IRANMEHR
آینده از آن توست
لوگو ایرانمهر
+
آموزش زبان انگلیسی نوجوانان

آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان

آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان: از پایه تا پیشرفته با سری کتابهای GOT IT در 24 ترم تدریس میشود. برای تعیین سطح و مشاوره رایگان تماس بگیرید.

رده سنی
نوجوانان

توضیحات دوره آموزشی

هر فردی از اهمیت آموزش زبان انگلیسی به‌عنوان زبان دوم آگاه است. انگلیسی‌زبانی جهانی و بین‌المللی است که برای امور مهم زندگی خود به آن نیاز داریم؛ از جمله زمان استفاده از اینترنت و رسانه‌های اجتماعی، مسافرت به کشورهای مختلف، تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسه‌های سراسر جهان. اگر شما در سن نوجوانی هستید و تصمیم به تقویت چهار مهارت زبان انگلیسی خود گرفته‌اید باید بگوییم که این یک تصمیم عالی است. زیرا فراگیری زبان انگلیسی در نوجوانی بسیار ساده‌تر از سن بزرگ‌سالی است.

در واقع نوجوانان قابلیت‌ها و توانایی‌های بیشتری نسبت به بزرگ‌سالان در یادگیری دارند. ضمن اینکه آموختن زبان دوم موجب افزایش اعتماد به نفس و مهارت‌های ارتباطی آن‌ها می‌شود. همچنین امکان تحصیل در دانشگاه‌های برتر و معتبر اروپا و آمریکا برای آن‌ها فراهم می‌شود و در یافتن شغل ایده‌آل و مناسب آن‌ها در آینده تاثیر بسیار زیادی دارد.

چارت آموزشی

آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان

دوره Pre – starter

دوره آموزش زبان انگلیسی Pre – starter در موسسه ایرانمهر برای زبان‌آموزان نوجوانان 12 تا 18 سال برگزار می‌شود. در این دوره ویرایش دوم مجموعه کتاب‌های Got it تدریس می‌شود. تعداد کل دوره‌های مبتدی 24 ترم است که شامل چهار جلد کتاب می‌شود. این کتاب‌ها عبارت‌اند از:

✅ Got it (starter,1,2,3)

✅ کتاب‌های هدف انگلیسی کمبریج (Cambridge English Objective Key)

✅ کتاب پت هدف انگلیسی کمبریج (Cambridge English Objective PET)

نوجوانان با تحصیل زبان انگلیسی در موسسه ایران‌مهر پس از تکمیل کتاب‌های Got it  starter , Got it، به مدت 4 ترم کتاب Objective key را فرا می‌گیرند. سپس در پایان ترم 4 در آزمون عملی KET4 یعنی آزمون شبیه‌سازی شده (ماک) که در دفتر مرکزی برگزار می‌شود شرکت می‌کنند و در صورت قبولی مدرک مرتبط برای آن‌ها صادر می‌شود.

جذب مدرس کودک

اگر زبان‌آموزان نوجوان در آزمون KET4 نمره قبولی کسب کنند، وارد دوره‌های Got 2 و Got 3 شده و پس از گذراندن این دوره وارد سطح PET می‌شوند. در دوره PET نیز باید در آزمون عملی (شبیه‌سازی شده) که مانند KET در دفتر مرکزی موسسه برگزار می‌شود شرکت کنند. پس از این مدت، سطح زبان نوجوان به پایان می‌رسد و هنگامی که سرپرست یا سوپروایزر دوره تعیین سطح فرد را مشخص کرد، آن‌ها می‌توانند به دوره‌های افراد بزرگ‌سالان وارد شوند.

ترم‌های نوجوانان در چهارده جلسه یک ساعت و نیم تشکیل و برگزار می‌شود. اما برای استفاده حداکثری از تعطیلات تابستانی و وقت ارزشمند شما عزیزان، ترم‌های تابستان در 10 جلسه دو ساعته با مطالب درسی مربوطه و پشتیبانی دوره برگزار می‌شود.

در این رابطه باید بدانید که دانشجویان با شرکت در دوره Pre – starter از مزایای زیر برخوردار خواهند شد:

✅ برخورداری از تعیین سطح و مشاوره رایگان

✅ تنوع در زمان تشکیل کلاس‌ها: برای اینکه نوجوانان بتوانند متناسب با شرایط خود در کلاس‌ها حضور یابند، کلاس‌های دوره Pre – starter 2 روز در هفته و در روزهای شنبه و چهارشنبه، یکشنبه و سه‌شنبه، دوشنبه و پنج‌شنبه تشکیل می‌شوند. این تنوع در ساعت‌ها و روزها موجب انعطاف بیشتر کلاس‌ها شده است.

روزشنبه-چهارشنبهیک‌شنبه- سه‌شنبهدوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری کلاس‌ها16:00-17:3015:30-17:0016:00-17:30
17:45-19:1517:15-18:4517:45-19:15
19:30-21:0019:15-20:4519:30-21:00
 • فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق کتاب‌هایی که مخصوص آموزش نوجوانان و متناسب با شرایط سنی و توانایی‌هایی آن‌ها طراحی شده است.
 • فرصت حضور در دوره‌های حضوری یا آنلاین: دوره‌ها به صورت حضوری در شعب مختلف ایران‌مهر یا به صورت آنلاین در محیط Big Blue Button برگزار می‌شوند. بنابراین زبان‌آموزان نوجوان این امکان را دارند که با توجه به شرایط خود یکی از این دو گزینه را انتخاب کنند و از مزایای هر یک از آن‌ها بهره‌مند شوند.
 • فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی با بهترین اساتید: همه اساتید موسسه ایرانمهر در دپارتمان آموزش زبان انگلیسی نوجوانان دارای مدارک ملی و بین‌المللی مانند TESOL، CELTA، DELTA، TKT و TTC هستند. ضمن اینکه ایشان قبل از استخدام در موسسه باید معیارها و شرایط خاص موسسه را برای تدریس برآورده کنند.
 • سرپرست آموزشگاه ایران‌مهر بر عملکرد مدرسان و میزان پیشرفت زبان‌آموزان نظارت مستمر دارد.
 • امکان انتخاب بین کلاس‌های درس گروهی و خصوصی:
 • کلاس‌های گروهی با حداقل 6 نفر و حداکثر 15 نفر تشکیل می‌شوند.
 • اگر زبان‌آموز نوجوان فرصت حضور در کلاس‌های گروهی را نداشته باشد، این امکان برای او فراهم شده است که در کلاس‌های خصوصی شرکت کند. لازم به ذکر است که کلاس‌های خصوصی با سرعت موردنظر فرد برگزار می‌شود و تنوع بیشتری در زمان و ساعت برگزاری دارد.
 • امکان مکالمه انگلیسی با استاد راهنما در صورت تمایل و درخواست زبان‌آموز
 • امکان ارتباط حضوری یا تلفنی با سرپرست در صورت بروز مشکل یا نارضایتی از عملکرد مدرس یا موسسه
 • ارتباط مستقیم با دفتر مرکزی در صورت بروز مشکل، انتقاد یا ارائه پیشنهاد
 • ادغام و هماهنگی میان 21 شعبه موسسه ایران‌مهر: همه دوره‌های زبان انگلیسی در تمام شعب در یک تاریخ شروع می‌شود و پایان می‌یابد.
 • امکان جابجایی و انتقال بین شعب و نیز کلاس‌های حضوری و آنلاین
 • شرکت در آزمون‌های ماک KET و PET و دریافت گواهی پایان دوره معتبر
 • ارائه خدمات پشتیبانی رایگان: هر زبان‌آموز در موسسه ایران‌مهر در هر ترم 1 ساعت پشتیبانی و رفع اشکال رایگان دریافت می‌کند. نوجوانان می‌توانند با استفاده از این فرصت میزان پیشرفت خود را بررسی کنند و در صورت لازم مشاوره لازم را برای ارتقا سطح خود دریافت کنند.
 • ارزیابی عملکرد دانشجو با شرکت در آزمون‌های کتبی و شفاهی: در پایان هر ترم آزمون شفاهی توسط مشاور جهت سنجش عملکرد فرد برگزار شده و بازخورد لازم به او داده می‌شود. ضمن اینکه در آخرین جلسه هر نیمسال، نوجوانان برای شروع ترم بعد موظف‌اند در امتحان کتبی پایان ترم شرکت کرده و نمره قبولی دریافت کنند.
 • شما می‌توانند با شرکت در برنامه‌های آموزشی و سرگرمی، مهارت‌های زبان انگلیسی خود را در محیطی جذاب و مهیج بیازمایید.
 • تخفیف‌های ثبت‌نام با توجه به اطلاع دفتر مرکزی در زمان‌های مختلف انجام می‌شود.
آموزش زبان انگلیسی نوجوانان

دوره های آنلاینPre – starter

موسسه ایران‌مهر در کنار برگزاری کلاس‌های حضوری، برای آن دسته از افرادی که امکان حضور در کلاس را ندارند اقدام به برگزاری کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی کرده است. سیستم آموزشی این دوره‌ها تفاوتی با دوره‌های حضوری ندارد. با شرکت در دوره‌های آنلاین علاوه بر مزایای ذکر شده در بخش حضوری از مزایای زیر نیز برخوردار خواهید شد:

 1. کتابی که در دوره‌های آنلاین برای نوجوانان آموزش داده می‌شود کتاب مکالمه محور Got it است که به طور خاص برای آموزش این گروه سنی طراحی شده است.
 2. برای زبا‌ن‌آموزان این دوره‌ها نیز امکان حضور در کلاس‌های آنلاین گروهی یا خصوصی وجود دارد.
 3. زبان‌آموزان جوان از آنجایی که آنلاین هستند، می‌توانند در هر یک از 21 شعبه موسسه ایران‌مهر ثبت‌نام کنند. همچنین در صورت تغییر برنامه زمانی، فرد می‌تواند به شعبه دیگری در کشور منتقل شود.
 4. این دوره‌ها در محیط بیگ بلو باتن Big Blue Button که یکی از قدرتمندترین محیط‌ها برای اجرای دوره‌های آنلاین است، برگزار می‌شود.
 5. شرکت در کلاس‌های آنلاین کاملا تعاملی و با حضور فعال زبان‌آموز است. افراد و مدرسان می‌توانند با روشن کردن وبکم یکدیگر را ببینند و از طریق برقراری ارتباط چشمی تعاملات بهتری داشته باشند.
 6. در موسسه زبان ایران‌مهر بهترین معلمان آنلاین مقیم خارج از کشور یا شهرستان‌ها برای تدریس در دوره‌های آنلاین استخدام می‌شود.
 7. یکی دیگر از مزایای این دوره‌ها این است که از بازی‌ها و فعالیت‌های مهیج و سرگرم کننده آنلاین استفاده می‌شود تا از درس‌های آنلاین خسته‌کننده جلوگیری شود. این امر تاثیر زیادی در علاقه نوجوانان به حضور در کلاس و فعال بودن در آن دارد.
 8. با استفاده از ابزار breakout room (ابزار اتاق‌های جانبی) در بستر Big Blue Button، امکان فعالیت و کار زوجی و گروهی فراهم می‌شود. تاکید بسیاری بر این نوع تعامل در یادگیری زبان انگلیسی شده است.
 9. امکان برقراری ارتباط با استاد زبان خارج از ساعت مدرسه برای طرح سوال و بررسی و حل مشکلات درسی
 10. تکالیف ارائه شده برای خارج از ساعات کلاس توسط مدرس بررسی می‌شود و او نظرات خود را به زبان‌آموز اعلام می‌کند.
 11. امکان دریافت کمک رایگان و رفع مشکلات درس به صورت آنلاین توسط مشاور یا مدرسان گروه
 12. برای زبان آموزان ایرانی در صورت وجود مشکل فنی، پشتیبانی آنلاین به سرعت و تلفنی مشکل را حل می‌کند.
 13. در صورتی که زبان‌آموزان آنلاین سوال یا مشکلی داشته باشند، امکان تماس و ارتباط مستقیم و سریع با استاد راهنما وجود دارد.
 14. نوجوانان زبان‌آموز مقیم تهران به راحتی می‌توانند در پایان ترم با یک تماس تلفنی در کلاس‌های حضوری شرکت کنند.
 15. به جرات می‌توان گفت دوره‌های آنلاین از نظر کیفیت و کمیت با دوره‌های حضوری برابری می‌کنند. تعداد زیاد زبان‌آموزان خارج از کشور، شهرستان‌ها و حتی نقاط مختلف تهران کیفیت بسیار بالای این دوره‌ها را نشان می‌دهد.

امروزه برای هر شخصی مشخص است که یادگیری زبان انگلیسی تا چه حد اهمیت دارد. انگلیسی یک زبان جهانی و بین‌المللی به شمار می‌رود. در واقع افراد برای کار با رایانه و اینترنت، سفر به دیگر کشورها، ادامه تحصیل در دانشگاه‌های سراسر جهان و غیره به آن نیاز دارند. در این رابطه باید بدانید که یادگیری زبان انگلیسی در دوران نوجوانی بسیار ساده‌تر و راحت‌تر از یادگیری آن در بزرگ‌سالی است و افراد در این سن قابلیت بیشتری برای آموختن یک زبان دیگر دارند. ضمن اینکه فراگیری انگلیسی اعتماد به نفس و مهارت‌های ارتباطی آن‌ها را افزایش می‌دهد. همچنین امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر اروپایی و آمریکایی را به آن‌ها می‌دهد و در یافتن شغل مناسب در آینده به آن‌ها کمک خواهد کرد.

شب بخیر گفتن های متفاوت
شب بخیر گفتن های متفاوت خوب بخوابی (خوب استراحت کنی )
شب بخیر گفتن های متفاوت شب بخیر معمولا والدین به بچه هاشون میگن
شب بخیر گفتن های متفاوت میبینمت
شب بخیر گفتن های متفاوت وقت خوابیدنه
شب بخیر گفتن های متفاوت تو سرزمین رویاها میبینمت
شب بخیر گفتن های متفاوت خواب های خوب ببینی
شب بخیر گفتن های متفاوت خوب بخوابی بدون نگرانی
به عشقتون چطوری شب بخیر میگین

دوره Got it starter

دوره Got it starter در موسسه ایران‌مهر برای نوجوانان 12 تا 18 ساله برگزار می‌شود که برای آن ویرایش دوم مجموعه کتاب‌های Got it آموزش داده می‌شود. تعداد کل دوره‌های مبتدی 24 ترم شامل 4 جلد کتاب Got it Book (Starter, 1, 2, 3) و کتاب‌های Cambridge English Objective Key و Cambridge English Objective PET است. زبان آموزان موسسه ایران‌مهر پس از تکمیل دوره Got it starter و نوجوانان به مدت 4 ترم کتاب Objective key را می‌گذرانند و در پایان ترم چهارم در آزمون KET4 (آزمون شبیه‌سازی شده ماک) که در دفتر اصلی برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

در صورت قبولی نوجوان زبان‌آموز در آزمون KET4 در دوره‌های سطح Got 2 و Got 3 آموزش می‌بینند و پس از پایان آن به دوره PET وارد می‌شوند که مانند KET باید در آزمون آزمایشی (شبیه‌سازی شده ماک) در محل دفتر مرکزی شرکت کنند. پس از این مدت، سطح آموزش زبان نوجوانان به پایان می‌رسد و پس از تعیین سطح توسط سرپرست، آن‌ها به سطح بالاتر یعنی دوره بزرگ‌سالان وارد می‌شوند.

دوره‌های مبتدی در 14 جلسه یک و نیم ساعته برگزار می‌شود. اما در کلاس‌های تابستانی برای استفاده حداکثری از تعطیلات تابستانی دوره‌ها در 10 جلسه دو ساعته با مطالب دوره برگزار می‌شود.

مزایای دوره Got it starter

دانشجویان با شرکت در این دوره‌ها از مزایای زیر بهره‌مند‌ می‌شوند:

 1. اختصاص مشاوره و تعیین سطح زبان به صورت رایگان به هر فرد
 2. تنوع روزها و ساعت‌ها: کلاس‌های هر دوره دو روز در هفته شنبه و چهارشنبه، شنبه و سه‌شنبه و دوشنبه و پنجشنبه برگزار می‌شوند.

