لوازمی که در اختیار دارید، سوال کرده و به آنها پاسخ دهید.
 3. با ترکیبی از واژگان مربوط به اعداد، ملیت‌ها، تفریحات، ساعات شبانه‌روز، غذاها، لباس‌ها، اهداف، سبک‌های زندگی، مشاغل و طبیعت آشنا شوید و با آنها در زمان‌های گذشته، حال و آینده جمله‌های ساده بسازید.

صفحاتی از کتاب

✅دستور زبان

 در این بخش زبان‌آموز در سه بخش مقدمه، گرامر و تمرین به خوبی با دستور زبان موردنظر آشنا‌ می‌شود.

دستور زبان

✅درک مطلب

در این بخش با در نظر گرفتن سطح فراگیر متنی در نظر گرفته شده است. فراگیر پس از مطالعه متن باید به سوالاتی که پیرامون متن طرح شده‌اند پاسخ دهد.

درک مطلب

✅بخش شنیداری

زبان‌آموزان در این بخش ملزم به شنیدن قطعه‌ای صوتی هستند و پس از آن باید به سوالات مربوط به این بخش صوتی پاسخ دهند.

بخش شنیداری

✅واژگان

 در پایان هر بخش زبان‌آموزان با واژه‌های جدید استفاده شده در قسمت‌های مختلف بطور کلی و منسجم آشنا می­شوند. این بخش درست مانند یک دیکشنری عمل می‌کند.

واژگان

✅نمونه سوالات آزمون بین‌المللی

نام آزمون ارزیابی دانش زبان فرانسه DELF است. در پایان هر درس آزمون DELF، آزمون بین‌المللی مخصوص کشور فرانسه در کلاس برگزار می‌شود. به این ترتیب فراگیر با نمونه سوالات این آزمون آشنا می‌شود.

نمونه سوالات آزمون بین المللی

✅مکالمه و نوشتن متن

 در پایان هر بخش فعالیت‌هایی برای ارتقای توانایی مکالمه و نوشتاری گنجانده شده است.

مکالمه و نوشتن متن
مکالمـــــه و نوشتن متن

سوالات متداول

در پایان این سطح، آیا می‌توانم در امتحانات بین‌المللی شرکت کنم؟
بله. اما بخاطر داشته باشید تنها یکبار می‌توانید در آزمون DELF آزمون سطح A1 بدهید.
در پایان این دوره گواهی داده می‌شود؟
بله. فرم‌های لازم برای صدور مدرک را از شعبه دریافت و تکمیل کنید. در ادامه مدرک پایان دوره ایرانمهر برای شما صادر خواهد شد.
مدارک پایان دوره در چه ارگان‌هایی اعتبار دارد؟
مدارک ارائه شده توسط موسسه زبان ایرانمهر نزد تمامی ارگان‌ها و سازمان‌های داخلی معتبر است و امکان استعلام آنلاین آن نیز به راحتی و از طریق سایت مجموعه وجود دارد.
چگونه از نمرات خود آگاه شویم؟
شما می‌توانید با مراجعه به سایت http://shahvar.iranmehrcollege.com/Home/Login در بخش نام کاربری و رمز عبور، کد ملی خود را وارد کنید و وارد حساب کاربری شخصی خود شوید. در بخش نمرات می‌توانید نمرات پایان ترم خود را مشاهده کنید.
اگر به‌واسطه شغل خود از تخفیف خاصی (تخفیف آموزش و پرورش، ایثارگران و جانبازان، وغیره) استفاده می‌کنم چگونه باید برای اعمال تخفیف اقدام کنم؟
با تماس با مشاوران ایرانمهر در شعب و ارائه معرفی نامه می‌توانید از تخفیفات خاص بهره‌مند شوید.

سطح A2

سطح مقدماتی زبان فرانسوی (A2) با بهره‌گیری از کتاب‌ درسی و کتاب کار Édito از انتشارات Didier در سه ترم آموزشی برگزار می‌گردد. کتاب این دوره‌ها حاوی 12 فصل آموزشی و یک بخش تقویت مهارت آزمون است.

