IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
درباره ازمون FCE

درباره آزمون FCE

آزمون FCE

رده سنی
بزرگسالان

توضیحات دوره آموزشی

 آزمون FCE مخفف عبارت The First Certificate In English ، آزمونی است که توسط دپارتمان انگلیسی دانشگاه کمبریج برگزار می‌گردد. مدرک FCE، تایید کننده سطح یادگیری در مرحله UPPER-INTERMEDIATE است که  با سطح B2 چارچوب مرجع مشترک اروپا (CEFR) برابری می‌کند. موفقیت در این آزمون و اخذ مدرک FCE بیانگر این موضوع است که فرد متقاضی، مهارت ‌های زبانی مورد نیاز برای برقراری ارتباطی مطمئن در محیط‌های انگلیسی زبان را دارد.

ساختار آزمون

آزمون FCE از چهار بخش اصلی تشکیل شده است:

 1. خواندن و استفاده از زبان READING AND USE OF ENGLISH
 2. نوشتن WRITING
 3. شنیدن LISTENING
 4. صحبت کردن SPEAKING

تعریفی از خواندن و استفاده زبان READING AND USE OF ENGLISH

این قسمت، شامل 7 بخش می باشد که 40 درصد نمره کل زبان آموزان به این قسمت اختصاص دارد. بخش های 1 تا 4 به دستور زبان و دانش لغت تعلق داشته و بخش‌های 5 تا 7 به READING اختصاص دارد.

بخش.1

این بخش شامل 8 سوال است. از طرفی متنی دارای جاخالی به شما ارائه می‌شود که برای هر جاخالی از میان چهار گزینه (A, B, C, D,)، باید جوابِ صحیح سوالات را انتخاب کنید. این سوالات برای سنجش دانش لغت داوطلب طراحی شده‌اند و همچنین دانش   SHADES OF MEANING, FIXED PHRASES, PHRASAL VERBS, COLLOCATIONS, IDIOMS را هم مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌دهد.

بخش 2

این بخش نیز شامل 8 سوال می‌باشد. همانند بخش.1 متنی دارای جاخالی در اختیار شما گذاشته می‌شود و شما باید این جاهای خالی را با توجه به معلومات شخصی خود، کامل کنید. برای تکمیل جاهای خالی، نیازمند دانش لغوی و دستوری گسترده‌ای هستید.

بخش 3

این بخش نیز دارای 8 سوال بوده و همانند بخش‌های قبل، یک متن با جاخالی به شما ارائه می گردد. در این بخش، برای هر جای‌ خالی، ریشه جواب داده شده است. با توجه به ریشه ی داده شده، شما باید کلمه جدید را ساخته و بنویسید. پاسخگوییِ درست به این سوالات، صرفا نیازمند داشتنِ دانش لغات است.

بخش 4

این بخش شامل 6 سوال است. برای این قسمت جمله ای به شما داده می‌شود؛ کلمه کلیدی و بخشی از جمله دیگر نیز در اختیار شما گذاشته می‌شود. شما باید با استفاده از کلمه کلیدی، جمله دوم را به گونه‌ای تکمیل کنید که دقیقا هم معنی جمله اول شود. برای انجامِ این تمرین، به دانش گرامر و لغت نیاز دارید. جالب است بدانید که هر سوال در این بخش، به اندازه 2 نمره ارزش دارد.

بخش 5

این بخش نیز دارای 6 سوال 4 گزینه‌ای می‌باشد. در این قسمت، متنی جهت مطالعه به شما داده می‌شود و در پایان متن، شما باید برای پاسخگویی به این 6 سوال، جواب خود را از بین چهار گزینه انتخاب نمایید. در این تمرین نیز، هر سوال 2 نمره دارد.

بخش 6

این بخش نیز دارای 6 سوال است. در این بخش، متنی جهت مطالعه به شما داده می شود که 6 جمله از این متن، حذف گردیده است. در پایان متن، 8 جمله به شما داده می‌شود و شما باید جملاتی که به متن مربوط هستند را انتخاب کرده و در جای صحیح قرار دهید. هر سوال در این بخش نیز، 2 نمره دارد.

بخش 7

بخش 7 دارای 10 سوال است. در این بخش، تعدادی جمله و متن که به بخش‌های متفاوت تقسیم شده اند، به شما ارائه می‌گردد و باید تشیص دهید که هر جمله، از کدام بخش متن استخراج شده است.

تعریف بخش نوشتن WRITING

در بخش نوشتاری آزمون FCE، شما باید دو متن بنویسید. موضوع بخش اول اجباری و از پیش تعیین شده بوده و امکان انتخاب ندارید؛ اما در بخش دوم، از میان سه موضوعی که به شما ارائه می شود، یکی را می توانید انتخاب کرده و بنوسید.

بخش اولِ WRITING

در این قسمت موضوع انشا و دو ایده درباره یک موضوع به شما داده می‌شود. ایده سوم را هم شما باید خودتان اضافه کرده و یک انشا بین 140 تا 190 کلمه بنویسید.

بخش دوم WRITING

در این بخش نیز سه موضوع به شما داده می‌شود. موضوعات این بخش شامل مقاله، نامه یا ایمیل، گزارش و نقد است که باید به دلخواه یکی از موضوعات را انتخاب کرده و بین 140 تا 190 کلمه درباره آن بنویسید.

تعریف بخش شنیدن LISTENING

این قسمت از آزمون FCE، شامل 4 بخشِ صوتی و شنیداری است که 20 درصد از کل آزمون را شامل می‌شود. در آزمون FCE کلیه فایل‌های صوتی، دو مرتبه پخش خواهند شد.

بخش اول LISTENING

در این قسمت 8 مکالمه یا مونولوگ کوتاه خواهید شنید و در پایان هر کدام، 1 سوال چهار گزینه‌ای را پاسخ خواهید داد.

بخش دوم LISTENING

این قسمت نیز شامل 10 سوال است که شما یک مونولوگ 3 دقیقه‌ای را خواهید شنید و سپس بر اساس آن، باید 10 جمله را با کلمات یا عبارات کوتاه تکمیل کنید.

بخش سوم LISTENING

این قسمت هم شامل 5 سوال است، شما 5 مونولوگ 30 ثانیه‌ای که مربوط به یک موضوع هستند را خواهید شنید. در پاسخنامه نیز 8 گزینه دارید که باید گزینه متناسب با هر مونولوگ را از میان این 8 گزینه انتخاب کنید.

بخش چهارم و پایانی LISTENING

 یک مکالمه به مدت 3 الی 4 دقیقه بین دو نفر یا تعداد نفرات بیشتری را خواهید شنید. سپس باید به 7 سوال سه گزینه‌ای که در انتهای این بخش آورده شده  و مربوط به مکالمه شنیده شده است، پاسخ دهید.

تعریفی از بخش صحبت کردن SPEAKING

معمولا در بخش SPEAKING از آزمون  FCE، دو ممتحن در اتاق حضور دارند که یکی از آن‌ها با زبان‌آموز صحبت و مکالمه انگلیسی می‌کند و دیگری فقط به صحبت‌ها گوش می‌دهد. این قسمت از آزمون، 4 بخش دارد و 20 درصد از کل نمره و آزمون را هم تشکیل می‌دهد.

بخش اول SPEAKING

این بخش که 2 دقیقه طول خواهد کشید، یک مکالمه با ممتحن در رابطه با موضوعات روزمره نظیر: علایق، تحصیلات، شغل و غیره خواهد بود.

بخش دوم SPEAKING

برای این بخش 1 دقیقه در نظر گرفته شده است، دو عکس به متقاضی داده می‌شود که باید 1 دقیقه درباره آنها صحبت کند. سپس ممتحن از داوطلب دیگرب می‌خواهد که در مدت 30 ثانیه، نظر خود را درباره عکس‌ها و نظرات داوطلبِ اول اعلام کند. این روند در آزمون مجددا تکرار می‌شود و این بار دو عکس جدید به داوطلب دیگر داده خواهد شد.