زمان دوره Got it starter به شرح زیر متفاوت است:

روزشنبه-چهارشنبهیک‌شنبه- سه‌شنبهدوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری رده‌ها16:00-17:3015:30-17:0016:00-17:30
17:45-19:1517:15-18:4517:45-19:15
19:30-21:0019:15-20:4519:30-21:00
 1. فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی با کتاب‌هایی که به طور خاص برای آموزش نوجوانان طراحی شده‌اند.
 2. امکان گذراندن دوره‌ها به صورت حضوری یا آنلاین: دوره‌ها به صورت حضوری در شعبه‌های ایران‌مهر و به صورت آنلاین در محیط Big Blue Button برگزار می‌شود. زبان آموزان نوجوان می‌توانند هر یک از این گزینه‌ها را با توجه به شرایط خود انتخاب کنند.
 3. فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی با بهترین اساتید: همه اساتید موسسه ایران‌مهر در دپارتمان آموزش زبان انگلیسی نوجوانان دارای مدارک ملی و بین‌المللی مانند TESOL، CELTA، DELTA، TKT و TTC هستند.
 4. نظارت مستمر بر روند درس و همچنین عملکرد استاد و زبان‌آموز توسط سرپرست دوره.
 5. این امکان وجود دارد که بین کلاس‌های Got it starter گروهی و خصوصی انتخاب کنید:
 6. ظرفیت کلاس‌های گروهی حداقل 6 نفر و حداکثر 15 نفر است.
 7. در صورتی که زبان‌آموز فرصت شرکت در دروس گروهی را نداشته باشد، این امکان برای او فراهم شده است که در کلاس‌های خصوصی (با سرعت مورد نظر متقاضی و تنوع بیشتر در زمان برگزاری کلاس) شرکت کند.
 8. توانایی مکالمه انگلیسی با سرپرست دوره در صورت تمایل فرد
 9. امکان ارتباط حضوری یا تلفنی با سرپرست در صورت بروز مشکل یا نارضایتی
 10. تماس مستقیم با دفتر مرکزی در صورت بروز مشکل، انتقاد و پیشنهاد
 11. ادغام و هماهنگی 21 شعبه: تمام دوره‌ها در همه شعب موسسه زبان انگلیسی ایران‌مهر در یک تاریخ شروع می‌شود و پایان می‌یابد.
 12. قابلیت انتقال و جابجایی بین شعب در چارچوب دوره‌های آنلاین و حضوری
 13. شرکت در آزمون آزمایشی KET و PET در دفتر مرکزی و صدور گواهینامه معتبر برای تکمیل دوره
 14. پشتیبانی رایگان: هر زبان‌آموز ایران‌مهری در هر ترم یک ساعت پشتیبانی و رفع اشکال به صورت رایگان دریافت می‌کند تا بر میزان پیشرفت خود در دوره آگاهی یابد.
 15. ارزیابی عملکرد زبان‌آموز با شرکت در آزمون‌های کتبی و شفاهی: در پایان هر ترم یک آزمون شفاهی توسط استاد راهنما برای سنجش عملکرد زبان‌آموز داده می‌شود و بازخورد لازم به زبان‌آموز نوجوان داده می‌شود. همچنین در آخرین جلسه هر نیمسال، افراد برای شروع ترم بعد باید در آزمون کتبی پایان ‌ترم شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند.
 16. افراد همچنین با شرکت در برنامه‌های سرگرم کننده و آموزشی، مهارت‌های زبان انگلیسی خود را در یک محیط سرگرم کننده می‌سنجند.
 17. مزیت دیگر شرکت در دوره Got it starter این است که زبان‌آموز می‌تواند از تخفیف ثبت‌نام در زمان‌های مختلف که توسط دفتر مرکزی اعلام می‌شود، بهره ببرد.

دوره های آنلاینGot it starter

موسسه ایران‌مهر ضمن برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری، دوره‌های زبان انگلیسی را به صورت آنلاین نیز برگزار می‌کند. سیستم آموزشی این دوره‌ها با سیستم دوره‌های حضوری مطابقت دارد. با شرکت در دوره‌های آنلاین علاوه بر مزایای ذکر شده در قسمت حضوری از مزایای دیگری نیز برخوردار می‌شوید، از جمله:

 1. کتابی که در دوره‌های آنلاین برای نوجوانان تدریس می‌شود Got it است. این یک کتاب بر پایه مکالمه است که مخصوص آموزش نوجوانان طراحی شده است.
 2. امکان شرکت برای زبان‌آموز ایران‌مهر برای انتخاب کلاس‌های گروهی یا خصوصی به صورت آنلاین
 3. زبان آموزان نوجوان به دلیل آنلاین بودن کلاس قادر هستند که در هر یک از 21 شعبه موسسه ایران‌مهر ثبت‌نام کنند و در صورت تغییر برنامه زمانی فرد می‌تواند به شعبه دیگر وابسته منتقل شود.
 4. این دوره‌ها بر اساس Big Blue Button (بیگ بلو باتن) یکی از قدرتمندترین محیط‌ها برای برگزاری دوره‌های آنلاین است.
 5. درس‌ها در دوره‌های آنلاین کاملا تعاملی است و نوجوان و استاد می‌توانند با روشن کردن وبکم یکدیگر را مشاهده کنند و با ارتباط چشمی کیفیت حضور در کلاس را بالا ببرند.
 6. در دوره‌های آنلاین همانند دوره‌های حضوری از بهترین معلمان آنلاین که در خارج از کشور یا شهرستان‌های مختلف زندگی می‌کنند بهره گرفته می‌شود.
 7. یکی دیگر از مزایای دوره آنلاین این است که از بازی‌ها و فعالیت‌های آنلاین برای جلوگیری از خستگی نوجوان و حضور فعال‌تر او در کلاس‌ها استفاده می‌شود.
 8. استفاده از ابزار breakout room Big Blue Button فرصتی برای کار دو نفره و گروهی ایجاد می‌شود که در کارشناسان یادگیری زبان انگلیسی تاکید زیادی بر آن کرده‌اند.
 9. امکان برقراری ارتباط با مدرس و استاد خارج از ساعت کلاس برای طرح سوال و مشکلات مطالعه
 10. بررسی و ارائه بازخورد در مورد تکالیفی که استاد بعد از کلاس برای زبان‌آموز نوجوان تعیین می‌کند.
 11. امکان دریافت کمک رایگان و اصلاح مشکلات درسی دوره توسط اساتید راهنما یا گروه به صورت آنلاین
 12. در صورت بروز مشکل فنی برای زبان‌آموز موسسه ایران‌مهر ، پشتیبانی آنلاین با سرعت به صورت تلفنی مشکل را حل می‌کند.
 13. در صورت بروز سوال یا مشکل برای زبان‌آموز آنلاین، امکان تماس و ارتباط مستقیم و سریع با استاد راهنما وجود دارد.
 14. دانشجویان نوجوان ایران‌مهری مقیم تهران می‌توانند به راحتی در پایان ترم و تنها با یک تماس تلفنی در کلاس‌های حضوری شرکت کنند.
 15. به جرات می‌توان گفت دوره‌های آنلاین از نظر کیفیت و کمیت با دوره‌های حضوری برابری می‌کنند. تعداد بسیار زیاد زبان آموزان خارج از کشور، شهرهای دیگر و حتی مناطق مختلف تهران گواه کیفیت بسیار بالای این دوره‌هاست.

درباره کتاب های دوره نوجوانان

دوره‌های زبان برای نوجوانان شامل 24 ترم است و در این دوره‌ها Got it 2nd Edition، Cambridge Objective Key و Objective PET Cambridge Books آموزش داده می‌شود.

Got it 2nd Edition یکی از جدیدترین منابع آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان زبان‌آموز است. سیستم آوایی و کلامی این کتاب آمریکایی است و برای پاسخگویی به نیازهای یادگیری زبان آموزان در این گروه سنی طراحی شده است.

در این رابطه باید گفت که آموزش زبان انگلیسی در دنیای امروز شکل جدیدی به خود گرفته است و از حالت خشک، مکانیکی و تک بعدی بیرون آمده است. مجموعه Got it با ارائه مشاوره در مورد دستور زبان انگلیسی، واژگان و آموزش در قالب تمرین‌ها و متون مکالمه، تجربه یادگیری زبان بهتر و جذاب‌تری را به نوجوانان ارائه می‌دهد.

علاوه بر آنچه گفته شد، یکی از سخت‌ترین جنبه‌های آموزش زبان به نوجوانان، حفظ انگیزه آن‌هاست. طراحان Got it در انتخاب عناوین و مضامین خود دقت زیادی به خرج داده‌اند تا نوجوانان را برای یادگیری انگلیسی با انگیزه نگه دارند.

در این دوره پس از 8 ترم، زبان‌آموز نوجوان دوره KET را که دارای سیستم آوایی بریتیش است شروع می‌کنند. در این مدت زبان آموزان این فرصت را دارند که با لهجه بریتیش آشنا شوند. KET یک آزمون بین‌المللی است و زبان آموزان پس از 4 ترم در آزمون KET (شبیه‌سازی‌شده/ماک) در دفتر اصلی ایران‌مهر شرکت می‌کنند. این دوره در واقع تکرار مطالب آموزش داده شده در هشت فصل قبل است و عمدتا بر چهار مهارت گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن تمرکز دارد.

پس از گذراندن دوره انگلیسی برای نوجوانان با استفاده از Got It Books به عنوان ابزار آموزشی و گذراندن دوره آمادگی آزمون PET، تعیین سطح افراد توسط استاد راهنما مشخص شده و وارد دوره بزرگ‌سالان می‌شوند.

در سطح پیشرفته، American English File Books منبع آموزشی اولیه است. این کتاب‌ها بر مهارت‌های گفتاری و مکالمه تاکید دارند و بر اساس سیستم صدا و تلفظ آمریکایی طراحی شده‌اند. برای نگاهی دقیق‌تر به این دوره‌ها و برای اطلاعات بیشتر، بررسی خود در زمینه دوره‌های گروه سنی بزرگ‌سالان را ادامه دهید.

ویژگی های دوره

✅ گروه سنی: نوجوانان (12 سال تا 18 سال)

✅ نوع درس: گروهی و خصوصی

✅ مدت تحصیل: 24 ترم

✅ منابع آموزشی کلیدی: مجموعه کتاب‌های Got it، Objective KET، Objective PET

✅ هدف دوره: یادگیری زمان‌ها، شناخت عملکرد افعال میانی، اسامی قابل شمارش و غیرقابل شمارش، تشخیص استفاده از صفت‌های تفضیلی و برتر، شناخت افعال معلوم و مجهول و کاربرد نقل‌قول‌ها در جمله، تقویت مهارت خواندن از طریق متون مختلف با موضوع‌های جالب، آشنا کردن گوش زبان‌آموز با منابع صوتی متنوع مانند پادکست، برنامه‌های رادیویی و سخنرانی، تقویت مهارت‌های نوشتاری از طریق نوشتن مقاله، انشا و داستان، تقویت مهارت‌های شفاهی از طریق گفت‌وگو با همسالان، مصاحبه و نقش‌آفرینی.

✅ سایر ویژگی های دوره: مرور منظم و مکرر مطالب درسی، استفاده از نرم‌افزارهای تعاملی، ارائه کتب درسی فوق‌برنامه برای افزایش کارایی و سرعت یادگیری، ایجاد انگیزه در نوجوانان از طریق استفاده از عناوین و موضوعات جذاب در آموزش و نظارت مستمر بر موفقیت آن‌ها در یادگیری زبان انگلیسی.

 دوره Got it starter

این دوره برای زبان آموزان نوجوانی است که دانش زبان انگلیسی بسیار کمی دارند و در سطح ابتدایی هستند. زبان آموزان برای حضور در این سطح باید بتوانند زبان انگلیسی را در سطح پایه بخوانند و بفهمند. در غیر این صورت ابتدا باید در دوره مقدماتی طراحی شده توسط گروه کودک و نوجوان موسسه زبان ایران‌مهر شرکت کنند.

مجموعه کتاب های Got it که برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان طراحی شده است، موضوعات جالب و متنوعی را متناسب با سن آن‌ها ارائه می‌دهد. این کتاب‌ها بر مکالمه و ارتباط متمرکز شده‌اند و بر آن تاکید می‌کنند و اعتماد به نفس نوجوانان را برای مشارکت در جامعه و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی افزایش می‌دهند.

کتاب

برخی از ویژگی های دوره Got it starter عبارت‌اند از:

 • ویرایش دوم کتاب Got it Starter در این دوره آموزش داده خواهد شد.
 • این کتاب شامل 8 درس و 2 درس است که در هر ترم تدریس می‌شود.
 • این دوره در 4 ترم در موسسه ایران‌مهر برگزار می‌شود و نام دوره‌ها به شرح زیر است:

Got it starter a

Got it starter b

Got it starter c

Got it starter d

 • این دوره برای زبان آموزان جوان بین 12 تا 18 سال مناسب است.
 • این سطح در موسسه ایران‌مهر به صورت خصوصی یا گروهی انجام می‌شود.
 • دوره Got it starter برای زبان آموزان نوجوانی که دانش زبان انگلیسی بسیار کمی دارند مناسب است.
 • این دوره برای زبان‌آموز نوجوانی که با حروف زبان انگلیسی آشنایی ندارند مناسب نیست.
 • سطح کتاب Got it starterبرای مبتدیان پایه است.
 • این کتاب به دلیل اینکه برای سطح پایه طراحی شده و دارای حساسیت بالایی است توسط اساتید باتجربه و حرفه‌ای موسسه زبان ایران تدریس می‌شود.
 • این موسسه زبان برای راحتی بیشتر زبان آموزان امکان شرکت در دوره‌های آموزشی حضوری و آنلاین را در شعب مختلف خود فراهم کرده است. دوره‌های آنلاین در محیط Big Blue Button برگزار می‌شود که امکانات زیادی را فراهم می‌کند. به عنوان مثال بیگ بلو باتن امکان کار گروهی را برای زبان آموزان و مدرسان ارائه می‌دهد.
 • دوره‌های آنلاین زبان انگلیسی به شیوه‌ای برنامه‌ریزی ‌شده‌اند تا تفاوتی با دوره‌های حضوری نداشته باشند.

ساعات برگزاری دوره‌های زبان Got it در شعب مختلف یکسان است که در جدول زیر ذکر شده:

روزشنبه-چهارشنبهیک‌شنبه- سه‌شنبهدوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری کلاس‌ها16:00-17:3015:30-17:0016:00-17:30
17:45-19:1517:15-18:4517:45-19:15
19:30-21:0019:15-20:4519:30-21:00

 ساختار کتاب Got it starter 2nd edition

✅ (Welcome) خوشامدگویی

درس اول کتاب خوشامدگویی است که علاوه بر تکرار دروس پایه مانند الفبا، اعداد، رنگ‌ها، روزها، ماه‌ها، فصول، حیوانات و اعضای بدن، زبان ارتباط را در کلاس با استاد و سایر زبان آموزان آموزش می‌دهد.

خوشامدگویی

✅ مکالمه (Conversation)

هر درس با یک مکالمه با استفاده از گرامر و واژگان آموزش داده شده در آن درس آغاز می‌شود. این کار کمک زیادی به یادگیری غیرمستقیم زبان آموزان خواهد کرد.

مکالمه

✅ تمرکز زبانی (Language Focus)

در این قسمت نوجوانان برای یادگیری زبان انگلیسی مکالمه آموزش داده شده در صفحه قبل را تمرین می‌کنند و در نهایت باید مکالمات بیشتری با زبان آموزان دیگر بسازند.

تمرکز زبانی

✅ لغات (Vocabulary)

صفحه سوم هر درس Got it starter 2nd edition به آموزش واژگان اختصاص دارد. این بخش برای کمک به زبان‌آموز نوجوان در یادگیری واژگان از طریق تکرار، تمرین و به کارگیری آن در زندگی روزمره طراحی شده است.

لغات

✅ گرامر (Grammar)

در هر درس Got it starter 2nd edition دو بخش گرامر وجود دارد که گرامر گام به گام مربوط به درس را ارائه می‌دهد. این بخش به‌گونه‌ای طراحی شده است که زبان‌آموز ضمن راهنمایی کتاب، کاربرد و ساختار آن را درک کند. قسمت اول گرامر آموزش داده می‌شود و سپس با انجام تمرین‌های مختلف مطالعه شده در کتاب و تسلط بر موضوع برای زبان آموزان نوجوان، قسمت‌های دیگر تدریس می‌شود.

گرامر

✅ ارتباطات (Communications)

در هر درس Got it starter 2nd edition یک صفحه به برقراری ارتباط به زبان انگلیسی با استفاده از واژگان و گرامر تدریس شده در درس‌های قبلی اختصاص داده شده است. این بخش با این هدف طراحی شده است که زبان آموزان نوجوان بتوانند یاد بگیرند آنچه را که آموخته‌اند در زندگی واقعی به کار ببرند و در موقعیت‌های خاص به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند.

ارتباطات

✅ مهارت ها(Skills)

دو صفحه آخر هر درس شامل مهارت‌های هدفمندی است که به زبان آموزان جوان ابزارها و استراتژی‌هایی را برای ایجاد اعتماد به نفس در استفاده از مطالب آموخته‌شده در چهار مهارت شنیدن، خواندن، سخن گرفتن و نوشتن در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

این بخش برای مرور مطالبی طراحی شده است که در چهارچوب موضوع در طول درس تدریس می‌شود.

این بخش از 4 قسمت تشکیل شده است:

✅ خواندن (Reading)

متون واقعی مرتبط با موضوع اصلی درس، درک زبان آموزان جوان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و برای رسیدن به این هدف از تمرین‌هایی در سطوح مختلف دشواری از آسان تا دشوار استفاده می‌شود.

خواندن

✅ شنیداری (Listening)

این بخش بر مهارت‌های شنیداری یا Listening افراد کار می‌کند و درک آن‌ها را در این زمینه از طریق تمرین‌های موجود در این بخش افزایش می‌دهد.

شنیداری

✅ نوشتاری و گفتاری(Writing and Speaking):

این بخش اغلب با نوشتن شروع می‌شود و زبان‌آموز نوجوان اجازه دارد از کلمات و ساختارهایی که در این درس یاد گرفته است برای بیان نظرات خود در مورد موضوعات تحت پوشش استفاده کند. سپس در گروه‌های دو یا چند نفره ایده‌های خود را به اشتراک می‌گذارد که به آن‌ها فرصت آزمایش و بیان نظرات خود را می‌دهد.

نوشتار و گفتاری

✅ (Review) مرور

پس از دو درس، چهار صفحه برای بررسی و مرور محتواهای قبل قرار داده شده است.

مرور

✅  ( Culture Club) باشگاه فرهنگی

در این قسمت، زبان آموزان ایران‌مهری با فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای انگلیسی زبان از دیدگاه یک نوجوان آشنا می‌شوند که آن‌ها را برای زندگی در یک کشور دیگر آماده می‌کند.

باشگاه فرهنگی

✅  (My Progress) پیشرفت من

همچنین یک آزمون کوتاه در پایان هر دو درس ارائه می‌شود که به زبان آموزان ایران‌مهر اجازه می‌دهد تا سطح یادگیری خود را در این دو درس آزمایش کنند.

پیشرفت من

✅ (Writing Builder) سازنده نوشتاری

این بخش از کتاب شامل 4 صفحه است که برای کار و تمرکز بیشتر بر مهارت‌های نوشتاری نوجوانان زبان‌آموز طراحی شده است.

سازنده نوشتاری

✅ زبان و پروژه(Curriculum Extra)

در این کتاب چهار درس با این محتوا طراحی شده که شامل یک متن (Reading) و یک پروژه مرتبط با درس است. این پروژه‌ها با موضوع‌های مختلفی مانند جغرافیا، علوم، ریاضیات، هنر و تاریخ مرتبط هستند.

زبان و پروژه

✅ (Puzzle) پازل

برای بررسی مهم‌ترین واژگان و دستور زبان در هر درس، برای هر واحد دو پازل طراحی شده است.

پازل

✅ لیست کلمات (Word List)

همه لغات مهم و جدید کتاب در این قسمت به ترتیب حروف الفبا با نوع آن کلمه (اسم، فعل، قید و …) آورده شده‌اند.

لیست کلمات

✅ کتاب کار (Workbook)

یکی از مزایای کتاب کار (Workbook) رنگارنگ بودن آن است که باعث می‌شود نوجوانان برخلاف کتاب های دیگر که بسیار کسل آور و سخت هستند، با علاقه و اشتیاق تمرین‌های مرتبط را انجام دهند.

یکی دیگر از مزایای مجموعه کتاب Got it قرار دادن کتاب کار در انتهای کتاب درسی است که فرد را از حمل دو کتاب برای کلاس بی‌نیاز می‌کند.

کتاب کار

در پایان این دوره فراگیر زبان قادر خواهد بود:

 • درباره کشورها و ملیت‌ها بنویسد و صحبت کند.
 • به دیگران سلام کند.
 • در مورد علایق شخصی خود و دیگران صحبت کند و اطلاعات شخصی خود یا دیگران مانند نام، سن، ملیت و غیره را بیان کند.
 • بنویسد، صحبت کند و در مورد اعضای خانواده، اقوام و افراد دیگر مانند عمو، عمه، مادربزرگ و … بنویسد و بپرسد.
 • در مورد تاریخ بپرسد و صحبت کند.
 • برای توصیف افراد سوال بپرسد، به سوالات دیگران درباره خود پاسخ دهد و در مورد آن‌ها بنویسد.
 • یک صفحه نمایه در مورد خود یا دیگران بنویسد.
 • اتاق‌ها و تجهیزات آن را شناسایی کند، بنویسد و صحبت کند.
 • محل زندگی خود را شرح دهد.
 • درباره متعلقات و دارایی‌های خود و دیگران بنویسد و صحبت کند.
 • در مورد امور روزمره خود و دیگران بنویسد و صحبت کند.
 • نظر خود را بیان کند و پیشنهاد دهد.
 • از دیگران نظر و پیشنهاد بخواهد.
 • در مورد مسائل مدرسه بنویسد و صحبت کند.
 • در مورد ورزش‌های مختلف صحبت کند.
 • درباره فعالیت‌های مختلفی که انجام می‌دهد و زمان انجام آن‌ها بنویسد و صحبت کند.
 • بتواند با زبان انگلیسی سفارش لباس بدهد و قیمت بپرسد.

لینک های مفید

زبان آموزان ایران‌مهری و دیگر زبان آموزان می‌توانند از لینک‌های زیر با زبان انگلیسی بیشتر آشنا شوند و مهارت‌های خود را افزایش دهند.

https://fr.islcollective.com

سایت ورک شیت های رایگان برای تمرین بیشتر با موضوعات تدریس شده

https://www.cambridgeenglish.org/learning-english/activities-for-learners

وب‌سایت موسسه کمبریج برای تمرین مهارت‌های مختلف زبان انگلیسی متناسب با سطح زبان‌آموز

وب‌سایت شورای فرهنگی بریتانیا یکی از معتبرترین و مهم‌ترین مراکز آموزش زبان انگلیسی به شمار می‌رود.

سوالات متداول دوره Got it starter

من الفبا را نمی‌دانم، آیا کتاب Got it starter 2nd edition برای من مناسب است؟
خیر، این کتاب برای زبان‌آموزانی مناسب است که حروف الفبای انگلیسی را می‌دانند و قادر به خواندن جملات هستند. درصورتی‌که به زبان انگلیسی آشنایی ندارید، توصیه می‌شود از کتاب Pre-starter طراحی شده توسط کارشناسان موسسه زبان ایران‌مهر استفاده کنید.
فرزند من در گذشته این کتاب را در موسسه زبان ایران مهر خوانده است، آیا می تواند از سطح بالاتر شروع کند؟؟
سطح زبان انگلیسی فرزند شما ابتدا توسط استاد راهنمای زبان ایران‌مهر تعیین می‌شود و پس از آن از سطح مناسب برای آموزش‌های بعدی زبان انگلیسی مطلع خواهید شد.
آیا این کتاب برای نوجوانان زیر 13 سال مناسب است؟
خیر، این کتاب برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان در نظر گرفته شده است و برای کودکان مناسب نیست. کودکان از طریق کتاب خانواده و دوستان Family and Friends زبان را در موسسه می‌آموزند.
آیا در کنار این کتاب Got it starter 2nd edition کتاب دیگری نوشته خواهد شد؟
خیر، Got it starter 2nd edition منبع بسیار کامل و جامعی برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان است و نیازی به کتاب دیگری در کنار آن نیست.
کتاب Got it starter 2nd edition در چند ترم تدریس می شود؟
کتاب Got it starter 2nd edition در 4 ترم تدریس می‌شود.
آیا فرزند من می تواند در دوره های آموزشی Got it را بدون خواندن کتاب های خانواده و دوستان شرکت کند؟
بله، اگر فرزند شما بیش از 13 سال سن دارد، می‌تواند پس از تعیین سطح زبان به کلاس‌های Got it بپیوندد.

دوره  Got it 1

اگر قصد مهاجرت از ایران را دارید برای برقراری ارتباط با افراد و حضور در اجتماعی که زبان آن‌ها با شما متفاوت است نیاز به یادگیری زبانی بین‌الملی دارید. زبان انگلیسی در بسیاری از کشورها در سطح دانشگاه و ایجاد روابط اجتماعی بهترین زبان برای یادگیری است.

حال آن‌که برای بسیاری افراد فراگیری زبان دوم بسیار مشکل به‌نظر می‌آید، طبق تحقیقات انجام شده یادگیری زبان در دوران نوجوانی بسیار آسان‌تر از دوران بزرگسالی است زیرا نوجوانان دغدغه‌های ذهنی بزرگسالان را ندارند.

یادگیری زبان انگلیسی اعتماد به نفس نوجوانان را در ایجاد ارتباط افزایش می‌دهد و برای آن‌ها فرصت مناسبی جهت تحصیل در دانشگاه‌های خارج کشور فراهم می‌کند.

نگاهی به دوره Got it 1

 • سن زبان‌آموزان این دوره 12 تا 18 سال است.
 • کتاب دوره نوجوانان 2nd Edition Got it (ویرایش دوم) است.
 • کتاب‌های آموزشی این دوره در 24 ترم شامل 4 کتاب Got it (starter,1,2,3) است.
 • علاوه‌بر کتاب‌های فوق، کتاب‌های Cambridge English Objective Key و Cambridge English Objective PET نیز تدریس خواهد شد.
 • زبان‌آموز نوجوان بعد از اتمام کتاب‌های Got it starter , Got it 1 به مدت 4 ترم کتاب Objective key را مطالعه و در آزمون شبیه سازی شده (ماک) KET4 در دفتر مرکزی شرکت می‌کند.
 • بعد از قبولی زبان‌آموز در آزمون KET4، دوره‌های Got 2 ,Got 3 و پس از آن دوره PET را آموزش می‌بیند.
 • زبان‌آموز برای دوره PET نیز همانند دوره KET4 در آزمون شبیه سازی (ماک) شرکت می‌کند.
 • موسسه ایرانمهر برای تمامی زبان‌آموزان پس از قبولی در دوره‌های KET4 و PET مدرک صادر می‌کند.
 • پس از گذراندن دوره PET و تعیین سطح توسط سوپروایزر زبان‌آموز توانایی ورود به دوره‌های بزرگسالان را دارد.
 • طول دوره‌ها در تابستان 10 جلسه 2 ساعته و در روزهای دیگر سال 14 جلسه یک ساعت و نیمه است.

جدول زمانبندی کلاس‌ های دوره Got it 1

کلاس‌های این دوره دو روز در هفته به شرح جدول زیر برگزار خواهد شد.

روزشنبه-چهارشنبهیک شنبه- سه شنبهدوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری کلاس‌ها16:00-17:3015:30-17:0016:00-17:30
17:45-19:1517:15-18:4517:45-19:15
19:30-21:0019:15-20:4519:30-21:00

مزایای شرکت در دوره های زبان انگلیسی آموزشگاه ایرانمهر

 • مشاوره و تعیین سطح رایگان است.
 • زبان انگلیسی همراه با کتاب‌های طراحی شده مخصوص نوجوانان آموزش داده خواهد شد.
 • کلاس‌ها به‌صورت حضوری در شعبه یا آنلاین در محیط بیگ بلو باتن برگزار خواهد شد و انتخاب آن برعهده زبان‌آموز است.
 • تمام اساتید بخش زبان موسسه ایرانمهر مدارک داخلی و بین‌المللی مانند DELTA، CELTA، TESOL، TKT و TTC دارند.
 • یک سوپروایزر همیشه به نحوه برگزاری کلاس‌ها و بررسی عملکرد مدرس و زبان‌آموز نظارت دارد.
 • انتخاب بین کلاس‌های گروهی و خصوصی برای زبان‌آموز میسر است.
 • حداقل ظرفیت کلاس‌های گروهی 6 نفر و حداکثر 15 نفر در نظر گرفته شده است.
 • برای زبان‌آموزانی که امکان شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند کلاس‌های خصوصی در نظر گرفته شده است که با سرعت دلخواه متقاضی و زمانبندی متنوع پیش می‌رود.
 • درصورت تمایل زبان‌آموز امکان گفت‌وگو با سوپروایزر به زبان انگلیسی فراهم است.
 • زبان‌آموز می‌تواند هر مشکل یا نارضایتی را تلفنی یا حضوری به سوپروایزر اطلاع دهد.
 • زبان‌آموزان و والدین می‌توانند هر نوع انتقاد و پیشنهادی را با دفتر مرکزی به‌صورت تلفنی در میان گذارند.
 • تمامی کلاس‌های شعب آموزشگاه ایرانمهر در یک تاریخ مشخص آغاز و به اتمام می‌رسند و همین امر امکان انتقالی و جابجایی زبان‌آموز را بین شعبه‌های این موسسه فراهم کرده است.
 • در هر ترم یک ساعت پشتیبانی و رفع اشکال رایگان برای زبان‌آموزان ایرانمهری در نظر گرفته شده است.
 • امتحان شفاهی توسط سوپروایزر و امتحان کتبی در پایان هر ترم برای سنجش عملکرد زبان‌آموز برگزار خواهد شد و درصورت قبولی، زبان‌آموز مجاز به ورود به ترم بعد است.
 • برنامه‌هایی تفریحی و آموزشی برای افزایش مهارت انگلیسی زبان‌آموزان در طول ترم برگزار خواهد شد.
 • دفتر مرکزی در مناسبت‌های گوناگون برای ثبت نام تخفیفاتی ارائه می‌دهد که با انتخاب موسسه ایرانمهر از آن‌ها برخوردار خواهید شد.

دوره های آنلاین سطح نوجوان در ایرانمهر

 • منابع درسی کلاس‌های آنلاین آموزشگاه زبان ایرانمهر مانند دوره‌های حضوری است و هر دو کلاس از یک روش تدریس پیروی می‌کنند.
 • کلاس‌های آنلاین قابلیت تغییر شعبه و برنامه زمانی کلاس‌ها را به زبان‌آموزان ارائه می‌دهد.
 • برگزاری کلاس‌های آنلاین در محیط بیگ بلو باتن اجرا خواهد شد. این بستر یکی از قوی‌‌ترین محیط‌های آموزشی آنلاین است.
 • مدرسین در این محیط آموزشی آنلاین توسط وبکم با زبان‌آموز تعامل می‌کند.
 • در آموزشگاه ایرانمهر بهترین اساتید آنلاین ساکن خارج از کشور و داخل کشور آموزش می‌دهند.
 • زبان‌آموزان در کلاس‌های آنلاین برای جلوگیری از یکنواختی کلاس‌ و ایجاد اشتیاق به یادگیری، بیشتر از بازی‌ها و فعالیت آنلاین بهره می‌برند.
 • پیرو تاکید بر فعالیت‌های گروهی در امر یادگیری زبان انگلیسی، در کلاس‌های آنلاین ایرانمهر فرایند فعالیت گروهی با استفاده از ابزار اتاق‌های جانبی(breakout room) بیگ بلو باتن فراهم گردیده است.
 • زبان‌آموزان می‌توانند برای رفع اشکالات درسی خارج از تایم کلاسی با مدرسین خود ارتباط برقرار کنند.
 • زبان‌آموزان نوجوان کلاس‌های آنلاین موسسه ایرانمهر که ساکن تهران هستند، در انتهای ترم صرفا با یک تماس تلفنی، به سادگی می‌توانند در دوره‌های حضوری شرکت کنند.

درباره کتاب های Got it دوره نوجوانان

محوریت دوره شامل یادگیری زمان‌ها، آشنایی با کارکرد افعال وجهی، اسامی قابل‌شمارش و غیرقابل‌شمارش، آشنایی با کاربرد صفات تفضیلی و برتر، آشنایی با ساختارهای معلوم و مجهول و استفاده از نقل قول‌ها، تقویت مهارت خواندن با مطالعه متون متنوع با موضوعات جذاب است.

کتاب Got it 2nd edition مختص رده سنی نوجوانان است که از لحاظ آوایی و لهجه بر اساس گویش آمریکایی است.

مجموعه کتاب‌های Got it شکل جدیدی از آموزش زبان انگلیسی را در خود جای داده و یادگیری زبان را از حالت خشک و تک‌بعدی خارج کرده است.

مجموعه Got it عناوین و موضوعات کتاب را با دقت بالایی انتخاب کرده است تا اشتیاق و انگیزه نوجوانان به یادگیری زبان انگلیسی را بالا ببرد.

دوره زبان نوجوانان شامل 8 ترم از مجموعه کتاب‌های Got it است و پس از آن جهت آشنایی زبان‌آموزان با گویش British مجموعه کتاب KET در طول 4 ترم به آن‌ها آموزش داده خواهد شد تا در آزمون شبیه سازی شده (ماک) شرکت کنند.

این آزمون در دفتر مرکزی ایرانمهر برگزار خواهد شد و 4 مهارت Speaking, Listening, Reading, Writing زبان‌آموزان را مورد سنجش قرار می‌دهد.

کتاب  Got it تعداد 4 ویدئو با عنوان گزارش و 8 ویدئو با موضوع مصاحبه با نوجوانان انگلیسی زبان (Vox Pop) دارد که Listening و درک مطلب نوجوانان را تقویت می‌کند و آنها را با اصطلاحات و ادبیات رایج در گفت‌و‌گوهای خیابانی آشنا می‌سازد.

ویژگی های دوره Got it 1

 • زبان‌آموزان ایرانمهری پس از قبولی آزمون پایان ترم Got it starter وارد این دوره خواهند شد.
 • زبان‌آموزان 8 درس کتاب Got it 1 2nd edition را در 4 ترم یاد می‌گیرند. ترم‌های Got it 1 معروف به Got it 1 a، Got it 1 b، Got it 1 c و Got it 1 d است.
 • این دوره مخصوص زبان‌آموزان نوجوانی است که آشنایی کمی با زبان انگلیسی دارند و سطح آن پایه (Basic) است. زبان‌آموزان برای شرکت در این دوره باید 4 مهارت انگلیسی شامل شنیداری (Listening)، نوشتاری (Writing)، صحبت کردن (Speaking) و خواندن (Reading)را در حد ابتدایی یاد گرفته باشند.
 • سطح کتاب Got it 1، Basic است و پس از گذراندن آن زبان‌آموزان نوجوان وارد سطح Elementary خواهند شد.
 • تدریس این کتاب به جهت اینکه در سطح پایه قرار دارد بسیار حساس است به همین علت تدریس توسط اساتید مجرب آموزشگاه زبان ایرانمهر صورت می‌گیرد.
ساختار کتاب

ساختار کتاب Got it 1 2nd edition

ساختار کتاب با توجه به هدف ایجاد انگیزه و اشتیاق در نوجوانان بخش‌های متنوعی دارد که به ترتیب با آن‌ها آشنا خواهید شد.

✅ (Welcome) خوش آمدگویی

خوش‌آمدگویی (Welcome) اولین درس کتاب است که به مرور مطالب تدریس شده در دوره Got it starter می‌پردازد. این موارد شامل یادآوری لغات مربوط به ملیت، خانواده، امور روزمره و ورزش، لباس و خرید وغیره است. سپس زبان‌آموزان با انجام تمرینات کتاب، گرامرهای دوره Got it starter مانند حال ساده (Simple Present)، حال استمراری(Present Continuous ) ، توانایی (Can) وغیره را مرور خواهند کرد.

خوش آمدگویی

✅ (Conversation) مکالمه

لغات و گرامر جدید در قالب یک مکالمه ابتدای هر درس آورده شده است که یادگیری غیرمستقیم زبان را برای زبان‌آموز ممکن می‌سازد.

مکالمه

✅ (Language Focus) تمرکز زبانی

این قسمت شامل تمرین ساختن مکالمات جدید با استفاده از لغات و گرامر قسمت قبل است. زبان‌آموز باید با همراهی زبان‌آموزان دیگر مکالمه‌های بیشتری بسازند.

تمرکز زبانی

✅ (Vocabulary) لغات

زبان‌آموزان در صفحه سوم هر درس به یادگیری لغات می‌پردازند، طراحی این بخش طوری است که زبان‌آموزان با تکرار و تمرین لغات را یاد بگیرند و بتوانند از آن در زندگی روزمره استفاده کنند.

لغات

✅ (Grammar) گرامر

دو بخش گرامر در هر درس وجود دارد و به صورت گام به گام به آموزش گرامر مرتبط با درس می پردازد و طراحی آن مبتنی بر کاربرد و ساختار گرامر است. پس از تدریس گرامر تمرینات متنوعی در نظر گرفته شده است که زبان‌آموز پس از تسلط بر یک بخش به قسمت بعد می‌رود.

گرامر

✅ (Communication) ارتباطات

در این قسمت زبان‌آموز با استفاده از لغات و گرامر آن درس، یاد می‌گیرند که در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در امور روزمره از مطالب فراگرفته شده استفاده کنند.

ارتباطات

✅  (Skills) مهارت ها

این بخش از 4 قسمت تشکیل شده است. دو صفحه پایانی هر درس با توجه به موضوع موردنظر به تمرین مهارت‌های شنیداری (Listening)، نوشتاری (Writing)، صحبت کردن (Speaking) و خواندن (Reading) می‌پردازد.

✅   خواندن (Reading)

در بخش خواندن متن‌هایی در ارتباط با موضوع درس از درجه آسان به سخت طراحی شده است که توانایی درک مطلب زبان‌آموز را با توجه به تمرینات مرتبط می‌سنجد.

خواندن

✅  شنیداری (Listening)

زبان‌آموز پس از گوش کردن به متن مورد نظر تمرینات مربوط به آن را انجام می‌دهد که منجر به تقویت مهارت شنیداری(Listening)  زبان‌آموز خواهد شد.

شنیداری✅ نوشتاری و گفتاری(Writing and Speaking)

زبان‌آموز با توجه به مطالب گفته شده در درس نظرات خود را آزادانه می‌نویسد و در گروه‌های 2 نفره یا بیشتر آن‌ها را به اشتراک می‌گذارد.

نوشتاری و گفتاری

✅ (Review) مرور

بعد از هر دو درس 4 صفحه تمرین جهت مرور مطالب قرار داده شده است.

مرور

✅ (Culture Club) باشگاه فرهنگی

این قسمت زبان‌آموزان نوجوان را با فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای انگلیسی زبان از نگاه یک نوجوان آشنا می‌سازد.

باشگاه فرهنگی

✅ (My Progress) پیشرفت من

آزمون کوتاهی در پایان هر دو درس قرار دارد که با انجام آن زبان‌آموزان نوجوان می‌توانند میزان یادگیری خود در این دو درس را محک بزنند.

پیشرفت من

✅ (Writing Builder) سازنده نوشتاری

شامل 4 صفحه تمرین جهت کار و تمرکز بیشتر مهارت نوشتاری (Writing) زبان‌آموزان نوجوان طراحی شده است.

سازنده نوشتاری

✅  (Curriculum Extra) زبان و پروژه

کتاب 4 درس با این محتوا دارد که شامل یک متن (Reading) و یک پروژه مرتبط با درس است. این پروژه‌ها موضوعاتی مانند جغرافی، علوم، ریاضی، هنر و تاریخ دارند.

زبان و پروژه

✅ (Puzzle) پازل

برای هر دو درس دو پازل طراحی شده است که به مرور لغات و گرامرهای کلیدی و مهم هر درس می‌پردازد.

پازل

✅  (Word List) لیست کلمات

در این بخش تمام لغات کلیدی و جدید به ترتیب حروف الفبا و نوع آن کلمه (اسم، فعل، قید وغیره) قرار گرفته است.

لیست کلمات

✅ کتاب کار (Workbook)

تفاوت کتاب کار  Got it با دیگر کتاب‌ها رنگی بودن آن است که علاقه و اشتیاق زبان‌آموزان نوجوان را برای حل تمرینات افزایش می‌دهد. همچنین کتاب کار این مجموعه ضمیمه کتاب اصلی است و زبان‌آموز نیاز به همراه داشتن و جابجایی دو کتاب ندارد.

کتاب کار

سطح Got it 1 2nd edition

در پایان دوره Got it 1 زبان‌آموزان می‌توانند:

 • سبک های موسیقی را تشخیص دهند و ادوات آن را نام ببرند و درباره فستیوال موسیقی سوال و جواب کنند.
 • یک مکالمه تلفنی را درک کنند و درخواست و سفارش دهند.
 • پرسش و پاسخ درباره یک آدم معروف داشته باشند.
 • اشخاصی را که می‌شناسند توصیف کنند.
 • درباره شرایط هوایی مختلف صحبت کنند.
 • درباره گذشته صحبت کنند مانند مسافرتی که به تازگی رفته‌اند.
 • انواع فیلم را تشخیص دهند و درباره سینما رفتن و تماشای فیلم صحبت کنند.
 • درباره داستان یک فیلم که تماشا کرده‌اند، بنویسند.
 • انواع مختلف غذا و نوشیدنی را نام ببرند و در رستوران غذا سفارش دهند.
 • درباره غذاهای موردعلاقه خود صحبت کنند.
 • درباره انواع وسایل نقلیه صحبت کنند.
 • درباره برنامه‌ریزی‌های یک مسافرت صحبت کنند.
 • از مکالمات انگلیسی برای دعوت کردن و قرار گذاشتن با کسی استفاده کنند.
 • کلمات مربوط به جغرافی را شناسایی کنند.
 • درباره اطلاعات مورد نیاز یک توریست سوال کنند.
 • داستان ترسناک انگلیسی بگویند و بنویسند.
 • درباره احساسات و عواطف خود صحبت کنند.
 • تماس تلفنی برقرار کنند.
 • با استفاده از زبان مقایسه، دو یا چند کشور را با یکدیگر مقایسه کنند.
 • یک گزارش درباره کشور خودشان بنویسند.

لینک های مفید

 زبان‌آموزان نوجوان ایرانمهری و غیر ایرانمهری میتوانند با استفاده از لینک‌های زیر، مطالعه بیشتری بر روی زبان انگلیسی داشته باشند:

https://easyworldofenglish.com

وب سایت با کاربری آسان و دارای بخش‌های مختلف مانند فرهنگ لغات تصویری و مهارت‌های مختلف مانند گرامر، تلفظ و خواندنی در سطوح متفاوت و مخصوص سطح زبانی زبان‌آموزان است.

https://aryanpour.com/

سوالات متداول

چطور می‌توانم بفهمم این کتاب برای من مناسب است؟
پس از تعیین سطح شما توسط کارشناسان آموزشی (سوپروایزرین) در هر یک از شعب ایرانمهر، سطح مناسب به شما اعلام خواهد شد.
فرزند من در گذشته در موسسه زبان ایرانمهر، این کتاب را گذرانده، آیا می تواند از سطح بالاتر شروع کند؟
سوپروایزرین مستقر در شعب آموزشگاه زبان ایرانمهر فرزند شما را تعیین سطح می‌کنند و سپس سطح مناسب ایشان جهت ادامه آموزش زبان انگلیسی به شما اعلام خواهد شد.
آیا این کتاب مناسب زبان‌آموزان بالای 18 سال است؟
خیر، این کتاب مخصوص آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان است، و مناسب بزرگسالان نیست. تدریس به بزرگسالان در آموزشگاه زبان ایرانمهر با کتاب American English File صورت می‌گیرد.
من 15 ساله هستم اما می‌خواهم از دوره‌های بزرگسال شروع کنم، چه کاری باید انجام دهم؟
ش شروع رده سنی دوره‌های بزرگسال در آموزشگاه ایرانمهر از 18 سال است. با توجه به اینکه موضوعات مطرح شده در کتاب‌های بزرگسال مخصوص زبان‌آموزان بزرگسال است و برای نوجوانان جذاب نیست، آموزشگاه زبان ایرانمهر برای نوجوانان این فرصت را ایجاد کرده است تا با همسالان و با کتاب‌های مخصوص رده سنی خود به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند.
در نزدیکی من شعبه‌ای از آموزشگاه ایرانمهر نیست، چه کاری می‌توانم انجام دهم؟
شما می‌توانید در دوره‌های آنلاین ایرانمهر شرکت کنید که به جرات می‌توان گفت یکی از بهترین دوره‌های آموزش زبان آنلاین در ایران است.

یادگیری زبان انگلیسی، یکی از مهم ترین اقداماتی است که هر فردی باید در زندگی خود انجام دهد. امروزه همه در مورد اهمیت یادگیری زبان انگلیسی آگاه هستند. همانطور که می‌دانید انگلیسی یک زبان بین المللی محسوب می‌شود. شما برای استفاده از وسایل الکتریکی هوشمند مانند کامپیوتر، گوشی‌های هوشمند و حتی استفاده از اینترنت به دانش زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت. حتی اگر بخواهید به کشورهای دیگر سفر کنید، با کارفرماهای بین المللی در ارتباط باشید یا برای تحصیل در دانشگاه‌های دیگر نقاط جهان اقدام کنید، به دانش زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت.

در سنین نوجوانی، یادگیری زبان انگلیسی بسیار راحت‌تر و سریع‌تر از سنین بزرگسالی است. مزایایی که یادگیری زبان انگلیسی برای نوجوانان به همراه دارد این است که اعتماد به نفس آن‌ها را افزایش می‌دهد، مهارت‌های ارتباطی آن‌ها را بهبود می‌بخشد، امکان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر اروپایی و آمریکایی را فراهم می‌کند و برای یافتن شغل مناسب در آینده به آن‌ها کمک خواهد کرد.

دوره آموزشی زبان نوجوانان در موسسه ایرانمهر

یکی از دوره‌های آموزش زبان انگلیسی در  موسسه ایرانمهر، دوره آموزش زبان برای رده نوجوانان مخصوص سنین 12 تا 18 سال است. در این دوره آموزشی مجموعه کتاب های2nd Edition  Got it (ویرایش دوم) تدریس می‌شود. این دوره آموزشی برای نوجونان شامل 24 ترم است که در این مدت، 4 جلد کتاب Got it (starter,1,2,3) و کتاب‌های Cambridge English Objective Key و Cambridge English Objective PET تدریس خواهند شد. 

در دوره آموزشی زبان نوجوانان ایرانمهر، ابتدا کتاب‌های Got it  starter , Got it 1 تدریس می‌شوند. پس از اتمام این کتاب‌ها، زبان آموزان کتاب Objective key را به مدت 4 ترم مطالعه می‌کنند. در انتهای ترم 4 یک شبیه سازی شده (ماک)KET4 در دفتر مرکزی برگزار می‌شود و زبان آموزان باید در این آزمو شرکت کنند و برای آن‌ها مدرک معتبری صادر خواهد شد. در صورتی که زبان آموزان بتوانند نمره قبولی در آزمون KET4 کسب کنند، وارد دوره بعدی می‌شوند که در آن کتاب‌های  Got 2 ,Got 3 را آموزش می‌بینند.

بعد از اتمام کتاب‌های Got 2 ,Got 3، زبان آموزان وارد وارد دوره PET می‌شوند که برای قبولی در این دوره و رفتن به مرحله بالاتر، همانند KET باید در آزمون شبیه سازی شده (ماک) که در دفتر مرکزی برگزار خواهد شد، شرکت کنند و نمره قبولی به دست آورند. پس از اتمام این دوره، سطوح مربوط به سنین نوجوان به اتمام می‌رسد. زبان آموزان نوجوان بعد از کسب نمره قبولی در آزمون‌های مربوطه و همچنین پس از تعیین سطح توسط سوپروایزر آموزشگاه، می‌توانند وارد دوره‌های مربوط به بزرگسال شوند.

دوره‌های آموزش زبان ایرانمهر برای سنین نوجوان، در 14 جلسه یک ساعت و نیمه برگزار می‌‌شوند. با این حال درست مانند دوره‌هایی که برای سنین کودکان برگزار می‌شوند، ساعت برگزاری کلاس‌ها در ترم‌های تابستانی تغییر می‌کند. از آنجایی که زبان اموزان در ترم‌های تابستانی در تعطیلات به سر می‌برند و زمان آزاد بیشتری دارند، به منظور اینکه از تعطیلات تابستانی آن‌ها استفاده بیشتری شود، کلاس‌ها به صورت 10 جلسه 2 ساعته به همراه پشتیبانی دوره برگزار خواهند شد. 

مزایای دوره آموزشی زبان نوجوانان در موسسه ایرانمهر

با شرکت در دوره‌های آموزش زبان نوجوانان در موسسه ایرانمهر، زبان آموزان از مزایای زیر بهره مند می‌شوند: 

 • امکان مشاوره و تعیین سطح رایگان در این دوره فراهم شده است.
 • زبان آموزان می‌توانند در بین روزها و ساعت‌های متنوعی که برای کلاس‌ها در نظر گرفته شده است، مناسب ترین آن را با توجه به شرایط خود انتخاب کنند. کلاس‌ها دو روز در هفته و در روزهای شنبه و چهارشنبه، یک شنبه و سه شنبه، دوشنبه و پنج شنبه برگزار می‌شوند. 

تنوع ساعت‌های کلاس‌ها به شرح زیر است: 

روزشنبه-چهارشنبهیک شنبه- سه شنبهدوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری کلاس ها16: 00-17: 3015: 30-17: 0016: 00-17: 30
17: 45-19: 1517: 15-18: 4517: 45-19: 15
19: 30-21: 0019: 15-20: 4519: 30-21: 00
 • در این دوره، نوجونان زبان انگلیسی را با کتاب‌های طراحی شده مخصوص تدریس به نوجوانان یاد می‌گیرند و کیفیت آموزش افزایش پیدا می‌کند.
 • دوره آموزش زبان نوجوانان هم به صورت کلاس‌های حضوری و هم به صورت کلاس‌های آنلاین برگزار می‌شود. نوجوانان می‌توانند در دوره‌ها به هر دو صورت حضوری در شعب و یا به صورت آنلاین در محیط بیگ بلو باتن شرکت کنند. در نتیجه این امکان برای زبان آموزان وجود دارد که بنا به شرایط خود یکی از این دو گزینه را انتخاب کنند.
 • در دوره آموزش زبان نوجوانان شما امکان یادگیری زبان انگلیسی با برترین اساتید را خواهید داشت. همه اساتید استخدام شده در موسسه ایرانمهر که در بخش آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان فعالیت می‌کنند، دارای مدارک داخلی و بین المللی مانند TESOL,CELTA,DELTA,TKT و TTC هستند.
 • سوپروایزرهای آموزشگاه با نظارت همیشگی بر نحوه برگزاری کلاس‌ها و همچنین عملکرد مدرس و زبان آموز به بالا رفتن کیفیت آموزش کمک می‌کنند. 

مزایای انتخاب آموزشگاه ایرانمهر برای شرکت در دوره‌های آموزشی سنین نوجوانان

شرکت در دوره آموزشی زبان نوجوانان در موسسه ایرانمهر مزایای زیادی به همراه دارد و شما با انتخاب ایرانمهر می‌توانید از مزایای زیر بهره مند شوید: 

 • در موسسه ایرانمهر کلاس‌ها هم به صورت گروهی و هم به صورت خصوصی برگزار می‌شوند. حداقل ظرفیت کلاس‌های گروهی 6 نفر و حداکثر ظرفیت آن‌ها 15 نفر است. در صورتی که زبان آموز امکان حضور در کلاس‌های گروهی را نداشته باشد، می‌تواند در کلاس‌های خصوصی شرکت کند. مزیت کلاس‌های خصوصی این است که ساعت‌های کلاس متناسب با شرایط زبان آموز تعیین می‌شود و امکان کنسل کردن کلاس‌ها نیز وجود دارد.
 • یکی از مزایای انتخاب آموزشگاه ایرانمهر برای شرکت در دوره‌های زبان، یکپارچگی بین 21 شعبه این آموزشگاه است. تمامی کلاس‌ها در تمامی شعب در یک تاریخ مشخص شروع می‌شوند و در یک تاریخ مشخص نیز به اتمام می‌رسند.
 • در آموزشگاه ایرانمهر شما امکان انتقالی و جابجایی بین شعب در کلاس‌های حضوری و آنلاین را با توجه به شرایط خود خواهید داشت.
 • شرکت در امتحانات شبیه سازی شده (ماک)KET  و PET در دفتر مرکزی همراه با صدور مدرک معتبر پایان دوره در این اموزشگاه امکان پذیر است.
 • یکی از امکانات این آموزشگاه، سنجش عملکرد زبان آموز با شرکت در امتحانات کتبی و شفاهی است. به این معنی که در انتهای هر ترم برای ارزیابی عملکرد زبان آموزان، امتحان شفاهی توسط سوپروایزر برگزار می‌شود و بازخوردهای لازم به زبان آموزان انتقال داده خواهد شد. همچنین هر زبان آموز در آخرین جلسه هر ترم ملزم به شرکت در آزمون کتبی پایان ترم و کسب نمره قبولی در آن جهت شروع ترم بعدی خواهد بود.
 • در ایرانمهر شما امکان برخورداری از تخفیفات ثبت نام در مناسبت‌های گوناگون طبق ابلاغیه دفتر مرکزی را نیز خواهید داشت.

پشتیبانی آموزشگاه ایرانمهر از زبان آموزان

 • پشتیبانی زبان آموزان در آموزشگاه ایرانمهر به صورت کاملا رایگان انجام می‌شود. هر زبان آموز که در ایرانمهر ثبت نام می‌کند، در هر ترم از یک ساعت پشتیبانی و رفع اشکال کاملا رایگان بهره مند می‌شود. شما می‌توانید در صورت بروز هرگونه مشکل یا نارضایتی، با سوپروایزر آموزشگاه ارتباط حضوری و یا تلفنی برقرار کنید و آن‌ها خیلی زود برای حل مشکل شما اقدام می‌کنند. در این آموزشگاه امکان گفت و گو به زبان انگلیسی با سوپروایزر در صورت تمایل زبان آموز فراهم شده است. 
 • در صورتی که هر نوع مشکل برای شما پیش آید، یا قصد انتقاد از آموزشگاه و ارائه پیشنهاد به آن را داشته باشید، به راحتی می‌توانید با تماس مستقیم با دفتر مرکزی مشکل، انتقاد و یا پیشنهاد خود را مطرح کنید.
 • آموزشگاه ایرانمهر، با شرکت در برنامه‌های تفریحی آموزشی، به زبان آموزان کمک می‌کند میزان مهارت و دانش زبان انگلیسی خود را در محیطی جذاب ارزیابی کنند.

جزییات مربوط به دوره‌های زبان آنلاین نوجوانان در آموزشگاه ایرانمهر

همانطور که اشاره کردیم، در آموزشگاه زبان ایرانمهر علاوه بر کلاس‌های حضوری، کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی به صورت آنلاین نیز برگزار می‌شوند. سیستم آموزشی در کلاس‌های آنلاین، مانند کلاس‌های حضوری است و از لحاظ کیفیت تفاوتی با دوره‌های حضوری نخواهد داشت. با شرکت در کلاس‌های آنلاین علاوه بر مزایای اشاره شده در بخش حضوری، از مزایای زیر بهره مند می‌شوید: 

 • کتاب‌های که در دوره‌های آنلاین نوجوانان تدریس می‌شوند، سری کتاب‌های Got it هستند  که کاملا مکالمه محور و مخصوص تدریس به نوجوانان طراحی شده‌اند.
 • این کلاس‌ها در بستر بیگ بلو باتن برگزار می‌شوند. این نرم افزار یکی از قوی ترین محیط‌های برگزاری کلاس‌های آنلاین است و مشکلی با آن در طول کلاس نخواهید داشت.
 • کلاس‌های آنلاین کاملا به صورت تعاملی (اینتراکتیو) برگزار می‌شوند، به این معنی که زبان آموزان و مدرسین می‌توانند وبکم خود را روشن کنند، همزمان یکدیگر را ببینند و برای تعامل بهتر با یکدیگر تماس چشمی برقرار کنند. 
 • بیگ بلو باتن یک از ابزار اتاق‌های جانبی(breakout room)  فراهم کرده است که فعالیت دو نفره و گروهی(pair work, group work) را امکان پذیر می‌کند. چنین فعالیت‌هایی در یادگیری زبان انگلیسی بسیار اهمیت دارند و بر آن تاکید شده است.
 • در کلاس‌های آنلاین، امکان ارتباط با مدرس خارج از زمان کلاس را خواهید داشت و می‌توانید سوالات درسی خود را از او بپرسید و اشکالات درسی را برطرف کنید.
 • به جرات می‌توان گفت کلاس‌های آنلاین به لحاظ کیفی و کمی، با کلاس‌های حضوری برابری می‌کنند. زبان آموزان زیادی از خارج از کشور، سایر شهرها و حتی مناطق مختلف تهران در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند و رضایت کاملی از این دوره دارند.

مزیت انتخاب آموزشگاه ایرانمهر برای شرکت در دوره‌های آنلاین سنین نوجوانان

با انتخاب آموزشگاه ایرانمهر برای شرکت در دوره‌های آنلاین سنین نوجوانان، از مزایای زیر بهره مند خواهید شد: 

 • در آموزشگاه ایرانمهر امکان شرکت در کلاس‌های آنلاین نیز به صورت گروهی یا خصوصی وجود دارد.
 • به دلیل ماهیت آنلاین بودن این کلاس‌ها، زبان آموزان نوجوان می‌توانند در هر شعبه‌ای از 21 شعبه ایرانمهر ثبت نام کنند و در صورت هر گونه تغییری در برنامه‌های زمانی زبان آموز، به شعبه دیگری انتقال داده شوند.
 • در این آموزشگاه، بهترین اساتید آنلاین ساکن خارج از کشور و یا تمامی استان‌ها فعالیت می‌کنند.
 • روش‌های مختلفی برای جلوگیری از ایجاد بی انگیزگی و خسته شدن نوجوانان شامل استفاده از بازی‌ها و فعالیت‌های در نظر گرفته شده است.
 • اساتید با دقت بالا تکالیف ارسالی توسط دانش آموز را بررسی می‌کنند و بازخوردهای لازم را به زبان اموز ارائه می‌دهند.
 • امکان پشتیبانی و رفع اشکال درسی رایگان توسط سوپروایزر یا اساتید مجموعه به صورت آنلاین در این آموزشگاه فراهم شده است.
 • در صورت بروز مشکل فنی  برای زبان آموزان در آموزشگاه ایرانمهر، پشتیبانان آنلاین به صورت تلفنی و به سرعت مشکل را برطرف خواهند کرد.
 • در صورتی که هرگونه سوال یا مشکلی برای زبان آموزان آنلاین به وجود آید، امکان تماس تلفنی و ارتباط مستقیم و سریع با سوپروایزر فراهم گردیده است.
 • زبان آموزان نوجوان ساکن تهران، در انتهای ترم صرفا با یک تماس تلفنی، به سادگی می‌توانند در دوره‌های حضوری آموزشگاه ایرانمهر شرکت کنند.

ویژگی‌های دوره آموزشی زبان نوجوانان: 

جزييات و ویژگی‌های مربوط به دوره آموزشی زبان که برای سنین نوجوان در آموزشگاه ایرانمهر برگزار می‌شود، به شرح است: 

 • رده سنی:  نوجوانان (۱۲ تا ۱۸سال)
 • نوع برگزاری دوره:  گروهی و خصوصی حضوری و آنلاین
 • طول دوره:  ۲۴ ترم
 • منابع آموزشی اصلی:  مجموعه کتاب‌های Got it، Objective KET، Objective PET

محوریت دوره:  

 • یادگیری زمان‌ها
 • آشنایی با کارکرد افعال وجهی
 • اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش
 • آشنایی با کاربرد صفات تفضیلی و برتر
 • آشنایی با ساختارهای معلوم و مجهول و استفاده از نقل قول‌ها
 • تقویت مهارت خواندن با مطالعه متون متنوع با موضوعات جذاب
 • آشنا کردن گوش زبان‌آموز نوجوان با انواع منابع صوتی مانند پادکست‌های صوتی، برنامه‌های رادیویی و سخنرانی‌ها و تقویت مهارت شنیداری او
 • تقویت مهارت نوشتاری با انشانویسی، مقاله نویسی و داستان نویسی
 • تقویت مهارت گفتاری با استفاده از قرار دادن زبان آموز در موقعیت مکالمه با همکلاسی‌ها، نقش‌آفرینی و مصاحبه کردن.

ویژگی‌های دیگر دوره: 

 • مرور مطالب درسی به صورت منظم و مکرر
 • استفاده از نرم‌افزارهای تعاملی
 • ارائه آموزش‌های خارج از برنامه درسی برای افزایش بازده و سرعت یادگیری
 • حفظ انگیزه‌ی زبان آموزان با استفاده از عناوین و موضوعات جذاب در آموزش
 • درباره کتاب‌های دوره آموزش سنین نوجوانان ایرانمهر
 • دوره‌‌های آموزش زبان نوجوانان آموزشگاه ایرانمهر در ۲۴ ترم برگزار می‌شود. در این دوره‌ها کتاب‌های Got it 2nd Edition و همچنین کتاب‌های Cambridge Objective Key و Objective PET Cambridge تدریس خواهد شد. 
 • کتاب Got it 2nd edition یکی از به روزترین منابع آموزش زبان انگلیسی و مخصوص رده سنی زبان آموزان نوجوان است. این کتاب از سیستم آوایی و لهجه آمریکایی پیروی می‌کند و کاملا مطابق با نیازهای یادگیری زبان آموزان نوجوان در این رده سنی طراحی شده است.
 • دلیل انتخاب این کتاب برای آموزش زبان انگلیسی به نوجوانان این است که از روش‌های امروزی استفاده می‌کند و آموزش به صورت مکانیکی و تک بعدی نخواهد بود. مجموعه Got it با ارائه دستور زبان انگلیسی، لغات و نکات آموزشی در قالب تمرینات مکالمه محور و متون جذاب، تجربه‌ای بهتر و جذاب‌تر از یادگیری زبان را برای نوجوانان فراهم کرده است.
 • علاوه بر آنچه گفته شد یکی از چالش‌برانگیزترین ابعاد آموزش زبان به نوجوانان، حفظ انگیزه در آن‌ها است. مجموعه Got it  در انتخاب عناوین و موضوعات خود دقت بالایی داشته است تا همواره انگیزه‌ی نوجوانان را در یادگیری زبان انگلیسی حفظ کند.

درباره دوره KET و شرایط ورود به سطح بزرگسالان

زبان‌آموزان نوجوان در این دوره آموزشی پس از گذراندن ۸ ترم، دوره KET را شروع می‌کنند. سیستم آوایی این دوره از لهجه بریتانیایی یا British پیروی می‌کند و زبان آموزان فرصت آشنایی با لهجه بریتیش را هم خواهند داشت. دوره KET شامل یک آزمون بین‌‌المللی است و زبان‌‌آموزان پس از گذراندن 4 ترم، ملزم به شرکت در آزمون شبیه سازی شده (ماک) KET در دفتر مرکزی خواهند بود. این دوره، در واقع مروری بر مباحث آموزش داده شده در ۸ ترم پیشین است و تمرکز آن بیشتر بر تقویت 4 مهارت کلیدی زبان یعنی Speaking, Listening, Reading, Writing خواهد بود. 

زبان‌آموزان نوجوان پس از اتمام دوره آموزش زبان انگلیسی نوجوانان با منبع آموزشی کتاب‌هایGot It  و گذراندن دوره آمادگی برای آزمون PET توسط سوپروایزر، تعیین سطح می‌شوند و وارد دوره‌های بزرگسالان خواهند شد.

در سطح پیشرفته، منبع آموزشی اصلی، کتاب‌های American English File هستند. کتاب‌های American English File ‌بر مکالمه و توانایی‌های گفتاری تمرکز ویژه‌ای دارند و سیستم آوایی و تلفظی آن‌ها از لهجه امریکایی پیروی می‌کند. برای مطالعه دقیق‌تر و کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره‌ها، بین دوره‌های ویژه رده سنی بزرگسالان جستجو کنید.

ویژگی‌های کتاب های1,2,3,4  Got it

سری کتاب‌های Got it که در دوره آموزشی زبان سنین نوجوانان تدریس می‌شوند، مزایا و ویژگی‌های زیادی دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد: 

 • کتاب‌ها از لهجه آمریکایی پیروی می‌کنند و چاپ انتشارات آکسفورد هستند.
 • در موسسه زبان ایرانمهر، آخرین نسخه کتاب (ویرایش دوم، 2nd edition) تدریس می‌شود.
 • این کتاب دارای 4 سطح است که شامل Got it starter، Got it 1، Got it 2، Got it 3 هستند.
 • تدریس در این کتاب‌ها بر اساس محتوا با استفاده از عکس‌های جذاب، داستان و یا متن‌های مختلف انجام می‌شود که یکی از جدیدترین و به روزترین متدهای آموزش زبان انگلیسی است.
 • در این سری کتاب‌های آموزشی، آموزش زبان انگلیسی به صورت مکالمه محور و بر اساس مطالب روزمره و مورد نیاز در جامعه صورت می‌گیرد.
 • اصطلاحات و کلماتی که در این کتاب به کار برده شده است، اصطلاحاتی بسیار پرکاربرد و به روز هستند. 
 • جهت آشنایی با فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان، بخش‌هایی از کتاب به معرفی آداب و رسوم آن‌ها تحت عنوان باشگاه فرهنگی(Culture Club) در نظر گرفته شده است که در قالب متن ارائه می‌شود و به افزایش مهارت درک مطلب شما (Reading) کمک می‌کند.
 • آموزش زبان انگلیسی در این کتاب با استفاده از تکنیک یادگیری اکتشافی است که زبان آموزان را وادار به فکر کردن و تجزیه و تحلیل برای رسیدن به نتیجه و یادگیری درس می‌کند. 
 • برخلاف اغلب کتاب‌های کار(Work Books) که سیاه و سفید و خسته کننده هستند، کتاب کار it Got به صورت رنگی طراحی شده و در انتهای کتاب درسی قرار گرفته است، بنابراین زبان آموزان احتیاجی به حمل و جابجایی دو کتاب ندارند و به راحتی می‌توانند تمرین‌های مربوط به هر درس را در انتهای کتاب حل کنند.

سری کتاب‌های Got it چه کمکی به افزایش دانش زبانی نوجوانان می‌کنند؟ 

 • در این کتاب‌ها از رنگ‌های متنوع و عکس‌های جذاب برای بالا بردن جذابیت بصری کتاب برای زبان آموزان نوجوان استفاده شده است.
 • تمرکز کتاب بر تقویت 4 مهارت اصلی و کلیدی آموزش زبان انگلیسی شامل مهارت شنیداری (Listening)، مهارت نوشتاری (Writing)، مهارت صحبت کردن (Speaking)و درک مطلب (Reading) در هر درس است.
 • سری کتاب‌های Got it  دارای بخش‌های مختلف شنیداری (Listening) هستند که جهت تمرین بیشتر و تقویت مهارت شنیداری و در عین حال افزایش اعتماد به نفس زبان آموزان نوجوان طراحی شده‌اند.
 • کتاب Got it یکی معدود کتاب‌های موجود در زمینه آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان نوجوان است که تمرکز ویژه بر رایتینگ با عنوان (Writing Builder) دارد و مهارت نوشتاری زبان آموزان را به خوبی تقویت می‌کند.
 • همچنین به همراه کتاب‌های Got it، 4 ویدئو با عنوان گزارش و 8 ویدئو با موضوع مصاحبه با نوجوانان انگلیسی زبان (Vox Pop) ارائه می‌شود. این ویدیو‌ها به تقویت مهارت شنیداری و درک مطلب نوجوانان و همچنین آشنایی آن‌ها با اصطلاحات و ادبیات رایج در گفت و گوهای خیابانی کمک زیادی می‌کنند.
ساختار کتاب

دوره Got it 2

یکی از دوره‌هایی که برای آموزش زبان به سنین نوجوانان در آموزشگاه ایرنمهر برگزار می‌شود، دوره Got it 2 است. این دوره مخصوص زبان آموزان نوجوانی برگزار می‌شود که آشنایی نسبی با زبان انگلیسی دارند و سطح زبان آن‌ها در سطح مبتدی (Elementary) است. زبان آموزان نوجوان برای شرکت در این دوره باید 4 مهارت انگلیسی خود را شامل خواندن(درک مطلب)، نوشتن، صحبت کردن و شنیداری را در حد ابتدایی تقویت کرده باشند. 

مجموعه کتاب‌های Got it برای آموزش زبان انگلیسی به رده سنی نوجوان طراحی شده است. این کتاب‌ها از موضوعات جذاب و متنوع و متناسب با سن نوجوانان برای آموزش زبان انگلیسی به آن‌ها استفاده می‌کند. کتاب‌های Got it بسیار مکالمه محور هستند و تمرکز و تاکید آن‌ها بر مکالمه و برقراری ارتباط است که به تقویت و بالا بردن اعتماد به نفس زبان آموزان نوجوان جهت حضور در اجتماع و مکالمه به زبان انگلیسی کمک می‌کنند.

مزایای شرکت در دوره Got it 2

بخشی از مزایای شرکت در دوره Got it 2 به شرح زیر است: 

 • در این دوره کتاب Got it 2 2nd edition  تدریس می‌شود که مخصوص زبان آموزان آشنا به زبان انگلیسی است.
 • کتاب Got it 2 شامل 8 درس است و در هر ترم 2 درس آن تدریس خواهد شد.
 • این دوره در آموزشگاه زبان ایرانمهر در 4 ترم برگزار می‌شود و اسامی دوره‌ها به صورت زیر است: 
 • Got it 2 a
 • Got it 2 b
 • Got it 2 c
 • Got it 2 d
 • این دوره، برای زبان آموزان نوجوان در رده سنی 12 تا 18 سال مناسب است.
 • دوره Got it 2 به هر دو صورت خصوصی و گروهی برگزار می‌شود و مناسب زبان آموزان نوجوانی است که آشنایی نسبی با زبان انگلیسی دارند.
 • زبان آموزان در موسسه ایرانمهر، پس از گذراندن KET وارد این دوره می‌شوند.
 • سطح کتاب Got it 2، سطح ابتدایی است. زبان آموزان نوجوان پس از گذراندن این دوره وارد سطح متوسط ((Intermediate خواهند شد.
 • بهترین اساتید برای تدریس این کتاب انتخاب شده‌اند.
 • آموزشگاه زبان ایرانمهر برای برقراری رفاه زبان آموزان درشرایط مختلف، امکان شرکت در دوره‌ها را به هر دو صورت حضوری و آنلاین در شعب مختلف خود فراهم کرده است. دوره‌های آنلاین در محیط بیگ بلو باتن برگزار می‌شوند که امکانات متعددی مانند کار گروهی را در اختیار زبان آموزان و مدرسین قرار می‌دهد. همچنین در بستر بیگ بلو باتن، امکان تعامل زبان آموزان با مدرسین از طریق وبکم وجود خواهد داشت.
 • دوره‌های آنلاین به گونه‌ای برنامه ریزی شده‌اند که هیچ تفاوتی از لحاظ کمی و کیفی با کلاس‌های حضوری ندارند.
 • برنامه زمانی دوره‌های Got it 2 در شعب مختلف به صورت یکسان و به صورت زیر است: 
روزشنبه-چهارشنبهیک شنبه- سه شنبهدوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری کلاس ها16: 00-17: 3015: 30-17: 0016: 00-17: 30
17: 45-19: 1517: 15-18: 4517: 45-19: 15
19: 30-21: 0019: 15-20: 4519: 30-21: 00

ساختار کتاب Got it 2 2nd edition 

کتاب Got it 2 از بخش‌های زیر تشکیل شده است: 

✅ خوش آمدگویی (Welcome) 

اولین درس کتاب، خوش آمدگویی(Welcome)  است که به مرور مطالب تدریس شده در دوره Got it 1  می‌پردازد. این موارد شامل مرور بر لغات مربوط به سبک‌های موسیقی و ادوات آن، توصیف ظاهر اشخاص، فیلم‌ها، غذاها،  نوشیدنی‌ها، وسایل و اصطلاحات حمل و نقل، جغرافی و احساسات و حالات روحی افراد است. همچنین گرامرهای حال ساده و استمراری، گذشته ساده، اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش، صفات مقایسه‌ای و غیره در این بخش مرور می‌شوند.   

خوش آمد گویی

✅ مکالمه (Conversation): 

همانطور که گفتیم کتاب Got it 2 یک کتاب مکالمه محور است و هر درس در این کتاب با یک مکالمه شروع می‌شود. در این مکالمه از گرامر و لغاتی که در آن درس تدریس خواهد شد، استفاده شده است. این روش به یادگیری غیر مستقیم زبان آموزان کمک می‌کند.

مکالمه

✅ تمرکز زبانی (Language Focus): 

در این بخش زبان آموزان نوجوان با توجه به مکالمه‌ای که در بخش اول تدریس شده است، باید به چند سوال مربوط به گرامر پاسخ دهند.

تمرکز زبانی

✅ لغات (Vocabulary): 

صفحه سوم هر درس در کتاب Got it 2 برای آموزش لغات در نظر گرفته شده است. طراحی این بخش به صورتی است که زبان آموزان با تکرار و تمرین لغات را بیاموزند و بتوانند از آن‌ها در زندگی روزمره خود استفاده کنند.

لغات

✅ گرامر (Grammar): 

در هر درس از کتاب Got it 2 دو بخش گرامر وجود دارد. این دو بخش به صورت گام به گام گرامر مرتبط با درس را آموزش می‌دهد و به گونه‌ای طراحی شده است که زبان آموز، کاربرد و ساختار گرامر را به خوبی درک می‌کند. تدریس گرامر در هر درس به گونه‌ای است که ابتدا یک بخش از گرامر تدریس می‌شود، سپس با انجام تمرینات متنوعی که در کتاب در نظر گرفته شده است و تسلط زبان‌‌آموزان نوجوان بر موضوع، بخش‌‌های دیگر ارائه خواهند شد.  

گرامر

✅ ارتباطات (Communication): 

در هر درس از کتاب، یک بخش برای آموزش برقراری ارتباط به زبان انگلیسی با استفاده از لغات و گرامر آموزش داده شده در درس‌های قبلی در نظر گرفته شده است. در این بخش زبان آموزان نوجوان، نحوه استفاده از مطالب آموزش داده شده را در امور روزمره یاد می‌گیرند و قادر به برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در موقعیت‌های مختلف هستند.

ارتباطات

✅ مهارت ها(Skills): 

در دو صفحه انتهایی هر درس، به آموزش مهارتهای هدفمند و کلیدی (targeted skills) اختصاص داده شده است. در این بخش زبان‌‌آموزان نوجوان با استفاده از ابزارها و استراتژی‌های مورد نیاز برای تقویت اعتماد به نفس خود در استفاده از مطالب آموزش داده شده، در هر 4 مهارت شنیداری، درک مطلب، صحبت کردن و نوشتن آموزش می‌بینند. این بخش به گونه‌ای طراحی شده است که به مرور مطالب آموزش داده شده در طول درس و در چهارچوب موضوع می‌پردازد.

بخش مهارت‌ها از 4 قسمت تشکیل شده است: 

مهارت درک مطلب (Reading): 

در این بخش، متن‌های واقعی در ارتباط با موضوع اصلی درس قرار گرفته است که به بهبود مهارت درک مطلب زبان آموزان نوجوان کمک می‌کند. در این بخش برای تقویت مهارت درک مطلب زبان آموز، از تمریناتی استفاده می‌شود که درجه سختی آن‌ها از آسان به سخت در نظر گرفته شده است.

مهارت درک مطلب

✅ مهارت شنیداری (Listening): 

این قسمت مهارت شنیداری(Listening)  زبان آموزان نوجوان را تقویت می‌کند. تمریناتی که در این بخش در نظر گرفته است باعث می‌شود مهارت درک مطلب آن‌ها نیز همراه با مهارت شنیداری تقویت شود و بالا برود.

شنیداری

✅ مهارت نوشتاری و صحبت کردن(Writing and Speaking): 

این بخش نیز برای افزایش مهارت دانش آموزان در نوشتن و صحبت کردن طراحی شده است و اغلب با تمرینات مربوط به مهارت نوشتاری(Writing) شروع می‌شود. در این بخش زبان آموزان نوجوان می‌توانند آزادانه از لغات و ساختار آموزش داده شده در درس برای بیان نظرات خود در مورد موضوعات مطرح شده استفاده کنند. آن‌ها می‌توانند گروه‌های دو نفره یا بیشتر تشکیل دهند و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند. بدین ترتیب فرصت تجربه کردن در شرایط مکالمه و بیان نظرات خود برای آن‌ها فراهم خواهد شد.   

مهارت نوشتاری و صحبت کردن

✅ مرور (Review)

در کتاب Got it 2، یک بخش مرور بر درس بعد از هر دو درس قرار گرفته است. این بخش شامل 4 صفحه جهت مرور مطالب آموزش داده شده در درس‌های گذشته خواهد بود.

مرور

✅ باشگاه فرهنگی: (Culture Club)

در این قسمت زبان آموزان نوجوان با فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای انگلیسی زبان آگاه می‌شوند و دیدگاه و نگاه آن‌ها به عنوان یک نوجوان نسبت به این فرهنگ و آداب و رسوم شکل می‌گیرد.

✅ پیشرفت من (My Progress): 

این بخش برای ارزیابی عملکرد زبان آموزان در نظر گرفته شده است. طراحی این بخش به صورت است که یک آزمون کوتاه در انتهای هر دو درس در نظر گرفته شده و با انجام آن زبان آموزان نوجوان می‌توانند میزان یادگیری خود در این دو درس ارزیابی کنند.

پیشرفت من

Writing Builder✅  

Writing Builder یک بخش 4 صفحه‌ای است که تمرکز آن بر مهارت نوشتاری (Writing) زبان آموزان خواهد بود و توانایی آن‌ها را برای نوشتن متن‌های مختلف بالا می‌برد.

سازنده نوشتاری

Curriculum Extra 

در هر کتاب، 4 درس با عنوان Curriculum Extra وجود دارد که شامل یک متن برای درک مطلب (Reading) و یک پروژه مرتبط با درس می‌خواهد بود. این پروژه‌ها در مورد موضوعات مختلف مانند جغرافی، علوم، ریاضی، هنر و تاریخ هستند.

Curriculum Extra

✅ پازل (Puzzle): 

بخش پازل، یک بخش جذاب است که به منظور مرور لغات و گرامرهای کلیدی و مهم هر درس در نظر گرفته شده است. در هر درس کتاب دو پازل طراحی شده است که زبان آموزان باید آن را تکمیل کنند.

پازل

✅ لیست کلمات (Word List): 

در این قسمت تمام لغات کلیدی و جدید کتاب به ترتیب حروف الفبا و همچنین نوع کلمه (اسم، فعل، قید و …) قرار گرفته است.

لیست کلمات

✅ درباره کتاب کار(Workbook) Got it: 

مجموعه Got it شامل یک کتاب کار نیز می‌شود. کتاب کار Got it  یک مزیت بسیار مهم و جذاب دارد، این کتاب برخلاف بیشتر کتاب‌های کار به صورت رنگی طراحی شده است. رنگی بودن کتاب کار باعث می‌شود برخلاف کتاب‌های سیاه و سفید که انجام تمرینات آن بسیار خسته کننده و سخت است، زبان آموزان نوجوان با علاقه و اشتیاق، تمرینات آن را انجام دهند. همچنین یکی دیگر از مهم ترین مزایای کتاب کار Got it این است که در انتهای کتاب درسی قرار گرفته و زبان آموزان نوجوان نیازی به جابجایی  و به همراه داشتن دو کتاب در کلاس نخواهند داشت.

کتاب کار

نتایج دوره آموزشی زبان رده سنی نوجوان چیست؟ 

در پایان این دوره زبان آموزان مهارت‌های زیر را کسب می‌کنند: 

 • معرفی مکان‌های مهم و دیدنی شهر خود.
 • شناخت آدرس‌ها، پرسیدن در مورد آدرس و آدرس دادن به دیگران.
 • صحبت درباره کارهای مختلفی که در خانه انجام می‌شود: مانند ظرف شدن، لباس شستن و غیره.
 • اجازه گرفتن برای انجام کاری به زبان انگلیسی و گفت و گو در مورد ان.
 • صحبت کردن درباره کارهایی که مردم مجبور به انجام دادن هستند به خصوص در منزل.
 • توصیف شخصیت دیگران.
 • صحبت کردن درباره اتفاقات مختلف زندگی.
 • پیش بینی آینده انجام دهد و صحبت کردن در مورد برنامه‌های آینده خود با دیگران.
 • صحبت کردن درباره آینده زمین.
 • صحبت کردن درباره اتفاقاتی که دوست دارند تجربه کنند.
 • رزرو یک اتاق در هتل.
 • صحبت کردن درباره تجربیاتی که از سفرهای خود به دست آورده‌اند و پاسخ به سوالات دیگران در این مورد.
 • گفت و گو درباره درباره فعالیت‌هایی که می‌توان به صورت آنلاین انجام داد.
 • صحبت کردن و پاسخ دادن به سوالات درباره جرائم و مجرمین.
 • تعریف کردن یک اتفاق جنایی.
 • صحبت کردن درباره مشاغل مختلف.
 • صحبت کردن درباره لوازم کامپیوتر ارائه اطلاعات در مورد آن‌ها.

لینک‌های مفید

زبان آموزان نوجوان در آموزشگاه ایرانمهر و حتی آن‌هایی که در آموزشگاه‌های دیگر آموزش می‌بینند، می‌‌توانند با استفاده از لینک‌های زیر، دانش خود را در زبان انگلیسی بالا ببرند: 

https: //www.engvid.com

در این وب سایت ویدئوهای تدریس گرامر‌ها و لغات مختلف توسط مجرب ترین مدرسین انگلیسی زبان قرار گرفته است.

https: //dictionary.cambridge.org/

این وبسایت، دیکشنری آنلاین موسسه کمبریج است.

http: //www.manythings.org/

این وب سایت از طریق پادکست، زبان انگلیسی را آموزش می‌دهد.

سوالات متداول

هر ترم کودک و نوجوان در ایرانمهر حدود چند ماه طول می‌کشد؟
هر ترم کودک و نوجوان در طول تابستان، 5 هفته و در سایر اوقات سال 7 هفته به طول می‌انجامد. در تابستان برای استفاده بهتر از تعطیلات مدارس، کلاس‌ها به صورت فشرده‌تر برگزار می‌شوند.
تعداد نفرات در هر کلاس در آموزشگاه ایرانمهر چند نفر است؟
تعداد افراد حاضر در هر کلاس گروهی در آموزشگاه ایرانمهر از 5 نفر تا 15 نفر متغیر خواهد بود.
آیا دوره‌های آموزشی در آموزشگاه ایرانمهر به صورت فشرده هم برگزار می‌شوند؟
بله، در تابستان به دلیل تعطیل بودن مدارس و آزاد بودن زمان دانش آموزان، دوره‌های آموزش زبان در موسسه ایرانمهر به صورت جلسات فشرده 2 ساعته و دو روز در هفته برگزار می‌شوند.
آیا امکان ثبت نام به صورت آنلاین در آموزشگاه ایرانمهر وجود دارد؟
بله، شما می‌توانید از طریق تماس تلفنی با یکی از شعب ایرانمهر، به صورت کاملا غیر حضوری ثبت نام خود را انجام دهید و در کلاس‌های آنلاین آموزشگاه شرکت کنید.
آیا می‌توان در خارج از کشور در دوره‌های آموزشی ایرانمهر شرکت کرد؟
بله، شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های آنلاین آموزشگاه ایرانمهر، در هر زمان و مکانی برای یادگیری زبان انگلیسی اقدام کنید.

همه افراد به خوبی می‌دانند که یادگیری زبان انگلیسی چه اهمیتی دارد. انگلیسی یک زبان جهانی است که به‌طور گسترده در استفاده از اینترنت، مسافرت به کشورهای دیگر، ادامه تحصیل در دانشگاه‌های مختلف جهان و غیره به کار می‌رود. بنابراین همه ما به فراگیری آن نیاز داریم. بر اساس مطالعات مختلف نوجوانان خیلی راحت‌تر از افراد بزرگ‌سال زبان انگلیسی را می‌آموزند. این امر باعث افزایش مهارت‌های ارتباطی و نیز افزایش اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. ضمن اینکه دانستن زبان انگلیسی این بستر را برای آن‌ها فراهم می‌کند که با آسودگی خاطر بیشتری برای ادامه تحصیل در موسسه‌های معتبر دنیا اقدام کنند. زیرا احتمال پذیرش آن‌ها را در بهترین دانشگاه‌های اروپا و امریکا افزایش می‌دهد. همچنین به یافتن شغل مناسب و مورد علاقه آن‌ها در آینده کمک می‌کند.

درباره دوره های زبان انگلیسی برای نوجوانان

دوره زبان انگلیسی در ایران‌مهر ویژه جوانان 12 تا 18 ساله است و ویرایش دوم مجموعه کتاب‌های Got it را آموزش می‌دهد. تعداد کل دوره‌های ویژه نوجوانان 24 ترم با 4 جلد کتاب Got it Books (starter, 1, 2, 3) Books of Cambridge English Objective Key و Cambridge English Objective PET است. زبان آموزان نوجوان ایرانی مهری پس از اتمام کتب Got it starter , Got it 1 به مدت 4 ترم کتاب Objective key را مطالعه می‌کنند و در آزمون عملی KET4 یا آزمون شبیه‌سازی‌شده (ماک) که در دفتر مرکزی در پایان ترم 4 برگزار می‌شود شرکت می‌کنند. پس از قبولی در این آزمون مدرک مربوطه برای آن‌ها صادر می‌شود.

در صورت قبولی نوجوانان در آزمون KET4 در دوره‌های Got 2 و Got 3 آموزش می‌بینند و پس از گذراندن این دوره‌ها مانند KET وارد دوره PET می‌شوند و برای این دوره باید در آزمون عملی (شبیه‌سازی‌شده) مانند KET و در دفتر مرکزی شرکت کنند. پس از این مدت، سطح نوجوان به پایان می‌رسد و هنگامی که سوپروایزر سطح را تعیین کرد، آن‌ها می‌توانند وارد کلاس‌های بزرگ‌سالان شوند.

دوره‌های زبان انگلیسی نوجوانان در 14 جلسه یک ساعت و نیم برگزار می‌شوند. اما برای استفاده حداکثری از تعطیلات تابستانی در کلاس‌های تابستانی، دوره‌ها در 10 جلسه دو ساعته با مطالب درسی و پشتیبانی دوره دایر هستند.

افراد با شرکت در این دوره‌ها از مزایای زیر برخوردار خواهند شد:

 • مشاوره رایگان و قرار دادن
 • تنوع روز و ساعت: کلاس‌ها دو روز در هفته شنبه و چهارشنبه، شنبه و سه‌شنبه، دوشنبه و پنجشنبه برگزار می‌شود.

زمان کلاس‌ها به شرح زیر متفاوت است:

روزشنبه-چهارشنبهیک‌شنبه- سه‌شنبهدوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری کلاس‌ها16:00-17:3015:30-17:0016:00-17:30
17:45-19:1517:15-18:4517:45-19:15
19:30-21:0019:15-20:4519:30-21:00
 • فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق کتاب‌هایی که مخصوص آموزش نوجوانان طراحی شده است؛
 • فرصت حضور در دوره‌های حضوری یا آنلاین: دوره‌ها به صورت حضوری در آموزشگاه یا به صورت آنلاین در محیط Big Blue Button برگزار می‌شود. بنابراین زبان جویان این آزادی انتخاب را دارند که با توجه به شرایط خود یکی از این دو گزینه را انتخاب کنند؛
 • فرصتی برای یادگیری زبان انگلیسی با بهترین اساتید: همه اساتید ایران‌مهر در دپارتمان آموزش زبان انگلیسی نوجوانان دارای مدارک ملی و بین‌المللی مانند TESOL، CELTA، DELTA، TKT هستند؛
 • نظارت مستمر بر عملکرد مدرسان و زبان آموزان و همچنین بررسی پیشرفت دروس توسط سوپروایزر آموزشگاه؛
 • امکان انتخاب بین درس‌های گروهی و خصوصی؛

آ. کلاس‌های گروهی با حداقل 6 و حداکثر 15 نفر تشکیل می‌شوند؛

ب. در صورتی که فرد فرصت حضور در کلاس‌های گروهی را نداشته باشد، این امکان برای او فراهم شده است که در کلاس‌های خصوصی (متنوع و متناسب سرعت و زمان مورد نیاز متقاضی) شرکت کند؛

 • امکان مکالمه انگلیسی با استاد راهنما در صورت درخواست؛
 • امکان ارتباط حضوری یا تلفنی با سرپرست و سوپروایزر در صورت بروز مشکل یا نارضایتی از عملکرد مدرس؛
 • تماس مستقیم با مرکز در صورت بروز مشکل، انتقاد یا پیشنهاد؛
 • ادغام و هماهنگی بین 21 شعبه ایران‌مهر: تمام دوره‌ها در همه شعب در یک تاریخ شروع می‌شود و پایان می‌یابد؛
 • امکان جابه‌جایی و انتقال بین شعب به صورت حضوری و آنلاین؛
 • شرکت در آزمون‌های عملی KET و PET در دفتر مرکزی و صدور گواهی پایان دوره معتبر برای فرد؛
 • پشتیبانی رایگان: هر زبان‌آموز ایرانی مهری در هر ترم یک ساعت پشتیبانی و رفع اشکال رایگان دریافت می‌کند؛
 • ارزیابی عملکرد نوجوانان با شرکت در آزمون کتبی و شفاهی: در پایان هر ترم آزمون شفاهی برای سنجش عملکرد فرد توسط مشاور برگزار می‌شود و بازخورد لازم به زبان‌آموز داده می‌شود. ضمنا در آخرین جلسه هر نیمسال، نوجوانان برای شروع ترم بعد موظف‌اند در امتحان کتبی پایان ترم شرکت کرده و نمره قبولی دریافت کنند؛
 • آزمودن مهارت‌های زبان انگلیسی خود در محیطی جذاب با شرکت در برنامه‌های سرگرمی و آموزشی؛
 • تخفیف‌های ثبت‌نام با توجه به اطلاع‌رسانی دفتر مرکزی در زمان‌های مختلف انجام می‌شود.

دوره های آنلاین نوجوانان

آموزشگاه زبان ایران‌مهر کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی و همچنین کلاس‌های حضوری برگزار می‌کند. سیستم آموزشی این دوره‌ها همانند دوره‌های حضوری است. با شرکت در دوره‌های آنلاین علاوه بر مزایای ذکر شده در دوره حضوری از مزایای زیر نیز بهره‌مند خواهید شد:

 1. کتابی که در دوره‌های آنلاین برای نوجوانان آموزش داده می‌شود کتابی کاملا محاوره‌ای است که به طور خاص برای آموزش آن‌ها طراحی شده است.
 2. امکان حضور در کلاس‌های آنلاین گروهی یا خصوصی
 3. زبان آموزان نوجوان از آنجایی که آنلاین هستند، می‌توانند در هر یک از 21 شعبه ایران‌مهر در سراسر کشور ثبت‌نام کنند و در صورت تغییر برنامه زمانی فرد، این امکان برای آن‌ها وجود دارد که به شعبه دیگر این آموزشگاه منتقل شوند.
 4. این دوره‌ها بر اساس بیگ بلو باتن Big Blue Button، یکی از پرقدرت‌ترین محیط‌ها برای اجرای دوره‌های آنلاین است.
 5. کلاس‌ها کاملا تعاملی است و زبان‌آموزان و مدرسان این امکان وجود دارد که با روشن کردن وبکم یکدیگر را ببینند و ارتباط چشمی داشته باشند.
 6. در آموزشگاه ایران‌مهر از بهترین اساتید آنلاین مقیم خارج از کشور یا در شهرستان‌ها کمک گرفته می‌شود.
 7. با به‌کارگیری بازی‌ها و فعالیت‌های آنلاین از درس‌های آنلاین خسته‌کننده و یکنواخت برای زبان‌آموزان جلوگیری می‌شود.
 8. با استفاده از ابزار breakout room یا اتاق‌های جانبی، کار دو نفره و گروهی فراهم می‌شود که در یادگیری زبان انگلیسی بسیار تاکید شده است.
 9. فرصت طرح سوال و حل مسائل از طریق ارتباط با مدرس در خارج از ساعت کلاس
 10. بررسی و ارائه بازخورد در مورد تکالیف ارسال‌شده توسط استاد پس از کلاس
 11. امکان دریافت پشتیبانی رایگان و رفع مشکلات دوره توسط مشاور یا مربیان گروه آنلاین
 12. در صورت بروز هر گونه مشکل فنی برای زبان‌آموزان ایران‌مهر، پشتیبانی آنلاین به سرعت و با ارتباط مستقیم از طریق تلفن مشکل را برطرف می‌کند.
 13. برای فراگیران آنلاین در صورت وجود سوال یا مشکل امکان ارتباط و تماس مستقیم با استاد راهنما وجود دارد.
 14. دانشجویان نوجوان مقیم تهران می‌توانند به‌راحتی و تنها با یک تماس تلفنی در پایان ترم در کلاس‌های حضوری شرکت کنند.
 15. به جرات می‌توان گفت دوره‌های آنلاین آموزشگاه ایران‌مهر از نظر کیفیت و کمیت با دوره‌های حضوری برابری می‌کنند. تعداد زیاد دانشجویان زبان از خارج از کشور، شهرهای دیگر و حتی نقاط مختلف تهران گواه کیفیت بسیار بالای این دوره‌هاست.

درباره کتاب های دوره نوجوانان

دوره‌های زبان برای جوانان 24 ترم است که در این دوره‌ها کتاب‌های Got it 2nd Edition و Cambridge Objective Key و Objective PET از کمبریج تدریس می‌شود.

Got it 2nd Edition یکی از جدیدترین منابع آموزش زبان انگلیسی برای زبان‌آموزان نوجوان است. سیستم آوایی و کلامی این کتاب آمریکایی است و برای پاسخگویی به نیازهای یادگیری زبان آموزان در گروه سنی نوجوان طراحی شده است.

در دنیای امروز آموزش زبان انگلیسی شکل جدیدی به خود گرفته و از وضعیت خشک، مکانیکی و تک بعدی خود خارج شده است. مجموعه Got It با ارائه مشاوره در مورد دستور زبان انگلیسی، واژگان و آموزش در قالب تمرینات و رونوشت، تجربه یادگیری زبان بهتر و جذاب‌تری را برای نوجوانان فراهم می‌کند.

علاوه بر آنچه گفته شد، یکی از سخت‌ترین جنبه‌های آموزش زبان به جوانان ایجاد انگیزه در آن‌هاست. مجموعه Got it در انتخاب عناوین و موضوع‌ها بسیار دقت کرده است تا همیشه نوجوانان را برای یادگیری زبان انگلیسی هیجان‌زده و علاقه‌مند کند.

نوجوانانی که 8 ترم را در این دوره می‌گذرانند، دوره KET که دارای سیستم آوایی انگلیسی است را شروع می‌کنند و این امکان را دارند که با لهجه انگلیسی آشنا شوند. KET یک آزمون بین‌المللی است و دانشجویان پس از 4 ترم در آزمون KET Mock (شبیه‌سازی) در دفتر مرکزی شرکت می‌کنند. این دوره در اصل مروری بر مباحث آموزش داده شده در هشت فصل قبل است و عمدتا بر چهار مهارت گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن (Speaking, Listening, Reading, Writing) تمرکز دارد.

پس از گذراندن دوره زبان انگلیسی برای نوجوانان با استفاده از منابع آموزشی Got It Books و گذراندن دوره آمادگی آزمون PET، سطح زبان فرد توسط استاد راهنما یا سوپروایزر مشخص می‌شود و وارد دوره بزرگ‌سالان می‌شوند.

در سطح پیشرفته منبع اصلی آموزشی کتاب‌های فایل انگلیسی آمریکایی American English File است. کتاب‌های فایل انگلیسی امریکن American English File بر مهارت‌های گفتاری تاکید دارند و بر اساس تلفظ و سیستم صوتی و تلفظی آمریکایی طراحی شده‌اند. برای نگاهی دقیق‌تر به این دوره‌ها و کسب اطلاعات بیشتر، دوره‌های مخصوص بزرگ‌سالان ما را بررسی کنید.

ویژگی‌های دوره نوجوانان

 • گروه سنی: نوجوانان (12 تا 18 سال)
 • نوع درس: گروهی و خصوصی
 • مدت دوره: 24 ترم
 • منابع آموزشی مهم: سری کتاب Objective KET، Got it، Objective PET
 • اهداف دوره: یادگیری زمان‌ها، آشنایی با کارکرد افعال وجهی، اسامی قابل‌شمارش و غیرقابل‌شمارش، آشنایی با استفاده از صفت‌های برتر و تفضیلی، آشنایی با استفاده از ساختارها و نقل‌قول‌های معلوم و مجهول، تقویت مهارت خواندن با کار بر متون مختلف، همچنین مهارت‌های زبان‌آموز نوجوان با موضوعات جالب، منابع مختلف پادکست‌های صوتی مانند پادکست‌های صوتی، برنامه‌های رادیویی و سخنرانی‌ها، مهارت‌های نوشتاری را با نوشتن مقاله و داستان، بهبود مهارت‌های شفاهی با استفاده از گفت‌وگو با همکلاسی‌ها، بازی نقش و مصاحبه تقویت می‌شود.
 • سایر ویژگی‌های دوره: مرور منظم و مکرر مطالب درسی، استفاده از نرم‌افزارهای تعاملی، معرفی کتاب‌های کمک درسی برای افزایش کارایی و سرعت یادگیری، ایجاد انگیزه در دانش آموزان با موضوعات جالب در آموزش و نظارت مستمر بر موفقیت جوانان در یادگیری زبان.

کتاب های 1,2,3,4 Got it

 • این کتاب لهجه آمریکایی دارد و توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است.
 • نسخه نهایی کتاب (چاپ دوم) در موسسه زبان ایران‌مهر تدریس می‌شود.
 • این کتاب 4 سطح ok, got it 1, got it 2, got it 3 دارد.
 • آموزش مبتنی بر محتوا با استفاده از استوری برد (عکس – داستان) یا متون جذاب، یکی از جدیدترین و جذاب‌ترین روش‌های آموزش زبان انگلیسی است.
 • زبان انگلیسی با توجه به نیازهای روزانه جامعه به سبک محاوره‌ای آموزش داده می‌شود.
 • اصطلاحات و کلمات پرکاربرد در این کتاب استفاده شده است.
 • از رنگ‌ها و تصاویر جذاب مختلف برای افزایش جذابیت بصری کتاب برای زبان‌آموز نوجوان به کار برده شده است.
 • این کتاب در هر درس بر 4 مهارت اساسی تمرکز دارد: (Listening، Writing، Speaking، Reading) گوش دادن، نوشتن، صحبت کردن و خواندن.
 • شرح سنت‌ها و آداب و رسوم کشورهای انگلیسی‌زبان تحت عنوان کلوپ فرهنگ در کتاب ارائه شده که باعث آشنایی بیشتر افراد با فرهنگ این کشورها می‌شود.
 • این کتاب یکی از معدود کتاب‌ها در زمینه آموزش زبان انگلیسی به زبان‌آموزان جوان است که بر نوشتن با عنوان Writing Builder یا سازنده نوشتاری تمرکز دارد.
 • زبان انگلیسی در کتاب Got it با استفاده از روش یادگیری اکتشافی آموزش داده شده است که افراد زبان‌آموز را ملزم به تفکر و تجزیه‌وتحلیل برای کسب نتیجه و یادگیری درس می‌کند.
 • Got it شامل بخش‌های مختلف گوش دادن یا Listening است که برای تمرین بیشتر، تقویت گوش دادن و افزایش اعتماد به نفس افراد نوجوان طراحی شده است.
 • این کتاب 4 کلیپ ویدیویی با عنوان گزارش و 8 کلیپ ویدیویی شامل مصاحبه با جوانان انگلیسی‌زبان (Vox Pop)برای بهبود گوش دادن و درک جوانان و همچنین آشنایی آن‌ها با اصطلاحات و ادبیات رایج در مکالمه‌های خیابانی است.
 • بر خلاف اکثر کتاب های کار سیاه و سفید خسته‌کننده، کتاب کار Got رنگی است و در انتهای کتاب درسی قرار دارد تا فرد مجبور به جابجایی و حمل دو کتاب نباشند.

دوره Got it 3

سطح کتاب

دوره 2nd edition Got it 3 برای زبان‌آموزان نوجوان است که آشنایی اندکی با زبان انگلیسی دارند که سطح تعیین شده برای آن‌ها پایه یا Intermediate است. افراد برای شرکت در این دوره باید 4 مهارت زبان انگلیسی یعنی شنیدن، نوشتن، صحبت کردن و خواندن در سطح متوسط ​​را داشته باشند. برای آموزش زبان انگلیسی به آن‌ها کتاب Got it طراحی شده که متناسب با گروه سنی آن‌ها و شامل تم‌های سرگرم‌کننده و متنوع است. این کتاب‌ها بر مکالمه و ارتباط تمرکز و تاکید دارند که اعتماد به نفس افراد نوجوان را برای مشارکت در جامعه و برقراری ارتباط به زبان انگلیسی افزایش می‌دهد.

برخی از ویژگی‌های سطح Got it 3 عبارت‌اند از:

 • Got it 3 2nd Edition برای گروه سنی نوجوان پوشش داده شده است.
 • این کتاب شامل 8 درس و 2 درس است که در هر ترم تدریس می‌شود.
 • این دوره در آموزشگاه ایران‌مهر به مدت 4 ترم ارائه می‌شود و اسامی دروس به شرح زیر است.

o      Got it 3 a

o      Got it 3 b

o      Got it 3 c

o      Got it 3 d

 • دوره Got It 3 برای افراد نوجوان ۱۲ تا ۱۸ سال مناسب است.
 • این سطح در آموزشگاه ایران‌مهر به صورت انفرادی یا گروهی انجام می‌شود.
 • این دوره برای زبان‌آموزان نوجوان با دانش اندک انگلیسی مناسب است.
 • زبان‌آموزان پس از گذراندن دوره Got it 2 در ایران‌مهر وارد این دوره می‌شوند.
 • سطح کتاب Got it 3 متوسط ​​است و پس از گذراندن این دوره زبان‌آموز نوجوان وارد سطح متوسط ​​​​بالا (Upper-intermediate) می‌شود.
 • این کتاب توسط اساتید مجرب آموزشگاه ایران‌مهر ارائه و تدریس می‌شود.
 • آموزشگاه زبان برای رفاه حال نوجوانان زبان‌آموز امکان حضور آن‌ها در دوره‌های حضوری و آنلاین را در شعب مختلف خود فراهم کرده است. دوره‌های آنلاین در محیط Big Blue Button برگزار می‌شود که فرصت‌های زیادی مانند فرصت کار گروهی را برای دانش نوجوانان و اساتید آن‌ها فراهم می‌کند.
 • دوره‌های آنلاین به گونه‌ای برنامه‌ریزی‌ شده‌اند که هیچ تفاوتی با دوره‌های حضوری نداشته باشند.
 • برنامه کلاس‌های Got it در شعبه‌های مختلف آموزشگاه زبان ایران‌مهر به صورت یکسان برگزار می‌شود که به شرح زیر است:
روزشنبه-چهارشنبهیک‌شنبه- سه‌شنبهدوشنبه-پنج شنبه
ساعت برگزاری کلاس‌ها16:00-17:3015:30-17:0016:00-17:30
17:45-19:1517:15-18:4517:45-19:15
19:30-21:0019:15-20:4519:30-21:00

ساختار کتاب Got it 3 2nd edition

کتاب شامل بخش‌های زیر است:

✅ خوشامدگویی (Welcome)

اولین درس کتاب خوشامدگویی (Welcome) است که مطالب آموزش داده شده در دوره Got It 2 ​​را مرور می‌کند. این موارد شامل مرور و یادآوری کلمات مرتبط است.

خوش آمدگویی

✅ خواندن (Reading)

Got it 3 با خواندن یا Reading شروع می‌شود که در آن Target Language یا زبان هدف معرفی می‌شود تا نوجوانان زبان‌آموز به طور غیرمستقیم با محتوای آموزشی دوره آشنا شود.

خواندن

✅ تمرکز زبانی (Language Focus)

در این بخش، نوجوانان زبان‌آموز، مکالمه آموزش داده شده در صفحه قبل را تمرین می‌کنند و در نهایت باید مکالمه‌های بیشتری با دیگر هم دوره‌ای‌های خود دیگر داشته باشند.

تمرکز زبانی

✅ واژگان(Vocabulary)

صفحه سوم هر درس در مورد آموزش واژگان است و این قسمت با این هدف طراحی شده است که نوجوانان با تکرار و تمرین واژگان را بیاموزند و در زندگی روزمره خود از آن استفاده کنند.

لغات

✅ گرامر (Grammar)

 هر درس از این کتاب دارای دو بخش گرامر است که دستور زبان درس را به صورت گام به گام آموزش می‌دهد. این بخش‌ها برای زبان‌آموز طراحی شده‌اند تا با راهنمایی کتاب، کاربرد و ساختار آن را درک کنند. قسمت اول گرامر آموزش داده می‌شود و سپس با انجام تمرین‌های مختلف مطرح شده در کتاب و تسلط بر موضوع، قسمت‌های دیگر معرفی و ارائه می‌شوند.

گرامر

✅ ارتباطات (Communication)

همچنین یک صفحه در هر درس نحوه برقراری ارتباط به زبان انگلیسی با استفاده از واژگان و دستور زبان تدریس شده در درس‌های قبلی را پوشش می‌دهد تا زبان آموزان جوان بتوانند از آنچه یاد گرفته‌اند در زندگی روزمره خود استفاده کنند و در موقعیت‌های ارائه‌شده به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند.

ارتباطات

✅ مهارت ها(Skills)

دو صفحه آخر هر درس شامل مهارت‌های هدف (Targeted Skills) است که به زبان آموزان ابزارها و استراتژی‌هایی را برای افزایش اعتماد به نفس آن‌ها در استفاده از مطالب آموخته شده در چهار مهارت شنیداری، نوشتن، صحبت کردن و خواندن ارائه می‌دهد.

این بخش برای مرور مطالب تدریس شده در طول دوره و در چهارچوب اصلی دروس طراحی شده است. این بخش از 4 قسمت تشکیل شده است:

✅ خواندن (Reading)

برای دستیابی به این هدف از متون واقعی مرتبط با موضوع اصلی دوره که به درک زبان‌آموزان نوجوان کمک می‌کند و تمرینات از آسان تا دشوار طبقه شده است، استفاده می‌شود.

خوانـــدن

✅ شنیداری (Listening)

این بخش بر مهارت‌های شنیداری فرد کار می‌کند و درک آن‌ها را از این قسمت از طریق تمرینات این بخش توسعه می‌دهد و تقویت می‌کند.

شنیداری

✅ نوشتاری و گفتاری(Writing and Speaking)

این قسمت معمولا با نوشتن شروع می‌شود و زبان‌آموزان می‌توانند آزادانه از کلمات و ساختارهایی که در این درس یاد گرفته‌اند برای بیان نظرات خود در مورد موضوع‌های مورد بحث استفاده کنند. سپس آن‌ها ایده‌های خود را در گروه‌های دو نفره یا بیشتر به اشتراک می‌گذارند و به آن‌ها فرصت آزمایش و بیان ایده‌های خود داده می‌شود.

نوشتاری

✅ مرور (Review)

پس از دو درس، 4 صفحه برای بررسی و مرور مطالب قبل قرار دارد.

مرور

✅ (Culture Club) باشگاه فرهنگی

در این قسمت، نوجوانان زبان‌آموز با فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای انگلیسی‌زبان از دیدگاه یک نوجوان آشنا می‌شوند.

باشگاه فرهنگی

✅ (My Progress) پیشرفت من

در پایان هر دو درس، آزمونی در نظر گرفته می‌شود که به نوجوانان امکان می‌داد تا سطح یادگیری خود را در این دو درس بیازمایند.

پیشرفت من

✅  (Writing Builder) سازنده نوشتاری

این بخش از کتاب شامل 4 صفحه است که برای مطالعه و تمرکز بیشتر بر مهارت‌های نوشتاری نوجوانان زبان‌آموز طراحی شده است.

سازنده نوشتاری

✅ زبان و پروژه (برنامه درسی اضافی)

در این محتوا در مجموع 4 درس، یک متن (خواندن) و یک پروژه مرتبط با درس وجود دارد. این پروژه‌ها به موضوعات مختلفی مانند جغرافیا، علوم، ریاضیات، هنر و تاریخ می‌پردازند.

زیان و پروژه

✅  (Puzzle) پازل

برای یادگیری بهتر واژگان و دستور زبان‌های کلیدی دو PUZZLE برای هر درس در نظر گرفته شده است.

پازل

✅ فهرست واژه ها (Word List)

در این قسمت کلیه کلیدها و کلمات جدید به ترتیب حروف الفبا با نوع کلمه (اسم، فعل، صفت، قید و …) درج شده است.

لیست کلمات

✅ کتاب کار (Workbook)

یکی از مزیت‌های Got It Exercises رنگارنگ بودن آن است که برخلاف کتاب های دیگر منجر به اشتیاق و علاقه نوجوانان برای انجام تمرینات می‌شوند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مجموعه کتاب Got It این است که کتاب کار در انتهای کتاب درسی قرار گرفته است و نوجوانانی که زبان یاد می‌گیرند نیازی به همراه داشتن دو کتاب در کلاس ندارند.

لال از ایران نری سینما
ببخشید نزدیک ترین سینما کجاست
میشه لطفا یه سینمای خوب توی شهرتون معرفی کنید
میخوام برای فیلم امشب بلیط بخرم ساعت شروعش کیه
در این سینما فیلم زبان انگلیسی هم اکران میشه
الان ژانر خاصی نمایش داده میشه
نمایش های ویژه یا رویدادهای خاصی در این نمایشگاه برگزار میشه
میشه بگین بلیط چنده
برای توریست ها تخفیف ندارین
شما بگید معنی این جمله چیه

سطح Got it 3 2nd edition

نوجوانان زبان‌آموز پس از اتمام این دوره می‌توانند:

 • در مورد قوانین صحبت کنند.
 • گذشته و حال را مقایسه کنند.
 • در مورد فعالیت‌های خود در تعطیلات خود صحبت کنند.
 • نظر خود را بیان کنند.
 • داستانی در مورد تعطیلاتی که گذراندند بنویسند.
 • در مورد بیماری صحبت کنند و علائم آن را برای پزشک شرح دهند.
 • نظر و پیشنهاد خود را بیان کنند.
 • در مورد آسیب‌ها و مصدومیت‌ها صحبت کنند.
 • با خدمات اضطراری تماس بگیرند و وضعیت اضطراری را شرح دهند.
 • نظر خود را در مورد رویدادهای گذشته بیان کنند.
 • در مورد جنبه‌های مختلف رابطه صحبت کنند.
 • اطلاعات را بررسی و درک کنید.
 • واکنش نسبت به نظرات دیگران و بیان دیدگاه خود در مورد آن‌ها
 • در مورد تحقیقات و مطالعات صحبت کنند.
 • باید بتوانند حدس و نظر خود را ارائه کنند.
 • احتمالات و یقین را بیان کنند.
 • مصاحبه در مورد افراد مشهور را درک کنید.
 • در مورد تصاویر بنویسند و حدس بزنند.
 • بتوانند بیان کنند که وسایل مختلف از چه موادی تشکیل شده‌اند.
 • دریافت پیام‌های تلفنی و به اشتراک گذاشتن آن‌ها
 • در مورد رویدادهای رسانه‌ای بنویسند و صحبت کنند.
 • سخنان دیگران را ارائه دهند.
 • تبلیغات مختلف را درک کنند.

لینک های مفید

زبان‌آموزان مختلف می‌توانند با استفاده از لینک‌های زیر در مورد زبان انگلیسی بیشتر بیاموزند و مهارت‌های شنیداری، نوشتن، سخن گفتن و فهمیدن را تقویت کنند.

https://www.esolcourses.com/content/topicsmenu/writing.html

لینک وب‌سایت مهارت نوشتن

https://www.phrasemix.com/

سایت آموزش زبان انگلیسی از طریق عبارات اصطلاحی و فیلم‌های کوتاه

https://www.ego4u.com/

وب سایتی کامل برای آموزش زبان انگلیسی از جمله واژه‌ها، گرامر، فرهنگ لغت و غیره.

سوالات متداول

آیا بعد از اتمام برنامه GOT IT 3 می توانم در شعب ایران مهر تدریس کنم؟
اگر 18 سال سن دارید، می‌توانید فرم درخواست تدریس را در وب‌سایت ایران‌مهر پر کنید. در صورتی که شرایط لازم را برای تدریس داشته باشید با شما تماس گرفته می‌شود.
آیا تعیین سطح زبان به صورت کتبی انجام می شود؟
سطح‌بندی به صورت شفاهی است.
آیا امکان مرخصی تحصیلی در طول ترم وجود دارد؟
بله، امکان مرخصی تحصیلی برای دو ترم وجود دارد. اما اگر بیش از دو ترم در مرخصی باشید لازم است که برای شروع دوره خود مجدد تعیین سطح شوید.
آیا پس از اتمام این دوره می توانم به راحتی و روان صحبت کنم؟
پس از اتمام این دوره سطح شما به حد متوسط می‌رسد و در بسیاری از مطالب روان صحبت خواهید کرد.
بعد از اتمام کتاب Got IT 3 آیا می توانم در کلاس های بزرگسالان ثبت نام کنم؟
پس از اتمام این کتاب وارد دوره PET (آزمون مقدماتی انگلیسی) خواهید شد که دوره پایانی زبان‌آموزی نوجوانان است.

 

امتیاز شما برای این دوره
1
2
3
4
5
3.4 از 5 از 47 رای

نظر خود را با ما در میان بزارید

لغو پاسخ

 1. آواتار نژادی مهر
  نژادی مهر
  24 دی 1402
  پاسخ دادن

  سلام چه کتابی برای نوجوانان تدریس میکنید ممنون میشم توضیح بدین برام

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   24 دی 1402
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر برای نوجوانان کتاب گات ایت تدریس میشود شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر چارت دوره آموزشی مربوطه را مطالعه نمایید .

 2. آواتار مریم کریمی
  مریم کریمی
  6 دی 1402
  پاسخ دادن

  در آموزش نوجوانان میخوام با خواهرم شرکت کنم میتونیم با هم در یک کلاس باشیم ؟ثبت نام کجا باید مراجعه کنیم؟

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   6 دی 1402
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر کلاس ها بصورت غیر مختلط برگزار میشود شما میتوانید جهت آگاهی از نحوه ثبت نام و برگزاری دوره به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند .

 3. آواتار سارا امانی
  سارا امانی
  19 مرداد 1402
  پاسخ دادن

  سلام من اگه بخوام تو دوره های تی تی سی آموزشگاه شما شرکت کنم مراحل و محل برگزاری کلاسها کجاست منو راهنمایی می کنید؟

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   19 مرداد 1402
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر محل برگزاری کلاس های تی تی سی دفتر مرکزی می باشد شما میتوانید جهت شرکت در دوره فرم ثبت نام دوره تربیت مدرس را تکمیل نمایید همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل می نمایند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.
   https://iranmehrcollege.com/teacher-training-courses/

 4. آواتار کریمی
  کریمی
  3 مرداد 1402
  پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر من چطوری میتونم در اموزشگاه شما مدرس بشم مراحلش به چه صورت راهنمایی می کنید؟

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   3 مرداد 1402
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر شما میتوانید فرم جذب مدرس زبان انگلیسی را تکمیل نمایید و پس از تکمیل فرم همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل می نمایند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.
   https://iranmehrcollege.com/english-teacher-recruitment/

 5. آواتار سوری
  سوری
  7 خرداد 1402
  پاسخ دادن

  سلام . آیا کلاس های نوجوان مختلط هستند یا خیر؟

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   7 خرداد 1402
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر تمامی کلاس ها بصورت غیر مختلط برگزار میشوند.

 6. آواتار محمد
  محمد
  2 خرداد 1402
  پاسخ دادن

  سلام لطف میکنین منو راهنمایی کنین چطور میتونم در این دوره ثبت نام کنم هزینه هاش چجوریه؟

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   2 خرداد 1402
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر شما میتوانید جهت آگاهی از نحوه ثبت نام و میزان شهریه دوره مربوطه به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 7. آواتار سارینا
  سارینا
  19 اردیبهشت 1402
  پاسخ دادن

  سلام فرزند بنده 15 سالشه در این دوره میتونن شرکت کنن برای ثبت چکار باید انجام بدیم؟

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   19 اردیبهشت 1402
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر بله فرزند شما میتوانند در دوره آموزشی نوجوانان شرکت نمایند و نیز جهت آگاهی از نحوه ثبت نام و برگزاری دوره به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 8. آواتار مینا زاهدی
  مینا زاهدی
  11 اسفند 1401
  پاسخ دادن

  سلام ببخشید میخواستم بپرسم اگر من از نوجوانان شروع کنم و تموم بشه باید دوره های بزرکسال رو شروع کنم؟؟؟

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   11 اسفند 1401
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر پس از انجام تعیین سطح و گذراندن دوره نوجوانان میتوانید دوره بزرگسالان را شروع نمایید جهت آگاهی از نحوه ثبت نام به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 9. آواتار Bateni
  Bateni
  17 بهمن 1401
  پاسخ دادن

  سلام ببخشید محتوای آموزشی فمیلی فرند بعدش باید گات ایت رو شروع کنیم؟

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   17 بهمن 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر دوره آموزشی نوجوانان کتاب گات ایت تدریس میشود.

 10. آواتار هیام
  هیام
  5 بهمن 1401
  پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر
  در اهواز هم آموزشگاه ایران مهر هست؟!

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   5 بهمن 1401
   پاسخ دادن

   سلام روز بخیر تمامی شعب ایرانمهر در تهران و کرج می باشد شما میتوانید در کلاس های آنلاین محموعه شرکت نمایید جهت آگاهی از نحوه ثبت نام به قسمت ارتباط با شعب سایت مراجعه نمایید و با تماس با یکی از شعب همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 11. آواتار Alireza farzin
  Alireza farzin
  21 دی 1401
  پاسخ دادن

  سلام خسته نباشید
  بنده از ۴ سالگی کلاس رفتم و تا ۹ سال به صورت مداوم و بدون قطع رفتم زبان
  حدودا یک سالی است ک زبان نرفتم
  برا ادامه میخوان بیان ایران مهر چه شرایطی و واجبات و باید داشته باشم؟
  مدرک هم دارن برای کتاب America English file بوده ک تا وسط های کتاب ۴ ادامه دادم
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   21 دی 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر فرم مشاوره رایگان از سایت را تکمیل نمایید همکاران ما با شما تماس حاصل می نمایند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند.

 12. آواتار Farah
  Farah
  28 آذر 1401
  پاسخ دادن

  ببخشید آیا شعبه یوسف آباد فعالیت خود را شروع کرده؟

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   28 آذر 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر بله شعبه یوسف آباد فعال است جهت ثبت نام در دوره ها به شعبه مراجعه نمایید .

 13. آواتار امیر
  امیر
  10 آذر 1401
  پاسخ دادن

  کلاس زبان بیشتر از ۱۸ سال هم قبول می کنه برای یاد دادن زبان؟؟؟

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   10 آذر 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر بله جهت اطلاع بیشتر به قسمت آموزش زبان انگلیسی بزرگسالان سایت مراجعه نمایید و نیز جهت ثبت نام در دوره های آموزشی با یکی از شعب ما تماس حاصل نمایید همکاران ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار میدهند .

 14. آواتار مصطفی
  مصطفی
  7 آذر 1401
  پاسخ دادن

  وقت شما بخیر ، بهترین کتاب برای آموزش به کودکان 6تا 12سال چیه؟ ممنون

 15. آواتار جمعه خان سدید
  جمعه خان سدید
  5 آذر 1401
  پاسخ دادن

  یک برنامه مفید و دلچسپ خواهد بود

  • آواتار ایرانمهر
   ایرانمهر
   5 آذر 1401
   پاسخ دادن

   سلام وقت بخیر
   ممنونم از شما موفق باشین

دوره های آموزشی مرتبط

برای مشاوره رایگان کلیک کنید