IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+

مدارس و مهدکودک ها

موسسه زبان ایرانمهر با سابقه‌ی ۲۰ ساله، یکی از معتبرترین آموزشگاه های ایران در زمینه آموزش زبان های رایج دنیا (انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیایی، ترکی و …) می باشد، و در تلاش است تا  با قویترین کادر آموزشی در سازمان ها و شرکت ها و بیش از ۲۴ شعبه در سراسر تهران ، استان البرز ،پاکدشت ،ساوه و رود هن به زبان آموزان علاقمند بهترین و به روزترین خدمات آموزشی را ارایه نماید.

همچنین موسسه ایرانمهر می کوشد تا با بهره گیری از جدیدترین رویکردهای  آموزش زبان در مدارس و مهدکودک ها ، (برنامه دو زبانگی Bilingualism، برنامه های FLEX ,FLESS, Immersion ) گام مهمی در ارتقا کیفیت آموزش زبان در کشور بردارد.

روشها و تکنیکهای آموزشی

سیستم آموزشی ایرانمهر در گزینش روشها و تکنیکهای خود، هم نیاز های زبان آموز و شرایط کلاس، و هم مسایل فرهنگی روز را مورد توجه قرار داده است. همچنین از آنجا که نیاز به برقراری ارتباط می تواند به عنوان یک انگیزش زبانی لحاظ گردد، این مجموعه با اولویت مهارتی listening و speaking رویکرد ارتباطی (CLT) به آموزش زبان داشته، بنا به ضرورت روشهای متداولی چون؛ روش TPR ، یادگیری از طریق انجام فعالیت و بازی (Learning By Doing & Playing)، آموزش خواندن و نوشتن به روش ترکیبی (phonics & whole-word) و در نهایت روش ترکیبی Eclectic را به کار می گیرد.

مدرسین در کنار این روشها از تکنیکهای آموزشی چون استفاده از کارت برگها (Flash Card) و پوسترها، پخش فیلم و اسلاید های آموزشی، تمرین شعر (Song)، کتابهای داستان، بازیهای زبانی، کاردستی و غیره بهره می گیرند تا محیطی شاد و جذاب،  با هدف آموزش غیر مستقیم زبان انگلیسی، برای کودکان عزیز مهیا نمایند.

آموزش زبان انگلیسی برای خردسالان/ پیش دبستان (Preschoolers)

مدارس و مهدکودک ها

منابع آموزشی دوره:

  • سری کتاب های Pockets 1-3/ First Friends 1-3
  • کتاب واژه نامه تصویری Oxford Picture Dictionary
  • جزوات و پلی کپی های مکمل

اهداف آموزشی: آشنایی مقدماتی با زبان انگلیسی، شکل گیری دامنه لغات انگلیسی در خصوص موضوعات آشنا

(food, family, toys, colors, numbers, clothes, etc)، یادگیری خواندن و نوشتن جملات ساده، درک شنیداری کلمات و جملات ساده، و شرکت در مکالمات ابتدایی، احوالپرسی و سوال و جواب کردن.

 آموزش زبان انگلیسی برای کودکان/ دبستان (Schoolers)

 مدارس و مهدکودک ها

آموزش زبان در مقطع سنی 7 تا 12 سال بر مبنای مراحل فراگیری زبان در کودکان و با توجه به روانشناسی رشد ذهنی (پیاژه) و هوش چندگانه (گاردنر) طراحی و پیش بینی گردیده است. اساس این آموزش بر ایجاد علاقه، آمادگی ذهنی، انگیزه پیشرفت و یادگیری تدریجی زبان در چهار مهارت اصلی زبانی و البته با تأکید بر مهارتهای شنیداری و گفتاری بوده با تکیه بر نوآوری و تنوع در فنون تدریس، تکرار و تمرینهای مستمر  طراحی و برنامه ریزی شده است.

منابع آموزشی دوره:

  • Family and friends (second edition) 1-6
  • جزوات و پلی کپی های مکمل (grammar, vocab and speaking)
  • کتاب داستان

اهداف آموزشی: توسعه دامنه لغات انگلیسی و یادگیری ساختار های گرامری ( تولید جملات در زمانهای حال، گذشته و اینده)، ارتقاء خواندن و نوشتن از جملات ساده به نوشتن و درک متون انگلیسی، ارتقاء درک شنیداری از کلمات و جملات ساده به درک متن، و شرکت در مکالمات ابتدایی، احوالپرسی و سوال و جواب کردن.

و اینکه در نهایت زبان آموزان عزیز پس از پایان دوره کودکان به لحاظ دانش زبانی به سطح  A2 خواهند رسید.

 آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان / دبیرستان دوره اول (Junior High School)

مدارس و مهدکودک ها

آموزش زبان در این مقطع سنی بر مبنای درک عمیق و تولید کلیه مهارتهای زبانی طراحی و پیش بینی شده، ساختارهای کلیدی زبان از طریق مجموعه های درسی مهیج و با استفاده از روشهای نوین تدریس (که پیشتر بدان اشاره شد) در اختیار زبان آموز قرار می گیرد. این سیستم آموزشی میل به یادگیری را در زبان آموزان تقویت نموده، علاوه بر اینکه پاسخگوی نیازهای تحصیلی دانش آموزان است آنها را با دنیای جدیدی از فرهنگ، دانش و تکنولوژی آشنا می سازد.

منابع آموزشی دوره:

  • (Got It (Starter-3
  • کتابهای مصوب وزارتی
  • کتابهای آمادگی جهت شرکت در آزمونهای کمبریج (KET, PET, FCE)
  • سایر جزوات/ کتابهای تکمیلی و داستان

اهداف آموزشی: توسعه دامنه لغات انگلیسی و یادگیری ساختار های گرامری ساده ( تولید جملات در زمانهای حال، گذشته و اینده) و پیچیده (جملات شرطی، وارونه، مجهول)، ارتقاء خواندن و نوشتن از جملات ساده به نوشتن و درک متون انگلیسی، ارتقاء درک شنیداری از کلمات و جملات ساده به درک متن، و شرکت در مکالمات روزمره، احوالپرسی و سوال و جواب کردن.

و اینکه در نهایت زبان آموزان عزیز پس از پایان دوره نوجوانان به لحاظ دانش زبانی به سطح B2 خواهند رسید.

نقش مدرسین، کادر آموزشی و اجرایی

مدرسین ایرانمهر به شکل اصولی و تحت شرایط ویژه ای گزینش، و برابر اهداف تعیین شده آموزش زبان در مدارس تعلیم می بینند.  این موارد شامل مسائل آموزشی و تربیتی، روانشناسی کودک و نوجوان، و رفتار حرفه ای و سازمانی می باشد.

 

گروه بندی و تشکیل کلاس

برای شروع آموزش، سن، سابقه و سطح دانش زبانی داوطلبین به عنوان عوامل تعیین کننده درسطح بندی و تشکیل کلاسها در نظر گرفته می شود.

تعیین سطح افراد از طریق آزمون ویژه کتبی و مصاحبه شفاهی، و توسط کارشناسان با تجربه صورت می پذیرد که با توجه به امکان خطا در پاره ای موارد،  برخی از این ارزیابی ها قابل تجدیدنظر خواهند بود. این اعمال تغییر حداکثر تا جلسه سوم توسط مدرس مربوطه  پیشنهاد و نظر نهایی با انجام آزمون مجدد اعلام می گردد تا زبان آموز در سطح  واقعی خود قرار گیرد.

ارزیابی از پیشرفت دانش آموزان در کلاسهای زبان

به منظور ارتقاء کیفیت آموزشی، میزان پیشرفت و یادگیری زبان آموزان از طریق مشاهده منظم کلاسی ( observation)، شرکت دادن آنها در مکالمات با استفاده از انواع تکنیکهای پرسش و پاسخ، همچنین برگزاری آزمونهای میان ترم و نهایی، ارزیابی می گردد. این ارزیابیها همواره تحت نظارت دقیق انجام گرفته و نتایج حاصل از آنها در رفع اشکال و تقویت نقاط ضعف دانش آموزان و نیز  در امر بهینه سازی فعالیتهای سیستم آموزشی،  به طور مستقیم یا غیرمستقیم، مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر کار مدرسین و کادر آموزشی نیز همواره زیر زره بین خواهد بود تا از درستی عملکرد آنها نیز اطمینان حاصل شود.

 

این مجموعه همچنین با برگزاری نظر سنجی عمومی از زبان آموزان (و یا اولیا آنها) سعی خواهد داشت تا نواقص احتمالی سیستم را مرتفع نماید.

 

دانش آموزان / زبان آموزان در مدارس

در سیستم آموزشی ایرانمهر به منظور حفظ حرمت زبان آموز در تمامی جهات و رعایت ارکان اصولی و قوانین یادگیری، مسئولتهایی در ارتباط با نقش زبان آموز تبیین گردیده که اهم آنها عبارتند از:

 

زبان آموز لازم است:

1 –در مسایل آموزشی از مدرسین خود پیروی نماید.

2 –  بعنوان عضوی از کلاس در تمامی فعالیتها شرکت فعال داشته باشد.

3 –  به تعهدات و مسئولیتهای آموزشی خود (از قبیل انجام تکالیف و تمرین و تکرار موارد تدریس شده) عمل نماید.

4 –  همواره با آمادگی قبلی و پیش مطالعه در کلاس حضور یابد.

5 –  در تمام زمینه های درسی کنجکاو، خلاق وپرسشگر باشد.

6 – با حضور فعال، وقت شناسی و رعایت ادب در کلاس نمونه باشد.

ارتباط با اولیا

سیستم آموزش زبان ایرانمهر، فعالیتهای آموزشی را بعنوان فعالیتهای گروهی (Team Work) در نظر گرفته، معتقد است موفقیت در امر آموزش در گرو ارتباط نزدیک بین اولیا و مربیان است. لذا مدرسین ایرانمهر با همکاری و هماهنگی پرسنل مسئول (در مدارس)  درصدد ایجاد ارتباطی نزدیک بین خود و اولیای گرامی برمی آیند و با تشکیل نشستهای توجیهی (PTM) در آغاز ترم به صورت گروهی، و در صورت نیاز بصورت موردی نقش خود را در این راستا ایفا خواهند کرد. همچنین انتظار می رود اولیا گرامی نیز با حضور فعال خود در این جلسات پیگیر امور آموزشی تربیتی عزیران خود باشند.

 

آموزش زبان تخصصی ریاضی و علوم (Math & Science)

مدارس و مهدکودک ها

با توجه به این واقعیت که عامل انگیزش نقش مهمی در زبان آموزی کودک ایفا می کند، برخی کارشناسان از موضوعات درسی مدارس به عنوان محرک در امر آموزش بهره برده بر اساس آن نوعی برنامه آموزشی در قالب روش موضوع محور (Instruction  Content-Based) طراحی نموده اند. Gilzow (2002) در بررسی های خود درخصوص عوامل کلیدی در برنامه های YLEبرگزار شده در مدارس آمریکا، بر اهمیت تمرکز روی موضوعات درسی دانش آموزان (ریاضی، علوم، جغرافی وغیره) و ارتباط آنها با امر زبان آموزی اشاره دارد. وی معتقد است در روش CBI انگیزش دوسویه در زبان آموزی و یادگیری موضوعات درسی ایجاد می گردد.

آمادگی جهت شرکت در امتحانات بین المللی دانشگاه کمبریج

مدارس و مهدکودک ها

در کنار دوره های عمومی زبان انگلیسی،  داوطلبین عزیز می توانند با کسب آمادگی های لازم در دوره های ویژه، ضمن شرکت در آزمون هایMock کمبریج و دریافت مدرک معتبر از موسسه انگیزه خود را جهت ادامه کار زبان آموزی تقویت کنند.

مدرک کمبریج برای همه:

امتحانات انگلیسی کودکان و نوجوانان کمبریج برای دانش آموزان مقطع دبستان و دورۀ متوسطۀ اول و دوم  (سنین 7- 17 سال) و با رعایت  استانداردهای بین المللی تعریف و تبیین شده است. به کلیه کودکان و نوجوانان شرکت کننده در این آزمونها مدرک بین المللی کمبریج اعطا می گردد.

این آزمونها برای رده سنی 7-12 سال در سه سطح:

مدارس و مهدکودک ها

و برای رده سنی 12-17 در دو سطح:

مدارس و مهدکودک ها

برگزار می گردد. این امتحانات از مبتدی تا پیشرفته به گونه ای طراحی شده اند که با فراگیری کلمات و عبارات پایه در مقطع Starters آغاز و با رشد توانایی های زبانی به سطوح  Movers و    Flyers و پس از آن به KET و PET و  FCE ارتقا می یابند.

 

امتحانات انگلیسی کودکان کمبریج بر اساس مهارت های زبانی طراحی شده اند؛ به این مفهوم که این امتحانات بر مهارت های کاربردی زبان انگلیسی تاکید دارند. هر امتحان در چهار بخش شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن (مصاحبه یک ممتحن کارآزموده با هر داوطلب) برگزار می گردد که کودکان را به استفاده از زبان انگلیسی در کلاس تشویق می کند؛ و به دنبال آن زبان آموز با حضور در فعالیت های کلاسی و تمرین بیشتر، مهارت و اعتماد به نفس بالاتری کسب می کند.

از سوی دیگر موفقیت زبان آموزان در هر یک از این سطوح وضعیت پیشرفت آنها را در هر یک از مهارتهای چهار گانه زبانی به وضوح نشان می دهد و کودکان را به ادامه زبان آموزی تشویق می کند. کلیه شرکت کنندگان در امتحانات کودک و نوجوانان کمبریج (بر اساس استانداردهای بین المللی) بطور یکسان ارزیابی شده، مدرک خود را از موسسه دریافت می کنند.

لازم به ذکر است هر ساله بیش از 75/1 میلیون نفر در بیش از 135 کشور جهان در این امتحانات شرکت می کنند.

آزمونهایMock دانشگاه کمبریج در محل موسسه برگزار میگردد.

برای مشاوره رایگان کلیک کنید