بخش سوم SPEKING

این بخش از آزمون SPEAKING، 3 دقیقه به طول می‌انجامد. در این قسمت، ممتحن موضوعی را مطرح می کند و دو نفر از زبان‌آموزان باید درباره موضوع با یکدیگر بحث کرده و در انتها، تصمیم نهایی بگیرند.

بخش چهارم SPEKING

این بخش از آزمون، 4 دقیقه طول خواهد کشید. در این بخش، داوطلبین باید با یکدیگر به بحث و تبادل نظر بپردازند. ممتحن هم در این مرحله، مسیر بحث را با طرح سوال کنترل می‌کند.

نحوه امتیازدهی و کسب مدارک در آزمون FCE

با توجه به این که داوطلبان در این آزمون چه نمره‌ای کسب می‌کنند، مدارکی با سطوح و درجه بندی‌های متفاوت به آنها ارائه می‌شود. در واقع سیستم و نحوه نمره‌دهی آزمون FCE به شرح زیر است:

✅در صورتی که متقاضیان این آزمون، بالاترین نمره (یعنی 180 الی 190 ) امتیاز بگیرند، بین متقاضیان با درجه A قرار خواهند گرفت که مدرک C1 به آنها داده خواهد شد.

✅در صورتی که متقاضیان این آزمون، موفق به کسب نمره‌ای بین 173 الی 179 شوند، بین متقاضیان با درجه B قرار خواهند گرفت که مدرک B2 به آن‌ها داده خواهد شد.

✅در صورتی که متقاضیان این آزمون، موفق به کسب نمره‌ای بین 160 الی 172 شوند، بین متقاضیان با درجه C قرار خواهند گرفت که مدرک C2 به آن‌ها داده خواهد شد.

✅در صورتی که متقاضیان این آزمون، موفق به کسب نمره‌ای بین 140 الی 159 شوند، مدرک B1 به آن‌ها داده خواهد شد.

جدول نمره‌دهی

نمره آزمون نمره خام
Grade A 180-190
Grade B 173-179
Grade C 160-172
Grade B1 140-159

 

https://assets.cambridgeenglish.org/cambridgeenglishscale_2021_web_large.jpg?_ga=2.69952601.818914484.1666507384-803929459.1665999210

دوره‌های آمادگی آزمون FCE در ایرانمهر

در آموزشگاه زبان ایرانمهر، دوره‌های آمادگی آزمون FCE نیز همانند سایر دوره‌ها، به صورت خصوصی و نیمه گروهی برگزار می‌شوند. دوره‌های نیمه گروهی به صورت 7 دوره یا ترمِ 14  جلسه‌ای می‌باشد. هر دوره نیمه گروهی، در 14 جلسه 90 دقیقه‌ای و البته 3 روز در هفته زوج و یا 10 جلسه 2 ساعته در هفته در روزهای یکشنبه و سه شنبه، و یا دوره های آخر هفته  فقط پنجشنبه و فقط جمعه برگزار می‌گردد.

مزایا و ویژگی‌های شرکت در دوره های آمادگی آزمون FCE

از جمله ویژگی‌های بارز شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون FCE، می‌توان به ارائه برنامه درسی منسجم و کارآمد، و همچنین بهره‌گیری از اساتید متخصص و باتجربه، سنجش روند پیشرفت با استفاده از آزمون‌های آزمایشی داخل کتاب و پایان ترم و تمرکز بر چهار مهارت کلیدی ( READING, WRITING, SPEKING, LISTENING ) در کنار بخش های آزمون اصلی اشاره کرد.