از جمله اهداف دوره‌های سطح مقدماتی زبان فرانسوی آموزشگاه ایرانمهر می‌توان به استفاده از این زبان برای درک مباحث عمومی و روزمره، آشنایی با ساختارهای زمانی مختلف و توصیف مکان‌ اشاره کرد. دوره‌های سطح A2 با دومین سطح از سطوح CEFR مطابقت دارند. محوریت اصلی دوره‌های فرانسوی آموزشگاه ایرانمهر علاوه بر آموزش مهارت‌های مکالمه زبان فرانسوی، آشنایی با فرمت آزمون‌های بین‌المللی و نحوه‌ آمادگی برای شرکت در آنها است.

پس از پایان دوره‌های سطح A2 قادر خواهید بود:

 1. جملات و عبارات پرکاربرد در زمینه‌ اطلاعات شخصی و خانوادگی، خرید، مکان، اشتغال، موقعیت‌های آشنا وغیره را درک کنید.
 2. در امور روزانه‌ای که نیازمند تبادل اطلاعات ساده و مستقیم است با دیگران ارتباط برقرار کنید.
 3. با ترکیبی از واژگان مربوط به خاطرات، عکس‌ها، آب و هوا، اسباب و وسایل، علوم، تکنولوژی، سلامت، رستوران‌ها و مشخصات ظاهری افراد آشنا شوید و با آنها در زمان‌های گذشته، حال و آینده جملات نسبتا طولانی بسازید.

مشاهده کتاب

در بخش اول از کتاب با هدف آموزش مهارت درک مطلب، متنی متناسب با سطح فراگیر قرار داده شده است. در ادامه فراگیر باید به سوالات جزئی و کلی مرتبط با متن پاسخ دهد.

مشاهده کتاب

✅ بخش شنیداری

زبان‌آموز بایدپس از شنیدن فایل‌های صوتی به سوالات مرتبط با آن پاسخ دهید و به این ترتیب مهارت شنیداری خود را تقویت کند. 

بخش شنیداری

 

✅دستور زبان

زبان‌آموزان در سه مرحله (مقدمه- بخش آموزش گرامر- تمرین) گرامرها به شکلی ساده می‌آموزند.

بخش دستور زبان✅واژگان

در بخش بعدی آموزش واژگان در نظر گرفته شده است. در این بخش زبان‌آموزان با واژه‌های جدید آشنا می­شوند.

اموزش واژگان

✅نمونه سوالات

در بخش بعد فراگیر با نمونه سوالات آزمون بین‌المللی DELF  آشنا می‌شود تا برای حضور در آزمون DELF، آزمون بین‌المللی مخصوص کشور فرانسه آماده شود.

بخش فراگیر

✅تقویت مهارت نوشتاری

در بخش به منظور تقویت مهارت نوشتاری فراگیران تمریناتی برای تقویت مکالمه و نوشتن متن گنجانده شده است. با انجام این فعالیت‌ها توانایی مکالمه و نوشتار فراگیر تقویت می‌شود.

تقویت مهارت نوشتاری

 

 

تقویت مهارت نوشتاری

 

سوالات متداول

آیا در پایان این سطح می‌توانم در امتحانات بین‌المللی شرکت کنم؟
بله. اما بخاطر داشته باشید برای آزمون DELF درست مانند سطحA2 تنها یک بار می‌توانید آزمون سطح A2 بدهید.
در پایان این دوره گواهی داده می‌شود؟
بله. به این منظور می‌توانید فرم‌های لازم را از شعبه خود بگیرید و تکمیل کنید، پس از آن مدرک پایان دوره ایرانمهر برای شما صادر خواهد شد.
مدارک پایان دوره در چه ارگان‌هایی اعتبار دارد؟
مدارک ارائه شده توسط موسسه زبان ایرانمهر در تمامی ارگان‌ها و سازمان‌های داخلی معتبر است. شما همواره می‌توانید استعلام آنلاین را از سایت آموزشگاه انجام دهید.
چگونه از نمرات خود آگاه شویم؟
شما می‌توانید با مراجعه به سایت http://shahvar.iranmehrcollege.com/Home/Login در بخش با مراجعه به سایت http://shahvar.iranmehrcollege.com/Home/Login و پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری شده و نمرات خود را مشاهده کنید. رمز عبور و نام کاربری همان کد ملی شماست. .
اگر به‌واسطه شغل خود از تخفیف خاصی (تخفیف آموزش و پرورش، ایثارگران و جانبازان، …) استفاده می‌کنم چگونه باید برای اعمال تخفیف اقدام نمایم؟
برای اعمال تخفیف کافی است با مسئولان آموزشگاه ایرانمهر تماس بگیرید تا از تخفیفات ارزشمندی بهرهمند شوید.

سطح B1

هدف از برگزاری این دوره ارتقای توانایی فراگیر در زمینه درک اطلاعات مهم شغلی و تحصیلی است. از این گذشته فراگیر پس از اتمام دوره قادر است در خصوص اوقات فراغت، رفع نیازهای شخصی و نیازهایی که در مسافرت ها دارد آگاهی بیشتری به دست آورد. به این ترتیب درک رخدادها و تجارت شخصی برای او ساده‌تر می‌شود. دوره‌های سطح B1 با سومین سطح از سطوح CEFR مطابقت دارند. محور اصلی آموزش‌های آموزشگاه ایرانمهر تدریس مهارت مکالمه فرانسوی و آشنایی با ساختار آزمون‌های بین‌المللی و نحوه‌ آمادگی برای شرکت در آنها است.

پس از پایان دوره‌های سطح B1 قادر خواهید بود:

موضوعات اصلی مربوط به کار، تحصیل، گذران اوقات فراغت و تعامل با اطرافیان را درک می‌کنید و قادر خواهید بود از ساختارهای مشابه در مکالمات استفاده کنید.

قادر به برقراری ارتباط با فرانسوی‌زبانانی که در طول مسافرت با آنها مواجه می‌شوید خواهید بود.

قادر به نوشتن متن‌های ساده‌ای که در ارتباط با موضوعات مورد علاقه یا تجربیات فردی‌تان است خواهید بود. از این گذشته می‌توانید دلایل خود را به طور خلاصه توضیح دهید.

قادر به مطالعه زندگی‌نامه هنرمندان و افراد سرشناس خواهید بود و همینطور می‌توانید رویدادهای هنری را به خوبی توصیف کنید.

در این مرحله می‌توانید احساسات خود در رابطه با رضایت، اطمینان ،تردید وغیره را به زبان بیاورید و نظر خود را در خصوص موضوعات بیان کنید.

برشی از کتاب

برشی از کتاب

در بخش شنیداری زبان‌آموزان ملزم به شنیدن قطعه‌ای صوتی هستند و سپس از آن باید به سوالات مربوط به این بخش صوتی پاسخ دهند.

بخش شنیداری

در بخش بعدی فراگیر در سه مرحله (مقدمه- بخش آموزش گرامر- تمرین) به راحتی گرامرها را یاد می‌گیرد.

بخش فراگیر

در صفحه اول هر درس اهداف درس و توانایی‌هایی که زبان‌آموزان در پایان هر درس کسب می‌کند، قید شده است.

اهداف درس

سوالات متداول

در پایان این سطح، آیا می‌توانم در امتحانات بین‌المللی شرکت کنم؟
بله. اما فراموش نکنید که تنها یکبار امکان شرکت در سطح B1 برای آزمون DELF را دارید.
در پایان این دوره گواهی داده می‌شود؟
بله. کافی است مدارک لازم را از شعبه خود دریافت و تکمیل کنید. در ادامه مدرک پایان دوره ایرانمهر برای شما صادر می‌شود.
مدارک پایان دوره در چه ارگان‌هایی اعتبار دارد؟
مدرک موسسه زبان ایرانمهر در تمامی ارگان‌ها و سازمان‌های داخلی معتبر و امکان استعلام آنلاین میسر است.
چگونه از نمرات خود آگاه شویم؟
برای اطلاع از نمرات کافی است پس از مراجعه به سایت آموزشگاه وارد حساب کاربری خود شوید. آدرس آموزشگاه http://shahvar.iranmehrcollege.com/Home/Login است. پس از ورود به حساب کاربری خود نمرات خود را مشاهده کنید.
اگر به‌واسطه شغل خود از تخفیف خاصی (تخفیف آموزش و پرورش، ایثارگران و جانبازان، …) و استفاده می‌کنم چگونه باید برای اعمال تخفیف اقدام نمایم؟
در این خصوص کافی است با مشاوران ایرانمهر در شعب تماس بگیرید. پس از ارائه معرفی نامه می‌توانید از تخفیفات خاص بهره‌مند شوید.
آیا پس از پایان این دوره می‌توانم زبان فرانسه تدریس کنم؟
بله . برای این کار ابتدا باید در آزمون ورودی آموزشگاه ایرانمهر شرکت کنید، در صورت قبولی پس از گذراندن دوره تربیت مدرس و امضای قرارداد تدریس می‌توانید در شعبه مورد نظر شروع به تدریس این زبان کنید.

