IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
یادگیری زبان ترکی استانبولی در ماشین
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
16 دی 1397

یادگیری زبان ترکی استانبولی در ماشین

در ترافیک گیر کردید؟ احساس می کنید وقتتان در ماشین تلف می شود؟ تا به حال به این مسئله فکر کردید که در این زمان های از دست رفته می توانستید یک سریال750 قسمتی را ببینید، بازی سوپر ماریو (Super Mario) را ده بار از اول تا آخر بازی کنید یا حتی بهتر از این، می توانستید زبان ترکی استانبولی یاد بگیرید؟ با وجود خانواده، دوستان و کار و به علاوه مسیرهای زمان بری که از خانه تا محل کار یا بالعکس طی می شود، بعید است بشود زمانی برای یادگیری زبان ترکی پیدا کرد.

خوشبختانه، هر مشکلی چاره ای دارد و چه چیزی بهتر از اینکه رفتن به محل کار، به زمانی برای یادگیری زبان تبدیل شود؟ زمان را با گوش دادن الکی و بی هدف به رادیو تلف نکنید؛ به نکاتی که ما به شما می گوییم عمل کنید و در ماشین خودتان زبان ترکی استانبولی یاد بگیرید!

می توانید بدون  اینکه به چیزی دست بزنید و نیاز باشد کاری کنید، زبان ترکی استانبولی یاد بگیرید

وقتی در حال رانندگی هستید، خیلی مهم است که تمام تمرکز و حواستان به جاده باشد. با پیشنهادهای ما لازم نیست دست به چیزی بزنید یا حواستان را از جاده پرت کنید!

گوش دادن به  محتوای صوتی به زبان ترکی استانبولی، راه خوبی برای یادگیری است. 

این روش، راهی سرگرم کننده و جذاب برای یادگیری زبان ترکی استانبولی است. با گوش دادن به محتوای صوتی مثل موزیک یا پادکست های ترکی، می توانید فرهنگ ترکی و موضوعات مهم در زندگی روزمره را بشناسید. به جای رادیو، به پادکست های آموزشی مطابق سطح دانشتان گوش کنید که از مبتدی تا پیشرفته دسته بندی شده و در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد. این کار باعث می شود خیلی سریع تر از چیزی که انتظار آن را داشتید پیشرفت کنید.

می توانید در  ماشین، به موزیک های ترکی استانبولی گوش کنید

می دانید هنگام رانندگی و گوش کردن به آهنگ های ترکی استانبولی، می توانید این زبان را یاد بگیرید؟ به آهنگ های انیمیشن ها و فیلم ها گوش بدهید و سعی کنید کلماتی را که یاد گرفتید، از میان کلمات شعر تشخیص بدهید.

خودتان را به چالش بکشید! از زبان ترکی تا هر جا که یاد گرفتید استفاده کنید و ببینید چقدر از متن شعر آهنگ را متوجه می شوید! پریدن از کتاب های درسی به دنیای واقعی می توانید خیلی ترسناک باشد، اما آهنگ های کودکان نقطه خوبی برای شروع یادگیری زبان ترکی استانبولی است!

یادگیری زبان ترکی استانبولی در ماشین

می توانید در  ماشین خودتان به تنهایی زبان ترکی استانبولی یاد بگیرید

وقتی در ماشینتان تنها هستید، می توانید هر چقدر که می خواهی بلند صحبت کنید یا آهنگ بخوانید! برای یادگیری و به خاطر سپردن گرامر و کلمات ترکی استانبولی، هیچ چیز بهتر از این نیست که کلمه یا قانون گرامری را با صدای بلند و بارها تکرار کنید. دفعه بعد اگر دیدید راننده ای با خودش حرف می زند، فکر نکنید دیوانه شده است؛ احتمالا مثل شما در حال یادگیری زبان ترکی استانبولی یا زبان دیگری است

می توانید با  کسانی که با شما در ماشین هستند تمرین کنید

اگر تنها نبودید و یکی از اعضای خانواده یا دوستی کنار شما بود، می توانید با هم زبان ترکی یاد بگیرید یا تمرین کنید. می توانید با دوستتان یک سناریو یا دیالوگی را بازی کنید. دوستتان می تواند از شما سوالی بپرسد و شما جواب بدهید یا یکی از شما به سوال پاسخ بدهد و دیگری او را تایید یا اصلاح کند. اگر کسی که با او تمرین می کنید، سطح بالاتری داشته باشد و زبان ترکی را بهتر از شما بلد باشد و لهجه بهتری هم داشته باشد، تاثیر مثبتی روی شما می گذارد و به شما کمک می کند پیشرفت کنید.