در کل زبان آموزان دوره های آمادگی آزمون FCE آموزشگاه زبان ایرانمهر از مزایای زیر بهره مند خواهند شد:

 1. مشاوره و تعیین سطح رایگان
 2. فراهم بودن امکان شرکت در دوره‌های حضوری و آنلاین
  •   در آموزشگاه زبان ایرانمهر، دوره‌های آمادگی آزمون FCE نیز، همانند دوره‌های آموزشی بزرگسال، به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شوند که کلا‌سهای آنلاین در پلتفرم BIG BLUE BUTTON برگزار خواهند شد. متقاضیان محترم با توجه به شرایط و دلخواه خود می‌توانند یکی از این دو دوره را انتخاب کرده و دوره آموزشی خود را بگذرانند. از دیگر مزایای شرکت در دوره های آنلاین این است که زبان آموزان محترم می‌توانند کلاس‌ها و شعبه خود را بدون در نظر گرفتن منطقه زندگی خود، انتخاب نموده و از مزایای کلاس‌ها و از راه دور بهره‌مند گردند.
 3. آمادگی شرکت در این دوره‌ها، توسط اساتید برتر حوزه آموزش FCE در کشور.
  • کلیه ی اساتید دوره‌های آموزش FCE آموزشگاه زبان ایرانمهر، دارای مدارک معتبر داخلی و بین‌المللی تدریس از جمله : CELTA , DELTA , TESOL , TKT , و TTC می‌باشند.
 4. کلیه ی کلاس‌های آموزشگاه زبان ایرانمهر، به صورت مستمر توسط سوپروایزر شعبه و همچنین واحد آموزش دفترمرکزی نظارت شده، و نحوه تدریس و عملکرد مدرسین و روند یادگیری زبان‌آموزان، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
 5. کلاس‌های آمادگی FCE آموزشگاه زبان ایرانمهر به دو صورت خصوصی و نیمه گروهی می‌باشند که زبان آموز به صورت آزادنه و با توجه به شرایط خود، می تواند هرکدام از این دوره‌ها را انتخاب و در کلاس‌ها شرکت کند.
  • ظرفیت کلاس‌های گروهی آمادگی FCE آموزشگاه زبان ایرانمهر، حداقل 5 نفر و حداکثر، 10 نفر می باشد.
  • در صورتی که متقاضی، امکان شرکت در کلاس‌های گروهی را نداشته باشد، میتواند در کلاسهای خصوصی مجموعه شرکت کند.
  • از مزایای شرکت در کلاس‌های خصوصی FCE می‌توان به : متنوع و گسترده تر بودن ساعات و روزهای کلاسی، امکان کنسلی کلاس‌ها بدون از بین رفتن جلسه ( به ازای هر 14 جلسه 1 مرتبه )، بهره‌مندی از پشتیبانی آموزشی ویژه FCE اشاره کرد.
 6. کلاس‌های خصوصی آموزشگاه نیز به 3 صورت: حضوری، آنلاین و برون سازمانی برگزار می‌گردند.

6.1 در کلاس‌های برون سازمانی این امکان وجود دارد که جلسه کلاس، در محلی که مورد درخواست زبان آموز می‌باشد ( منزل، محل کار و … ) برگزار شود.