سطح B2

در سطح فوق ‌متوسط زبان فرانسوی (B2) از کتاب‌ درسی و کتاب کار Édito از انتشارات Didier استفاده می‌شود. این دوره در شش ترم آموزشی شامل B2 و B2+ برگزار می‌شود. کتاب این دوره‌ حاوی 12 فصل آموزشی و یک بخش تقویت مهارت آزمون است. پکیج های متفاوتی در این دوره برای فراگیران در نظر گرفته شده است تا هر فراگیر بتواند با توجه به شرایط خود بهترین دوره را انتخاب کند.

اهداف این دوره عبارتند از:

 • استفاده از زبان فرانسه برای درک طیف وسیعی از متون واقعی و انتزاعی
 • شرکت در بحث و تبادل نظرهای نیمه‌تخصصی
 • بیان نظرات و دیدگاه‌ها

دوره‌های سطح B2 با چهارمین سطح از سطوح CEFR مطابقت دارد. محورت اصلی دوره‌های فرانسوی سطح B2 آموزشگاه ایرانمهر آموزش مهارت‌های صحبت به زبان فرانسوی وآشنایی با فرمت آزمون‌های بین‌المللی است.

پس از پایان دوره‌های سطح B2 قادر خواهید بود :

 • قادر به درک مضمون اصلی متون پیچیده را در خصوص موضوعات ملموس و انتزاعی خواهید بود.
 • با بیانی روان و شیوا با فرانسوی‌زبانان ارتباط برقرار کنید و همراه با درک متقابل طرفین مکالمه به بیان جزئیات بپردازید.
 • قادر به نوشتن متون واضح و مفصل هستید و می‌توانید دیدگاه خود را در مورد موضوعات با بیان مزایا و معایب آنها توضیح دهید.
 • مصاحبه‌ها و مناظره‌های رادیویی و تلویزیونی درک می‌کنید.

واژگان و دستور زبان موجود در کتاب این سطح

فراگیر در بخش اول در سه مرحله (مقدمه- بخش آموزش گرامر- تمرین) به راحتی گرامر را یاد می‌گیرند. همچنین واژگان جدید هر بخش نیز به زبان‌آموزان یاد داده می‌شود.

فراگیر

فراگیران در بخش شنیداری پس گوش فرا دادن به فایل‌های صوتی باید به سوالات مرتبط با فایل پاسخ دهند.

فراگیران در بخش شنیداری

در بخش آشنایی با ادبیات فرانسه فراگیران با آثار شاعران و نویسندگان معروف فرانسه آشنا می‌شوند.

بخش آشنایی با ادبیات فرانسهسوالات متداول

آیا پس از پایان دوره می‌توانم در آزمون های بین‌المللی شرکت کنم؟
بله البته شما تنها یکبار می‌توانید برای آزمون سطح B1 را در آزمون DELF شرکت کنید.
در پایان این دوره گواهی داده می‌شود؟
بله برای این منظرو کافی است مدارک لازم را از شعبه تحویل بگیرید و تکمیل کنید. در ادامه گواهی برای شما صادر و به شما تحویل داده می‌شود.
مدارک پایان دوره در چه ارگان‌هایی اعتبار دارد؟
مدرک آموزشگاه زبان ایرانمهر در تمامی ارگان‌ها داخلی معتبر است و همواره می‌توانید با مراجعه به سایت آموزشگاه استعلام مدرک خود را دریافت کنید.
چگونه از نمرات خود آگاه شویم؟
برای اطلاع از نمرات خود باید وارد حساب کاربری خود در سایت http://shahvar.iranmehrcollege.com/Home/Login شوید. برای این منظور کافی است با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وارید این لینک شوید. در این بخش می توانید نمرات خود را مشاهده کنید.
اگر به‌واسطه شغل خود از تخفیف خاصی (تخفیف آموزش و پرورش، ایثارگران و جانبازان وغیره) استفاده می‌کنم چگونه باید برای اعمال تخفیف اقدام نمایم؟
به منظور بهره‌مندی از تخفیفات آموزشگاه کافی است با پرسنل آموزشگاه ایرانمهر در تماس باشید و معرفی‌نامه را در اختیار آنها بگذارید.
آیا پس از پایان این دوره می‌توانم زبان فرانسه تدریس کنم؟
بله . برای این منظور پس از پایان دوره ها ابتدا باید در آزمون ورودی آموزشگاه ایرانمهر شرکت کنید، پس از قبولی و پس از گذراندن دوره تربیت مدرس می‌توانید در شعبه مورد نظر شروع به تدریس کنید.

سطح C1

در دوره‌ پیشرفته‌ زبان فرانسوی (C1) کتاب‌ درسی و کتاب کار Édito از انتشارات Didier تدریس می شود. این دوره  در شش ترم آموزشی برنامه‌ریزی شده است. بر خلاف کتاب‌های پیشین، این کتاب شامل 20 فصل آموزشی است و به شکل جامع‌تری به مرور مطالب پیشین و تقویت مهارت‌ها می‌پردازد. همچنین هر فصل از کتاب به دو بخش مهارت‌های ارتباطی و واژگان و گرامر تقسیم شده است. دوره‌های این سطح بر اساس تقویم آموزشی ایرانمهر و با در نظر گرفتن نیاز فراگیران برنامه‌ریزی می‌شوند.

از جمله اهداف دوره‌های پیشرفته‌ زبان فرانسوی آموزشگاه ایرانمهر می توان به استفاده از این زبان برای درک گزارش‌های طولانی رادیو و تلویزیون و بیان افکار و نظرات با کلامی روان و طبیعی اشاره کرد. دوره‌های سطح C1 با پنجمین سطح از سطوح CEFR مطابقت دارد. محوریت اصلی دوره‌های فرانسوی آموزشگاه ایرانمهر تنها آموزش مهارت‌های صحبت به زبان فرانسوی نیست. فراگیر در این دوره با فرمت آزمون‌های بین‌المللی و نحوه‌ آمادگی برای شرکت در آنها نیز آشنا می‌شود.

پس از پایان دوره‌ C1 قادر خواهید بود:

 1. در این زمان شما قادری هستید طیف گسترده‌ای از متون طولانی و تخصصی را مطالعه و درک کرده و حتی به معنای تلویحی آنها نیز پی ببرید.
 2. منظور و ایده‌هایی که در سر دارید را به طبیعی‌ترین شکل ممکن بیان و دیگر نیازی به جستجو برای یافتن کلمات موردنظر نخواهید داشت.
 3. در این مرحله شما می‌توانید از زبان فرانسوی به شکلی موثر برای برقراری ارتباط اجتماعی، دانشگاهی، توریستی و حرفه‌ای استفاده کنید.
 4. به سادگی متون واضح، ساختار یافته و مفصلی را در زمینه‌ موضوعات پیچیده بنویسید. متونی که به خوبی مهارت شما در به کارگیری ساختارهای زبانی به تصویر می‌کشند.

سوالات متداول

آیا پس از اتمام این دوره قادر به شرکت در آزمون‌های بین‌المللی خواهم بود؟
بله البته شما تنها یکبار می‌توانید در آزمون سطح C1 را برای آزمون DELF شرکت کنید.
در پایان این دوره گواهی داده می‌شود؟
بله. برای دریافت گواهی ابتدا باید مدارک را از شعبه تحویل بگیرید و پس از تکمیل گواهی را از شعبه دریافت کنید.
مدارک پایان دوره در چه ارگان‌هایی اعتبار دارد؟
مدارک موسسه زبان ایرانمهر نزد تمامی ارگان‌ها و سازمان‌های داخلی معتبر است و امکان استعلام آنلاین آن نیز وجود دارد.
چگونه از نمرات خود آگاه شویم؟
کافی است به سایت http://shahvar.iranmehrcollege.com/Home/Login مراجعه کنید. با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید و نمرات پایان ترم خود را مشاهده کنید.
اگر به‌واسطه شغل خود از تخفیف خاصی (تخفیف آموزش و پرورش، ایثارگران و جانبازان وغیره) استفاده می‌کنم چگونه باید برای اعمال تخفیف اقدام نمایم؟
در این صورت ابتدا باید معرفی‌نامه را به شعبه تحویل دهید. پرسنل آموزشگاه تخفیف ویژه را برای شما منظور می‌کنند..
آیا پس از پایان این دوره میتوانم زبان فرانسه تدریس کنم؟
بله . برای تدریس در شعبه مورد نظر از آموزشگاه ایرانمر ابتدا باید در آزمون ورودی شرکت کنید. در صورت قبولی در دوره تربیت مدرس شرکت و قرارداد همکاری را امضا می‌کنید.

لینک های مفید

 • زبان‌آموزان نوجوان ایرانمهری و غیر ایرانمهری می‌توانند با استفاده از لینک‌های زیر، مطالعه بیشتری روی زبان فرانسه داشته باشند:
https://www.lerobert.com/
https://www.larousse.fr/dictionnaires/francais
https://la-conjugaison.nouvelobs.com/
https://translate.google.com/?hl=fr
امتیاز شما برای این دوره
1
2
3
4
5
3.3 از 5 از 9 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. mobina
  29 تیر 1402
  پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر هزینه زبان فرانسوی مبتدی بزرگسال کلاس حضوری ترمیک عادی چقدر است؟

  • ایرانمهر
   29 تیر 1402
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر جهت آگاهی از میزان شهریه دوره مربوطه و نیز ثبت نام به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 2. مینا جعفری
  8 خرداد 1402
  پاسخ دادن

  سلام من میخوام در دوره آموزشی شما شرکت کنم ایا بدون تعیین سطح امکانش هست ؟

  • ایرانمهر
   8 خرداد 1402
   پاسخ دادن

   سلام خیر. با هر دانش و پیشینه ی زبانی که داشته باشید، شرکت در آزمون تعیین سطح الزامی است.

 3. علی مجنونی
  4 اردیبهشت 1402
  پاسخ دادن

  با سلام. هزینه دوره فرانسوی پایه مبتدی برای بزرگسالان چقدره؟

  • ایرانمهر
   4 اردیبهشت 1402
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر هزینه دوره های ترمیک و خصوصی متفاوت است شما میتوانید جهت آگاهی از نحوه ثبت نام و شهریه هر دوره به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 4. فرزانه
  30 بهمن 1401
  پاسخ دادن

  به دنبال کلاس فشرده زبان فرانسه هستم چکار باید انجام بدم

  • ایرانمهر
   30 بهمن 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر جهت آگاهی از نحوه ثبت نام در دوره های آموزشی به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 5. امید
  20 آذر 1401
  پاسخ دادن

  سلام
  شهریه هر ترم برای یادگیری زبان فرانسوی و آلمانی چند هستش؟

  • ایرانمهر
   20 آذر 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر شهریه دوره های گروهی و خصوصی متفاوت جهت اطلاع دقیق از شهریه هر دوره به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 6. سهیل
  8 آبان 1401
  پاسخ دادن

  سلام . برای کلاس انلاین روز شنبه 6یا 7 صبح کلاس برگزار میشود ؟

  • ایرانمهر
   8 آبان 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر با تماس با شعبه مربوطه از سوپروایزر شعب اطلاعات را در خصوص تایم برگزاری کلاس ها کسب نمایید .

 7. Sahar
  20 شهریور 1401
  پاسخ دادن

  هر ترم چند جلسه هستش؟

  • آموزشگاه ایرانمهر
   20 شهریور 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر هر ترم بیست و هشت جلسه می باشد .

 8. Sahar
  20 شهریور 1401
  پاسخ دادن

  هر ترم چند جلسه هستش؟

  • ایرانمهر
   25 مهر 1401
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر هر ترم هشت جلسه است.

 9. سهیل
  16 اسفند 1400
  پاسخ دادن

  سلام . برای کلاس انلاین روز شنبه 6یا 7 صبح کلاس برگزار میشود ؟

  • سحر حیدری
   2 مرداد 1401
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر
   جهت بهره مندی از کلاس های آنلاین با شعبات و نمایندگی ها در ارتباط باشید.

 10. نوید
  22 اسفند 1399
  پاسخ دادن

  سلام و احترامات تقدیم شما، من میخواهم خودرا برای دو صنف آنلاین زبان فرانسوی و انگلیس راجستر کنم و خواهان معلومات بیشتر هستم. 33769552283+ شماره واتسپ من است برای ایجاد تماس مستقیم . تشکر،

  • آموزشگاه ایرانمهر
   22 اسفند 1399
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر می توانید از طریق واتساپ شعبه نیاوران ما ارتباط بگیرید9362740494

 11. علی مجنونی
  22 اردیبهشت 1399
  پاسخ دادن

  با سلام. هزینه دوره فرانسوی پایه مبتدی برای بزرگسالان چقدره؟

  • آموزشگاه ایرانمهر
   22 اردیبهشت 1399
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیرلطفا از طریق سایت ایرانمهر شماره شعب رو دریافت کنید و به صورت رایگان مشاوره وتعیین سطح انجام بدید

 12. امید
  19 بهمن 1398
  پاسخ دادن

  سلام
  شهریه هر ترم برای یادگیری زبان فرانسوی و آلمانی چند هستش؟

  • آموزشگاه ایرانمهر
   19 بهمن 1398
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیرلطفا از طریق سایت ایرانمهر شماره شعب رو دریافت کنید و به صورت رایگان مشاوره وتعیین سطح انجام بدید

 13. شهرزاد پرسا
  24 تیر 1398
  پاسخ دادن

  با سلام دوره A1 بزرگسالان از کی شروع میشود و هزینه کلاس چند است و چه روزهایی تشکیل میشود

  • آموزشگاه ایرانمهر
   24 تیر 1398
   پاسخ دادن

   با سلام

    با توجه به محل سکونت خود با نزدیکترین شعب ایرانمهر تماس بگیرید و اطلاعات کلاس ها را دریافت نمایید.

 14. امیرحسین
  12 آبان 1397
  پاسخ دادن

  سلام تعداد جلسات دوره خصوصی و زمان اتمام یک ترم در این دوره چقدر است ؟

  • آموزشگاه ایرانمهر
   12 آبان 1397
   پاسخ دادن

   با عرض سلام
   بسته به پشتوانه ی زبان و میزان فراگیری هر شخص متفاوت خواهد بود

   نظر به اینکه کارشناسان ما بتوانند به تمامی سوالات شما دقیق و تفکیک شده پاسخ دهند از شما درخواست میشود جهت تعیین سطح و مشاوره ی رایگان با یکی از 20 شعب نزدیک به محل کاریا منزل خود تماس حاصل نمایید.

   پیشاپیش از هماری شما متشکریم

 15. آموزشگاه ایرانمهر
  12 آبان 1397
  پاسخ دادن

  با عرض سلام
  بسته به پشتوانه ی زبان و میزان فراگیری هر شخص متفاوت خواهد بود

  نظر به اینکه کارشناسان ما بتوانند به تمامی سوالات شما دقیق و تفکیک شده پاسخ دهند از شما درخواست میشود جهت تعیین سطح و مشاوره ی رایگان با یکی از 20 شعب نزدیک به محل کاریا منزل خود تماس حاصل نمایید.

  پیشاپیش از هماری شما متشکریم

 16. سارا منفرد
  23 مهر 1397
  پاسخ دادن

  سلام ساعات و روز كلاس هارو ميتونم سؤال كنم و اينكه آيا كلاس ها مختلط هستند؟؟

  • آموزشگاه ایرانمهر
   23 مهر 1397
   پاسخ دادن

   با عرض سلام
   خیر کلاس ها بصورت تفکیک شده برگزار می شوند.
   لطفا در خصوص کسب اطلاعات تکمیلی و تعیین سطح به همراه مشاوره رایگان با نزدیکترین شعبه تماس حاصل بفرمایید .

 17. آموزشگاه ایرانمهر
  23 مهر 1397
  پاسخ دادن

  با عرض سلام
  خیر کلاس ها بصورت تفکیک شده برگزار می شوند.
  لطفا در خصوص کسب اطلاعات تکمیلی و تعیین سطح به همراه مشاوره رایگان با نزدیکترین شعبه تماس حاصل بفرمایید .

برای مشاوره رایگان کلیک کنید