IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
آموزش زبان فرانسه خردسالان

آموزش زبان فرانسه خردسالان

آموزش زبان فرانسه برای خردسالان: از پایه تا پیشرفته با سری کتاب‌های  Passe-Passe تدریس میشود. برای تعیین سطح و مشاوره رایگان تماس بگیرید.

رده سنی
کودکان

توضیحات دوره آموزشی

زبان فرانسه یک زبان بین‌المللی مهم، محبوب و پویا است. دلایل زیادی برای یادگیری زبان فرانسه بخصوص از سنین خردسالی وجود دارد. یادگیری زبان در سنین پایین به دلیل توانایی بالای مغز بسیار راحت‌تر از رده‌ی سنی بزرگسال است. کودکان در سنین خردسالی می‌توانند به راحتی زبان فرانسه را مانند زبان مادری خود یاد بگیرند.

بعد از زبان انگلیسی، زبان فرانسه در بین والدین و کودکان آن‌ها محبوب‌تر است. این زبان علاوه بر کشور فرانسه در کشور‌های دیگری مانند کانادا، سوئیس، بلژیک و… نیز صحبت می‌شود. مهاجرت در سنین پایین به این کشور‌ها بسیار آسان‌تر از سنین بزرگسالی است. به همین دلیل کودکان می‌توانند پس از یادگیری زبان فرانسه و مهاجرت به کشور‌های فرانسه زبان، به راحتی در مدارس تحصیل کنند.

چارت آموزشی

آموزش زبان فرانسه خردسالان

درباره دوره:

دوره آموزش زبان فرانسه در آموزشگاه زبان ایرانمهر در رده خردسالان مخصوص سنین ۳ تا ۶ سال است و در این دوره مجموعه کتاب هایPasse-Passe: méthode de français از انتشارات Didierتدریس می‌شود. مجموع دوره‌های زبان فرانسه از سطح مبتدی تا متوسط، ۹ ترم است که شامل 3 جلد کتاب Passe-Passe  ((A1.1 – A1 – A2.1 است. هر سه کتاب شامل سه ترم آموزشی می‌شود. پس از پایان هر کتاب، مدرک معتبری از سوی آموزشگاه ایرانمهر برای زبان‌آموز صادر می‌گردد.

دوره‌های ترمیک خردسالان در ۱۴ جلسه یک ساعت و نیمه و یا ۱۰ جلسه دو ساعته برگزار می‌شوند. در جلسه‌ی آخر هر ترم زبان‌آموزان موظف به شرکت در آزمون کتبی و شفاهی هستند و در صورت کسب نمره‌ی قبولی می‌توانند در ترم بعدی شرکت کنند.

آموزش زبان فرانسه خردسالان

با شرکت در این دوره‌ها زبان‌آموزان از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوند:

 • مشاوره و تعیین سطح رایگان
 • تنوع روز و ساعت: کلاس‌ها در دو روز فرد (یکشنبه – سه شنبه ) و یا سه روز زوج (شنبه – دوشنبه – چهارشنبه) برگزار می‌شوند.

تنوع ساعت های کلاس‌ها به شرح زیر است:

روززوجیکشنبه سه شنبه
 

 

ساعت برگزاری

9:30-11:007:30-9:00
11:15-12:459:00-11:00
13:00-14:3011:15-13:15
14:15-15:4512:45-14:45
16:00-17:3015:00-17:00
17:45-19:1517:15-19:15
19:30-21:0019:15-21:15
 • امکان یادگیری زبان فرانسه با کتاب‌های طراحی شده مخصوص تدریس به کودکان و آشنایی با کشور فرانسه و فرهنگ مردمان آن
 • امکان شرکت در کلاس‌های حضوری و آنلاین: دوره‌ها به هر دو صورت حضوری در شعب و یا به صورت آنلاین در محیط بیگ بلو باتن برگزار می‌شوند و زبان‌آموزان بنا به شرایط خود می‌توانند یکی از این دو گزینه را انتخاب کنند.
 • امکان یادگیری زبان فرانسه با برترین اساتید: تمامی اساتید ایرانمهر در بخش آموزش زبان فرانسه، سابقه تدریس به کودکان و خردسالان را داشته و دارای مدارک داخلی و بین‌المللی مانند مدرک تربیت مدرس (FDF) و DELF، TEF، TCF و… هستند.
 • نظارت: مدیریت دپارتمان زبان فرانسه و سوپروایزر‌های شعب مجموعه ایرانمهر همواره بر نحوه برگزاری کلاس‌ها و همچنین عملکرد مدرس و زبان‌آموز نظارت دارند.
 • امکان انتخاب بین کلاس‌های گروهی و خصوصی:

الف) حداقل ظرفیت کلاس‌های گروهی 6 نفر و حداکثر 15 نفر است.

ب) در صورتی که زبان آموز امکان حضور در کلاس های گروهی را نداشته باشد می‌تواند در کلاس‌های خصوصی شرکت کند (با سرعت دلخواه متقاضی و تنوع بیشتر در زمان برگزاری). همچنین کلاس های خصوصی در پکیج‌های 14، 28 و 42 جلسه‌ای موجود است و زبان آموز می تواند پس از دریافت مشاوره رایگان بهترین پکیج را خریداری کند.

 • امکان ارتباط حضوری و یا تلفنی با سوپروایزر زبان فرانسه شعبه در صورت بروز هرگونه مشکل یا نارضایتی.
 • امکان تماس مستقیم با دفتر مرکزی در صورت وجود هر نوع مشکل، انتقاد و پیشنهاد.
 • یکپارچگی بین 21 شعبه: در تمامی شعب مجموعه ایرانمهر کتاب Passe-Passe برای سنین 3 تا 6 سال تدریس می­شود.
 • امکان انتقالی و جابجایی بین شعب در کلاس‌های حضوری و آنلاین.
 • برخورداری از تخفیفات ثبت نام در مناسبت‌های گوناگون طبق ابلاغیه دفتر مرکزی.
 • امکان جذب زبان آموز به‌عنوان مدرس پس از پگذراندن و قبولی در ترم‌های پیشرفته کلاس‌های زبان فرانسه.

دوره های آنلاین خردسالان فرانسه

آموزشگاه زبان ایرانمهر علاوه بر کلاس‌های حضوری، برگزارکننده کلاس‌های آموزش زبان فرانسه به صورت آنلاین نیز می‌باشد. سیستم درسی این دوره‌ها مانند دوره‌های حضوری است. با شرکت در کلاس‌های آنلاین علاوه بر مزایای اشاره شده در بخش حضوری، از مزایای زیر هم بهره‌مند می‌شوید:

 1. کتاب Passe-Passe که در دور‌ه‌های آنلاین خردسالان تدریس می‌شود کاملاً مکالمه محور و مخصوص تدریس به خردسالان طراحی شده است.
 2. امکان شرکت در کلاس‌های گروهی یا خصوصی به صورت آنلاین برای متقاضیان زبان فرانسه وجود دارد.
 3. والدین زبان‌آموزان می‌توانند در صورت نیاز با مسئولین شعب تماس بگیرند و وضعیت آموزشی فرزندان خود را جویا شوند.
 4. مدرسین در طول کلاس بازی‌های آنلاین مناسب مطالبی که در آن جلسه تدریس کرده‌اند، اجرا می‌کنند.
 5. محیط کلاس‌های آنلاین خردسالان مانند کلاس‌های حضوری بسیار با نشاط و جذاب است.
 6. به دلیل آنلاین بودن، زبان‌آموزان می‌توانند در هر شعبه‌ای از ۲۱ شعبه ایرانمهر واقع در شهر تهران و کرج ثبت نام کنند و در صورت هر گونه تغییری در برنامه‌های زمانی زبان‌آموز، در کلاس‌های شعب دیگر ایرانمهر شرکت کنند.
 7. این کلاس‌ها در بستر پلتفرم بیگ بلو باتن است که یکی از قوی‌ترین محیط‌های برگزاری کلاس‌های آنلاین است و تمامی امکانات لازم برای کلاس آنلاین را دارا می‌باشد.
 8. کلاس‌ها به صورت تعاملی است و زبان‌آموزان و مدرسین با روشن کردن وبکم و میکروفون، می‌توانند همزمان یکدیگر را ببینند و صحبت کنند.
 9. استفاده از بهترین اساتید آنلاین ساکن خارج از کشور و یا تمامی استان‌های ایران.
 10. با استفاده از ابزار اتاق‌های جانبی (breakout room) بیگ بلو باتن، امکان فعالیت دو نفره و گروهی (pair work, group work) نیز فراهم گردیده است که در یادگیری زبان فرانسه بسیار بر آن تاکید شده است و زبان‌آموزان می­توانند با یکدیگر مکالمه داشته باشند.
 11. امکان ارتباط در زمان خارج از کلاس با مدرس برای پرسیدن سوالات و اشکالات درسی زبان آموزان وجود دارد.
 12. چک کردن تکالیف ارسالی و رفع اشکالات توسط مدرس بعد از کلاس و ارائه بازخورد توسط او به زبان آموزان.
 13. در صورت بروز هرگونه سوال یا مشکلی برای زبان آموزان آنلاین، امکان تماس تلفنی و ارتباط مستقیم و سریع با سوپروایزر شعبه فراهم گردیده است.
 14. زبان آموزان ساکن تهران، در انتهای ترم صرفا با یک تماس تلفنی، به سادگی می‌توانند در دوره‌های حضوری شرکت کنند.
 15. به جرات می‌توان گفت کلاس های آنلاین به لحاظ کیفی و کمی، با کلاس‌های حضوری برابری می‌کنند. تعداد بسیار زیاد از زبان‌آموزان خارج از کشور، سایر شهرها و حتی مناطق مختلف تهران، گواه بر کیفیت بالای این دوره‌ها است.

درباره کتاب

سری کتاب‌های  Passe-Passeاز انتشارات Didier ، علاوه بر توسعه‌ی چهار مهارت اصلی زبان، با ارائه‌ی طیف وسیعی از محتوای استاندارد مناسب سنین خردسال، تفاوت های فرهنگی کشور فرانسه را با ایران ارائه می‌دهد.

زبان آموزان در هریک از دروس این کتاب ها، واژگان طبقه بندی شده، دستور زبان، مکالمات روزمره و انواع شعر های کودکانه و بازی های فکری را می آموزند. همراه با هر کتاب درسی و کتاب کار، یک CD حاوی فایل‌های صوتی و ویدئو‌یی ارائه می‌شود که آموزش تعاملی و چند رسانه‌ای زبان‌آموزان را تسهیل می‌کند.

ویژگی‌های دوره

 • رده سنی: خردسالان (3 تا 6 سال)
 • نوع برگزاری دوره: گروهی
 • طول دوره: 9 ترم
 • منبع آموزشی اصلی: مجموعه کتاب Passe-Passe

محوریت دوره: در این دوره خردسالان با شنیدن شعر ها و خواندن داستان‌های کودکانه و مصور، به‌طور غیرمستقیم واژگان و دستور زبان‌های متفاوت را می‌آموزند. در هر درس بازی‌های فکری و عملی و کاردستی‌هایی گذاشته شده است که به تثبیت آموزه‌های خردسالان کمک می‌کند.

ویژگی‌های دیگر دوره: از مهمترین ویژگی‌های این دوره می‌توان به مرور مطالب درسی به صورت منظم و مکرر، استفاده از نرم‌افزارهای تعاملی، ارائه درسنامه‌های فرابرنامه‌ای برای افزایش بازده و سرعت یادگیری، حفظ انگیزه‌ی زبان آموزان با استفاده از عناوین و موضوعات جذاب در آموزش،  پایش مداوم موفقیت‌های زبان‌آموزان اشاره کرد.

سطح A1.1 :

سطح مبتدی زبان فرانسه (A1.1) با بهره گیری از کتاب‌ درسی و کتاب کار   Passe-Passe از انتشارات Didier در سه ترم آموزشی برگزار می‌گردد. کتاب این دوره‌ها حاوی 6 فصل آموزشی می‌باشد.

از جمله اهداف دوره‌های مبتدی زبان فرانسه آموزشگاه ایرانمهر می توان به استفاده از این زبان برای معرفی خود و ارائه اطلاعات شخصی، انجام مکالمات ساده‌ی روزمره اشاره کرد. دوره‌های سطح A1.1 با اولین سطح از سطوح CEFR مطابقت دارند. محوریت اصلی دوره‌های فرانسه آموزشگاه ایرانمهر پیشرفت در مکالمه و مهارت خواندن خردسالان است.

کودکان پس از پایان دوره‌ی سطح A1.1 قادر خواهند بود :

 1. به‌طور کامل حروف الفبا و اعداد یک تا ده را نوشته و بخوانند.
 2. خود و دیگران را معرفی کنند و در مورد جزئیاتی مثل محل زندگی، اشخاص آشنا و چیزهایی که در اختیار دارند، سوال کرده و به آن ها پاسخ دهند.
 3. با ترکیبی از واژگان در زمینه‌ی ورزش، رنگ‌ها، اعضای خانواده، روزهای هفته و غذاها و نوشیدنی‌ها، اعضای بدن و آب و هوا آشنا شوند.
 4. یادگیری سوال‌های کوتاه و جواب آن‌ها، دستور زبان‌های ساده و کاربردی
 5. یادگیری شعر ها و ترانه های کودکانه با مضمون‌های اخلاقی و فرهنگی
 6. یادگیری چگونگی توصیف افراد از نظر ظاهری و شخصیتی.

صفحاتی از کتاب:

✅داستان مصور:

در این بخش مهارت خواندن و شنیدن کودکان با خواندن داستان تقویت می‌شود.

صفحاتی از کتاب

✅ بازی:

در این بخش کودکان با انجام بازی‌های سرگرم کننده کلمات جدید را بهتر یاد می‌گیرند.

بازی

✅ واژگان:

در این بخش کلمات با شعر و تصویر های زیبا آموزش داده می‌شوند.

واژگان

 سطح A1  :

سطح مقدماتی زبان فرانسه (A1) با بهره گیری از کتاب‌ درسی و کتاب کار  Passe-Passe از انتشارات Didier در سه ترم آموزشی برگزار می‌گردد. کتاب این دوره‌ حاوی 6 فصل آموزشی است.

از جمله اهداف دوره‌های سطح مقدماتی زبان فرانسه آموزشگاه ایرانمهر، می توان به استفاده از این زبان برای درک مباحث عمومی و روزمره، توصیف اشخاص، صحبت درباره ی غذاها و موضوعات ساده اما کاربردی اشاره نمود.

دوره‌های سطح A1 با دومین سطح از سطوح CEFR مطابقت دارند. محوریت اصلی دوره‌های فرانسه آموزشگاه ایرانمهر پیشرفت در مکالمه و مهارت خواندن است.

کودکان پس از پایان دوره‌ی سطح A1 قادر خواهند بود:

 1. جملات و عبارات پرکاربرد در زمینه‌ی اطلاعات شخصی و خانوادگی، محل زندگی، کارهای روزانه، آدرس دادن موقعیت‌های آشنا و… را درک کنند.
 2. در امور روزانه‌ای که نیازمند تبادل اطلاعات ساده و مستقیم است با دیگران ارتباط برقرار کرده و به تعامل بپردازند.
 3. برخی افعال ساده را به درستی صرف کنند.
 4. با ترکیبی از واژگان مربوط به وسایل نقلیه، مشاغل، محل سکونت، ماه ها و فصول سال ، قسمت های مختلف خانه و وسایل خانه، انواع مغازه و حیوانات آشنا می‌شوند.

صفحه کتاب:

✅صفحات فرهنگی-بین المللی:

در این صفحات، زبان آموزان با تفاوت های فرهنگی ایران با سایر کشورهای فرانسه زبان آشنا می‌شوند.

صفحات فرهنگی

✅ کاردستی:

در این بخش به زبان آموزان طریقه‌ی درست کردن کاردستی های جذاب آموزش داده می‌شود.

کاردستی

  دستور زبان:

در این بخش با تصویر و فایل‌های صوتی، دستور زبان و جملات ساده و کاربردی آموزش داده می‌شود.

دستور زبان

 سطح A2.1  :

سطح مبتدی زبان فرانسه (A2.1) با بهره گیری از کتاب‌ درسی و کتاب کار   Passe-Passe از انتشارات Didier در سه ترم آموزشی برگزار می‌گردد. کتاب این دوره‌ حاوی 6 فصل آموزشی است.

از جمله اهداف برگزاری دوره‌ مبتدی زبان فرانسه آموزشگاه ایرانمهر آموزش استفاده از این زبان برای معرفی خود و ارائه اطلاعات شخصی، انجام مکالمات ساده‌ی روزمره است. دوره‌های سطح A2.1 با دومین سطح از سطوح CEFR مطابقت دارند. محوریت اصلی دوره‌های فرانسه آموزشگاه ایرانمهر پیشرفت در مکالمه و مهارت خواندن خردسالان است.

در این دوره، محتوای کتاب جزئی‌تر و تمرینات پیچیده تری به زبان آموزان داده می‌شود و به همین دلیل دانش آن‌ها بیشتر می‌شود.

کودکان پس از پایان دوره‌ی سطح A2.1 قادر خواهند بود :

 1. جملات و عبارات پرکاربرد با جزییات و ساختار دستوری پیچیده‌تر در زمینه‌ی اطلاعات شخصی و خانوادگی، توصیف اشخاص، ملیت افرادو … را درک کنند.
 2. پرسش و پاسخ ها در زمینه های گوناگون را می آموزند.
 3. متن های کوتاهی می‌خوانند که باید به سوالات مربوط به آن پاسخ دهند.
 4. با ترکیبی از واژگان مربوط به البسه، مشاغل، غذاها ، قسمت های مختلف خانه و وسایل خانه، انواع ژانرهای کتاب و افعال آشنا می‌شوند.

صفحاتی از کتاب:

✅دستور زبان:

در این بخش با تصویر و فایل‌های صوتی، دستور زبان به‌طور تخصصی آموزش داده می‌شود.

دستور زبان

✅پروژه :

در این بخش به زبان آموزان پروژه هایی از جمله سفرنامه نویسی، داستان نویسی و … داده می‌شود.

پروژه

✅داستان خوانی:

در این بخش زبان آموزان داستان‌هایی همراه با فایل صوتی آن می‌خوانند.

داستان خوانی

سوالات متداول

در پایان این دوره گواهی داده می‌شود؟
بله. در صورت تمایل می‌توانید فرم‌های لازم برای صدور مدرک را از شعبه‌ی خود گرفته و پر کنید، پس از آن مدرک پایان دوره ایرانمهر برای شما صادر خواهد شد.
مدارک پایان دوره در چه ارگان‌هایی اعتبار دارد؟
مدارک ارائه شده توسط موسسه زبان ایرانمهر در تمامی ارگان‌ها و سازمان‌های داخلی معتبر است و امکان استعلام آنلاین به راحتی از سایت مجموعه میسر است.
آیا امکان یادگیری زبان فرانسه و انگلیسی به‌طور همزمان وجود دارد؟
خیر. بهتر است در طول یادگیری زبان فرانسه، زبان آموز مشغول یادگیری زبان دیگری نباشد.
چگونه از نمرات فرزندان خود آگاه شویم؟
شما می‌توانید به سایت http://shahvar.iranmehrcollege.com/Home/Login مراجعه کنید. در بخش نام کاربری و رمز عبور، کد ملی خود را وارد کرده و وارد حساب کاربری شخصی خود شوید. در بخش نمرات می‌توانید نمرات پایان ترم خود را مشاهده کنید.
اگر به ‌واسطه شغل خود، فرزندم از تخفیف خاصی (تخفیف آموزش و پرورش، ایثارگران و جانبازان، …) استفاده می‌کند چگونه باید برای اعمال تخفیف اقدام نمایم؟
با تماس با مشاوران ایرانمهر در شعب و ارائه معرفی نامه می‌توانید از تخفیفات خاص بهره‌مند شوید.
امتیاز شما برای این دوره
1
2
3
4
5
5 از 5 از 2 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. مبینا حسنی
  24 فروردین 1402
  پاسخ دادن

  ببخشید برای کسی که میخواهد تازه شروع به یادگیری کند و سن ۱۳ سال دارد کدام کتاب مناسب است؟

  • ایرانمهر
   24 فروردین 1402
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر شما میتوانید چارت دوره آموزشی زبان فرانسه نوجوانان از سایت را مطالعه نمایید دوره مدنظر و کتاب های دوره آموزشی برای شما شرح داده شده و نیز جهت ثبت نام در دوره به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند .

برای مشاوره رایگان کلیک کنید