 1. در صورتی که زبان آموزان تمایل داشته باشند، می‌توانند با سوپروایزر یا پشتیبان آموزشی شعبه، به صورت تلفنی و یا حضوری، به زبان انگلیسی مکالمه داشته باشند.
 2. در صورت بروز هر گونه مشکل، زبان آموزان محترم می‌توانند به راحتی و سریعا با سوپروایزر و یا سرپرست شعبه، ارتباط حضوری یا تلفنی داشته باشند.
 3. امکان تماس مستقیم با دفتر مرکزی موسسه، در صورت وجود هر نوع مشکل و یا پیشنهاد و انتقاد برای تمامی زبان آموزان فراهم است.
 4. کلیه کلاس‌های نیمه گروهی FCE آموزشگاه ایرانمهر در تمامی شعب به صورت یکپارچه و هماهنگ برگزار می‌گردند و برای برگزاریِ کلاس‌ها از تقویم آموزشی تبعیت می‌کنند. ( کلاس‌ها در یک تاریخ مشخص شروع و در یک تاریخ مشخص خاتمه می‌یابند.)
 5. در صورت درخواست و نیاز زبان‌آموز، امکان انتقال و جا به جایی زبان‌آموز، بین تمامی شعب در کلاس‌های حضوری و آنلاین وجود دارد.
 6. پشتیبان آموزشی رایگان: کلیه زبان آموزان محترم ایرانمهری می‌توانند در طول مدت زمان برگزاری هر دوره، از یک ساعت پشتیبانی آموزشی و جلسه رفع اشکال رایگان موسسه، با تعیین وقت قبلی، بهره‌مند شوند.
 7. امکانِ استفاده از تخفیفات ثبت نام و تمدید ثبت نام در تاریخ‌ها، مناسبت‌ها و جشنواره‌های گوناگون، طبق ابلاغیه دفترمرکزی.

روزهای برگزاری کلاس‌های نیمه گروهی FCE آموزشگاه زبان ایرانمهر

 • روزهای شنبه- دوشنبه- چهارشنبه
 • روزهای یکشنبه – سه‌شنبه
 • فقط روزهای پنجشنبه
 • فقط روزهای جمعه

دوره‌های آموزش آنلاین FCE

آموزشگاه زبان‌های خارجی ایرانمهر، علاوه بر کلاس‌های حضوری،  برگزارکننده کلاسهای آموزش زبان به صورت آنلاین نیز می‌باشد. سیستم و مواد آموزشی این دوره‌ها، دقیقا مانند دوره‌های کلاس‌های حضوری است. در حقیقت این کلاس‌ها در پلتفرم BIG BLUE BUTTON  که یکی از قوی‌ترین محیط‌های برگزاری کلاسهای آموزشی میباشد، برگزار می‌گردند و متقاضیان علاوه‌بر بهره‌مندی از مزایای کلاس‌های حضوری، از مزایای ویژه کلا‎س‌های آنلاین که به شرح زیر است نیز، بهره‌مند خواهند شد:

 1. با توجه به آنلاین بودن کلاس‌ها، زبان آموزان می‌توانند در هر شعبه‌ای ثبت نام کرده و در کلاس‌ها شرکت کنند و در صورت بروز هرگونه مشکل و یا عدم برگزاری کلاس، به شعبه دیگری انتقال داده شوند.
 2. کلاس‌ها به صورت تعاملی می‌باشند و زبان آموزان و مدرسین می‌توانند با روشن کردن وبکم و برقراری ارتباط چشمی، شرایط برگزاری کلاس آنلاین را به کلاس‌های حضوری نزدیک‌تر کنند.
 3. آنلاین بودن کلاس‌ها این فرصت را در اختیار موسسه قرار داده تا از حضور بهترین و حرفه‌ای‌ترین اساتیدی که خارج از کشور و یا شهرستان‌ها زندگی می‌کنند، بهره‌مند شود.
 4. استفاده از ابزار اتاق‌های مجازی (BREAKOUT ROOM) بیگ بلو باتن، امکان کار گروهی و یا دو نفره را فراهم نموده که این امر در فراگیری مهارت‌های آزمون FCE اهمیت بسزایی دارد.
 5. امکان برگزاری جلسات رایگان پشتیبانی توسط سوپروایزر و پپشتیبان آموزشی به صورت آنلاین وجود دارد.
 6. در صورت بروز هرگونه مشکل فنی برای زبان آموزان ایرانمهری، پشتیبان‌های فنی کلاس‌های آنلاین، به صورت تلفنی به سرعت مشکل را برطرف خواهند کرد.
 7. همچنین شرایط برقراری ارتباط مستقیم با سوپروایزر واحد آنلاین جهت پاسگویی به مشکلات و سوالات فراهم گردیده است.
 8. زبان‌آموزان ساکن تهران و کرج، در پایان هر دوره، صرفا با یک تماس تلفنی می‌توانند دوره خود را از آنلاینن به حضوری و بلعکس تغییر دهند.
 9. با قاطعیت می‌توان عنوان کرد که کلاس‌های آنلاین و حضوری از لحاظ کیفی، هیچ‌گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند. تعداد بسیار زیاد زبان‌آموزان آنلاین ساکن شهرستان و خارج از کشور آموزشگاه زبان ایرانمهر، گواه بر صحت این ادعا می‌باشد.