یادگیری زبان ترکی استانبولی در ماشین

می توانید زبان  ترکی استانبولی را آفلاین یاد بگیرید

اتصال اینترنت شما در بیرون از خانه ضعیف است یا اصلا نمی توانید به اینترنت متصل شوید؟ (البته بعید می دانم امروزه کسی گوشی هوشمند با اتصال اینترنت پرسرعت نداشته باشد!) این مسئله هیچ مشکلی برای یادگیری زبان ترکی استانبولی ایجاد نمی کند! قبل از اینکه بخواهید سوار ماشین شوید و به محل کار بروید یا از محل کار به خانه برگردید، درس ها، پادکست ها و موزیک های ترکی را دانلود کنید و به گوشی هوشمندتان انتقال بدهید و بدون نیاز به اینترنت آن ها را در خودروی شخصیتان پخش کنید و به این ترتیب از مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی به صورت آفلاین بهره مند شوید. رفتن داخل تونل یا رسیدن به مناطقی که پوشش دهی آنتن موبایل در آن ضعیف است، دیگر مشکلی برای یادگیری ایجاد نمی کند و هر روز، هر لحظه و هر جایی که بخواهید، می توانید زبان ترکی را یاد بگیرید.

چقدر لذت بخش است به یک محتوای صوتی گوش کنید و هر از گاهی صدا قطع نشود و روی اعصابتان نرود!

یادگیری زبان ترکی استانبولی در ماشین

می توانید هر روز  با سرعت مناسب خودتان زبان یاد بگیرید

یکی از بهترین رویکردها برای یادگیری یک زبان این است که آهسته و پیوسته باشد. اینکه زمان بسیار زیادی را در یک روز یا یک مدت کوتاه برای یادگیری زبان صرف کنید، اصلا موثر نیست و به جز خستگی و گاهی ناامیدی، دستاورد دیگری ندارد! چیزی که برای یک یادگیری خوب لازم است، این است که به طور مداوم مطالعه کنید و هرروز چند دقیقه زبان ترکی استانبولی بخوانید و این کار را با همین سرعت و حجم ادامه بدهید تا جایی که فکر کنید می توانید روزی یک ساعت یا بیشتر زبان ترکی بخوانید. شما پنج یا شش روز در هفته را به محل کارتان می روید و تمام این ساعت ها را می توانید به بهترین نحو ممکن مصرف کنید و روزی به خودتان می آیید و می بینید می توانید مثل ابراهیم تاتلیس (İbrahim Tatlıse) ترکی حرف بزنید و بخوانید.

وقتی خودتان زبان ترکی استانبولی بخوانید، این آزادی را دارید که درس ها و پادکست هایی را که می خواهید، خودتان انتخاب کنید. این پادکست ها به شما کمک می کنند ریتم و لحن ترک زبان ها را کامل بفهمید. شاید حتی لازم باشد بدانید چطور باید درباره موضوع جدیدی صحبت کنید یا مطالبی را که خواندید مرور کنید. حتی مواقعی که نمی دانید چه موضوع یا مبحث درسی را انتخاب کنید، می توانید از روش های یادگیری (Learning Paths) استفاده کنید که مسیرهایی شخصی سازی شده هستند که شما را قدم به قدم هدایت می کنند تا بدون سختی و گم کردن راه، یادگیری زبان ترکی استانبولی را به انتها برسانید!

اگر ماشین ندارید و برای رفتن به محل کار مسیری طولانی طی نمی کنید، این پیشنهادها و نکات هنوز قابل استفاده هستند! یادگیری زبان ترکی استانبولی دیگر محدود به کلاس درس یا خانه نیست؛ راه های زیادی برای یادگیری زبان وجود دارد و هر کدام مزایای خودشان را دارند. رسیدن به مرحله ای از زبان ترکی استانبولی که بتوانید راحت و روان صحبت کنید، کمتر از چیزی که فکرش را می کردید از شما زمان می برد! اما یادتان نرود برای موفقیت در هر کاری باید عاشق آن باشید و تمرین کردن را فراموش نکنید!

موفق باشید!


بیشتر بخوانید:یادگیری زبان ترکی استانبولی آنقدرها که فکر می‌کنید سخت نیست


چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 2 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید