IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
پنج راه برای تقویت زبان اسپانیایی
امتیاز کاربران: 5/5
نویسنده: محمد اشرفی
29 فروردین 1398

پنج راه برای تقویت زبان اسپانیایی

می‌خواهید امسال توانایی و قابلیت یادگیری و استفاده از زبان اسپانیایی را تقویت کنید؟ اگر جوابتان بله است، این مقاله به شما کمک می‌کند تا به این هدف برسید.

  1. از زبان اسپانیایی استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین مسائل این است که از زبان اسپانیایی نه فقط در محیط کلاس بلکه هر وقت که شد، استفاده کنید. اگر بتوانید با یک بومی اسپانیایی زبان چه به صورت حضوری و چه از طریق شبکه‌های مجازی رابطه دوستانه برقرار کنید، ایده‌آل‌ترین حالت است. با اسپانیایی‌زبان‌هایی که می‌خواهند انگلیسی یاد بگیرند آشنا شوید و به هم کمک کنید. ممکن است در آموزشگاه زبانی که مشغول یادگیری زبان اسپانیایی هستید یا به عنوان کارمند در یک شرکت بین‌المللی این موقعیت نصیبتان شود. اگر هیچکدام از این روش‌ها امکان‌پذیر نبود یا برای شما کارایی نداشت، می‌توانید با یکی از اعضای خانواده یا سگ و گربه‌تان صحبت کنید! مسئله فقط این است که از زبان اسپانیایی استفاده کنید؛ کجا و چطور و چه وقت مهم نیست!

سعی کنید هرروز مطلب جدیدی در این زبان یاد بگیرید و روز بعد آن را تمرین کنید. برای مثال ممکن است یک کلمه جدید یاد بگیرید و معنی آن را در موتورهای جستجو مثل گوگل پیدا کنید و ببینید در متن‌های مختلف چطور به کار رفته است؛ سپس روز بعد آن را در مکالمه با دوستتان استفاده کنید.

  1. خودتان را در زبان اسپانیایی غرق کنید

اگر وقت و پول کافی دارید، در کلاس‌های آموزشی زبان اسپانیایی شرکت کنید یا در بهترین حالت برای یک سفر به یک کشور اسپانیایی‌زبان برنامه‌ریزی کنید. هر چقدر بتوانید برای اینکه در معرض یک زبان قرار بگیرید زمان بیشتری صرف کنید، راحت‌تر و سریع‌تر می‌توانید آن زبان را یاد بگیرید. یادگیری زبان به روش غوطه‌وری حتما نباید پرهزینه و وقت‌گیر باشد؛ اما اگر می‌خواهید در کشور و خانه خودتان زبان اسپانیایی یاد بگیرید؛ باید پشتکار داشته باشید و وقت صرف کنید.

  1. به زبان اسپانیایی فکر کنید

اسم اشخاص یا اشیایی را که روزانه با آن‌ها در ارتباط هستید و از آن‌ها استفاده می‌کنید به زبان اسپانیایی یاد بگیرید. اسامی مثل نسبت‌های فامیلی، اسم اسباب و اثاثیه خانه و نام لباس‌های مختلف نمونه‌هایی از این کلمات هستند. فکر کردن به زبان و الگوهای زبانی اسپانیایی را شروع کنید و اجازه بدهید فکر کردن به این زبان بخشی از برنامه روزانه‌تان بشود. برای مثال ممکن است وقتی روی صندلی می‌نشینید، به کلمه Silla در زبان اسپانیایی فکر کنید. بعضی از زبان‌آموزان اسپانیایی روی میز یا دیوار اتاقشان برچسب‌هایی چسباندند که نام اشیا روی آن‌ها نوشته شده است. هر چیزی که به شما کمک کند واژگان را بدون ترجمه فارسی یا انگلیسی آن یاد بگیرید، باعث می‌شود به زبان اسپانیایی فکر کنید.

پنج راه برای تقویت زبان اسپانیایی

  1. خودتان را با زبان اسپانیایی سرگرم کنید

کسی هست از فیلم دیدن خوشش نیاید؟ کسی هست نداند تماشای فیلم و انیمیشن چقدر می‌تواند به یادگیری زبان اسپانیایی یا هر زبان خارجی دیگری کمک کند؟ برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌هایی به زبان اسپانیایی ببینید. حتی اگر تمام فیلم‌ها را با زیرنویس فارسی یا انگلیسی ببینید، باز هم می‌تواند در یادگیری زبان به شما کمک کند و باعث شود ریتم و آهنگ کلمات را بفهمید و معنی آن‌ها را یاد بگیرید. این روش به مرور باعث می‌شود سلام و احوال‌پرسی و عبارات و کلمات ساده و رایج به زبان اسپانیایی را یاد بگیرید و لهجه و گویشتان هم شبیه به بومیان اسپانیایی‌زبان شود.

  1. از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

در فیسبوک، اینستاگرام یا توییتر عضو گروه‌ها و صفحات آموزش زبان اسپانیایی شوید. یک گروه دوزبانه یا چندزبانه می‌تواند خیلی به شما کمک کند (یکی از گروه‌های خوب و مطرح Lenguajero است) و می‌توانید کسانی را پیدا کنید که به دنبال دوستانی هستند که از آن‌ها زبان انگلیسی یا فارسی یاد بگیرند و در عوض به شما کمک کنند زبان اسپانیایی یاد بگیرید. همچنین کسانی هم هستند که مثل شما در حال یادگیری زبان اسپانیایی هستند و می‌تواند برای به اشتراک‌گذاشتن منابع و دانش با هم در ارتباط باشید. برای اینکه راحت‌تر چنین گروه‌ها یا کانال‌هایی را پیدا کنید، کلماتی مثل “bilingual”، “language exchange” یا “Spanish English” را جستجو کنید.

در نهایت می‌توانید وبسایتی اسپانیایی‌زبان پیدا کنید که روی موضوعات مورد علاقه شما تمرکز دارد. از این وبسایت به طور مرتب بازدید کنید و مطالب آن را بخوانید. همچنین می‌توانید یک سلبریتی یا خواننده اسپانیایی‌زبان را انتخاب کنید و صفحه او را در اینستاگرام یا توییتر دنبال کنید.

موفق باشید

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
5 از 5 از 1 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

مقالات مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید