IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
معرفی دیکشنری آلمانی به فارسی
امتیاز کاربران: 2.3/5
نویسنده: ایرانمهر
7 مهر 1398

معرفی دیکشنری آلمانی به فارسی

معرفی دیکشنری آلمانی به فارسی

معمولا در بازار آموزش زبان، هرآنچه که برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی لازم باشد در دسترس است؛ اما اگر پای یادگیری سایر زبان‌ها در میان باشد، شرایط کمی سخت‌تر خواهد شد. البته در این مورد، زبان آلمانی زبان غریبی نیست و تعداد زیادی از مردم به یادگیری این زبان مشغول می‌شوند. اما گاهی تشخیص ابزار مناسب برای یادگیری این زبان سخت‌تر است. برای مثال، اگر بخواهید از یک دیکشنری خوب برای ترجمه یا درک مفاهیم مختلف استفاده کنید، معمولا تنها راه چاره مراجعه به سایت «مترجم گوگل» است. البته در این مقاله قرار نیست چیزی از ارزش‌های «مترجم گوگل» کاسته شود. فقط قرار است به شما سایر دیکشنری‌های آلمانی به فارسی و بالعکس را معرفی کنیم تا به کمک آن‌ها، نیاز‌های خود را برطرف سازید.

دیکشنری آنلاین آلمانی

بهترین دیکشنری‌های آنلاین آلمانی به فارسی و فارسی به آلمانی

سایت Wort

از آنجا که تمرکز این دیکشنری آنلاین فقط روی زبان آلمانی است، پس تقریبا می‌توان به صحت اطلاعات ترجمه‌شده اعتماد کرد. منظورم این است که مطمئنا شما هم با ترجمه‌های عجیب‌ و غریب و خنده‌دار «مترجم گوگل» برخورد کرده‌اید. گاهی واقعا این ترجمه‌ها شما را کلافه می‌کنند و آن هم به این خاطر است که هر کسی به راحتی می‌تواند متن‌ها را ترجمه و ادیت کند و در اختیار سایر کاربران قرار دهد (بیایید از خیر این موضوع بگذریم که گاهی افراد تصمیم می‌گیرند کمی با «مترجم گوگل» شوخی کنند). در نهایت، ترجمه‌ی کلمه‌ی «Knell» که «ناقوس عزا» است، به «زانو» تبدیل می‌شود و به راحتی در اختیار هشتاد میلیون نفر ایرانی (و سایر فارسی زبان‌ها) قرار می‌گیرد!

اما برخلاف «مترجم گوگل»، سایت «Wort» برای ترجمه‌ی کلمات آلمانی از مترجم‌های متخصص در این زمینه استفاده می‌کند تا نیاز شما کاربران عزیز را برطرف سازد.

دیکشنری آنلاین Wort

دیکشنری آنلاین هوشیار

از ویژگی‌های برجسته‌ی این سایت می‌توان به این نکته اشاره کرد که شما می‌توانید موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال، اگر به ترجمه‌ی متن‌های پزشکی، مهندسی، کامپیوتری و … مشغول هستید، فقط کافی است که موضوع را از طریق کادری که برای شما قرار داده‌اند انتخاب کنید و لغت مورد نظر را در جای خالی بنویسید.

دیکشنری آنلاین هوشیار

دیکشنری آنلاین «مترجم گوگل»

مگر می‌شود اسمش در این لیست قرار نگیرد؟ دیکشنری‌هایی که در بالا به شما معرفی کردیم، فقط قادر هستند کلمات شما را ترجمه کنند. اما دیکشنری «مترجم گوگل» می‌تواند متن‌های طولانی‌تری را هم ترجمه کند، البته نباید کاملا به آن اعتماد کنید، چون ممکن است در ترجمه‌ی برخی اصطلاحات و کلمات اشتباه کند یا متنی را برعکس ترجمه کند. البته با این حال، «مترجم گوگل» در 90 درصد مواقع نیاز شما را برطرف می‌کند و در این راستا رقیبی ندارد.

دیکشنری آنلاین مترجم گوگل

دیکشنری آنلاین بیاموز

با وجود مطالب آموزشی که در این سایت قرار دارد، می‌توان آن را معلمی دلسوز هم به شمار آورد (اگر متوجه منظورم از «دلسوز» نمی‌شود، منظورم امکان استفاده‌ی رایگان از بخش‌های مختلف آموزشی در این سایت است). شما در این سایت می‌توانید به راحتی هر زبانی را که می‌خواهید انتخاب و سپس معنی لغات مختلف را جستجو کنید. در این سایت شما حتی می‌توانید مطالب آموزشی را هم پیدا کنید که از آن‌ها می‌توان به واژه‌آموزی، دستور زبان و تلفظ و الفبای حروف آلمانی اشاره کرد.

در بخش «واژه‌آموزی» لغات مختلف بر اساس سطح شما نوشته شده است و حتی عبارات مختلف از جمله اصطلاحات، ضرب‌المثل‌ها و عبارات و کلمات پرکاربرد هم ذکر شده‌اند.

در بخش «دستور زبان» هرآنچه راجع به گرامر زبان آلمانی نیاز دارید، ذکر شده و به این ترتیب شما را در درک مفاهیم گرامری کمک می‌کند.

در بخش تلفظ و الفبا، شما می‌توانید با حروف بی‌صدا (صامت)، حروف صدادار (مصوت) و حروف الفبای زبان آلمانی آشنا شوید 

دیکشنری آنلاین بیاموز

دیکشنری آنلاین بابیلون

این هم یکی دیگر از دیکشنری‌های برتر جهت ترجمه‌ی متن‌های مختلف در زبان‌های مختلف است که خوشبختانه از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌کند. در این دیکشنری شما می‌توانید موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید و مقالات پژوهشی را هم ترجمه نمایید. البته این دیکشنری در نسخه‌ی نرم‌افزاری هم وجود دارد که با خرید آن می‌توانید از سایر قابلیت‌های آن بهره ببرید.

دیکشنری آنلاین بابیلون

دیکشنری آنلاین آبادیس

در این دیکشنری شما به راحتی می‌توانید به ترجمه‌ متن‌های مختلف آلمانی به فارسی بپردازید. از آنجا که دیکشنری آنلاین آبادیس توسط مترجم‌های فارسی‌زبان طراحی شده است، معمولا ترجمه‌های بهتری نسبت به گوگل ارائه می‌دهد و در ترجمه‌ی اصطلاحات و عبارات پیچیده تخصصی عمل می‌کند.

دیکشنری‌ آنلاین آبادیس

دیکشنری آلمانی

دیکشنری‌های آفلاین آلمانی به فارسی

گاهی ممکن است در شرایطی قرار داشته باشید که نتوانید از دیکشنری‌های آنلاین استفاده کنید. در این صورت حتما باید اپلیکیشن‌های مترجم موبایل را روی تلفن همراهتان نصب تا در صورت لزوم از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه به شما بهترین دیکشنری‌های آفلاین آلمانی به فارسی و فارسی به آلمانی را معرفی می‌کنیم:‌

دیکشنری آفلاین «مترجم گوگل»

شاید تعجب کنید، ولی دیکشنری «مترجم گوگل» یک نسخه‌ی آفلاین هم دارد که به کمک آن‌ می‌توانید تا 59 زبان را ترجمه کنید که قطعا زبان آلمانی یکی از آن‌هاست. از آنجا که این دیکشنری قابلیت‌های خود را افزایش داده است، از قابلیت‌های مختلف آن (مثل ترجمه‌ی عکس، ترجمه‌ی بین برنامه‌ای و …) می‌توانید استفاده کنید و از هوش مصنوعی قوی این نرم‌افزار، نهایت استفاده را ببرید.

دانلود دیکشنری آفلاین «مترجم گوگل»

دیکشنری آفلاین «مایکروسافت»

دیکشنری مایکروسافت در حالت آفلاین قادر است تا 60 زبان را ترجمه کند و در ترجمه‌ی برخی از عبارات بهتر از «مترجم گوگل» عمل می‌کند. حتی از طریق آن می‌توان متن‌های مختلفی را ترجمه کرد که البته قدرت ترجمه‌ی متن آن به «مترجم گوگل» نمی‌رسد.

دانلود دیکشنری آفلاین «مایکروسافت»

دیکشنری آفلاین «لینگوس»

این دیکشنری را می‌توانید روی نسخه‌‌های کامپیوتری نصب کنید و از قابلیت ترجمه‌ی متن، لغت و عبارت در آن حداکثر استفاده را ببرید. فقط کافی است بعد از نصب، فرهنگ لغت‌های هم‌خوان با آن را دانلود و به آن اضافه کنید. سپس، از ترجمه‌ی متن‌ها و کلمات به شکل آفلاین لذت ببرید. از بزرگ‌ترین و بهترین ویژگی این اپلیکیشن می‌توان به این نکته اشاره کرد که برای ترجمه‌ی کلمات مختلف از «مترجم گوگل» استفاده می‌کند. کافی است که روی یک کلمه دو بار کلیک کنید تا ترجمه‌ی متن را در پنجره‌ی کوچکی نشانتان دهد. اگر دوست دارید ترجمه‌ی یک لغت یا عبارت را به سایر زبان‌ها هم مشاهده کنید، می‌توانید از بخش تنظیمات تمام دیکشنری‌ها را فعال نمایید.

دانلود دیکشنری آفلاین لینگوس

دیکشنری آفلاین ققنوس

این دیکشنری فقط به سه زبان مسلط است که از آن‌ها می‌توان به آلمانی، فارسی و انگلیسی اشاره کرد. البته بهتر است برای ترجمه‌ی لغات تخصصی به این دیکشنری مراجعه نکنید. چون این دیکشنری معمولا برای مکالمات روزمره و ترجمه‌ی عبارات و کلمات رایج و ساده مفید است.

دانلود دیکشنری آفلاین ققنوس

دیکشنری آفلاین Bayadic

این دیکشنری یکی از جدیدترین دیکشنری‌های در دسترس برای ترجمه‌ی کلمات آلمانی به فارسی است و طولی نکشید که از سوی کاربران امتیاز زیادی را به خود اختصاص داد. در این دیکشنری امکان ترجمه‌ی بیش از 24000 واژه و قابلیت ترجمه‌ی صوتی وجود دارد.

دانلود دیکشنری آفلاین Bayadic

فرهنگ لغت الکترونیکی

در این میان، فرهنگ لغت‌های الکترونیکی و اینترنتی هم وجود دارد که در قالب یک کتاب و کامپیوتر معنی کلمات مختلف را به شما آموزش می‌دهد. در ادامه یکی از بهترین فرهنگ‌ لغت‌های الکترونیکی را به شما معرفی خواهیم کرد:

فرهنگ بازرگانی خارجی آلمانی به فارسی

این کتاب که توسط علیرضا خنده‌رو تالیف و نگاشته شده است، شامل لغات ضروری و مرتبط به امور بازرگانی است و موارد مختلفی از جمله بیمه، گمرگ، اقتصاد بازرگانی، مالیات، تجارت و … را شامل می‌شود. با استفاده از این کتاب می‌توانید متن‌های تجاری و اقتصادی را درک کنید و حتی به ترجمه‌ی این متن‌ها مشغول شوید.

دانلود فرهنگ بازرگانی خارجی آلمانی به فارسی

فرهنگ لغت آلمانی به فارسی (نسخه‌ی کاغذی)

گاهی ممکن است فرهنگ لغت‌های آلمانی به فارسی را نسبت به دیکشنری‌های آنلاین ترجیح دهید. گاهی هم مجبور هستید از دیکشنری‌های کاغذی استفاده کنید. مثلا اگر رشته‌ی دانشگاهی شما «زبان آلمانی» باشد، برای ترجمه‌ی متن‌های مختلف در آزمون هیچ‌وقت امکان استفاده از موبایل و دیکشنری‌های آنلاین و آفلاین وجود ندارد و باید از نسخه‌های کاغذی استفاده کنید. در این مورد، شما باید بهترین دیکشنری‌های کاغذی را انتخاب کنید تا تمام نیازهایتان را پوشش دهد و ترجمه‌های معتبری را هم ارائه کند. از آنجا که دیکشنری‌های زبان آلمانی به فارسی نسبت به دیکشنری‌های انگلیسی معروف کمتر شناخته شده هستند، در ادامه به شما بهترین دیکشنری‌های کاغذی را معرفی می‌کنیم تا به کمک آن‌ها نیاز خود را برطرف سازید.

فرهنگ دانشگاهی آلمانی به فارسی نوشته‌ی امیراشرف آریان‌پور

این کتاب که توسط امیراشرف آریان پور و به همکاری سمیرا آریان‌پور، حمیده‌ جعفری، مهران سماواتی و محمد عبدالمحمد‌زاده نوشته شده است، یکی از دیکشنری‌های محبوب و معروف آلمانی به فارسی است و در نسخه‌های جدید، عملکردی شبیه معروف‌ترین دیکشنری‌های دنیا مثل دیکشنری آکسفورد و لانگمن دارد. از آنجا که برای ترجمه‌ی لغات مختلف از معتبرترین منابع استفاده شده و متخصصی چون «امیراشرف آریان‌پور» آن را نوشته است، می‌توانید با خیال راحت به ترجمه‌‌ها اعتماد کنید. همانطور که قبلا گفتیم، در ویرایش جدید این فرهنگ لغت اطلاعات غنی‌تری اضافه شده و آن را به یک فرهنگ لغت تمام عیار تبدیل کرده است. از این قابلیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزودن حرف تعریف تمام اسامی، حالت ملکی واژه‌ها، صیغه‌ی جمع، مشخص کردن نوع فعل (لازم، متعدی و افعال انعکاسی)،‌ بیان حالات دستوری واژه‌ها و نقش آن‌ها در جمله، ذکر تمام معانی مربوط به یک کلمه و ذکر لغات مترادف با کلمه، توضیح هر لغت با مثال و … . این دیکشنری توسط انتشارات «فرهنگ معاصر» به چاپ رسیده و روانه‌ی بازار شده است.

خرید این کتاب از طریق سایت دیجی‌کالا

فرهنگ لغت فارسی به آلمانی اثر فرزاد بهزاد

فرهنگ لغت فارسی به آلمانی اثر «فرزاد بهزاد» بیش از چهل‌هزار واژه‌ی رایج و پرکاربرد در زبان آلمانی را شامل می‌شود و هر کلمه با مثال‌های کاربردی توضیح داده شده است. علاوه‌ بر این اصطلاحات، تعبیرات و ضرب‌المثل‌های آلمانی هم در این فرهنگ لغت ارائه می‌شود. برای اینکه مراجعه‌کننده‌ها و زبان‌آموزان به اشتباه از معادل‌های نادرست آلمانی استفاده نکنند، در این فرهنگ لغت رتبه‌ی زبانی کلمات و تعبیرات فارسی هم ذکر شده که از آن‌ها می‌توان به تعبیرات گفتاری، نوشتاری، ادبی، واژه‌های رکیک و … اشاره کرد. البته منظورمان از واژه‌های رکیک، واژه‌هایی است که از نظر مردم آلمان رکیک یا بی‌ادبانه به نظر می‌رسد. از آنجا که بومی‌های آلمانی‌زبان هم مثل بریتانیایی‌ها بسیار مبادی آداب هستند، حتما باید در بیان برخی کلمات و جملات دقت کنید. نویسنده‌ی این فرهنگ لغت یعنی آقای «فرزاد بهزاد»‌ در پیش‌گفتار قید کرده که تمام تلاشش را کرده تا برای هر واژه‌ی آلمانی بهترین و مناسب‌ترین معادل آلمانی را ذکر کند. این کتاب هم مثل فرهنگ دانشگاهی آلمانی به فارسی، توسط انتشارات «فرهنگ معاصر» به چاپ رسیده است.

خرید فرهنگ لغت آلمانی به فارسی اثر فرزاد بهزاد

فرهنگ لغت واریگ آلمانی به فارسی

اگر در جستجوی فرهنگ لغتی هستید که در آن اصطلاحات، عبارات و ضرب‌المثل‌های رایج در زبان آلمانی نوشته شده باشد، این فرهنگ لغت را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در فرهنگ لغت واریگ، از اصطلاحات حقوقی، سیاسی و فلسفی و سایر منابع تخصصی استفاده شده تا ترجمه‌ی چنین فرهنگ لغت کاملی بی‌عیب و نقص انجام شود.  

خرید فرهنگ لغت واریگ آلمانی به فارسی

فرهنگ لغت جیبی دودن فارسی به آلمانی

اگر حمل فرهنگ‌ لغت‌های سنگین برایتان مشکل‌ساز است و به دنبال یک فرهنگ لغت جیبی و کوچک به زبان آلمانی می‌گردید، فرهنگ لغت جیبی دودن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این فرهنگ لغت کلمات فارسی بر اساس حروف الفبا دسته‌بندی شده‌اند و معادل هر واژه‌ی فارسی به زبان آلمانی نوشته شده است. برای هر لغت فارسی دست کم دو معادل آلمانی نوشته شده و حتی اصطلاحات آلمانی هم در این میان به چشم می‌خورند. فرهنگ لغت جیبی دودن، در نسخه‌ی آلمانی به فارسی هم وجود دارد و به راحتی نیاز‌های شما را بر طرف می‌کند.

خرید فرهنگ لغت جیبی دودن

فرهنگ لغت جیبی فارسی به آلمانی یونکر، نوشته‌ی بزرگ علوی

در این کتاب، بیش از 17000 لغت کاربردی در فارسی نوشته شده و معادل دقیق آن‌ها به زبان آلمانی قید شده است. این فرهنگ لغت حتی مشتق کلمات و اصطلاحات جدید در زبان فارسی را هم شامل می‌شود. همچنین، وزن سبک و ابعاد کوچک این فرهنگ لغت آن را به یک فرهنگ لغت جیبی محبوب تبدیل کرده است که امکان استفاده از آن در همه‌جا وجود داشته باشد.

خرید فرهنگ لغت فارسی به آلمانی یونکر، بزرگ علوی

فرهنگ کوچک آلمانی به فارسی، اثر امیراشرف آریان پور

این فرهنگ لغت کوچک که توسط «امیراشرف آریان‌پور» تدوین و روانه‌ی بازار شده است، یکی از معتبرترین فرهنگ‌های لغت است که در آن  از منابع معتبری برای ترجمه استفاده شده است. در این کتاب حدود 20000 لغت رایج در زبان آلمانی و معادل فارسی آن نوشته شده است و در نسخه‌ی جدید، هر آنچه باید راجع به یک لغت آلمانی بدانید هم به آن اضافه شده است. برای مثال می‌توان به قوانین دستوری، حالت ملکی واژه، ذکر مترادف‌های واژه، توضیح کلمه با مثال و … اشاره کرد.

خرید فرهنگ کوچک آلمانی به فارسی

البته فرهنگ لغت‌های کاغذی به این چند مورد محدود نیستند و شما می‌توانید هر فرهنگ لغتی را که می‌خواهید بر اساس قیمت، حجم، وزن و لغاتی که پوشش می‌دهد، تهیه و از آن استفاده کنید. در این میان می‌توان به فرهنگ لغت شش زبانه‌ی‌ آریان‌پور، فرهنگ آلمانی فارسی اثر حسین پنبه چی، کتاب واژه‌نامه‌ی آلمانی به فارسی، و … اشاره کرد.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های آموزش زبان آلمانی کلیک نمایید

آموزش زبان آلمانی


برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم
با ثبت  شماره تلفن خود، از مشاوره رایگان کارشناسان ایرانمهر بهره‌مند شوید.

مشاوره رایگان

چقدر این پست برایتان مفید بود؟
1
2
3
4
5
2.3 از 5 از 4 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. آواتار آموزشگاه ایرانمهر
  آموزشگاه ایرانمهر
  25 بهمن 1399
  پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر ممنون از راهنمایی شما

 2. آواتار آموزشگاه ایرانمهر
  آموزشگاه ایرانمهر
  25 بهمن 1399
  پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر ممنون از پیشنهادتون

 3. آواتار آموزشگاه ایرانمهر
  آموزشگاه ایرانمهر
  24 شهریور 1399
  پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر از این انتشارات می تونید خریداری کنید09122175664

 4. آواتار آموزشگاه ایرانمهر
  آموزشگاه ایرانمهر
  7 اسفند 1398
  پاسخ دادن

  موفق باشید

مقالات مرتبط

جهت مشاوره رایگان کلیک کنید