درباره کتاب‌های مربوط به دوره FCE

 منبع اصلی آموزش دوره‌های FCE در آموزشگاه زبان ایرانمهر، کتاب GOLD ، از انشارات دانشگاه کمبریج است.  این مجموعه کتاب، توسط مدرسین و ممتحین برتر آزمون FCE  طراحی و نگارش شده است و با ترکیبی از محتوای کتاب در کنار آموزش آنلاین، راه موفقیت متقاضیان در این آزمون را هموارتر می‌کند.

همچنین ماژول‍‌‌های آنلاین کتاب با استفاده از Cambridge Learner Corpus (CLC)  برای انجام تمرین های بیشتر به زبان آموزان کمک می‌کنند.

CLC ، در واقع مجموعه ای از اسکریپت‌های امتحانی است که توسط زبان آموزان‌زبان انگلیسی نوشته شده و با همکاری CAMBRIDGE ENGLISH LANGIAGE ASSESMENT، ساخته شده است. CLC ارائه دهنده اسکریپت‌های بیش از 180.000 زبان‌آموز از حدود 200 کشورِ جهان است و دائما در حال گسترش می‌باشد.

مجموعه کتاب‌های GOLD، از چهار سطح PRELIMINARI – PRE FIRST – FIRST – ADVANCED تشکیل شده است که در سطوح مختلف آموزش داده می‌شوند. این مجموعه با افزایش اعتمادبه‌نفس زبان‌آموزان و همچنین با ترکیب سوالات آزمونی سعی دارد که زبان آموز و متقاضی را با سوال‌های آزمون‌های کمبریج آشنا سازد. هر یک از سطوح این مجموعه، شامل یک کتاب COURSE BOOK به همراه فایل‌های صوتی، کتاب EXAM MAXIMISER به همراه فایل صوتی برای تقویت مهارت پاسخگویی به سوالات و همچنین کتاب معلم ارائه گردیده است. برای آمادگی دوره‌های FCE از کتاب سطح FIRST این مجموعه استفاده می‌شود که به‌طور مفصل در قسمت بعدی به آن اشاره خواهیم کرد:

GOLD FIRST

این کتاب شامل 12 درس است که هر درس پیرامون یکی از موضوعات رایج می‌باشد که تمامی مهارت‌های مورد نیاز در آزمون در آن بکار گرفته شده است. در هر درسِ این کتاب، روی بخش خاصی از تکنیک‌ها و روش‌های انجام تست کار شده است. در هر بخش، توصیه‌ها و نکات مهم برای انجام هرچه بهتر تست و آزمون را می‌توان مطالعه کرده و به کار گرفت.

READING FOCUS

در این بخش، تمرینات متفاوت و متنوعی جهت تقویت مهارت Reading متقاضیان برای آزمون FCE ارائه شده است.

تقویت مهارت Reading

GRAMMAR FOCUS

در این بخش از کتاب، گرامرهای مورد نیاز زبان‌آموزان در این آزمون به ترتیبِ سطح توضیح داده شده و بعد از آن، تمریناتی برای یادگیری بهتر ارائه شده است.

GRAMMAR FOCUS

LISTENING FOCUS

جهت تقویت مهارت شنیداری و همچنین آشنایی با این مبحث در آزمون، این بخش طراحی و در کتاب آمده است.

LISTENING FOCUS

WRITING FOCUS

این بخش از کتاب، برای آموزش و تقویت مهارت نوشتاری متقاضیان در آزمون FCE ارائه شده است.

WRITING FOCUS

VOCABULARY

جهت آشنایی بیشتر زبان آموزان با واژگان مهم و ضروری و همچنین پرکاربرد در آزمون FCE، این بخش ارائه شده است.

SPEAKING FOCUS

در این بخش از کتاب، تمرینات متنوعی برای تقویت مهارت گفتاری زبان‌آموزان و استفاده از آن در آزمون FCE در نظر گرفته شده است.

توانایی‌ها بعد از گذراندنِ دوره‌های FCE

در پایان این دوره شما قادر خواهید بود که:

 • انواعی از جملات پیچیده و طولانی را در زمینه جراحات و صدمات، صنعت پوشاک و مد، محیط زیست و اقلیم، صنعت رسانه و تبلیغات، کسب و کارها، علوم مختلف و … در حالات مختلف سوالی، منفی و خبری بیان کرده
 • در خصوص جزئیات زمان، مکان و حالت وقوع این موضوعات، به اظهار نظر، مخالفت و یا بیان دلیل بپردازید.
 • به کمک آشنایی با دایره واژگان تخصصی در مباحث درسی، خواهید توانست اشکال پیشرفته افعال مجهول و شرطی، نقل قول مستقیم و غیرمستقیم، ایجاد الزام و … را درک کرده و در صحبت از آن استفاده کنید.
 • لهجه انگلیسی خود را با توجه به مکث‌های میان جمله ای، حروف خاموش و اتصال حروف در کلمات متوالی و … تقویت کنید و با انجام تمرین‌های مختلف موجود در کتاب، به تفاوت لحن جملات دوستانه، رسمی، بی‌تفاوت و … پی ببرید.
 • ایده‌های اصلی متون پیچیده را در موضوعات عینی و انتزاعی از جمله مباحث فنی در موضوعات تخصصی را درک خواهید کرد.
 • مرتکب اشتباهاتی که باعث سوء برداشت می‌شود، نخواهید شد.
 • بسیاری از اشتباهات خود را تصحیح کنید.
 • اکثر اخبارها و برنامه های روزانه را متوجه شده و درک کنید.
 • برخی متون و آثار ادبی معاثر را متوجه شوید.
 • تجارب شخصی خود را به طور کامل با بیان جزئیات و مشخص کردن علایق شخصی خود، خواهید نوشت.
 • می‌توانید دیدگاه خود را با بیان نکات مثبت و منفی راجع به موضوعات و گزینه‌های مختلف، بیان کنید.

برخی از سوالات متدوال

از چه مقطع و سطحی آمادگی شرکت در این دوره را خواهم داشت؟
کلیه زبان‌آموزان بعد از سطح UPPER-INTERMEDIATE، امکان شرکت در این دوره را خواهند داشت.
آیا این آزمون در ایران نیز برگزار می‌شود؟
خیر. برگزاری آزمون FCE از سال 2018 در ایران به طور کامل متوقف شد. متقاضیان این آزمون می‌توانند جهت شرکت در آزمون به کشورهای دیگر سفر کنند.
مدت اعتبار مدرک FCE چقدر است؟
اعتبار این مدرک، دائمی و یا اصطلاحا LIFETIME می باشد.
آیا این مدرک مورد پذریش دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل هست؟
بله. برخی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی خارج از کشور، این مدرک را از دانشجویان می‌پذیرند.
نحوه تعیین سطح برای شرکت در دوره‌های آمادگی FCE آموزشگاه زبان ایرانمهر چگونه است؟
کلیه تعیین سطح‌های آموزشگاه زبان ایرانمهر به صورت مصاحبه شفاهی است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین و کارشناسان ثبت‌نام ما در کلیه شعب تماس حاصل فرمایید.
امتیاز شما برای این دوره
1
2
3
4
5
5 از 5 از 2 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

دوره های آموزشی مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید