IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
آموزش ترکی بزرگسال

آموزش زبان ترکی استانبولی بزرگسالان

آموزش زبان ترکی استانبولی برای بزرگسالان: از مبتدی تا پیشرفته با سری کتابهای Hititدر 24 ترم تدریس میشود. برای تعیین سطح و مشاوره رایگان تماس بگیرید.

رده سنی
بزرگسالان

توضیحات دوره آموزشی

زبان ترکی از جمله زبان‌های اوغوز به شمار می‌رود. بیش از یکصد و پنجام میلیون نفر در سراسر جهان به زبان ترکی صحبت می‌کنند. زبان ترکی آذربایجانی و زبان ترکی خراسانی از جمله رایج‌ترین لهجه‌هایی هستند که در این زبان صحبت می‌شود. این زبان نخستین بار در استپ‌های جنوب سیبری به کار گرفته شده و سخنوران آن ترک تباران بودند.

زبان‌های ترکمنی، ازبکی، قشقایی و افشاری از دیگر هم خانوداه‌های زبان ترکی هستند و در مجموعه زبان‌های اوغوز دسته می‌شوند. آنچه زبان ترکی استانبولی را در میان دیگر زبان‌های این خانواده متمایز می‌کنند، گستره استفاده از آن است. مردم ترک زبان از شبه جزیره آناتولی تا کشورهای بالکان به این زبان سخن می‌گویند. با وجود تاثیرات زبان فارسی و عربی در گذر سال‌های روی زبان ترکی، یادگیری این زبان برای فارسی‌زبانان ساده‌تر شده است. امروزه با توجه به افزایش روابط بین‌المللی و مهاجرت و مسافرت ایرانیان به کشور ترکیه، ضرورت یادگیری این زبان بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

شما ممکن است با اهداف متفاوتی به یادگیری این زبان علاقه داشته باشید. ما در آموزشگاه ایرانمهر با در نظر گرفتن اهداف و نیازهای متفاوت فراگیران دوره‌های برنامه‌ریزی‌شده‌ای را در نظر گرفته‌ایم و با اهداف شما آشنا هستیم. زبان‌آموزان با اهدافی چون مهاجرت، تحصیل، تجارت یا آشنایی با فرهنگ و زبان کشور ترکیه به یادگیری زبان این کشور علاقه‌مند می‌شوند. در دوره‌های آموزشی ایرانمهر تمرکز اصلی یادگیری 4 مهارت اصلی زبان در سطوح متفاوت است. زبان آموز از سطح A1 تا سطح C1 در کلاس‌ها شرکت خواهد کرد تا در نهایت برای شرکت در آزمون تومو آماده شود.

درباره دوره آموزش زبان ترکی ایرانمهر

آموزش زبان ترکی استانبولی بزرگسالان

آموزشگاه زبان ایرانمهر با استفاده از روش‌های علمی و استاندارد جهانی اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش زبان ترکی کرده است. در این دوره‌ها تمامی نیازهای فراگیران گنجانده شده است. ایرانمهر دارنده گواهینامه آموزش زبان ترکی استانبولی است. در این دوره‌ها از کتاب‌های Hitit استفاده می‌شود. این کتاب‌ها مطابق با استاندارد های جهانی فراگیر را تا سطوح زبانی C1 همراهی می‌کنند. در کنار این کتاب از کتاب کار و CD آموزشی نیز استفاده می‌شود. فراگیران پس از مراجعه به آموزشگاه توسط کارشناسان زبان ترکی استانبولی ارزیابی و این زبان را از مدرسان باسابقه می‌آموزند.

این روزها مردم زیادی به دنبال یادیگری زبان ترکی استانبولی هستند. روی هم رفته فضایی در حدود 12 میلیون کیلومتر مربع با 220 میلیون سخنور زبان ترکی منجر به ایجاد دوره‌هایی برای آموزش این زبان در 100 کشور جهان شده است. زبان ترکی یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های دنیاست.

در بخش زبان ترکی استانبولی هدف اساسی ما در ایرانمهر علاوه بر آموزش زبان ترکی استانبولی فرهنگ این کشور را نیز به زبان آموزان معرفی و آموزش داده می‌شود.

چارت آموزش  زبان ترکی استانبولی برای بزرگسالان

آموزش زبان ترکی استانبولی بزرگسالان

 پیش درآمد

زبان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای فرهنگی است که به وجود یک ملت معنا می‌دهد. اولین و ساده‌ترین راه برای پیوستن به یک فرهنگ جدید آموختن زبان آن تمدن است. زبان ترکی به جز تغییراتی که در نتیجه همجواری با زبان فارسی و عربی به خود دیده از زمان پیدایش تا به امروز بدون تغییر بوده است. این زبان قدمتی 4500 ساله دارد. زبان ترکی با بیش از 50 گویش متفاوت یکی از 7 زبان پرگویش دنیا به شمار می‌رود.

مردم کشورهای متفاوت و خارجیانی که در کشور ترکیه زندگی می‌کنند به یادگیری این زبان علاقه‌مند هستند. صورت نوشتاری این زبان شباهت زیادی به صورت گفتاری آن دارد. به همین دلیل فرایند یادگیری این زبان لذت‌بخش است.

کادر آموزشی ما در مورد تکنیک های آموزشی زبان خارجی با تجربه است. سیستم و سطح آموزش زبان ترکی استانبولی در ایرانمهر شامل 3 سطح است.

 • ترکی پایه (A2,A1)
 • ترکی متوسط (B1)
 • ترکی پیشرفته (C1, B2)

اصطلاحی در زبان ترکی استانبولی وجود دارد با این مضمون”هر زبان یک انسان”. امروزه با توجه به گسترده روابط بین‌المللی کشور ترکیه و افزایش شمار توریست‌هایی که از این کشور بازدید می‌کنند، علاقه به یادگیری این زبان نیز افزایش پیدا کرده است.

در آموزشگاه ایرانمهر این زبان با استفاده از آخرین متدهای آموزش زبان ترکی در جهان تدریس می‌شود. رییس آموزشگاه Yunus Emre دکتر Hayati Develi  خاطر نشان کردند که در آموزشگاه‌هایی که در کشور‌های بالکان و خاورمیانه تاسیس کردیم  مشخص شده است که زبان آموزان زبان ترکی استانبولی دلیل‌های متفاوتی از قبیل مهاجرت ، تحصیل مهاجرت وغیره را برای یادگیری زبان ترکی استانبولی دارند.

اساتید آموزشگاه ایرانمهر علاوه بر آموزش زبان ترکی استانبولی، اصطلاحات و فرهنگ این کشور را نیز به زبان آموزان زبان ترکی استانبولی تعلیم می‌دهند .

مزایای یادگیری زبان ترکی استانبولی

 • یادگیری زبان ترکی استانبولی به شما اجازه می‌دهد دانشگاه موردنظر را برای ادامه تحصیل در کشور ترکیه انتخاب کنید.
 • با یادگیری زبان ترکی همواره در جریان تازه‌های جهان خواهید بود. همین امر می‌تواند انگیزه شما را برای اطلاع از آخرین دستاوردهای علمی به زبان ترکی افزایش دهد.
 • این روزها کشور ترکیه در بخش رسانه حضور پررنگی دارد و یادگیری این زبان به شما اجازه می‌دهد با دنبال کردن رسانه این کشور همواره در جریان مسائله روز جهان باشید.
 • برای کسانی که به مطالعه تاریخ علاقه‌مند هستند نیز زبان ترکی یک ابزار مهم است. چرا که این زبان بسیار قدیمی است.
 • اگر به دنبال استخدام در شرکت‌های بین‌المللی باشید نیز دانستن این زبان یک امتیاز به شمار می‌رود.

در آموزشگاه ایرانمهر علاوه بر یادگیری زبان ترکی با فرهنگ، هنر و تاریخ این کشور نیز آشنا می‌شوید. این زبان در تمامی شعب اموزشگاه در سراسر تهران و حتی کرج توسط اساتید باتجربه و حرفه‌ای زبان ترکی استانبولی آموزش داده می‌شود.

دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی ایرانمهر

 1. امکان شرکت در کلاس‌های حضوری و یا آنلاین

 دوره‌های زبان ترکی در این آموزشگاه به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شوند. در دوره‌های آنلاین از پلتفرم معروف بیگ بلو باتن استفاده می‌شود. فراگیران می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط خود یکی از این دوره‌ها را انتخاب کنند.

 1. امکان انتخاب بین کلاس‌های گروهی و خصوصی:
 • حداقل ظرفیت کلاس‌های گروهی 6 نفر و حداکثر 15 نفر است.
 • در صورت تمایل می‌توانید کلاس‌های خصوصی را برای یادگیری این زبان انتخاب کنید.
 1. مشاوره و تعیین سطح رایگان
 2. یادگیری زبان ترکی استانبولی از استاتید دارنده مدارک بین‌المللی.
 3. نظارت همیشگی بر نحوه برگزاری کلاس‌ها و ارزیابی مدرس
 4. انتقالی و جابه‌جایی آسان بین شعب ایرانمهر
 5. ارتباط حضوری و یا تلفنی با سوپروایزر
 6. سنجش عملکرد زبان آموز با شرکت در امتحانات کتبی و شفاهی
 7. ارائه تخفیفات ثبت نام در مناسبت‌های گوناگون و منطبق بر ابلاغیه دفتر مرکزی
 8. شرکت در برنامه‌های تفریحی، آموزشی برای ارزیابی واقعی مهارت ترکی شما.
 9. امکان گفت‌وگو به زبان ترکی با سوپروایزر
 10. یکپارچگی بین 21 شعبه

کتاب های ینی هیتیت

کتاب‌های YENİ HİTİT دارای 3 جلد از سطح مبتدی تا پیشرفته هستند. این کتاب مورد تایید بخش فرهنگی سفارت ترکیه بود و روی هر چهار مهارت اصلی زبان متمرکز است. هدف آموزشگاه ایرانمهر از ارائه دوره‌های اموزشی ترکی استانبولی؛ آمادگی برای مکالمه و شرکت در آزمون تومر است.

آزمونTÖMER

آزمون‌های TÖMER زبان ترکی استانبولی به صورت شفاهی و کتبی در2 مرحله انجام می‌شود. زبان‌آموزان برای قبولی در آزمون حداقل باید 70 امتیاز از 100 امتیاز را کسب کنند. زبان‌آموزانی که موفق به گرفتن مدرک TÖMER شده‌اند مدرک خود را دریافت می‌کنند .این آزمون برای کسانی که می‌خواهند دانش زبان ترکی استانبولی خود را تعیین کنند مناسب است. آزمون تومر زبان ترکی استانبولی برای سنجش مهارت‌های زیر برگزار می‌شود:

1 درک مطلب

2 خواندن

3 مکالمه

4 نوشتار

در آزمون زبان ترکی استانبولی حداقل باید 50% از امتیاز هر یک از مهارت‌های بالا را کسب کنید. به داوطلبانی که امتیاز بین 50-59 را کسب کنند، مدرک (A2)، به داوطلبانی که امتیاز بین 60-65 را کسب کنند مدرک (B1) ، به داوطلبانی که امتیاز بین 66-70 را کسب کنند، مدرک (B2) و به داوطلبانی که امتیاز بین 71-100 را کسب می کنند مدرک (C1) اعطا می‌گردد. به داوطلبانی که جمع امتیازهای آنها از 50 کمتر است مدرک TÖMER داده نمی‌شود.

سیستم امتیاز دهی در آزمون TÖMER
ردیف مهارت ها بیشترین امتیاز کمترین امتیاز
1 درک مطلب 25 25
2 خواندن 25 15
3 مکالمه 15 9
4 توضیح شفاهی 10 6
5 توضیح کتبی 25 15
6 جمع 100 60

سطح بندی کتاب های YENİ HİTİT

کتاب 1: سطح A1 و سطح A2

این جلد از سری کتاب‌های Hitit شامل 12 درس است و برای سطح مبتدی پیشنهاد می‌شود. کتاب به آموزش مهارت‌های زبانی مثل مکالمه، نوشتار، لغات، ساختار گرامری، درک مطلب وغیره می‌پردازد.

در انتهای این دوره می‌توانید درباره زندگی روزمره، محیط اطراف، گذشت زمان، وقایع آینده، کارهای اداری، رسانه‌ها وغیره صحبت کنید.

کتاب 2: سطحB1

این کتاب 12 درس دارد و کتابی مکالمه محور به شمار می‌رود و در کنار مکالمه دیگر توانایی‌ها را هم تقویت می‌کند.

کتاب 3: سطح  B2و سطحC1

این کتاب شامل 12 درس و در راستای تکمیل دو کتاب قبل است. این کتاب نیز هر 4مهارت اصلی زبان را تقویت می‌کند و برای شرکت در آزمون سفارت بسیار مهم است.

ساختار کتاب

 • در اولین صفحات سلام و احوال‌پرسی آموزش داده می‌شود.
 • در فصل دوم زمان حال ساده را می‌شناسید.
 • در فصل سوم مالکیت و مضاف‌الیه را به درستی درک می‌کنید.
 • در فصل چهارم زمان گذشته را به کار می‌گیرید.
 • وغیره

در هر فصل از کتاب 4 مهارت مکالمه، خواندن، نوشتن و یادگیری لغات جدید تقویت می‌شود.

تقویت مهارت مکالمه

متن‌های بخش مکالمه با هدف افزایش مهارت فراگیر در برقراری ارتباط در زندگی روزمره انتخاب شده‌اند.

تقویت مهارت مکالمه

تقویت مهارت خواندن و ترجمه

مطالعه متون کتاب علاوه بر بهبود مکالمه به روان‌خوانی و مهارت خواندن فراگیر نیز کمک می‌کند.

تقویت مهارت خواندن و ترجمه

تقویت مهارت شنیداری

برای تقویت مهارت شنیداری، فایل‌های صوتی در کتاب جای داده شده‌اند.

تقویت مهارت شنیداری

تقویت مهارت نوشتار

جدولی که در انتهای هر درس جای داده شده است به بهبود مهارت نوشتاری کمک می‌کند.

تقویت مهارت نوشتار

تقویت مهارت درک مطلب

در کنار سایر تمرینات تمرین‌هایی برای یادیگری و تقویت گرامر نیز در نظر گرفته شده است.

تقویت مهارت درک مطلب

یادگیری لغات

یادگیری لغات

در کتاب تمرین‌ها و بخش‌هایی وجود دارد که کلمات را هم به صورت جداگانه یاد می‌دهد.

سوالات متداول

در پایان مقطع، توانایی زبانی من چه خواهد بود؟
در پایان کتاب اول قادر خواهید بود نیازهای اولیه و روزمره خود را برطرف کنید در پایان کتاب دوم سطح از مکالمات خوبی برخوردار خواهید شد و می‌توانید در مکان‌های رسمی مثل بانک‌ها، ادارات وغیره به خوبی صحبت کنید. در پایان کتاب سوم شما قادر خواهید بود در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل شوید و مانند یک ترک‌زبان صحبت کنید.
مدارک پایان دوره در چه ارگان‌هایی اعتبار دارد؟
مدارک ارائه شده توسط موسسه زبان ایرانمهر در تمامی ارگان‌ها و سازمان‌های داخلی معتبر است و امکان استعلام آنلاین به راحتی از سایت مجموعه میسر است.
پس از گذراندن دوره‌ها زبان من به چه سطحی خواهد رسید؟ و گذراندن این دوره چه مزایا و منفعتی برای من دارد؟
• زبان آموزان پس از اتمام دوره‌های اولیه، به سطح متوسط می‌رسید. این دوره با استفاده از کتب مخصوص طراحی شده برای زبان‌آموزان تدریس می‌شود. با شرکت در این دوره به کمک منابع آموزشی ملموس و قابل درک و متناسب با دوره خود، مهارت زبانی خود را بهبود می‌بخشید.
اگر به‌واسطه شغل از تخفیف خاصی (تخفیف آموزش و پرورش، ایثارگران و جانبازان وغیره) استفاده کنم چگونه باید برای اعمال تخفیف اقدام کنم؟
برای ارائه معرفی نامه با مشاوران ایرانمهر در شعب در تماس باشید و از تخفیفات ویژه بهره‌مند شوید.
عملکرد من به چه صورتی ارزیابی خواهد شد؟ نوع امتحانات به چه صورت است؟
در انتهای هر ترم، سوپروایزر از زبان‌آموز امتحان شفاهی می‌گیرد تا میزان پیشرفت او را در طول ترم و نسبت به ترم گذشته ارزیابی کند، همچنین در جلسه آخر هر ترم، امتحان کتبی توسط مدرس گرفته می‌شود و نمرات به تایید سوپروایزر می‌رسد. البته بخشی از نمره نهایی، مربوط به نمره کلاسی و عملکرد زبان‌آموز در طول ترم است.

لینک های مفید

زبان آموزان ایرانمهری و غیر ایرانمهری می­توانند با استفاده از لینک‌های زیر مطالعه بیشتری روی زبان ترکی استانبولی داشته باشند:

https://turkce.yee.org.tr/tr
https://www.turkceogretimi.com/
https://www.loecsen.com/tr/ogrenme-turkce

 

امتیاز شما برای این دوره
1
2
3
4
5
4.2 از 5 از 22 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. مونا
  13 دی 1402
  پاسخ دادن

  عالی توضیح دادین میخوام بیام کلاس بردارم چکار کنم ؟

  • ایرانمهر
   13 دی 1402
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر ممنونم از همراهیتون , جهت شرکت در کلاسهای آموزشی و آگاهی از نحوه ثبت نام به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 2. نیلوفر
  8 اسفند 1401
  پاسخ دادن

  من زبان ترکی استانبولی را بخوام تدریس کنم چکار باید انجام بدم؟

  • ایرانمهر
   8 اسفند 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر شما میتوانید جهت همکاری با مجموعه فرم جذب مدرس ترکی را از سایت تکمیل نمایید همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 3. باران
  28 مهر 1401
  پاسخ دادن

  سلام.
  برای کلاسهای زبان استانبولی آنلاین استاد چه کسی هستند؟

  • ایرانمهر
   28 مهر 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر پس از مشاوره و تعیین سطح در شعبه و با توجه به نوع کلاس خصوصی یا ترمیک استاد مربوطه به شما معرفی خواهد شد.

 4. کامیار
  1 شهریور 1401
  پاسخ دادن

  سلام دوره آنلاین برای ترکی استانبولی دارید ؟

  • آموزشگاه ایرانمهر
   1 شهریور 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر 

   بله کلاس های آنلاین هم به صورت خصوصی هم به صورت ترمیک برای همه زبان ها در تمامی سطوح و در تمامی شعبات برگزار میشود

 5. باران
  30 خرداد 1401
  پاسخ دادن

  سلام.
  برای کلاسهای زبان استانبولی آنلاین استاد چه کسی هستند؟

  • سحر حیدری
   2 مرداد 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر
   جهت آگاهی و اطلاع از شرایط و برگزاری دوره ها و مشاوره رایگان لطفا” به قسمت ارتباط با شعب مراجعه نمائید .

 6. فاطمه فردامینی
  21 خرداد 1399
  پاسخ دادن

  زبان انگلیسی ترکی استانبولی

  • آموزشگاه ایرانمهر
   21 خرداد 1399
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیرلطفا از طریق سایت ایرانمهر شماره شعب رو دریافت کنید و به صورت رایگان مشاوره وتعیین سطح انجام بدید

 7. نیلوفر
  2 بهمن 1398
  پاسخ دادن

  من زبان ترکی استانبولی را تا حدودی متوجه میشم ولی به خوبی تمی تونم صحبت کنم وقصد تحصیل در ترکیه را دارم باید در کدام یک از دوره ها ثبت نام کنم؟ ممنون

  • آموزشگاه ایرانمهر
   2 بهمن 1398
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیرلطفا از طریق سایت ایرانمهر شماره شعب رو دریافت کنید و به صورت رایگان مشاوره وتعیین سطح انجام بدید

 8. نرگس تفرشی
  8 مرداد 1398
  پاسخ دادن

  سلام لطفا هزینه کلاسها رو میفرمایید

  • آموزشگاه ایرانمهر
   8 مرداد 1398
   پاسخ دادن

   با سلام

   بسته به سطح درس و نوع کلاس خصوصی یا گروهی متفاوت میباشد

   به علت تعدد و گستردگی مباحث از درج مبالغ دوره ها معذوریم ، لطفا جهت کسب اطلاعات دقیق و مشاوره رایگان با نزدیکترین شعبه به محل خود تماس بگیرید

  • ‌ سلیمه حیدری
   2 مهر 1401
   پاسخ دادن

   سلام و تشکر از همکاری تان به زبان ترکی میخواهیم زبان ترکی را بلد شوم

   • ایرانمهر
    4 مهر 1401
    پاسخ دادن

    سلام وقت بخیرجهت مشاوره و تعیین سطح و آگاهی از روند برگزاری دوره ها از طریق سایت ایرانمهر شماره شعب را دریافت نمایید .

برای مشاوره رایگان کلیک کنید